پائولو كوئیلو

سخنان آموزنده از پائولو كوئیلو نویسنده برزیلی

پائولو كوئیلو
پائولو كوئیلو
پائولو كوئیلو
پائولو كوئیلو

پائولو کوئلیو (به پرتغالی: Paulo Coelho) (زاده ۲۴ اوت ۱۹۴۷) نویسنده معاصر برزیلی است. رمان‌های او بین مردم عامه در کشورهای مختلف دنیا پرطرفدار است. او از سال ۲۰۰۷ سفیر صلح سازمان ملل در موضوع فقر و گفتگوی بین فرهنگی است . منبع ویکی پدیا

خداوند انتقام نست ،عشق است. پائولو كوئیلو

پائولو کوئلیو ، ۲۴ اوت سال ۱۹۴۷ در ریودوژانیرو برزیل به دنیا آمد.

مادر او لیژیا خانه دار و پدرش مهندس بود. اودر دبستان سن ایگناسیو در ریودوژانیرو درس خواند، مدرسه‌ای مذهبی وتعلیمان خشک مذهبی بر او تأثیرات بدی داشت او در کودکی شعر هایی می‌نوشت که مورد استقبال در مدسه قرار می‌گرفت بر اثر فشار های خانواده او در هفده سالگی، دوبار در بیمارستان روانی بستری شد و تحت درمان الکتروشوک قرار گرفت‌. او مدتی کارگردانی تئاتر می‌کرد و نمایشنامه می‌نوشت .آهنگهای فولکلور برزیلی می‌گفت مدتی در تلوزیون نمایشنامه می‌نوشت اما برای بار سوم هم او رادر بیمارستان بستری کردند.
او در سال ۱۹۸۶ مسیر زیارتی سانتیاگو را طی کرد و در کتابی خاطرات یک مغ ۱۹۸۷ خاطرات آن را به چاپ رساند.
کیمیاگر معروفترین و پر فروشترین کتاب او است که در ۲۹ کشور جهان به چاپ رسیده و او در سال ۱۹۹۸ دومین نویسنده پرفروش جهان بوده است.

سخنان پائولو كوئیلو
در عشق هیچ خطری وجود ندارد. هزاران سال است كه انسانها یكدیگر را جستجو كرده اند و یكدیگر را یافته اند. پائولو كوئیلو

این كه بدانی در راه درستی هستی یك چیز است، اما اگر فكر كنی راه درست تنها همین است چیز دیگری است. پائولو كوئیلو

دیوانه بمانید، اما مانند عاقل ها رفتار كنید. خطر متفاوت بودن را بپذیرید، اما بیاموزید كه بدون جلب توجه مفید باشید. پائولو كوئیلو

در زندگی عشق باید باشد، حتی اگر بازتاب و پاسخ فوری نداشته باشد. پائولو كوئیلو

تكبر و خودپسندی در بسیاری از موارد، ماسكی بی ارزش از ترس و وحشت است.پائولو كوئیلو

هرگز نباید به پشت سرمان نگاه كنیم.  پائولو كوئیلو

بهترین راه شناخت و نابودی یك دشمن این است كه خود را دوست او بدانیم.پائولو كوئیلو

حسد ورزان و شكست خوردگان تنها در حالی می توانند به تو صدمه بزنند كه خود، توان این كار را به آنان بدهی.پائولو كوئیلو

هر رحمتی كه نادیده گرفته شود، تبدیل به لعنت می شود.  پائولو كوئیلو

هرگز نگذار آگاهی از عیب هایت تو را بترساند. پائولو كوئیلو

او در ۲۴ اوت سال ۱۹۴۷ در ریودوژانیرو برزیل به دنیا آمد. مادر او لیژیا خانه دار و پدرش مهندس بود. او وقتی نوجوان بود، می‌خواست یک نویسنده شود. پس از گفتن این موضوع به مادرش، مادرش پاسخ داد «عزیز من، پدر تو یک مهندس است. او یک منطق گراست، انسانی منطقی با چشم اندازی بسیار مشخص ازجهان. آیا تو واقعاً می‌دانی اینکه تو یک نویسنده بشوی چه معنایی دارد؟»  پس از تحقیق، کوئلیو به این نتیجه رسید که یک نویسنده «همیشه عینکمی‌زند و هرگز موی خود را شانه نمی‌کند» و وظیفه‌ای دارد و هرگز توسط نسل خودش درک نخواهد شد». درونگرایی و سرپیچی کوئیلو از سنتها در ۱۶ سالگی، منجرشد تا پدر و مادرش او را به یک مؤسسه روانی بفرستند که از آنجا سه بار قبل از اینکه به سن ۲۰ سالگی برسد فرار کرد. کوئلیو بعداً اشاره کرد که «آنها نمی‌خواستند به من صدمه بزنند، اما آنها نمی‌دانستند چه کار باید بکنند، آنها این کار را انجام ندادند تا مرا نابود کنند، آنها این کار را کردند تا مرا نجات دهند.» به خاطر آرزوهای پدرو مادرش، کوئلیو در مدرسه حقوق ثبت نام کرده و رویای خود را برای نویسنده شدن رها کرد. یک سال بعد، مدرسه را ترک کرد و مدتی مثل یک هیپی زندگی کرد، مسافرت می‌کرد از جنوب امریکا، شمال آفریقا، مکزیک، و اروپا و در سال ۱۹۶۰ به مواد مخدر روی آورد. وقتی به برزیل بازگشت، و به عنوان یک ترانه سرا شروع به کار کرد. در سال ۱۹۷۴۴، کوئلیو به جرم فعالیت‌های «خرابکارانه» توسط دولت نظامی حاکم دستگیر شد، دولتی که حدود ده سالی بود که قدرت را به دست گرفته بود و اشعار کوئیلو رابه عنوان جناح چپ برای خود تهدید آمیز تلقی می‌کرد. کوئلیو همچنین به عنوان بازیگر، روزنامه نگار، و کارگردان تئاتر قبل از ترغیب شدن به فعالیت نویسندگی کار کرده‌است. در سال ۱۹۸۶، کوئلیو بیش از۵۰۰ مایل در جاده سانتیاگو د کامپوستلا در شمال غربی اسپانیا راه رفت که نقطه عطفی در زندگی اش شد. در راه، کوئلیو یک بیداری معنوی را تجربه کرد، که او در اتوبیوگرافی خود در زیارت آن را شرح داده‌است. او در یک مصاحبه اظهار داشت: «در سال ۱۹۸۶، من از کارهایی که می‌کردم احساس خوبی داشتم. با کاری که داشتم آب وغذای من در حدی فراهم می‌شد که بتوانم روی تمثیل کیمیاگر کار کنم. کسی را داشتم که او را دوست می‌داشتم. اما آنها رویای من نبود. نویسنده شدن رویای من بود و هنوز هست.» پس از آن کوئلیو شغل پر در آمد خود به عنوان ترانه سرا را ترک کرد و به دنبال نوشتن تمام وقت رفت.

نویسندگی حرفه‌ای 
در سال ۱۹۸۲ کوئلیو اولین کتاب خود را بنام آرشیوهای جهنم منتشر کرد که با شکست مواجه شد. در سال ۱۹۸۶، او با گروهی موسوم به راهنمای عملی خون آشامی همکاری نمود، البته بعدها بعد از اینکه پی به ماهیت بد آن برد آن را ترک کرد.  بعد از خاطرات یک مغ سانتیاگوی کامپوستلا در سال ۱۹۸۶، کوئلیو رمان خاطرات یک مغ (ترجمه عنوان انگلیسی: «زیارت») را نوشت. سال بعد کوئلیو، کیمیاگر را نوشت و آن را از طریق یک ناشر کوچک برزیلی در۹۰۰ نسخه منتشر کرد و تصمیم گرفت آن را تجدید چاپ نکند.  او سپس یک چاپخانه بزرگتر پیدا کرد، و با انتشار کتاب بعدی خود بنام بریدا، کتاب کیمیاگر به پرفروشترین کتاب برزیلی تبدیل شد.  بیش از ۶۵ میلیون نسخه از کیمیاگر به فروش رفته و به یکی از پر فروش ترین کتابها در تاریخ تبدیل شده‌است، این کتاب به بیش از ۷۰ زبان ترجمه شده‌است که هفتاد و یکیمین آن زبان مالتی بود، ، به دلیل داشتن رکورد بیشترین تعداد ترجمه به زبان‌های مختلف در فهرست رکوردهای جهانی گینس قرار گرفت بعنوان کتابی از یک نویسده زنده که به بیشترین زبانهای دنیا ترجمه شده است  از زمان انتشار کیمیاگر، کوئلیو تقریباً هر دو سال یکبار یک رمان نوشته‌است از جمله کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریستم، کوه پنجم، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، شیطان و دوشیزه پریم، یازده دقیقه، مثل رود روان، ندیمه‌های اودین و جادوگر پورتوبلو. زمانی که در خاطرات یک مغ برای غلبه بر تعلل خود در شروع کار نوشتن تلاش می‌کرد با خود گفت: «اگر من امروز یک پر سفید ببینم، آن نشانه‌ای است از جانب خدا که می‌گوید باید یک کتاب جدید بنویسم.» کوئلیو یک پر سفید در پنجره یک فروشگاه پیدا کرد و شروع کرد به نوشتن در آن روز.  در مجموع، کوئلیو تا کنون ۳۰ عنوان کتاب منتشر کرده‌است. سه تا از آنها – خاطرات یک مغ، ندیمه‌های اودین و «الف» – مربوط بشرح حال خود او هستند، در حالی که بقیه آنها کتابهای تخیلی هستند که ریشه در تجربیات زندگی او دارند .  بقیه، مانند مکتوب و کتابچه راهنمای جنگجوی نور، مجموعه‌ای از مقالات، ستون‌های روزنامه و آموزه‌های منتخب وی هستند. در مجموع کوئلیو بیش از ۱۰۰ میلیون جلد کتاب در بیش از ۱۵۰ کشور در سراسر جهان فروخته‌است و آثار او به ۷۱ زبان ترجمه شده‌است. او پرفروشترین نویسنده پرتغالی زبان در تمام اعصار است. کوئلیو در وبلاگ خود نیز سه بار در هفته می‌نویسد.

اقتباس‌ها
چندین کتاب کوئلیو در رسانه‌ها ۱۹۹۸ تلویزیون مانشت ۵۲ قسمت سریال کوتاه بر اساس کتاب بریدا ساخت. این اقتباس توسط جیم کامارگو، سونیا موتا و آجلیکا لوپز نوشته شده و توسط والتر آوانسینی کارگردانی شد. بازیگر برزیلی کارولینا کستینگ نقش بریدا را بازی کرد. این آخرین رمانی بود که توسط تلویزیون مانشت به فیلم تبدیل شد. این فیلم مخاطب زیادی نداشت و با شکست مواجه شدو مورد انتقاد خود پائولوکوئیلو نیز قرار گرفت. با توجه به عدم وجود حامیان مالی، یک پایان شتاب زده داشت. صحنه‌های آخر ضبط نشده بودند و با تصاویری راویان که داستان را شرح می‌دادند جایگزین شده بود.

در سال ۲۰۰۴ شرکت برادران وارنر حقوق مربوط به فیلم اقتباسی از کیمیاگر را خریداری کردند. این پروژه متوقف شد و هرگز محقق نشد و حقوق فیلم به هاروی وینستین که به عنوان تهیه کننده این فیلم کار می‌کرد فروخته شد. در سال ۲۰۰۷ در ماه ژوئن، پائولو کوئلیو اعلام کرد که پروژه آزمایشی جادوگر، یک پروژه مشارکتی است بر اساس کتاب جادوگر پورتوبلو.  در سال ۲۰۰۹۹ کتاب ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد بصورت یک فیلم عرضه شد. در سال ۲۰۱۱ در ماه ژوئیه کوئیلو کتاب الف را به مسابقه گذاشت، مسابقه فیلم با همکاری و افزایش تعامل با بیش از ۵ میلیون دوست در فیس بوک. برنده رئیف کرت هنرمند ترکی بود.

اشتراک گذاشتن فایل
پائولو کوئلیو مدافع سر سخت انتشار کتاب‌های خود از طریق شبکه‌های به اشتراک گذاری فایل در اینترنت است. یکی از طرفدارانش یک ترجمه روسی از یکی از رمان‌های او را بصورت آنلاین منتشر کردند. فروش کتاب او بدون هیچ ترفیع و یا تبلیغ اضافی از جانب ناشران او از ۳۰۰۰ به یک میلیون در طول سه سال جهش کرد. با توجه به قابل دسترس بودن مطالب کوئیلو در وب سایت، نویسنده‌ای به نام جف جارویس در کتاب خود تحت عنوان گوگل چه می‌کند کوئلیو را «نویسنده گوگلیست نامید.»

زندگی شخصی
کوئلیو و همسرش کریستینا اویتیسیکا اوقات خود را بین اروپا و ریو دو ژانیرو، برزیل می‌گذرانند. او یک کاتولیک رومی است و به طور منظم در میان مراسم ربانی حضور می‌یابد در سال ۱۹۹۶، کوئلیو مؤسسه پائولو کوئلیو را تاسیس کرد که به کودکان و افراد مسن با مشکلات مالی کمک می‌کند. در سپتامبر ۲۰۰۷۷، کوئلیو توسط سازمان ملل متحد به عنوان پیام آور صلح نامیده شد. از سایر فعالیتهای پائولو کوئلو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: عضو هیأت مدیره مرکز صلح شیمون پرز مشاور ویژه یونسکو برای «گفتگوی بین فرهنگی و همگرایی معنوی» عضو هیأت مدیرهبنیاد شواب برای کارآفرینی اجتماعی عضو آکادمی ادبیات برزیل عضو شورای مشاوره بین‌المللی – مذاکرات مقدماتی بین‌المللی هاروارد عضو هیأت مدیره، مرکز آزادی رسانه‌ای دوحه در تاریخ ۹۹ مه ۲۰۰۶، در صوفیه، بلغارستان، به پائولو کوئلیو توسط رئیس جمهور بلغارستان، جورجی پاروانو «جایزه پر افتخار رئیس جمهور» اهدا شد.

وی همچنین درسال ۱۳۷۹ سفری به شهرهای تهران و شیراز داشته است.

آثار
خاطرات یک مغ (زیارت)
۱۹۸۷
کیمیاگر
۱۹۸۸
بریدا
۱۹۹۰
عطیه برتر
۱۹۹۱
والکیری‌ها
۱۹۹۲
مکتوب
۱۹۹۴
کنار رود پیدرا نشستم و گریستم
۱۹۹۴
کوه پنجم
۱۹۹۶
نامه‌های عاشقانه یک پیامبر
۱۹۹۷
مکتوب ۲
۱۹۹۷
مبارزان راه روشنایی
۱۹۹۷
ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد
۱۹۹۸
اعترافات یک سالک
۱۹۹۹
شیطان و دوشیزه پریم
۲۰۰۰
داستان‌هایی برای پدران، فرزندان و نوه‌ها
۲۰۰۱
یازده دقیقه
۲۰۰۳
ساحره پورتوبلو
۲۰۰۳
زهیر
۲۰۰۵
چون رود جاری باش
۲۰۰۶
هستی
۲۰۰۷
برنده تنهاست
۲۰۰۸
الف
۲۰۱۱
زنا(خيانت)
٢٠١۴
جاسوس
٢٠١٦
از ديگر آثار او مي توان به سفر به دشت ستارگان، قاموس فرزانگي و دست نوشته هاي آكرا اشاره كرد.

دانستن هدف زندگی یا دانستن بهترین راه خدمت به خدا كافی نیست، افكار خودت را به عمل درآور؛ راه، خودش را نشان می دهد.پائولو كوئیلو

راز زندگی این است كه بفهمیم هر روز، یك معجزه است.پائولو كوئیلو

همواره می توانیم بگوییم سنگی كه دیگران به سوی ما انداخته اند، به ما نخورده است.پائولو کوئیلو

در شادی گناهی نیست.پائولو كوئیلو

آگاهی از مرگ نمی گذارد آنچه را كه باید امروز از آن لذت ببریم به فردا واگذار كنیم.  پائولو كوئیلو

عشق، نیرویی است كه ما را بار دیگر به هم می پیوندد تا تجربه ای را كه در زندگیهای گوناگون و در مكانهای مختلف جهان پراكنده شده است، بار دیگر متراكم كند.پائولو كوئیلو

عشق حقیقی اجازه می دهد كه هر كس راه خود را در پیش بگیرد. پائولو كوئیلو

هر انسانی حق دارد به رسالتش شك كرده و گاه آن را رها كند، اما هرگز حق ندارد آن را از یاد ببرد!پائولو كوئیلو

هنگامی كه آرزوی چیزی را دارید، سراسر كیهان همدست می شوند تا بتوانید این آرزو را تحقق بخشید. پائولو كوئیلو

خداوند دعای كسانی را می شنود كه می خواهند نفرت از آنها گرفته شود، اما نسبت به آنهایی كه می خواهند از عشق بگریزند ناشنواست.  پائولو كوئیلو

وعده ها را باور نداشته باش، چون دنیا پر از وعده است. پائولو كوئیلو

پذیرفتن نیك سرشتی خود همیشه آسانتر از رویارویی با دیگران و جنگیدن برای حقوق خویش است. پائولو كوئیلو

شنیدن یك توهین و پاسخ ندادن به آن، آسانتر از درگیر نبرد شدن با شخصی نیرومندتر از خود است. پائولو كوئیلو

انسان همیشه خواهان دگرگونی و تحول است، اما همزمان، سكون و ثبوت را آرزو می كند. پائولو كوئیلو

من می توانم انتخاب كنم كه قربانی دنیا باشم یا یك ماجراجو در جستجوی گنج؛ همه چیز بستگی به روش نگاه من به زندگی دارد.  پائولو كوئیلو

هیچ كس نمی داند زندگی برای ما چه اندوخته است؛ بسیار خوب است كه همیشه راه گریز را بدانیم.پائولو کوئیلو

شتاب زمان به اندازه ای است كه در چند لحظه می تواند مردم را از بهشت به دوزخ بفرستد.پائولو كوئیلو

زندگی همواره چشم به راه شرایط بحرانی می ماند تا قدرتش را نشان دهد.پائولو كوئیلو

نتوان گفت: بهارا، به امید دیدن و ماندن تو! می توان گفت: بهارا، تو بیا دانه ی امید به قلبم بنشان! و سفر كن به كجاآبادی، هر زمانی كه تو را دلخواه است!  پائولو كوئیلو

روحی كه در پیكر ما وجود دارد، كم و بیش تكامل نیافته است. با هر گامی كه در فراز و نشیب زندگی می نهیم، در پی ذرات گم شده ی وجود خویش در كاوشیم. اگر در این پویش، لحظه ای بخت یارمان باشد، آن گوهر نایافته را در وجود انسانی دیگر می یابیم.پائولو كوئیلو

این ما هستیم كه سرعت گذر زمان را تعیین می كنیم.پائولو كوئیلو

ما قلبها از ترس می میریم؛ تنها از اندیشیدن به عشق های مدفون شده و یا لحظه هایی كه می توانستند خیلی زیبا باشند و نبودند، یا گنج هایی كه می توانستند كشف شوند، اما برای همیشه در زیر خاك مدفون ماندند. چون اگر هریك از این پیشامدها رخ هد، ما رنج وحشتناكی می كشیم؛ قلب من از رنج كشیدن می ترسد.  پائولو كوئیلو

افتادن از طبقه ی سوم همان اندازه صدمه می زند كه افتادن از طبقه ی صدم؛ پس اگر قرار بود بیفتم، چه بهتر كه از فاصله ی زیادی بیفتم.پائولو كوئیلو

انسان زمانی خود را می شناسد كه به مرزهای خود برسـد.پائولو كوئیلو

دو اشتباه بسیار بزرگ وجود دارد: یكی اینكه قبل از موعد اقدام به عمل كنیم و دیگری اینكه فرصت مناسب را از دست بدهیم.  پائولو كوئیلو

برای ایمان داشتن باید حصار پیشداوری ها را برچید.پائولو كوئیلو

انسان باید سرنوشت خود را برگزیند، نه اینكه آن را بپذیرد.پائولو كوئیلو

زندگی نسبت به كسی كه رویای خود را دنبال كند بخشنده است.پائولو كوئیلو

هر كس هر كاری كه بكند، در روی زمین اصلی ترین نقش تاریخ جهان را ایفا می كند و معمولاً خودش این را نمی داند. پائولو كوئیلو

هرچه یكبار پیش می آید ممكن است دیگر هرگز روی ندهد، اما آنچه كه دو بار پیش آید، بدون شك، بار سوم هم رخ خواهد داد. پائولو كوئیلو

درست است كه هر كس و هر چیز یك رویا دارد، اما اگر روزی این رویا برآورده نشد، می تواند به چیز بهتری تبدیل شود و “رویا” جدیدی داشته باشد؛ تا آنجا كه “روح جهان” به راستی به چیزی یگانه بدل شود.پائولو كوئیلو

وقتی انسان دوست می دارد، هیچ نیازی ندارد كه بفهمد چه پیشامدی در حال رخ دادن است. چون همه چیز در درون ما روی می دهد و انسان می تواند به باد بدل شود. پائولو كوئیلو

بادها همیشه همه چیز را می دانند؛ آنها همه جا روانند، بی آنكه زادگاه یا مكانی برای مردن داشته باشند.پائولو كوئیلو

عشق، زمانی است كه قوشی بر فراز شنهای صحرا به پرواز درمی آید. چون برای او، تو دشتی سرسبزی و او هرگز بدون شكار از نزد تو بازنمی گردد. او صخره ها و تپه های تو را می شناسد و تو نسبت به او دست و دلبازی.  پائولو كوئیلو

خودت را تسلیم ناامیدی نكن؛ این امر تو را از گفتگو با قلبت باز می دارد.  پائولو كوئیلو

وقتی چیزی در حال دگرگونی و تغییر است، هرچه در پیرامون آن است نیز دگرون می شود.پائولو كوئیلو

همه چیز در كیهان در حال دگرگونی است.پائولو كوئیلو

هیچ كس از نتایج آنچه كه زیر آسمان می گذرد در امان نیست.پائولو كوئیلو

وقتی كه ما گنجینه های حقیقی در دست داریم، هرگز متوجه آن نمی شویم؛ چون آدمها به وجود گنج باور ندارند.  پائولو كوئیلو

بیشتر آدمها دنیا را چیز تهدیدكننده ای می بینند و به همین دلیل هم دنیا برای آنها تهدیدكننده می شود. پائولو كوئیلو

هیچ قلبی وقتی در پی رویاهایش بوده، هرگز رنج نكشیده است.   پائولو كوئیلو

هیچ كس نمی تواند از دل خود بگریزد.پائولو كوئیلو

اگر تو قلبت را خوب بشناسی، هیچ وقت تو را غافلگیر نخواهد كرد؛ چون تو آرزوها و رویاهایش را خواهی شناخت و می توانی آنها را به حساب آوری. پائولو كوئیلو

هیچ زمان نمی توانی قلبت را خاموش كنی، حتی اگر وانمود كنی كه به حرفهایش گوش نمی دهی، او آنجا در سینه ی تو خواهد بود و مدام آنچه را كه درباره ی زندگی و دنیا می اندیشد تكرار خواهد كرد. پائولو كوئیلو

این طبیعی است كه از مبادله ی همه ی آنچه كه توانسته ایم به دست آوریم، با یك رویا بترسیم.پائولو کوئیلو

قلب تو هر جا باشد گنج تو هم همانجا است. پائولو كوئیلو

در زندگی ما لحظه ای فرا می رسد كه تسلط بر زندگی را از دست می دهیم و از آن پس، سرنوشت بر هستی ما مسلط می شود و این بزرگترین گزافه ی جهان است.پائولو كوئیلو

تنها یك راه برای آموختن وجود دارد و آن، عمل است. پائولو كوئیلو

به آنچه كه پشت سر گذاشته ای نیندیش.  پائولو كوئیلو

آدم دوست دارد، چون دوست دارد؛ همین؛ هیچ دلیلی برای دوست داشتن وجود ندارد.  پائولو كوئیلو

شترها خائن هستند؛ هزاران كیلومتر راه می روند، بدون اینكه هیچ نشانه ای از خستگی در آنها نمایان شود. سپس ناگهان به زانو درمی آیند و می میرند. اسبها كم كم خسته می شوند و همیشه می دانی چقدر از آنها توقع داشته باشی و چه زمانی ممكن است بمیرند.پائولو كوئیلو

شر در آن چیزی نیست كه از دهان به درون می رود، شر در آن چیزی است كه از دهان بیرون می آید.پائولو كوئیلو

باید صحرا را دوست داشت، اما هرگز كاملاً به آن اعتماد نكن؛ چون صحرا محك مردان است. هر گام آنها را احساس می كند و كسی را كه سربه هوا و گیج باشد خواهد كشت.  پائولو كوئیلو

هرگز نباید سست شد، حتی اگر راه زیادی را پیموده باشی. پائولو كوئیلو

شجاعت، بزرگترین فضیلت برای كسی است كه در جستجوی “زبان جهان” است.پائولو كوئیلو

هر روز، ابدیت را در خود دارد.پائولو كوئیلو

آنچه كه بتوانی تغییر دهی، آینده ی تو نبوده است. پائولو كوئیلو

اشیاء به خودی خود چیزی را آشكار نمی كنند، این انسانها هستند كه با نگاه كردن به اشیاء، راه ورود به روح جهان را درمی یابند.پائولو كوئیلو

وقتی آدم عاشق است، همه چیز بیشتر معنا دارد. پائولو كوئیلو

تپه ها با حركت باد تغییر شكل می دهند، اما صحرا همیشه همان كه بوده می ماند. پائولو كوئیلو

در دنیا همواره كسی هست كه چشم براه دیگری است، چه در میان صحرا و چه در قلب یك شهر بزرگ. پائولو كوئیلو

شاید خداوند صحرا را آفریده است تا انسان از دیدن نخلها لذت ببرد.  پائولو كوئیلو

اگر در زمان حال باشی، زندگی تبدیل به جشنی همیشگی می شود، به عیدی بزرگ؛ چون همیشه در لحظه ای كه در آن زندگی می كنیم جریان دارد و تنها در آن لحظه ،هر كسی راهی برای آموختن دارد.پائولو كوئیلو

جهان، روحی دارد و كسی كه بتواند آن روح را درك كند می تواند زبان همه چیز را بفهمد.پائولو كوئیلو

همه ی چیزها تجلی یك چیز واحد است.پائولو كوئیلو

هرچه در سطح زمین است به گونه ای مداوم در حال تغییر است، چون زمین هم زنده است و زمین هم روح دارد و ما به ندرت می دانیم كه زمین در جهت منافع ما كار می كند. پائولو كوئیلو

وقتی كه انسان با تمام وجود چیزی را آرزو می كند، به “روح جهان” نزدیكتر است و “روح جهان”، نیرویی همواره مثبت است.پائولو كوئیلو

هیچ كس نباید از ناشناخته بترسد، چون هر انسانی می تواند آنچه را كه می خواهد به دست آورد و آنچه را كه نیاز دارد فراهم كند. پائولو کوئیلو

احساس پیش از وقوع، شیرجه ی سریع روح در جریان جهانی حیات است كه تاریخچه ی زندگی همه ی انسانها در آغوش آن به هم می پیوندد و یگانه می گردد، به گونه ای كه می توانیم همه چیز را بدانیم، چون همه چیز در آن نوشته است.پائولو كوئیلو

پیشامد و امر ناگهانی وجود ندارد.پائولو كوئیلو

همه چیز در زندگی نشانه است. جهان به زبانی ساخته شده كه همه می توانند بشنوند، اما آن را فراموش كرده اند. پائولو كوئیلو

تصمیم ها فقط آغاز یك ماجرا هستند. وقتی كسی تصمیمی می گیرد، خود را در جریانی تند پرتاب می كند كه او را به سوی هدفی خواهد برد.پائولو كوئیلو

هرگز از رویاهایت چشم پوشی نكن؛ چشم براه نشانه ها باش. پائولو كوئیلو

گاهی نمی توان جلوی جریان رودخانه ی زندگی را گرفت. پائولو كوئیلو

من نمی خواهم تغییر كنم و چیزی را تغییر بدهم چون نمی دانم چگونه باید این كار را كرد؛ من كاملاً به خودم عادت كرده ام.  پائولو كوئیلو

همه نمی توانند رویاهایشان را به یك شكل ببینند. پائولو كوئیلو

وقتی كه شانس با ما است باید از آن بهره گیریم و به آن كمك كنیم، همان گونه كه شانس به ما كمك می كند.پائولو كوئیلو

مردم، بسیار از نشانه حرف می زنند، اما نمی دانند كه به راستی درباره ی چه چیز حرف می زنند.پائولو كوئیلو

هم می توان دنیا را با چشمان یك غارت شده ی بدبخت نگریست و هم با چشمان یك ماجراجوی در جستجوی گنج.پائولو كوئیلو

مطالبی هست كه نباید درباره ی آنها كنجكاوی كرد، چون نباید از سرنوشت گریخت.پائولو كوئیلو

تلاش كن نشانه ها را دریابی و به آنها احترام بگذاری. پائولو كوئیلو

من هم مثل همه هستم؛ دنیا را آنگونه می بینم كه دلم می خواهد باشد، نه آنگونه كه به راستی هست. پائولو كوئیلو

در مدتی كوتاهتر از یك فریاد همه چیز در زندگی تغییر می كند، پیش از آنكه حتی به موقعیت جدیدش عادت كند. پائولو كوئیلو

پول، چیزی جادویی است؛ با پول، انسان هیچ وقت كاملاً تنها نیست.  پائولو كوئیلو

یك چوپان می تواند سفر را دوست داشته باشد، اما هرگز میش هایش را فراموش نمی كند. پائولو كوئیلو

هیچ مانعی وجود ندارد، مگر خود . پائولو كوئیلو

وقتی همه ی روزها به هم شبیه هستند، انسان دیگر متوجه پیشامدهای خوبی كه در طی روز رخ می دهد نمی شود.پائولو كوئیلو

می بایست بین چیزی كه به آن عادت كرده و چیزی كه بسیار دلش می خواهد داشته باشد، یكی را برگزیند.پائولو كوئیلو

بهتر است گاهی چیزها را به حال خود رها كنیم.  پائولو کوئیلو

انسانها بسیار زود از علت زندگی خویش آگاه می شوند، شاید برای همین هم هست كه بسیار زود از آن چشم می پوشند. پائولو كوئیلو

انسان همیشه امكان برآورده ساختن رویاهایش را ندارد.  پائولو كوئیلو

تو هر كه باشی و هر چه بكنی، وقتی به راستی چیزی را بخواهی، این خواست در “روح جهان” زاده می شود و این، ماموریت تو بر روی زمین است.

وقتی با آدمها حرف می زنی، یك چیزهایی به تو می گویند كه نمی دانی چگونه به گفتگو ادامه دهی.پائولو كوئیلو

هر كسی گمان می كند كه دقیقاً می داند ما باید چگونه زندگی كنیم، اما هیچ كس هرگز نمی داند كه چگونه باید زندگی خاص خودش را داشته باشد.پائولو كوئیلو

وقتی تو چیزی را می خواهی همه ی جهان دست به یكی می كند تا تو آرزویت را برآورده سازی.پائولو كوئیلو

آدم می تواند همیشه دوستان جدیدی پیدا كند، بی آنكه مجبور باشد هر روز آنها را ببیند.پائولو كوئیلو

چیزهای ساده خارق العاده ترین چیزها هستند و تنها خردمندان می توانند آنها را ببینند.پائولو كوئیلو

اگر من بخشی از افسانه ی تو باشم تو روزی باز خواهی گشت.پائولو كوئیلو

آنچه بیش از همه انسانها را شیفته می كند زیبایی است.  پائولو كوئیلو

به یاد داشته باش كه همیشه باید بدانی كه چه می خواهی.پائولو كوئیلو

معمولا مرگ سبب می‌شود آدم زندگی را بیشتر احساس كند.پائولو كوئیلو

براستی، این موجودات نیستند كه چیزی را آشكار می‌كنند، خود مردم هستند كه با نگریستن به موجودات، روش نفوذ به روح جهان را می‌یابند. پائولو كوئیلو

انسان هرگز نمی‌تواند از رویا دست بكشد، رویا خوراك روح است. پائولو کوئیلو

روح جهان از خوشبختی انسانها سیراب می‌شود و یا از بدبختی، ناكامی و حسادت آنها.پائولو كوئیلو

كشتی در ساحل بسیار امن تر است، اما برای این ساخته نشده است. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
لازم نیست آدم از كوهی بالا رود تا بفهمد بلند است. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
همیشه به قلبت بگو كه ترس از رنج از خود رنج بدتر است. تاریكترین لحظه ی شب لحظه ی پیش از برآمدن آفتاب است. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
در جوانی آنگاه كه رویاهایمان با تمام قدرت در ما شعله ورند، خیلی شجاعیم، اما هنوز راه مبارزه را نمی دانیم. وقتی پس از زحمات فراوان مبارزه را می آموزیم، دیگر شجاعت آن را نداریم.پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
اگر نسبت به دیگران صبور باشیم، پذیرش خطاهای خودمان ساده تر می شود. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
برای آگاهی از استعدادها و محدودیت هایتان، هیچ كس مناسب تر از خودتان نیست.پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
به خاطر ترس از دست دادن، چه چیزهایی را از دست داده ایم. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
انسان باید از گذشته رها شود و از میان راههایی كه به او پیشنهاد می شود، بهترین را برگزیند . پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
از دست دادن بخشی از چیزی، بهتر است تا از دست دادن كل آن چیز. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
بسیاری از اوقات ما خودمان استعدادهایمان را می كشیم، چرا كه نمی دانیم با آنها چه كنیم.پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
مهم این نیست كه چقدر زندگی می كنیم مهم این است كه چگونه زندگی می كنیم. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
جوانی كه فراموش می كند شاخه گلی به محبوبش بدهد، سرانجام وی را از دست خواهد داد. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
حقیقت همواره همان جایی است كه ایمان هست.پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
فقط خودت می دانی كه چه چیزی برایت بهترین است.پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
مردم جوری حرف می زنند كه همه چیز را می دانند، اما اگر جسارت داشته باشی و سؤالی بپرسی آنها هیچ چیز نمی دانند.  پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
قلب آدمها گاهی شكوه می كند، چرا كه آدمها می ترسند بزرگترین رؤیاهایشان را برآورده كنند، به این دلیل كه یا فكر می كنند لیاقتش را ندارند و یا اینكه نمی توانند از عهده ی آن برآیند. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
غرور می‌تواند برانگیزاننده ی خوبی باشد. پول نیز می‌تواند، ولی هرگز نباید آنها را هدف بدانیم. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
زمینی كه روی آن زندگی می كنیم بهتر خواهد شد اگر ما بهتر باشیم و بدتر خواهد شد اگر ما بدتر باشیم. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
عشق، آن چیزی است كه “روح جهان” را وادار به دگرگونی و تكامل می كند.پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
وقتی انسان دوست می دارد، می تواند جزیی از آفرینش باشد.پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
تنها یك چیز هست كه برآورده شدن رویایی را ناممكن می سازد و آن، ترس از شكست است.پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
چشم ها قدرت روح را نشان می دهند. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
نیك بختی را می توان در یك شن ساده ی صحرا یافت. چون یك دانه ی شن، یك لحظه از آفرینش است و جهان برای آفریدن آن میلیونها سال وقت گذاشته است. پائولو کوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
ترس از رنج از خود رنج بدتر است. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
آدمها می ترسند كه بزرگترین رویاهایشان را برآورده كنند، چون یا به این می اندیشند كه سزاوار آن نیستند و یا اینكه از عهده ی آن برنمی آیند. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
اگر تو به حال توجه كنی، آن را بهتر خواهی كرد و اگر حال را بهتر كنی، آنچه از پس آن می آید بهتر خواهد شد. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
كسی كه به صحرا می رود نمی تواند عقب گرد كند و هنگامی كه نمی شود به عقب بازگشت، فقط باید در جستجوی بهترین راه برای پیش رفتن بود. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
تنها ترس ما این است كه آنچه را داریم از دست بدهیم، خواه زندگیمان باشد و خواه مزارعمان. این ترس زمانی از بین می رود كه بفهمیم داستان زندگی ما و داستان جهان، هر دو را یك دست مشترك رقم زده است. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
پیچ و خم ها برای كاروان اهمیت ندارد، چون هدف همواره ثابت است. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
هرگز نمی توانیم درباره زندگی دیگران قضاوت كنیم، چون هر كس رنجها و درماندگی های خودش را دارد. پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
لحظاتی هست كه جز غم و رنج چیزی رخ نمی دهد و نمی توانیم از آن دوری كنیم. تنها زمانی دلیلش را می فهمیم كه بر آن غلبه كرده باشیم.پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
هر چیز در زندگی بهایی دارد؛ این آن چیزی است كه مبارزین روشنایی می كوشند بیاموزند.پائولو كوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
زمانی كه ما همواره در پیرامون خود افراد مشخصی را ببینیم احساس می كنیم كه آنها بخشی از زندگی ما هستند و چون بخشی از زندگی ما می شوند سرانجام تصمیم می گیرند كه زندگی ما را تغییر دهند و اگر آن گونه كه آنها آرزو دارند نباشیم از ما ناخشنود می شوند. پائولو کوئیلو
•.•.•.•.•.•جملات آموزنده•.•.•.•.•.•.•
كسی كه به سفر عادت دارد، می داند كه همیشه لحظه ای فرا می رسد كه باید رفت. پائولو كوئیلو

منبع:jomalatziba.blogfa.com

WhatsApp us