برای ساخت پله چوبی از کجا باید آغاز کرد

ساخت پله چوبی

مرحله اول : انتخاب مدل پله : از مهندس و معمار ساختمان بخواهید تا طرحی برای شما آماده کنند و یا از اینترنت یک مدل انتخاب کنید. با توجه به بودجه یک طرح ساده یا لوکس انتخاب کنید. 
مرحله دوم : با توجه به محیط و ابعاد ساختمان و محل اجرا یک طرح سه بعدی تهیه کنید. در این مرحله می بایست نوع چوب ها و متریال مشخص شوند و همینطور رنگ نهایی سازه.
مرحله سوم : طرح را در اختیار یک یا چند پیمانکار حرفه ای قرار دهید تا برآورد کامل هزینه ها انجام شود. بهتر است قرارداد شما بطور کامل محاسبه شود، یعنی خرید مصالح، ساخت، نصب پله و رنگ آمیزی، حتی بخواهید کرایه ها نیز محاسبه شود تا در نهایت بتوانید هزینه نهایی را دقیق محاسبه و برآورد کنید.

عکس نمونه مورد نظر , عکس , ابعاد محل اجرا و رنگ نهایی را بر روی واتساپ ارسال کنید . 

بخش اصلی پله های چوبی 

روش ساخت پله چوبی

اکثر پله ها بصورت اسکلت فلزی ساخته و رویه و زیر آن چوب می شود. اگر بخواهیم انواع پله فلزی را نام ببریم میتوانیم از نظر روش ساخته به موارد زیر اشاره کنیم.

انواع پله ساختمانی

ساخت پله چوبی , نرده پله چوبی

ساخت پله چوبی , نرده پله چوبی

پله ها وظیفه اتصال و لاین عبور بین دو سطح را در ساختمان مهیا می کنند به همین جهت باید بر اساس نیاز یک مجموعه و پاسخگویی به آن نیاز پله را طراحی کرد.  پله ها بر اساس سه آیتم مهم تقسیم بندی و نام‌گذاری می شوند.

1. فرم و شکل پله مانند پله حلزونی

2. کاربری و کاربرد آن پله مانند پله فرار

3. جنس و متریال مورد استفاده در ساخت پله مانند : پله چوبی یا پله چوب و فلز

انواع پله
مدل پله پیچ چوبی

مدل پله پیچ چوبی

پله فلزی تک محور وسط که پله ها بصورت شعاع دور محور کار می شوند.

پله حلزونی یا اسپیرال یک پله گرد در نهایت زیبایی است که در عین فنی بودن ساخت آن، مهم است که در نهایت ظرافت و حساب شده ساخته شود.

پله فلزی تک محور وسط شمشیری که پله ها بر روی شمشیری کار می شوند.

پله معلق

پله اریب

پله مستقیم

پله پیچ محور از بغل (معلق)

انواع پله 

WhatsApp us