چرا نمیشود از ام دی اف , لترون و لمینت برای پله استفاده کنیم ؟

  1. به دلیل اینکه این مواد برای کف ساخته نشده اند . از ام دی اف و لترون برای ساخت باکس و کمد استفاده میشود
  2. پله نیاز به نظافت و شستشو دارد و این مواد هیچ مقاومتی در برابر رطوبت ندارند . البته باید به این نکته هم توجه شود که روی چوب خالص هم نمیشه از آب زیاد استفاده کنیم ولی تحمل پارچه نم رادارد و اگر خیس شود و باد کند با کمک یک سمباده و مرمت دوباره به حالت قبل بر میگردد . اما در مورد لمینت ها مورد پیش آمده که با یه تی شو کشیدن سطح پله باد کرده .
  3. چوب را میتوان ابزار زد و ابزار کف پله لب گرد و کروی است ولی ام دی اف و .. دارای لبه تیز هستند . لب پله باید بصورتی باشد که اگر کسی روی پله زمین خورد دچار شکستگی و پارگی نشود . ام دی اف را نمیتوان ابزار زد و مجبورید با لب تیز کار کنید .
  4. سطح روی ام دی اف و لمینت لیز است و برای پله مناسب نیست مگر از مواردی که نقش برجسته و عاج دارد استفاده شود که بازهم خیلی صیقلی و لعاب دارد .
کف پله باکس پلای وود

ساخت کف پله با صفحات پلای وود

متریال پیشنهادی صنایع چوب فن و هنر استفاده از ورق پلای وود , چوب خالص میباشد ، مثل چوب راش ، بلوط و افرا و … براورد هزینه پله چوبی ، کف پله پلای وود

کف پله باکس پلای وود

مطالب مرتبط با موضوع کف پله : 

اجرای کف پله ام دی اف ارزان با خواص ضد خش و رنگ خاص

اجرای کف پله ام دی اف ارزان با خواص ضد خش و رنگ خاص

کف پله‌ها یکی از قسمت‌های مهم در طراحی داخلی ساختمان هستند که علاوه بر ایفای نقش عملی، تاثیر مهمی در جلب نظر افراد دارند. اما، اجرای کف پله با استفاده از مواد گران قیمت و متخصصانی که نیاز به آنهاست، می‌تواند هزینه‌های زیادی را برای ساختمان ایجاد کند.

WhatsApp us