درب های محوری برای داشتن یک ورودی دراماتیک

درب های محوری یک طراحی قدیمی هستند که در خانه های مدرن محبوبیت جدیدی پیدا می کنند . درب های محوری ظاهر و عملکرد مشخصی دارند که مزایایی نسبت به درب های لولایی دارد .

درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری
درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری

پورتلا، سازنده درب و پنجره و عضو موسسه معماران آمریکا ، در مورد روندهای فعلی خانه نظر می دهد . از نظر آنها ، درب های محوری یکی از جدیدترین گرایش ها در طراحی معماری هستند . این درب ها با سبک دراماتیک و فناوری لولای محوری بهتر ، برای افراد بیشتری جذاب هستند .

درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری
درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری

درب های محوری چیست؟

درب های محوری آنهایی هستند که بر روی یک محور عمودی کار می کنند تا با لولاهای یک طرفه . سازندگان لولاهای محوری را در موقعیت مورد نظر روی درب قرار می دهند . این باعث ایجاد محور عمودی می شود که درب روی آن می چرخد . این درب ها بر روی یک لولای محوری که در بالا و پایین درب قرار دارد نصب می شوند . یک طرف درب محوری قابل استفاده است . طرف دیگر “دم” نامیده می شود و غیر قابل استفاده است. وقتی سمت قابل استفاده در یک جهت می چرخد ، دم در جهت مخالف می چرخد.

سخت افزار درب محوری

برخلاف درب های محوری قدیمی که با محور عمودی پیوسته کار می کردند ، درب های محوری مدرن دارای دو لولا هستند . یک لولای درب محوری بالا و یک لولای درب محوری پایین وجود دارد که سازندگان آن را در تراز عمودی قرار می دهند .

درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری
درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری

هر دو لولای بالا و پایین به خوبی به درب متصل هستند . این باعث می شود آنها روی درب تمام شده مشخص نباشند . این لولا ها در یک صفحه کف و یک صفحه سقف نصب می شوند . شرکت هایی در حال کار بر روی بهبود لولاهای درب محوری هستند که با لمس انگشت باز می شوند .

نوع و اندازه لولاهای درب محوری و فیزیک طراحی درب از درب بسیار بزرگتری نسبت به لولاهای سنتی پشتیبانی می کند . این طرح همچنین نیاز به قاب و آستانه درب بزرگ را نفی می کند . دارای مزایای طراحی متمایز در ایجاد یک ترکیب بدون درز از درب با دیوارهای اطراف است.

مواد برای درب های محوری

درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری
درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری

سازندگان از مواد متعددی برای ساخت درب های محوری استفاده می کنند. لولاهای محوری به خوبی با مواد سنگین برخورد می کنند . درب های محوری تا چندین تن وزن دارند.

     درب های محوری چوبی – بیشتر درب های محوری چوبی از مواد سخت ساخته شده اند . این درب ها دارای ظاهری گرم و بافت و همچنین عایق صوتی عالی هستند . این درب ها هم به عنوان درب داخلی و هم به عنوان درب خارجی استفاده می شوند .

     درب های محوری آلومینیومی – درب های محوری آلومینیومی از یک قاب آلیاژ آلومینیومی با درج شیشه ای استفاده می کنند . طراحان از اینها برای درب های بیرونی مدرن و مینیمال و داخل فضاهای تجاری بزرگ برای ایجاد مناطق متمایز استفاده می کنند.

     درب های محوری فولادی – درب های فولادی گزینه دیگری برای درب های فلزی محوری هستند . اکثر اینها دارای پوسته فولادی بیرونی با هسته توخالی یا عایق هستند . اگر نگران وزن درب محوری خود هستید ، این گزینه خوبی است .

     درب‌های محوری شیشه‌ای – درب‌های محوری شیشه‌ای بدون قاب یک انتخاب رایج برای درب‌های دوش  و حمام هستند . درب های محوری شیشه ای بدون فریم از شیشه سکوریت شده استفاده می کنند . این بدان معناست که در صورت شکستگی ، شیشه به جای خرد شدن به قطعات کوچک با لبه های صاف تبدیل می شود .

     مواد دیگر – طراحان و معماران شروع به فشار دادن به مرزها یا سبک درب محوری کرده اند. از آنجایی که وزن آنها را مهار نمی کند، از مواد غیر متعارف مانند سنگ مرمر برای ایجاد درب های محوری خیره کننده استفاده می کنند.

درب های محوری مزایا و معایب

درب های محوری هم در فضای بیرونی و هم در فضای داخلی خانه محبوب می شوند . مزایا و معایب درب های محوری را نسبت به درهای لولایی در نظر بگیرید تا ببینید آیا به فضای شما می آیند یا خیر .

طرفداران:

 • طراحی – درب های محوری از نظر سبکی خیره کننده هستند . معماران و طراحان از درب های محوری برای ترکیب با دیوارهای اطراف استفاده می کنند زیرا نیازی به قاب درب با درب های محوری نیست .
 • اندازه – به دلیل فیزیک طراحی آنها، درب های محوری می توانند بزرگتر از درب های لولایی می باشند .
 • عملکرد – توزیع وزن درب‌های محوری به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به روشی صاف، بدون درز و بی‌صدا کار کنند .
 • قابل سفارشی سازی – تولیدکنندگانی که درب های محوری را می سازند چندین گزینه قابل تنظیم را ارائه می دهند .
 • سادگی – درب های چرخشی دارای سخت افزار ساده و حداقلی هستند .
 • فضا – درب های محوری فضای بسیار کمتری را نسبت به درب های لولایی اشغال می کنند ، زیرا تاب یا بیرون چرخش کمتر از اندازه درب است .
 • عایق صدا – از آنجایی که فیزیک و لولاهای آن‌ها باعث می‌شود درب‌های محوری سنگین‌تر شوند ، صاحبان خانه‌ها می‌توانند از مواد بهتری برای ایجاد درب ضد صدا استفاده کنند .

معایب:

 • هزینه – بیشتر درب های محوری بزرگ و سفارشی تر از درب های لولایی هستند . بنابراین قیمت آنها بالاتر است .
 • تاب برداشتن – درب های محوری در طول زمان بیشتر مستعد تاب برداشتن هستند . این باعث می شود که درب کشیده شود و کارکرد آن دشوارتر شود .
 • سبک متمایز – سبک درب های محوری به خانه های سبک سنتی نمی خورد . آنها بیشتر برای طراحی مدرن و امروزی مناسب هستند.
 • عایق – درب های محوری نسبت به درب های لولایی در مقابل نفوذ آب و هوا ضعیف تر هستند . بنابراین، این نوع درب ها برای صرفه جویی در انرژی کارآمد نیستند . صرفه جویی در انرژی را می توان با درب هایی که یک طرفه می چرخند کاهش داد ، اما عایق بندی دربی که در هر دو جهت می چرخد بسیار دشوار است .

طرح های درب محوری

درب های محوری مزایای طراحی شگفت انگیزی نسبت به درب های لولایی دارند . این طرح های شگفت انگیز را که برای الهام گرفتن از شما گردآوری کرده ایم در نظر بگیرید .

درب جلوی محوری

درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری
درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری

طراحی داخلی BK

این درب ورودی محوری برخی از ویژگی هایی را که مردم در مورد درب های محوری بیشتر دوست دارند را نشان می دهد . اندازه بزرگی برای ایجاد یک ورودی بزرگ دارد . با این حال ، به دلیل ادغام یکپارچه آن در نمای سایدینگ ، درب این ورودی ساده ظاهری نامناسب ندارد .

درب حمام محوری

درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری
درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری

بیشتر درب های محوری در طراحی مدرن و امروزی استفاده می شوند ، اما درب های حمام محوری کاربرد وسیع تری دارند . در حالی که این درب حمام محوری در این طرح دارای ویژگی معاصر است ، درب حمام محوری بدون قاب نیز می تواند در فضاهای طراحی سنتی تر استفاده شود. مزیت درب های دوش محوری این است که فضای بسیار کمتری را در اتاق نسبت به درب های دوش لولایی اشغال می کنند.

درب های لابی محوری

درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری
درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری

استفاده از چندین درب محوری برای محوطه های لابی ، سبکی متمایز ایجاد می کند . شیشه و چوب ترکیبی فوق‌العاده را روی این درب‌ های محوری ایجاد می‌کنند . این درب ها را به عنوان جایگزینی مدرن برای درب های شیشه ای کشویی در نظر بگیرید .

درب های محوری خارجی

درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری
درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری

برخی از طراحان از درب های محوری برای جداسازی فضاهای بیرونی استفاده می کنند . در این طرح ، این درب بزرگ محوری را برای اتصال مناطق بیرونی این خانه در بوستون ایجاد کرد . درب به این اندازه با بسته شدن لولایی امکان پذیر نخواهد بود.

درب های دو محور

درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری
درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری

درب‌های محوری با ورودی دوتایی ، جلوه‌ای چشمگیرتر از یک درب ایجاد می‌کنند . برای این خانه میان قرن هالیوودی ، از درب های محوری دوتایی چوبی با رنگ متوسط با دستگیره براق و یدکی استفاده شده است .

درب های کمد پیوت

درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری
درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری

درب های کمد دیواری چوبی دارای مزایای زیادی نسبت به درب کمد دیواری لولایی هستند . آنها به روشی صاف و بدون درز با حداقل فشار عمل می کنند . همچنین ، هیچ لولای قابل مشاهده ای وجود ندارد که طراحی درب کمد را ساده می کند .

درب کتابخانه محوری

درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری
درب پیوت ، لیست قیمت انواع درب لولا محوری

درب های محوری یک راه ایده آل برای ایجاد فضاهای مخفی در خانه ها هستند . از یک درب محوری مبدل به قفسه کتاب می توان برای ساخت این درب چرخشی داخلی استفاده کرد . لولاهای متحرک و حداقل صفحات کف و سقف ، سخت افزار درب محوری قابل مشاهده را پنهان می کنند . این یک ” درب ” با چند چشم بندی بصری ایجاد می کند .

سوالات متداول

کجا می توانم درب های محوری را برای فروش در نزدیکی خود پیدا کنم ؟

می‌توانید درب های حمام محوری و لولاهای درب محوری را در فروشگاه‌های لوازم خانگی و کارگاه پیدا کنید .

بهترین نوع درب، درب های محوری یا درب های لولایی کدام است؟

بهترین نوع درب وجود ندارد . درب های لولایی نسبت به درب های محوری مزایایی دارند، زیرا قیمت بسیار کمتری دارند و گزینه های طراحی بیشتری وجود دارد . آنها همچنین با طیف وسیع تری از طرح های خانه کار می کنند . درب های پیوت سبک منحصر به فردی دارند که ظاهری دراماتیک و مدرن ایجاد می کنند . لولاهای درب محوری می توانند درب های بزرگتر را پشتیبانی کنند و وقتی آنها را باز و بسته می کنید فضای کمتری را در اتاق اشغال می کنند .

اگر من یک درب محوری در خانه خود داشته باشم، کجا باید باشد؟

موثرترین مکان برای داشتن درب محوری، درب ورودی است.

نتیجه

درب های محوری در حال تبدیل شدن به یک سبک درب محبوب برای معماران ، طراحان و صاحبان خانه هستند . آنها ظاهری منحصر به فرد و سفارشی دارند که برای افرادی که به دنبال سبک درب مینیمال هستند جذابیت دارد . آنها گزینه گران تری هستند ، بنابراین به کار همه نمی آیند . با این حال ، آنها آنقدر زرق و برق دار هستند که ارزش در نظر گرفتن را دارند .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : درب محوری چوبی ، روش انتخاب درب محوری ، طراحی درب محوری چوبی

منبع : homedit.com


مطالب مرتبط با موضوع انواع درب :

WhatsApp us