سبک روستیک را به دکوراسیون منزل خود بیاورید!

سبک روستیک شاهدی بر این مدعا است که همه چیز دوباره تکرار می شود. نیاکان ما شاید هرگز تصور نمی کردند آنچه را که آنها برای ساخت و ساز خانه و محل زندگی شان و رفع نیاز هایشان استفاده می کنند، روزی تبدیل به مد روز و یکی از سبک های طراحی داخلی شود. سبک روستیک با ریشه های بی تکلفش، اشکال و بافت های ارگانیکش و گرما و صمیمیت طبیعی اش به همان اندازه که در خارج از شهرهای بزرگ پرطرفدار است، در داخل آن ها نیز نفوذ کرده و جایگاه ویژه ای دارد. فضاهای داخلی روستیک حسی از ارتباط با گذشته دارند که به سختی می توان در برابر آن تاب آورد. آنها فضاهایی صادقانه و بی تکلف، طبیعی و یادآور گذشته ی ساده ی ما هستند. در جهانی که همه چیز مجازی است، سبک روستیک آشکارا و شجاعانه واقعی است.

سبک روستیک

سبک روستیک

وقتی به واژه ی “روستیک” می اندیشیم، اولین عنصری که به ذهن بسیاری از ما می آید، این نوع تیرها هستند. تیرهایی با برش های ناهموار نه تنها یک فضا را از نظر معماری تعریف می کنند، بلکه آن را فورا در حوزه ی روستیک جای می دهند، مخصوصا اگر تیرها ناهموار و بدون پرداخت باشند. از تیرها برای قاب کردن سقف ها، شکل دادن درگاه ها، احاطه کردن شومینه ها و پنجره ها یا حتی خط انداختن در دیوار ها استفاده کنید. شما هم چنین می توانید از کنده های گرد درختان نیز استفاده کنید و به منزل تان جذابیت ببخشید.

سبک روستیک

سبک روستیک

تیرهای ناهموار در مقابل دیوارهای سفید صیقلی و هموار، یک کنتراست جالب ایجاد می کنند یا استفاده از آن ها در کنار یک سطح بافت دار اما هموار، ایده ی جذابی است.

سبک روستیک

سبک روستیک

قطعاتی که تولید انبوه می شوند و بیش از حد متناسب اند، از حس روستیک یک فضا می کاهند.

خوب است که سطوح براق و صیقلی هم داشته باشید تا فضا را متعادل سازند. کابینت ها و شلف های ساده این فضا را جذاب کرده اند اما در عین حال عناصر روستیک را نیز در خود جای داده اند.

سبک روستیک

سبک روستیک

سبک روستیک بدون زنگار معنایی ندارد. اتاق های شما نباید حس تازگی و نو بودن را القا کنند، در عوض سطوح باید اندکی سالخورده باشند یا اینکه حداقل این حالت را به خوبی تقلید کنند.

درست برعکس این قضیه، اندکی درخشش در دل این همه بافت، می تواند جذاب باشد.

سبک روستیک

سبک روستیک

پالت رنگی روستیک از تناژ های براق و رنگ های تند عاری است و در عوض شامل رنگ های متنوع و لطیف از دنیای طبیعی است. منظور از رنگ های طبیعی، رنگ پوست درختان، سنگ و خاک است. ارغوانی و سبز لیمویی ممکن است جزئی از پالت رنگی طبیعت باشند، اما این به آن معنا نیست که گزینه های خوبی برای یک خانه ی روستیک هستند.

سبک روستیک

سبک روستیک

نگران نباشید که انتخاب شما فقط به رنگ قهوه ای محدود شود. شما می توانید رنگ های روشن تری نیز در این سبک استفاده کنید. این رنگ ها به خوبی با فضای روستیک شما هماهنگ می شوند و در عین حال آشنا و سنتی به نظر می رسند. مثلا آبی جین، قرمز کوکاکولا، زرد طلایی و فیروزه ای کم رنگ می توانند جزء این دسته باشند.

سبک روستیک تا حد زیادی درباره ی استفاده از چیزهایی است که دارید – درست مانند گذشته، سطل های قدیمی به عنوان سینک، سبدهای سیمی به عنوان تجهیزات روشنایی، جعبه های چوبی به عنوان راه پله.

فضاهای داخلی روستیک در بعضی چیزها با سبک صنعتی مشترک اند. جرأت به خرج دهید و با نورپردازی نامتعارف، آثار هنری و لوازم دکوری بر بعضی نقاط تأکید کنید. ضمنا می توانید از هنرهای بومی که خودکفا و دارای جذابیت وطنی هستند، در فضای روستیک خود بهره ببرید.

سبک روستیک

عناصر الهام گرفته از طویله در فضای روستیک

درب های کشویی طویله، درب های هلندی و جزییات دیگر در ساختمان های بیرونی خانه های قدیمی، با سبک روستیک تناسب زیادی دارند.

وقتی از چنین درب هایی در دکوراسیون داخلی منزل تان استفاده می کنید، می توانید با رنگ کردن شان به رنگی متضاد با دیوار ها، آن ها را شاخص و برجسته نشان دهید.

    سبک روستیک

سبک روستیک

ارتباط با فضاهای بیرونی در سبک روستیک

به دلیل رنگ های طبیعی استفاده شده در فضاهای روستیک، آن ها اغلب گویی ادامه ی فضاهای بیرونی هستند. بین فضاهای داخلی و خارجی تشابه ایجاد کنید – برای مثال تابی که در اینجا نشان داده شده با کنده های نامتقارنش، نشان دهنده ی حس و حال روستیک این فضا است. ایوان های سرپوشیده نیز مرز درون و بیرون را کم رنگ می کنند.

فضای سبز را فراموش نکنید. یک باغ آراسته ی تمیز با این سبک هماهنگ نیست. اجازه دهید گیاهان پرپشت و شل بمانند و به طور خودرو رشد کنند و گسترش یابند.

http://www.chidaneh.com

WhatsApp us