دما در یک سونای خشک می تواند از 150 درجه فارنهایت تا 195 درجه فارنهایت (65.6 درجه سانتی گراد تا 90.6 درجه سانتیگراد) حرارت داشته باشید همیشه بالای سونا در زیر سقف حرارت بالا تر است .

عکس و ایده چوبکاری سونای خشک
عکس و ایده چوبکاری سونای خشک

چه مدت باید در سونای خشک بنشینید؟

هر چه بیشتر در سونا بمانید بیشتر در معرض خطر کم آبی قرار می گیرید، بنابراین یک قانون کلی این است که زمان خود را به 15 تا 20 دقیقه محدود کنید. برای استراحت در نظر گرفته شده است، نه چند دقیقه: هنگامی که به اندازه کافی گرم شدید، سونا را ترک کنید.

سازنده سونا خشک

اگر میخواهید سونای شما بخوبی گرم شود باید استاندارد های مربوط به ارتفاع , عایق بندی سونا و انتخاب منبع گرمایش سونا را به خوبی اجرا کنید .

ترموستات های سونا بین 90 تا 140 درجه سانتی گراد تنظیم میشوند و اگر هیتر به خوبی انتخاب شده باشد نهایتا در عرض نیم ساعت شما به درجه حرارت حدود 90 درجه می رسید .


سونا برای کسانی که گرما را آرامش بخش می دانند عالی است.

اما سونا چقدر گرم می شود و متوسط ​​دمای سونا برای انواع مختلف سونا که وجود دارد چقدر است؟

سوناها می توانند به دمای بسیار بالایی برسند زیرا می توانند یک چیز را به شدت کنترل کنند: رطوبت. برخلاف اتاق های بخار (سونای بخار) که شما را با رطوبت بالا گرم می کنند، سونا گرمای بسیار خشک ایجاد می کند .

در نتیجه، ما می توانیم با دمای بسیار بالاتری در سونا نسبت به اتاق بخار مقابله کنیم. گرمای خشک ناشی از سونا به نوعی باعث می شود که احساس کنید تب خود القا شده ای دارید و می توانید سموم و ناخالصی ها را از طریق پوست خود دفع کنید.

انواع مختلف سونا برای تولید دماهای مختلف طراحی شده اند. تقریباً سه نوع مختلف سونا وجود دارد که هر کدام دارای مزایای منحصر به فرد و محدوده دمای سونا هستند:

سوناهای سنتی (سونای فنلاندی ، سونای دودی یا همان سونای خشک )
سونا مادون قرمز
سونای بخار (حمام بخار، اتاق بخار)

مطالب مرتبط با موضوع سونای خشک :

WhatsApp us