سبک شیک شیک یا شبی شیک

Shabby chic

سبک ها و مکاتب ما را با فرهنگ ها و افکار جوامع آشنا میکنند ولی برخی از انها جالب و عجیب و غریب هستند مانند سبک شبی شیک

ترجمه انگلیسی این واژه نخ نمای شیک است . در این سبک آثار خوردگی و پارگی به وضوح نمایان است . مانند یک کار عتیقه و با تزئیناتی نرم و نزدیک به سبک روستیک در اصل این سبک زنانه و مردانه دارد که سبک مردانه این سبک بسیار شبیه به سبک روستیک است .این سبک متفاوت از دکوراسیون دیگر است و تزئیناتی آن نرم و کهنه است .

رنگ آمیزی سبک شبی شیک تشکیل شده از لایه های مختلفی که در طول سالها و یا به سبک کهنه کاری بر روی هم رنگ آمیزی شده اند . این سبک بطوری رنگ آمیزی می شود که احساس قدیمی بودن در دکور نمایان شود . در این سبک استفاده از رنگ های پاستیل پوشیده شده با رنگ سفید , یا بژ , رنگ پارچه های کتان الهام گرفته از لباس پارچه های قدیمی فرانسوی است . در این سبک پارچه ها اغلب با رنگ چای رنگ آمیزی می شوند تا قدیمی به نظر برسند .

استفاده از یراق قدیمی و دست ساز و تکه های سبک قدیمی در این سبک بسیار دیده می شود .

در این سبک نکاتی از سبک های فرانسوی , سبک روکوکو دیده می شود .

زیبایی شناسی شیک نیز به باغ گسترش می یابد، با همان اصول طراحی مبلمان باغ و لوازم جانبی زنانه. باغ های سبز با سبک شیک پوشیده از دکوراسیون محبوب هستند.

تزئین کنندگان در نظر شیک شیک یک سبک نرم، آرام و رمانتیک است که به نظر می رسد راحت و دعوت، و معمولا به عنوان زنانه است. شیک مردانه شگفت انگیز می تواند “روستایی” باشد، با رنگ های عمیق تر و یا غنی تر، مبلمان روستایی با استفاده از چوب نابالغ، جین، کرافت، قایق بادبانی و بادبانی.

انواع سبک شیک پوشیده عبارتند از:

کلبه شیک
کلبه شیک شیک
کشور فرانسه

تاریخچه سبک شیک یا شبی شیک

این سبک ابتدا در انگلستان بوجود آمد و تداعی کننده یک سبک از دکوراسیون بود .استفاده از پارچه های کتان قدیمی با طرح های گل تکرار شونده .پارچه چیت Chintz در اصل پارچه های کتان پارچه ای، مخصوصا آنهایی که از هند وارد شده بودند، چاپ شده با طرح های گل و طرح های دیگر در رنگ های مختلف، معمولا در پس زمینه ساده نور. (نام از چینی هندی ، “پراکنده یا پراکنده” مشتق شده است ). از قرن 19 اصطلاح همچنین برای سبک دکوراسیون گل های توسعه یافته در آن منسوجات پارچه استفاده می شود، اما بعد از آن به طور گسترده ای مورد استفاده قرار، برای مثال در chintzware سفال و تصویر زمینه . طرح های Chintz عمدتا الگوهای اروپایی هستند که به راحتی از سبک طرح های هندئی خود منعکس می شوند، که از طریق هنر مغول ، سنت های تزئینی در هنر اسلامی منعکس می شوند.مانندعربستان و به ویژه هنر صفوی ایران.کلمه (چلوار) از نام شهرستان هند مشتق شده  .

راشل اشول یک سلسله مبلمان به نام Shabby Chic را تأسیس و تولید کرد و در سال 1996 کتابی را درباره زیبایی شناسی منتشر کرد که او را “حیرت از پول قدیمی، آسایش و آرامش و بی تفاوتی کار شده” توصیف کرد.

دستگیره کشوهای ناسازگار، به سبک شیب شیبی

دستگیره کشوهای ناسازگار، به سبک شیب شیبی

دستگیره کشوهای ناسازگار، به سبک شیب شیبی

WhatsApp us