درهای کشویی

درب کشویی چیست؟

یک درب کشویی شامل یک پانل ثابت است که به دو آویز روی غلتک‌ها که در امتداد یک مسیر می‌لغزند متصل است. پانل به جلو و عقب می لغزد تا یک درب باز شود. درب های کشویی بسته به نیاز، فضا و سلیقه شما می توانند در انواع تک یا دوتایی موجود باشند.

درب قوس ریلی
درب قوس ریلی

نوع دیگر درب کشویی درب جیبی است. در این درها، پانل به عقب به داخل شکافی در دیوار می لغزد تا در هنگام باز شدن کاملاً از دید پنهان شود. اینها برای راهروها و اتاق های داخلی محبوب هستند.

درب های استاکر یکی دیگر از انواع درب های کشویی هستند.

درب های کشویی چگونه کار می کنند؟

درهای کشویی با لغزش پانل در در امتداد مجموعه ای از ریل های افقی کار می کنند. از آنجایی که تمام وزن درب روی غلتک های متصل به بالای در معلق است، وزن یکی از نکات مهم است. اگر درب بیش از حد سنگین باشد، باز کردن آن دشوار خواهد بود و ممکن است از مسیر خارج شود. بیشتر درهای کشویی همچنین دارای یک راهنما در امتداد پایین هستند تا از چرخش درب توسط غلتک ها جلوگیری کند. معمولاً این کار با یک شیار بریده شده در پایه در انجام می شود که در امتداد یک نوار پلاستیکی می لغزد، اگرچه برخی ممکن است از غلتک یا بلبرینگ در پایین درب نیز استفاده کنند.

درهای کشویی همچنین دارای یک درپوش در دو انتها هستند تا از سر خوردن درب درست از مسیر جلوگیری کند.

درب‌های کشویی شیشه‌ای معمولاً باید دارای جلوه‌های بصری باشند – نشانه‌هایی برای جلوگیری از برخورد بی‌احتیاطی افراد به اشتباه.

سازنده درب ریلی چوبی
سازنده درب ریلی چوبی

درب های کشویی در کجا استفاده می شود؟

درهای کشویی اغلب به عنوان درهای داخلی اتاق ها و راهروها و همچنین برای دوش و کمد لباس استفاده می شوند. آنها به دلیل بازشوهای بزرگی که اجازه می دهند و فضای کمی که نیاز دارند برای استفاده در داخل خانه بسیار محبوب هستند.

درب‌های کشویی شیشه‌ای امکان مناظر باشکوه را فراهم می‌کنند و معمولاً در حیاط‌های پشتی در سراسر استرالیا یافت می‌شوند.

مانند سایر درهای شیشه ای، مهم است که میزان گرمای احتمالی از بین رفتن آنها را در نظر بگیرید. شیشه یک رسانای عالی گرما است، بنابراین اگر قصد استفاده از درهای کشویی شیشه ای را دارید، ممکن است بخواهید میزان گرمای از دست رفته یا به دست آمده از طریق آنها و گزینه هایی مانند شیشه دوجداره، شیشه کم الکترومغناطیسی یا فیلم پنجره خورشیدی را نیز در نظر بگیرید. . به همین ترتیب، آلومینیوم همچنین یک رسانای فوق العاده گرما است، بنابراین برای درهای خارجی، در صورت نیاز به کنترل گرما، قاب های چوبی ممکن است انتخاب بهتری باشند.

سازنده درب ریلی چوبی
سازنده درب ریلی چوبی

آیا تغییراتی در مورد درهای کشویی وجود دارد؟

برای درب های خیلی سنگین که نمی توانند از یک سیستم آویز بالا پشتیبانی کنند، غلطک ها باید زیر درب و ریل راهنما در بالا قرار بگیرند. باز کردن این نوع درها بسیار دشوارتر است، اما ساخت درب و مصالح سنگین تری را ممکن می سازد.

فریم ها، اندازه ها و انواع پانل ها (البته همه درهای کشویی شیشه ای نیستند) بسته به سلیقه و نیاز شخصی متفاوت خواهد بود. برای دهانه‌های بزرگ‌تر، ممکن است بخواهید درب‌های پشته‌ای را نیز در نظر بگیرید که در واقع درب‌های کشویی چند لایه یا درب‌های دوتایی هستند.

مزایای
فضای بسیار کمی را اشغال کنید
فقط به فاصله افقی نیاز دارید
مناظر بزرگ و بدون مانع را ارائه دهید
معایب
مستعد کنده شدن
ریل ها همیشه باید تمیز باشند

عایق کمتری نسبت به درب های دیگر است .

همه چیز درباره درب ریلی :

WhatsApp us