کفپوش چوبی برای پله ها

یده های جالب و شگفت انگیز پله چوبی

کفپوش پله چوبی , کف پله , نصب و قیمت و ساخت پله
کفپوش پله چوبی

کفپوش چوبی یک انتخاب محبوب برای منازل و دفاتر است ، زیرا همه کاره و بادوام است . کفپوش ‌های چوبی تقریباً هر اتاقی را بهبود می ‌بخشند و همچنین می ‌توانند راه پله‌ ها را زیباتر کنند .

کفپوش چوبی برای پله ها کمتر رایج است ، اما می تواند به اندازه کفپوش های چوبی معمولی تاثیر چشمگیری بر طراحی داخلی شما داشته باشد . اگر کفپوش های چوبی را برای بقیه قسمت های ملک خود انتخاب کرده اید ، پله های چوبی یکپارچگی را تضمین می کند . همچنین ، از آنجایی که راه پله ها رفت و آمد زیادی را مشاهده می کنند ، به راحتی کثیف می شوند و تمیز کردن کفپوش های چوبی ساده تر از تمیز کردن موکت است .

نرده چوبی و هندریل پله

نرده پله با چوب , دست انداز و هندریل پله , نصب جالب نرده روی پله دو محور
نرده پله با چوب , دست انداز و هندریل پله , نصب جالب نرده روی پله دو محور

کار ما را ببینید

نمونه کار کفپوش و کف پله چوبی

کفپوش پله چوبی
کفپوش پله چوبی

ایده های کفپوش راه پله

پله‌ های چوبی را می‌ توان برای تناسب با چندین سبک ، چه زیبایی‌ شناسی سنتی یا مدرن ، تطبیق داد . از آنجایی که در مورد کفپوش چوبی برای راه پله ها انتخاب های زیادی دارید ، انتخاب بهترین آن ممکن است دشوار باشد . یک انتخاب رایج قرار دادن چوب طبیعی در بالای پله ها و سپس رنگ آمیزی کناره ها است . این سبک باعث می‌ شود که خود شما مراحل را راحت ‌تر ببینید ، یک اقدام ایمنی بالقوه مهم برای انجام کار . همچنین می‌توان پله‌ های چوبی سخت و موکت را با باز گذاشتن لبه‌ های هر پله چوبی ترکیب کرد .

این سبک ماندگاری چوب را نشان می‌ دهد اما برای سهولت بیشتر در هنگام بالا رفتن و پایین آمدن از پله ‌ها ، فرشی را فراهم می‌ کند . البته ، هنگام انتخاب متریال برای راه پله ، ایمنی باید یک عامل باشد . کارشناسان کفپوش چوبی ما می توانند از خانه شما بازدید کنند و راه پله شما را بررسی کنند تا به شما اطلاع دهند که کدام گزینه برای ملک شما بهترین کار را دارد و چگونه راه پله چوبی خود را ایمن کنید .

آیا می توانم کفپوش چوبی روی راه پله را خود نصب کنم ؟

کفپوش چوبی را می توان با سهولت نسبی روی راه پله نصب کرد . برای پوشاندن لبه هر پله و اتصال کفپوش به یکدیگر از قالب یا لوازم جانبی کفپوش چوبی سخت به نام  ” Stair Nosing ” استفاده می شود . می توان دماغه های پله را با اکثر انواع کفپوش های چوبی مطابقت یا تکمیل کرد .

کفپوش پله چوبی
کفپوش پله چوبی

برای قرار دادن کفپوش های چوبی سخت با راه پله خود باید این توصیه را دنبال کنید :

     باید از چسب انعطاف پذیر برای چسباندن کفپوش چوبی سخت و نوک پله به راه پله استفاده شود تا اطمینان حاصل شود که کفپوش و نوک پله با استفاده روزانه شل یا ناپایدار نمی شوند .

     هر پله روی راه پله شما باید همسطح و با زاویه 90 درجه باشد .

     چسب کف منعطف را با ماله بریده بر روی هر دو قسمت بالابر و ستون پله ها بمالید .

     اندازه‌گیری کنید و سپس نوک پله ‌های چوبی سخت و تخته ‌های کف‌ پوش چوبی را به اندازه برش دهید و شروع به پوشاندن راه پله کنید .

کفپوش پله چوبی
کفپوش پله چوبی

انتخاب کفپوش مناسب برای پله های خانه شما

کفپوش پله چوبی
کفپوش پله چوبی

هنگام بازسازی یا تزئین خانه ، معمولاً این آشپزخانه ، سالن یا اتاق خواب هستند که همه توجه را به خود جلب می کنند . اغلب راهرو و پله ها یکی از آخرین قسمت هایی هستند که باید در نظر گرفته شوند اما با انتخاب کفپوش مناسب می توان آنها را کاملاً متحول کرد .

پله‌ ها در بسیاری از خانه ‌ها در کنار درب ورودی قرار دارند یا در مقابل آن هستند . بنابراین آنها اولین چیزی هستند که شما و مهمانانتان هنگام ورود به خانه می بینید . وقت گذاشتن برای فکر کردن به اینکه چگونه می خواهید راه پله خود را تزئین کنید و نمای خانه خود را تنظیم کنید ، زمان و هزینه خوبی است .

ما فکر می ‌کنیم که سه راه اصلی وجود دارد که می ‌توانید پله‌ های خود را با کف ‌پوش مناسب ، چوب ‌های سخت و فرش‌ های کامل بپوشانید . ما در اینجا به هر یک از آنها می پردازیم تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید چه چیزی برای خانه شما بهترین است .

پله های چوبی سخت

کفپوش پله چوبی
کفپوش پله چوبی

نکات منفی

ساخت یک راه پله چوبی سخت یک گزینه بازسازی ارزان نیست ، اما می تواند برای سال های آینده خیره کننده به نظر برسد که نیاز به نگهداری کمی دارند .

یکی دیگر از مواردی که برای خانه های شلوغ ، به خصوص آنهایی که بچه دارند ، باید در نظر گرفت ، سر و صدا است . پله ‌های چوبی ارتعاشات پاهای کوچک را که به سمت بالا و پایین می ‌روند جذب نمی ‌کنند و بنابراین هنگام استفاده می‌ توانند بسیار پر سر و صدا باشند .

اگر روکش چوبی بسیار لاک زده باشد ، این احتمال وجود دارد که پله ها لغزنده باشند ، و اگر بچه های کوچک یا افراد مسن از پله های خانه شما استفاده می کنند ، ممکن است این امر مشکل ایجاد کند .

پایه های پله

کفپوش پله چوبی
کفپوش پله چوبی

پایه های راه پله روشی زیبا برای لباس پوشیدن پله های چوبی سخت در خانه است و گزینه ای کاملاً فرش شده برای راه پله شما است . راه پله نواری از فرش است که از قسمت مرکزی راه پله پایین می رود و کناره های چوبی پله ها نمایان می شود .

استفاده از رانر های پله ای به شما امکان می دهد رنگ یا بافت را به این فضا اضافه کنید و در عین حال ظرافت راه پله های چوبی را به زیبایی نشان بدهید .

انتخاب بسیار خوبی از رانر های پله ، از راه راه تا رنگ های ساده ، رانر با حاشیه رنگی ( مانند تصویر ) و همچنین مواد طبیعی مانند سیزال یا  جلبک وجود دارد . یک میله پله به خوبی انتخاب شده نیز می تواند جلوه کلی را تغییر دهد و البته باز هم تنوع زیادی برای انتخاب وجود دارد .

نکات مثبت

یک رانر راه پله واقعاً می تواند ظاهری از پله های شما داشته باشد و به پلکان شما ظاهری هوشمندانه و ظریف بدهد .

وجود فرش یا مواد کفپوش طبیعی روی پله ها واقعاً به کاهش سر و صدا در هنگام بالا و پایین رفتن افراد کمک می کند و در زیر پا راحت تر از یک راه پله چوبی بدون پوشش است .

در خانه ‌هایی که اخیراً ساخته شده ‌اند ، پله ‌ها اغلب از مخلوط mdf و چوب نرم ساخته می‌ شوند . در حالی که لاک زدن گزینه ای برای این موارد نیست ، رنگ آمیزی آنها با رنگ می تواند ظاهری فوق العاده در کنار فرش ایجاد کند و از هزینه قرار دادن یک راه پله چوبی کاملاً سخت ، جلوگیری کند .

همچنین طیف وسیعی از لوازم جانبی راه پله مانند گیره یا میله برنجی موجود است که به تزئین رانر و تکمیل ظاهر کمک می کند .

نکات منفی

برای استفاده از راه پله ، پلکان زیرین باید از کیفیت کافی برخوردار باشد تا در معرض دید قرار گیرد ، هرچند تا حدی کم بخواهید این اتفاق بیفتد .

گرد و غبار و کثیفی توسط فرش ها نگه داشته می شود و بنابراین برای تمیز نگه داشتن آن نیاز به جاروبرقی منظم دارد که می تواند برای برخی افراد مشکل ساز باشد . لکه ها و ریزش ها نیز ممکن است رخ دهد و باید به سرعت با آنها برخورد کرد تا اثر ماندگاری روی فرش ایجاد نشود .

راه پله کاملا فرش شده

کفپوش پله چوبی
کفپوش پله چوبی

گزینه نهایی ما راه پله کاملاً موکت شده است ، جایی که فرش دقیقاً تا لبه های پله ها و نرده یا دیوار کشیده می شود . این گزینه اغلب مورد علاقه کسانی است که در جای دیگر خانه فرش زیادی دارند و می‌خواهند پل ه‌ها با بقیه دکور مطابقت داشته باشد .

در حالی که این روش استاندارد فرش کردن خانه های مدرن تر بوده است ، اما می توان گفت گزینه کسل کننده ای نیست . با انتخاب بیشتر از همیشه در رنگ ‌ها ، طرح‌ ها و مواد فرش ، فرش کردن کامل راه پله می ‌تواند راهی بسیار چشمگیر برای افزودن شخصیت شما به خانه تان باشد .

نکات مثبت

فرش کردن کامل پله ها بهترین راه برای به حداقل رساندن صدای بالا و پایین رفتن پاها است . راه پله های کاملاً فرش شده همچنین دارای مزایای زیادی است که به جذب صدا کمک می کند و زیر پا نرم است .

وجود فرش روی پله ها گرم ترین ماده ای است که می توانید زیر پای خود داشته باشید زیرا خاصیت عایق حرارتی دارد .

فرش‌ ها در انواع رنگ‌ ها ، طرح ‌ها ، و مواد موجود هستند که به شما این امکان را می‌ دهند که کف ‌پوشی مقاوم داشته باشید و همچنان ظاهر و احساسی را که می ‌خواهید در پله‌ های خود داشته باشید .

نکات منفی

مانند یک راه پله ، راه پله های کاملاً فرش شده نیاز به جاروبرقی منظم دارند تا آن را در شرایط خوبی نگه دارید و به ماندگاری طولانی تری کمک کنید . و به همین ترتیب ریزش هایی مانند چای و قهوه که به راحتی لکه دار می شوند ، باید سریعاً با آنها برخورد کرد تا اثری دائمی از خود بر جای نگذارند .

فرش ، بر خلاف راه پله های چوبی سخت ، در آینده نیاز به تعویض دارد . با گذشت زمان ساییدگی و پارگی را تحمل می کند و در نهایت در مکان های خاصی از ستون ها بیشتر فرسوده می شود . با این حال ، یک فرش خوب و سنگین داخلی سال‌ ها دوام می ‌آورد و همچنان سرمایه ‌گذاری خوبی برای ملک شماست .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : کفپوش چوبی ، کفپوش چوبی پله ، پله چوبی

صنایع چوب و رنگ فن و هنر طراح و سازنده دکوراسیون چوبی سفارشی

مطالب مرتبط با موضوع کف پله چوب :

WhatsApp us