انواع پله و کف پله

گزینه های خود را قبل از انتخاب پله مناسب برای پروژه خود بشناسید.

چه در حال ساختن یک خانه جدید و چه در حال بازسازی خانه موجود هستید، طراحی یک راه پله متناسب با سبک طراحی و سبک زندگی شما یک نکته مهم است. هنگامی که در مورد نوع پله تصمیم گرفتید ، وقت آن است که تصمیم بگیرید چه نوع پله را انتخاب کنید. سبک های کف پله و مواد زیادی برای تکمیل طراحی خانه شما وجود دارد. چه خانه شما مدرن، معاصر، روستیک یا سنتی باشد، سبکی متناسب با نیازهای شما وجود دارد.

در صنایع چوب فن و هنر ، ما پله‌های خود را طوری طراحی می‌کنیم که با سبک دلخواه شما از پله‌ها سازگار باشد.

چه نوع پله هایی وجود دارد؟

انواع مختلفی از مواد در دسترس هستند و عبارتند از – چوب، شیشه، کاشی، کامپوزیت، سنگ و فولاد.

انواع کف پله
گزینه های خود را قبل از انتخاب پله مناسب برای پروژه خود بشناسید.

 1. کف های چوبی
 2. کف های شیشه ای
 3. کف های کاشی
 4. کف های مرکب
 5. کف های سنگی
 6. کف های فولادی
 1. کف های چوبی
  در مورد چوب، مهم است که در نظر بگیرید که آیا پروژه شما برای فضای داخلی یا خارجی خانه شما است. بسیاری از گونه های چوب به خوبی در عناصر آب و هوای بیرون مقاوم نیستند، بنابراین انتخاب نوع مناسب چوب باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر این، توجه به دانه چوب، نحوه اره کردن آن , ساخت کف پله بسیار مهم است.

برای راه پله های داخلی، چوب های متنوعی وجود دارد که می توانید برای پروژه خود انتخاب کنید که زیبایی شناسی متفاوتی را به دکوراسیون شما می بخشد. برخی از انواع محبوب‌تر بلوط قرمز، بلوط سفید، افرای سخت، گردو , چوب راش , چوب کاج روسی و .. هستند. در ایران با توجه به عقلیم و شرایط آب و هوا چوب راش برای ساخت کف پله در اولویت قرار دارد .

بلوط قرمز به راحتی در دسترس است ظاهری قهوه ای مایل به قرمز دارد و سخت و سنگین با استحکام خمشی متوسط ​​در نظر گرفته می شود. حس گرما را به دکوراسیون اضافه می کند.

انواع کف پله
انواع کف پله

بلوط سفید کمی روشن‌تر از بلوط قرمز است و چوبی سخت با مقاومت خمشی متوسط ​​است. بلوط سفید در طراحی مدرن بسیار محبوب شده است زیرا تمایل دارد دانه های خطی تری نسبت به بلوط قرمز داشته باشد. استفاده از بلوط سفید اتاق را روشن می کند. برای کاربردهای زیبای کف در فضای باز توصیه نمی شود زیرا با آب و هوا به سرعت سیاه می شود (اگرچه در برابر پوسیدگی کاملاً مقاوم است).

انواع کف پله
انواع کف پله

افرا سخت سفید کرمی با رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای خفیف است و به طور کلی دانه‌ای مستقیم دارد و مقاومت بالایی در برابر سایش و سایش دارد و آن را به انتخاب خوبی برای پله‌ها و پاگرد ها و کف پله می‌کند.

انواع کف پله
انواع کف پله

گردو چوب سختی است.

چوب صنوبر سفید مایل به کرم، در حالی که چوب دل به رنگ قهوه ای روشن تا تیره است. چوب تیره معمولاً بیشترین درخواست را دارد، بنابراین انتظار داشته باشید که هزینه بیشتری بپردازید زیرا مقدار زیادی از چوب صنوبر غیرقابل استفاده خواهد بود.

انواع کف پله
انواع کف پله

چوب سبک روستیک : اغلب فقط الوارهای بازیابی شده از انبار یا کارخانه قدیمی بدست می آید . که از آن سالها استفاده شده و ویژگی خاصی به چوب اضافه کرده است. متناوبا، این می تواند چوب جدیدتری باشد که به صورت مکانیکی تحت فشار قرار گرفته و تمام شده است تا آن ظاهر مضطرب را بدهد. در هر صورت، می‌تواند جذابیت بافت‌دار و سبک روستیک را اضافه کند. این می تواند در یک منطقه پر رفت و آمد مطلوب باشد زیرا سایش آن انجام شده و فرسوده نمی شود ..

انواع کف پله
انواع کف پله

گیلاس برزیلی یک چوب سخت بسیار قوی است که به طور قابل توجهی سخت تر از بسیاری از چوب ها است. این یک چوب سخت با دانه‌های مستقیم است که رنگ‌های غنی و ته مایل به قرمز دارد که به هر اتاقی گرما و ظرافت می‌بخشد. با گذشت زمان و قرار گرفتن در معرض نور، چوب ممکن است تیره شود. به دلیل توانایی طبیعی چوب در ذخیره آب، استفاده از آن برای محیط های مرطوب یا با رطوبت بالا توصیه نمی شود.

انواع کف پله
انواع کف پله

علاوه بر این، وایت واش کردن چوب برای دادن ظاهری عتیقه به آن در حالی که سطح چوب را روشن می کند، رایج است. گاهی اوقات رنگدانه قبل از پوشش نهایی اضافه می شود که به دانه های طبیعی اجازه می دهد بیشتر بجوشد.

انواع کف پله
انواع کف پله

کاج عتیقه گره‌دار برای کف های روی این راه پله انتخاب شد تا تکمیل کننده کفپوش تخته کاج کهنه در این خانه باشد. کاج چوب نرم تری است که در طول زمان راحت تر از چوب های سخت سائیده می شود.

انواع کف پله
انواع کف پله

برای راه پله های بیرونی، چوب های آهنی مانند Ipe یا Cumaru توصیه می شود. علاوه بر این، اگرچه چوب قرمز و سدر بسیار گزینه های خوبی هستند زیرا آنها بهتر از سایر گونه ها در برابر عناصر مخرب چوب مقاومت می کنند. برای حفظ زیبایی طبیعی این چوب ها نیاز به روغن کاری و مراقبت منظم دارند یا می توان آنها را در معرض عناصر مخرب قرار داد تا ظاهری خاکستری پیدا کنند.

انواع کف پله
انواع کف پله

صنایع چوب فن و هنر می تواند کف پله و پاگرد را با چوب انتخابی شما فراهم کند تا توسط پیمانکار شما در محل تکمیل شود.


 1. کف های شیشه ای
  انتخاب کف پله های شیشه ای با سیستم ریسمان پله شناور فولادی یک عنصر معماری خیره کننده در خانه شما ایجاد می کند. ده ها نوع رنگ، الگو، بافت و پرداخت در شیشه موجود است. یکی از نکات مهم این است که کف را انتخاب کنید که سطحی غیر لغزنده داشته باشد. علاوه بر این، آیا نور LED را برای کف ها ترجیح می دهید؟ ترکیب کف شیشه ای همراه با نورپردازی LED می تواند جلوه ای چشمگیر به زیبایی کلی پلکان بیافزاید.
انواع کف پله
انواع کف پله
انواع کف پله
انواع کف پله
 1. کف های کاشی
  کف پله کاشی می تواند جایگزینی زیبا و بادوام برای چوب باشد. آنها این مزیت را دارند که نیازی به روغن کاری یا نگهداری مداوم ندارند زیرا پوسیدگی یا جذب حشرات ندارند. بسیاری از کاشی های امروزی ظاهر چوب را شبیه سازی می کنند. ما می‌توانیم تابه‌های کف پله‌های فولادی را طراحی و بسازیم تا آج یا سنگ فرش‌های کاشی به سبک انتخابی را در خود جای دهند.
انواع کف پله
انواع کف پله
 1. کف های مرکب
  مواد کامپوزیتی در برابر محو شدن، خراشیدگی و کپک زدن مقاومت می کنند، آنها پوسیده نمی شوند، ترک نمی خورند یا خرد نمی شوند. آنها بادوام هستند و نیاز به حداقل نگهداری دارند. برای این پروژه زیر برای قرار دادن عرشه کامپوزیت بر روی پله‌های شناور، ما یک سیستم پشتیبانی فولادی برای کف ها طراحی کردیم و پایه‌های نرده به رشته فولادی زیر پله‌ها متصل می‌شوند.
انواع کف پله
انواع کف پله
انواع کف پله
انواع کف پله
 1. کف های سنگی
  کف های بلو استون رایج‌ترین کف سنگی هستند که در حال حاضر برای کاربردهای پله‌های بیرونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. کف های بلو استون رنگ آبی مایل به خاکستری دارند و معمولاً 2 اینچ ضخامت دارند. آنها دوام و زیبایی را به هر راه پله در فضای باز با حداقل تعمیر و نگهداری می افزایند. علاوه بر این، آنها به طور طبیعی با چشم انداز مجاور ترکیب می شوند.
انواع کف پله
انواع کف پله
انواع کف پله
انواع کف پله

کف های سنگ آهک را می توان برای پروژه های پله های داخلی و خارجی استفاده کرد. این یک سنگ طبیعی است که به راحتی می توان آن را به هر اندازه ای شکل داد و برش داد. سنگ آهک بسیار بادوام است و به طور گسترده در دسترس است. در انواع رنگ های مختلف از کرم عسلی گرفته تا خاکستری موجود است. سنگ آهک را می توان تا سطح مورد نظر جلا داد. مهر و موم کردن سنگ آهک برای جلوگیری از لک شدن بسیار مهم است.

انواع کف پله
انواع کف پله
 1. کف های فولادی
  کف پله های فلزی قوی هستند و یک ظاهر صنعتی روستیک را ارائه می دهند. کف های فولادی به زیبایی با معماری تیر باز جفت می شوند و اغلب در راه پله های مارپیچ ترجیح داده می شوند. با کف های فلزی، مهم است که نوعی محافظت در برابر لغزش ایجاد شود. این می تواند به شکل سطح صفحه الماس، توری فلزی یا یک سری طرح های سوراخ در کف ها باشد.
انواع کف پله
انواع کف پله
انواع کف پله
انواع کف پله

در فن و هنر ، ما پله‌ها و نرده‌ها را متناسب با سبک و فضای شما می‌سازیم. ما ریسمان پله‌های خود را طوری می‌سازیم که با نوع کف هایی که انتخاب می‌کنید مطابقت داشته باشد. ما می‌توانیم کف های چوبی، شیشه‌ای و فولادی را برای پله‌های خود در اختیار شما قرار دهیم. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سبک خود را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط با موضوع پله چوبی :

WhatsApp us