با این طرح های خیره کننده راه پله های چوب و شیشه ای ، ظاهری مدرن به خانه خود اضافه کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

با برخی از شگفت ‌انگیزترین طرح‌ های پلکان چوب و شیشه ‌ای که در این مقاله فهرست شده ‌اند ، فضاهای زندگی را مطبوع ‌تر و روشن ‌تر نشان دهید . ما مطمئن هستیم که در اولین مرحله عاشق این طرح های دوست داشتنی خواهید شد !

راه پله های چوب و شیشه ای ، امروزه به یکی از ویژگی های اساسی طراحی خانه های مدرن تبدیل شده اند . آنها علاوه بر اینکه فقط یک هدف کاربردی دارند ، به عنوان قطعات هنری نیز دیده می شوند که ظاهر و احساس خانه شما را تا حد زیادی ارتقا می دهند . مهم نیست که چه نوع ماده ای برای طراحی ساختار پایه / نرده یا خود طرح راه پله استفاده می شود ، پله های چوب و شیشه ای در نهایت زیبا و براق به نظر می رسند .

راه پله های چوب و شیشه ای به دلیل مزایای بی شماری که دارند همیشه می توانند یک انتخاب فوق العاده باشند مانند :

    آنها در مقایسه با چوب و سایر مصالح ساختمانی استاندارد ، سازگار با رطوبت هستند که به معنی عدم وجود موریانه یا زنگ زدگی است  .

    اگر به درستی نصب و نگهداری شوند ، محکم‌ تر هستند و برای مدت طولانی دوام می ‌آورند . با این حال ، از آنها در مناطق کم تردد برای جلوگیری از هر گونه حادثه ای استفاده کنید .

    آنها سازگار با محیط زیست هستند و استفاده از آنها کاملاً ایمن است .

    آنها هزینه نگهداری پایینی دارند زیرا بدون دردسر هستند و کیفیت شیشه نیز با گذشت زمان از بین نمی رود .

    آنها فضا را روشن می کنند زیرا اجازه می دهند نور منعکس شود یا از آنها عبور کند . شفافیت و نامحسوس بودن آن باعث می شود فضای داخلی جادارتر و دلپذیرتر به نظر برسد .

    آنها همه کاره هستند زیرا می توانند به زیبایی با هم ترکیب شوند و در ترکیب با مواد دیگر استفاده شوند تا جذابیت زیبایی شناسی چشم نوازی به اتاق ببخشند .

    آنها همچنین می توانند از انواع مختلف شیشه و طرح های منحصر به فرد ساخته شوند ، اعم از مارپیچ ، مستقیم ، شناور و غیره .

اگر می ‌خواهید بدانید از چه نوع شیشه ‌ای برای راه پله خود استفاده کنید و در چه نوع / شکلی استفاده کنید ، ما این مقاله با همه دانستنی های لازم را برای شما گرد آوری کرده ایم . تا انتهای این مقاله را بخوانید و لذت ببرید !

انواع شیشه :

شیشه مقاوم ( شیشه سکوریت / شیشه ایمن ) :

    این نمونه ایمن ترین نوع شیشه برای راه پله است و چهار تا شش برابر قوی تر از شیشه های تصفیه نشده است .

    در برابر ضربه مقاوم است .

    سطح آن به دلیل فرآیند تلطیف کمی مه آلود به نظر می رسد .

    نسبتاً گران تر از شیشه فلوت است .

شیشه فلوت ( شیشه معمولی / شیشه تخت / شیشه شفاف ) :

   برخلاف شیشه های مقاوم در برابر حرارت مقاوم نیست .

   آنقدر قوی و مقاوم در برابر ضربه نیست .

    سطحی تمیز ، شفاف و کاملاً صاف دارد .

    به دلیل ظرافتی که دارد کاربرد محدودی دارد .

    با گذشت زمان نصب و نگهداری آن سخت تر می شود .

    قیمت آن نسبت به شیشه سکوریت کمتر است .

شیشه لمینت ( نوعی دیگر از شیشه ایمنی ) :

    از دو یا سه صفحه شیشه ای با لایه های پلاستیکی / وینیل تشکیل شده است .

    استفاده از آن به دلیل چسبندگی چندین لایه قوی و ایمن است .

    تمام لایه های خود را در صورت شکستن ، دست نخورده نگه می دارد و یک الگوی ترک خوردگی تار عنکبوت روی سطح خود ایجاد می کند .

    در برابر حرارت مقاوم است .

    می توان آن را به سرعت نصب کرد و به کاهش صدا کمک می کند .

    شیشه مات ( شیشه نیمه شفاف ) :

    این نمونه شیشه تعادل عالی بین حریم خصوصی و نور را فراهم می کند زیرا کاملاً شفاف نیست .

شیشه کف شده ( شیشه تزئینی ) :

  طرح راه پله شیشه ای حکاکی شده برای کسانی که عاشق نقوش گل یا هندسی هستند و می خواهند آنها را روی سطح شیشه تکرار کنند ، انتخابی عالی برای هنرمندان است .

 با فرآیندی به دست می آید که در آن یک سری برش های کوچک ( قالب ها ) در سطح شیشه با استفاده از مواد ساینده یا اسیدی پس از تولید آن ایجاد می شود .

  شیشه رنگی :

 از پانل‌های شیشه ‌ای کاملاً رنگی خودداری کنید زیرا برخی از رنگ ‌ها بر اساس ویژگی ‌های اصلی ، نور را به‌ طور متفاوتی جذب و منعکس می ‌کنند . از رنگ سبز روشن یا آبی روشن برای جلوه ای ظریف تر اما منحصر به فرد استفاده کنید .

نوع طراحی :

    مارپیچی شکل ( صرفه جویی در فضا ) .

    منحنی شکل ( قوس حلزونی ) .

    سبک شناور ( رایزرها در هوا معلق هستند و هیچ چیزی زیر آن نیست ) .

    جعبه ای شکل ( از بالا به پایین در دو طرف یا هر دو طرف پوشانده شده است ) .

    L شکل ( نیم چرخان / یک چهارم چرخان ) .

    I شکل ( مستقیم ) :

    به سبک دوبلکس ( پله دو نفره ) :

    U شکل ( نیم چرخان ) :

موارد استفاده در راه پله :

    پله ها / کف ها

    رایزر

    نرده ها

انواع مکانیسم های نرده :

    نرده شیشه ای Standoff ( پانل های شیشه ای با سیلندرهای فولادی ضد زنگ گرد ، محکم می شوند ) .

    نرده شیشه ای گیره دار ( پانل های شیشه ای با گیره های شیشه ای که روی پایه ها ، کف ها یا نرده ها نصب می شوند ، محکم می شوند ) .

    نرده شیشه ای Dadoed ( پانل های شیشه ای در داخل کفشک پایین و نرده بالایی محکم می شوند ) .

انتخاب طرح راه پله شیشه ای ایده آل برای خانه شما آنقدر که به نظر می رسد آسان نیست . برای انتخاب نهایی خود باید عوامل زیر را نیز در نظر بگیرید :

    فضای موجود و چیدمان – فضا و چیدمان خانه خود را در نظر بگیرید . اگر خانه شما بزرگ است و بالعکس ، به سراغ پله های تزئینی بیشتری بروید .

    افراد ساکن در خانه – قبل از تصمیم گیری در مورد نوع طراحی مورد استفاده ، وضعیت هر فردی که در خانه زندگی می کند را در نظر بگیرید . اگر بچه ‌ها و افراد مسن در خانه شما زندگی می کنند ، می‌ توانید برای ایمنی بیشتر از نرده‌ ها استفاده کنید و همچنین یک فضا میان راه پله قرار دهید .

    مواد – مطمئن شوید که ترکیب موادی که برای ساختن پله ها یا تکمیل نمای آن استفاده می کنید باید محکم و بادوام باشد تا بتواند بار سنگین را حمل کند و از هر نوع حادثه ای جلوگیری کند .

    سطح راحتی – برای سطح بالاتری از راحتی ، به سراغ پله های عریض تر و نسبتاً کم شیب بروید . در این مورد از استفاده از پله های دایره ای یا مارپیچ خودداری کنید .

    بودجه – از قبل برای پروژه راه پله خود بودجه ای در نظر بگیرید ، زیرا به شما کمک می کند تا از نوع موادی که می خواهید استفاده کنید . اگر سردرگم هستید و در مورد ضخامت مواد و سایر عوامل به مشاوره نیاز دارید ، با یک متخصص مشورت کنید .

    تضمین ذهنی – تک تک جزئیات را به دقت تجزیه و تحلیل کنید ، همه عوامل را در نظر بگیرید و تنها زمانی که 100% از همه چیز مطمئن هستید ، آخرین مرحله را انجام دهید . چون تعویض پله آسان و ارزان نیست !

اکنون بیایید عمیق ‌ترین ایده ‌های طراحی پلکان شیشه ‌ای را که صاحبان خانه‌ های مدرن به دنبال آن هستند ، بررسی کنیم .

طراحی راه پله به سبک جعبه با پانل های شیشه ای از سقف تا کف :

این طرح راه پله به سبک جعبه ای با پانل های شیشه ای عمودی از سقف تا کف ، حس آرامش بی نظیری را به فضا می بخشد . ضریب ایمنی را تقویت می کند و همچنین نور منطقه را به حداکثر می رساند .

پله مدرن
پله مدرن

طرح راه پله نرده شیشه ای منحنی :

این پلکان چوبی شناور با رنگ قهوه ای روشن با یک صفحه شیشه ای منحنی که در امتداد یک طرف قرار دارد ، زیبا به نظر می رسد . همراه با کفپوشی با رنگ مشابه ، یکپارچگی را به فضای داخلی اضافه می کند .

پله مدرن
پله مدرن

طراحی پلکان شیشه ای بدون قاب :

آیا این راه پله شیشه ای بدون قاب زیبا و با کلاس به نظر نمی رسد ؟ براق بودن و سطح شفاف آن باعث می شود که سطح زمین دنج و سَبُک به نظر برسد و به راحتی با سبک معماری موجود و دکوراسیون خانه ترکیب می شود .

پله مدرن
پله مدرن

طراحی پلکان شیشه ای با نرده های فلزی :

این طرح پلکان کف شیشه ای با نرده های فلزی ، حال و هوای مدرن و جسورانه ای را به راهرو می بخشد . دیوار در سمت چپ و شیشه سبک در سمت راست ظاهر کلی فضا را کاملا متعادل می کند و فضای آن مینیمال به نظر می رسد .

پله مدرن
پله مدرن

طراحی پلکان شیشه ای مدرن :

این طرح پلکان شیشه ای و فولادی مدرن ، هوشمندانه و از نظر زیبایی شناسی جذاب به نظر می رسد . به ‌عنوان یک تقسیم‌ کننده بصری ، فضای ذخیره‌ سازی زیر پله‌ ها و فضای عکس خانوادگی در بالا را نیز به زیبایی از هم جدا می‌ کند .

پله مدرن
پله مدرن

راه پله مارپیچ با نرده شیشه ای :

این راه پله مارپیچ با نرده شیشه ای ، سلطنتی و مجلل به نظر می رسد . نرده فولادی در دو طرف کل راه پله را با تکیه گاه اضافی فراهم می کند و آج های مرمری وسیع را تکمیل می کند . لوستر بزرگ در قسمت بالایی ، یک عنصر سبک اضافی به فضا می بخشد .

پله مدرن
پله مدرن

طراحی راه پله از جنس استیل و شیشه :

اگر دوست دارید عناصر مدرن و روستیک را در دکوراسیون خود ترکیب کنید ، این طرح راه پله از جنس استیل و شیشه بهترین گزینه برای شماست . سنگینی بصری پله‌ های بلوک چوبی به خوبی با صفحات شیشه ‌ای و نرده‌ های فولادی کاهش می‌ یابد و گیاهان سبز به فضا چشم‌ انداز طبیعی می ‌بخشند .

پله مدرن
پله مدرن

طرح راه پله نرده استیل با پانل های آینه :

این طرح راه پله نرده استیل ضد زنگ با بخش های پانل آینه ای بسیار خیره کننده است . آنها نور اطراف سرسرا را به یک اندازه منعکس می کنند و فضا را مطبوع و روشن جلوه می دهند . همچنین به خوبی با کفپوش چوبی مطابقت دارد .

پله مدرن
پله مدرن

طراحی راه پله چوبی و شیشه ای :

این نرده چوبی و شیشه ای راه پله فورا احساس راحتی و گرما را به شما القا می کند . تیرهای عمودی چوب روشن و کف های افقی ، ظاهری براق ایجاد می‌ کنند و پانل ‌های شیشه ‌ای کناری به ما اجازه می ‌دهند مستقیماً از سراسر اتاق غذاخوری با طبیعت ارتباط برقرار کنیم .

پله مدرن
پله مدرن

امیدواریم این مقاله به اندازه کافی الهام بخش شما باشد تا طرح راه پله شیشه ای زیبا را در خانه خود بگنجانید و آن را به نقطه کانونی خانه خود تبدیل کنید . بنابراین ، منتظر نمانید و بلافاصله شروع به کار کنید ! همچنین ، اگر طرحی از این فهرست را دوست داشتید در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : نرده چوبی و شیشه ای ، پله چوبی ، طراحی نرده چوب و شیشه


مطالب مرتبط با موضوع پله چوبی :

WhatsApp us