راه پله و ایده های خیره کننده که پله های شما را زیباتر می کند .

پله های جالب چوبی
پله های جالب چوبی

معمولاً پله ها فقط به عنوان راهی برای حرکت بین سطوح دیده می شوند ، نه به عنوان عنصر تزئینی خود . اما پله ها فضای داخلی کافی دارند که شایسته تزئین آنها نیز هست . شما می توانید به صورت ارزانی ظاهر پله های خود را بهبود بخشیده و به آنها کمک کنید تا به عنوان عناصر طراحی با روکش ، گام ، رنگ یا کاشی عمل کنند .

قدم ها و بلند کننده ها

سطح پله سطح افقی است که هنگام بالا یا پایین رفتن از پله ها روی آن راه می روید . بالابر پله قسمت عمودی بین نرده ها است . همه راه پله ها بلند نمی شوند .

01 از 04

کاشی ها را بر روی پله های برافراشته نصب کنید .

پله های جالب چوبی
پله های جالب چوبی

دیدن کاشی در پله های بیرونی ، به ویژه در خانه هایی به سبک اسپانیایی ، معمول است . اما نصب کاشی در راه پله های داخلی شما چطور ؟

به راحتی می توانید کاشی ها را بر روی بالابرهای پله های داخلی خود نصب کنید .  اگر اندازه کاشی با ارتفاع رایزر مطابقت دارد ، فقط باید کاشی ها را به بالابرها وصل کنید – بدون نیاز به برش .

اگر نیاز به برش کاشی دارید ، می توانید کاشی ها را به طور تمیز با اره کاشی مرطوب برش دهید . اگر به طور اتفاقی اره کاشی ندارید ، می توانید کاشی ها را با برش کاشی به سبک ریل ( گاهی اوقات برش کاشی ضربه محکم می گویند ) برش دهید . به سادگی چرخ ابزار را روی سطح کاشی بکشید ، سپس اهرم را به سمت پایین فشار دهید تا کاشی تمیز در خط شکسته شود .

هشدار

هر کاری که در نهایت با پله های خود انجام می دهید ، فقط مطمئن شوید که پله ها از نظر ارتفاع پله ، طرح ستون پله و ابعاد نرده با کد ساختمان مطابقت دارند .

02 از 04

رنگ آمیزی پله ها

پله های جالب چوبی
پله های جالب چوبی

هنگامی که از پایین به پله ها نزدیک می شوید ، چشم انداز فقط نمای بالابرها را به شما نشان می دهد : بدون راه رفتن . بسته به طول راه پله ، می توانید به سطحی عمودی با عرض تقریباً 90 سانتی متر و ارتفاع 240 سانتی متر نگاه کنید . این مقدار  مورد نیاز بیشتر املاک داخلی است . تقریباً شبیه یک دیوار باریک است .

با رنگ آمیزی آن راه پله ها و پتانسیل طراحی آنها از مزایای آن ها استفاده کنید . می توانید با رنگ آمیزی هر یک از دستگاه های بلند کننده یا رنگ های متناوب ، جسورانه عمل کنید . چنین طرح های رنگی شلوغی ممکن است برای همه مناسب نباشد ، بنابراین همیشه می توانید بلند کننده ها را با رنگی یکدست که رنگ دیوار را تکمیل یا ترکیب می کند رنگ آمیزی کنید .

اگر هنرمند هستید ، حتی می توانید پله ها را یک توهم نوری کنید:  تصویری که وقتی در نقطه خاصی جلوی پله ها می ایستید خود به خود جمع می شود .

03 از 04

روکش پله و فسمت بلند کننده را نصب کنید .

پله های جالب چوبی
پله های جالب چوبی

آخرین راه برای اصلاح پله ها این است که نرده و پله های راه پله را برداشته و به طور کامل آنها را تعویض کنید . اما این کار بیشتر از هزینه ای است که باید انجام دهید – مخصوصاً وقتی راه حل بسیار ساده تری وجود داشته باشد .

در عوض ، روی روکش و پله های راه پله روکش نصب کنید . با استفاده از این روکش های تزئینی ، تمام قسمت های پله های شما در جای خود باقی می مانند . پس از نصب ، روکش پله و بالابر دقیقاً شبیه به چیز واقعی است .

مزیت آن این است که برای نصب نرده و بالابرهای جدید نیازی به انجام وظیفه پاره کردن کل نرده ها/ بالابرها ندارید . نه تنها این ، بلکه چوب سختی درجه یک که برای راه پله استفاده می شود بسیار گران است .

کیت های روکش پله با چوب سخت نازک جامد یا روکش چوبی مهندسی شده و بالا می آید . قطعات ممکن است گسترده تر از پله های شما باشند اما می توانید آنها را به اندازه کوچک کنید . سپس ، پله های موجود خود را با دستگاه میخ یا با میخ کامل کنید .

کیت های بازکن پله سطح پله های شما را بالا می برد . این چیزی است که در اولین و آخرین مراحل متوجه آن خواهید شد ، اما در قسمت میانی نرده مشاهده نمی شود .

04 از 04

گام های پله را اعمال کنید .

پله های جالب چوبی
پله های جالب چوبی

راه پله ها می توانند سر و صدا داشته باشند . از آنجا که آنها در زیر خالی هستند ، راه پله ها با بالا یا پایین رفتن واکر صدای پا را تقویت می کنند . اگر بچه دارید ، می توانید آن صدا را چندین برابر کنید زیرا بچه ها به سمت پله کشیده می شوند .

فرش دیوار به دیوار از پله ها معمولاً یک راه حل است . راه حل دیگر این است که یک گام فرش پیوسته بگذارید .

یک جایگزین آسان تر و کم هزینه تر ، استفاده از روکش نرده سیزال یا علف دریایی روی سطوح نرده است . گام های نرده به همان اندازه که یک فرش دوار مداوم صدا را کاهش می دهند ، اما نصب آنها بسیار ساده تر است .  گام نرده نیز از پله های شما در برابر سایش و پارگی محافظت می کند .

دونده های پله همچنین در لغزنده شدن پله ها کمک می کنند . فقط مطمئن شوید که گام ها به طور ایمن نصب شده اند تا خطری برای افتادن و رها شدن ایجاد نکنند .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : انواع راه پله چوبی ، روش دیزاین راه پله چوبی ، بهترین طراحی های پله چوبی

مطالب مرتبط با موضوع پله چوبی :

WhatsApp us