ایده جالب برای پله چوبی

یک راه پله با الگوی هندسی , راحتی و هم سبک این راه پله را ارتقاع می دهد. رانر علاوه بر ایجاد نرمی و گرما در زیر پا، از لیز خوردن هنگام راه رفتن بر روی کف های چوبی لغزنده جلوگیری می کند.

ایده های جالب پله چوبی
ایده های جالب پله چوبی

پله ها عناصری هستند که برای ساختمان های چند طبقه , دوبلکس استفاده می شوند و میتوانند فضا را دگرگون و جالب کنند .

برای تزئین پله موارد بسیاری وجود ندارد , اما میتوان با متریال های متفاوت و رنگ های جذاب آن را زیباتر کنیم . مانند استفاده از چوب برای کف پله , فرش بعنوان رانر , فلز برای نرده ها و … هر پله بر اساس شکل ؛ فرم و ابعادی که دارد میتواند منحصر به فرد و خاص باشد .

استفاده از فرش و موکت بسیار متداول است و حس خوبی به پله می دهد , استفاده از فرش و موکت از قدیم مرسوم بوده و از مد هم نمی افتند .

برطرف کردن صدای کفش روی کف پله

یکی از دلایل استفاده از فرش و موکت در پله ها رفع صدای پا است . این سر و صدا میتواند باعث آزار اهالی خانه شود . به همین خاطر با فرش کردن کف پله ها این مورد کاملا از بین می رود .

فرش و موکت در سبک های معماری

اگر معماری خانه و پله شما مدرن است میتوانید از فرش هایی با شکل های هندسی , راه راه و مدرن استفاده کنید . امروزه با وجود اینترنت به راحتی میتوانید طرح های سازگار با هر سبکی را شناسایی و برای تهیه آن اقدام کنید .

فرش و موکت برای راه پله چوبی
فرش و موکت برای راه پله چوبی

موکت رانر , فرش رانر چیست ؟

از رانر در معماری به عنوان یک نوار باریک استفاده می شود . رانر ها عموما از پارچه , موکت , فرش و … ساخته می شوند و از آنها برای روی میز , راهرو و پله استفاده می شود . رانر ها فقط کاربرد زیبایی و یا رفع صدا را ندارند , آنها باعث میشوند سطح زیرین دچار سایش , خط و خش و فرسودگی نشود . حتی برای سطوح بسیار سخت , مثل سرامیک هم از رانر استفاده میشود تا از کثیفی و سایش جلوگیری شود .

رانر ها در عرض های مختلف بصورت رولی تولید میشوند و عمده استفاده از آنها در پله ها , ورودی های ساختمان, آشپزخانه و راهرو ها می باشد . رانر ها اغلب در فضا هایی استفاده می شوند که ارتباط بین دو محیط هستند . مثل وردی ساختمان , لابی ها و پله ها که ارتباط دهنده دو طبقه می باشند . از رانر ها برای مشخص کردن مسیر هم استفاده می شود . مثل مراکز اداری که باید مسیر برای مشتری و ارباب رجوع بصورتی مشخص شود که افراد دچار سردرگمی نشوند .

موکت رانر برای پله با نرده های چوبی
موکت رانر برای پله با نرده های چوبی

گاهی اوقات یک فضا برای تزئین نیاز به بافت و رنگ دارد , استفاده از رانر باعث زیبایی و خاص شدن یک محیط می گردد.از انجایی که فرش و موکت در طرح و شکل های زیادی وجود دارد , به راحتی میتوان رنگ و بافت مورد نظر را با محیط ست کنیم .

مطالب مرتبط با موضوع پله چوبی :

WhatsApp us