25 ایده راه پله برای ارتقا خانه شما به مرحله بعدی سبک

در بسیاری از خانه ‌ها ، اولین چیزی که هنگام ورود می ‌بینید پله‌ ها و راهرو هستند . ایده ‌های درست راه پله می ‌توانند در دستیابی به اولین برداشت عالی ، تفاوت فاحشی ایجاد کنند .

البته ، راه پله مستقل نیست و باید با ایده های راهرو شما هماهنگ شود تا انسجام ایجاد کند . واقعاً به این فکر کنید که می‌ خواهید وقتی مردم وارد خانه می‌ شوند چه چیزی به آنها نشان بدهید . راهرو و راه پله سلیقه شما در طراحی برای بقیه خانه تعیین می کند .

« یک راه پله واقعاً می ‌تواند بر فضا تأثیر بگذارد . ” طراحی درست می تواند یک راهرو را از منطقه به هم ریخته و درهم ریخته ای که اغلب می شود تبدیل کند به یک ورودی روشن و دلپذیر برای خانه شما تبدیل کند . “

« به این فکر کنید که چه سبکی می‌ خواهید و با سبک و دکوراسیون خانه همدل باشید . « سایر الوارهای خانه را در نظر بگیرید و با رنگ ‌ها همه جا را رنگ آمیزی کنید تا راه پله بتواند در کنار مواد دیگر بدون برخورد قرار بگیرد . »

همه چیز فقط مربوط به چوب ساختاری نیست که تفاوت ایجاد می کند . با کاغذ دیواری ، رنگ و منسوجات می توانید نگاه منحصر به فرد خودتان را وارد کنید . رایزرها را در رنگین کمان نزولی یا صعودی رنگ آمیزی کنید ، یا برای تاثیر فوری کاشی های تزئینی را بچسبانید .

از کاغذ دیواری یا نقشه های قدیمی برای ایجاد علاقه به کف استفاده کنید یا کل کار را به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کنید . حتی می ‌توانید محور‌ها و ریل‌ های ریسمان را به گونه ‌ای رنگ کنید که برچسب ‌های دیواری فانتزی و موقعیت خود را روی دیوارهای راه پله یا روی دیوارهای رو به رو در هر نیمه قرار دهید .

ایده های راه پله برای الهام بخشیدن به همه خانه ها :

ایده های راه پله ما این اطمینان را به شما می دهد که برای اولین بار تأثیر درستی از خود ایجاد کنید . بنابراین ، چه برای راضی کردن خود و چه برای شگفت ‌انگیز کردن مهمانان ، راه پله ارزش آن را دارد که برای ایجاد یک نقطه کانونی برای تحسین کردن وقت بگذارید .

1 . رنگ آمیزی کنید :

راهرو و راه پله با رنگ آبی براق رنگ آمیزی شده است .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

رنگ‌ آمیزی در حال حاضر یک انتخاب عالی محسوب می شود و یکی از مکان‌ هایی که این ترفند تزئینی به‌ خوبی در آن کار می‌ کند ، قسمت راهرو است . هنگامی که نحوه رنگ آمیزی یک راه پله را یاد گرفتید ، امکانات بسیار زیادی در اختیار خواهید داشت .

پله ها ، دیوارها ، رادیاتور و حتی سقف و/ یا کف را در یک سایه رنگ کنید تا یک بیانیه جدی ایجاد کنید . برای تطبیق کمی با روند ، رنگ ‌های تونال را برای تاثیرگذاری انتخاب کنید ، اما بدون تمرکز کامل روی یک سایه .

2 . از پچ ورک های زیبا الهام بگیرید :

راه پله سفید با آج های طرح دار .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

چه در خانه ای به سبک روستایی زندگی می کنید یا از وسایل شیک و مجلل استفاده می کنید ، یک لحاف تکه تکه شده ممکن است منبع غیرمنتظره ای از الهام باشد . با طرح‌ های متفاوت و شاید عجیب و غریب ، ایده‌ های راه پله خود را با کاغذ دیواری تکمیل کنید .

برای جلوگیری از کسل کننده بودن راه پله ، به یک پالت رنگ یا یک تم بچسبید . به عنوان مثال ، تمام طرح های مبتنی بر گل ، خال خالی ، طرح های انتزاعی . . .  

3 . یک منطقه برای کودکان ایجاد کنید :

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

تمیز و مرتب نگه داشتن راهروها در یک خانه پرجمعیت یک چالش است . هنگامی که به ایده های راه پله خود فکر می کنید ، مطمئن شوید که چگونه طراحی شما می تواند زندگی شما را کمی آسان تر کند . گنجاندن یک قفسه کت های  قدیمی ، یک نیمکت ، و سبدهای جداگانه برای کفش و لوازم فضای باز باعث می شود همه چیز خانه ای برای خود داشته باشد .

طراحی اشیاء را با رنگ آمیزی پس زمینه با رنگ متضاد با رنگ پله ها هدایت کنید . این همچنین به منطقه بندی بصری کمک می کند .

4 . با رنگ و کاغذ دیواری هماهنگ کنید :

راه پله سفید با کف های طرح دار و دیوار سبز …

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

در مورد زمینه ای که راه پله شما در آن قرار دارد فکر کنید تا مطمئن شوید که آن را برای تکمیل بقیه فضا طراحی کرده اید یا خیر . یکی از راه ‌های پیوند منظم میان همه اجزا خانه ، استفاده از کاغذ دیواری مشابه در جاهای دیگر راهرو روی بالابرها است . سپس برخی از دیوارهای بالای پله را به رنگی که از این کاغذ دیواری انتخاب شده است رنگ کنید . این یک راه سریع و آسان برای ایجاد یک طرح جدید و منسجم است .

5 . سطوح نور را افزایش دهید :

اتاق ناهار خوری خنثی سفید با نرده شیشه ای روی راه پله

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

یکی از مواردی که اغلب آنطور که باید در نظر گرفته نمی شود این است که یک راه پله می تواند چقدر نور مسدود کند . با چند ترفند ساده همه ی فضا را روشن نگه دارید . یک بند شیشه ای به نور خورشید اجازه عبور می دهد و انتخاب کف ها در چوب یا رنگ بندی کم رنگ ، نور موجود را تشویق می کند تا به اطراف بتابد .

چراغ ‌های پایی تعبیه‌ شده در روزهای تاریک و تا عصر نیز به شما کمک می‌ کند .

6 . الگوی متفاوت روی پله ها :

فرش طرح دار روی پله ها و قسمت فرود .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

یک الگو نه تنها شخصیت و سلیقه شما را فوری به طرح و رنگ راهرو تزریق می کند ، بلکه بسیار کاربردی نیز هست . « نقش‌ ها برای مکان ‌های پر تردد مانند راهروها و راه ‌پله‌ ها ، جایی که گرد و غبار و خاک به طور مکرر روی فرش ریخته می شود ، عالی هستند » .

« ما به لحظات شاد در سراسر خانه نیاز داریم ، بنابراین دکوراسیون راهرو باید به همان اندازۀ اتاق نشیمن یا اتاق خواب شما لبخند برانگیز باشد . این اولین فضایی است که هنگام بازگشت از پیاده روی روزانه خود می بینید ، پس چرا آن را خاص نکنید ؟ این طرح تمام آنجه برای لذت بردن از ساعات روزانه تان نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد .

7 . رنگ ها را با هم هماهنگ کنید :

پله های رنگ شده آبی با پلکان خنثی به همراه تزئینات آبی …

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

برای ایجاد یک بیانیه با رنگ جسورانه رفتار کنید ، اما مراقب باشید که آن را هماهنگ نگه دارید تا به یک طرح رنگ منسجم دست یابید که به خوبی در کنار هم قرار بگیرد . اگر از رنگی غنی بر روی دیوارها استفاده می کنید ، مانند این طرح رنگ آبی چشمگیر راهرو ، همان رنگ را روی پله یا فرش تکرار کنید . در این طرح یک تزئین آبی برای افزودن یک پایه ظریف و در عین حال تاثیرگذار به یک پله دونده خنثی کافی است .

فرش بدون زحمت ، با ریسمان و محور های چوبی طبیعی هماهنگ می شود و عناصر خنثی را با استفاده زیبا از رنگ های تند متعادل می کند .

8 . با ظرافت پایان بندی را انجام دهید :

میله های پله فلزی روی رانر طرح دار خنثی .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

رنگ یا سبک شما هر چه باشد ، افزودن میله های پله بهترین راه برای تکمیل یک راه پله فوق العاده است . اگر راه پله را از قبل در جای خود دارید و فقط احساس می ‌کنید که نیاز به پایان بندی کامل دارد ، می ‌توان گزینه آسانی را در هر نقطه اضافه کرد .

9 . یک ورودی نمایشی ایجاد کنید :

پلکان سیاه رنگ با دیوارهای سفید .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

رنگ آمیزی آثار چوبی خود به رنگ مشکی – یا خاکستری زغالی بسیار تیره – می تواند فضا را به سطح پیچیده تری ارتقا دهد . برای داشتن ظاهری تازه و مدرن ، دیوارهای سفید را در تضاد قرار دهید ، یا با رنگ آبی سرمه ای یا سبز زمردی برای درام بیشتر تکمیل کنید .

دونده پله ای رنگ روشنی را اضافه می کند و نور آویز ظریف سقف ارتفاع را برجسته می کند .

10 . با دیواری از عکس توجه ها را جلب کنید :

راهرو سفید با دیوار گالری منتهی به پلکان .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

راه پله مکان ایده آلی برای دیوار عکس است . قاب ها و تصاویر مطابق با یک موضوع را انتخاب کنید . رنگ سفید ، بوم خالی ترجیح داده شده در هر گالری است ، اما یک نیمکت چوبی و نرده دستی برای متعادل کردن ظاهر ، کمی گرما می بخشد .

11 . سبک را ساده نگه دارید :

راه پله چوبی در راهرو سفید .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

معمولاً به دلیل کمبود فضا ، یک راهرو ممکن است در قسمت جلویی محدود باشد – سعی کنید لوازم جانبی را به حداقل برسانید تا تأثیر کلی بی نظم و تازه باشد .

12 . راه پله کاشی :

راه پله سفید با روکش های کاشی طرح دار .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

کاشی کاری روکش ها با یک موزاییک منظم نه تنها باعث صرفه جویی در پول آنها شده است ، بلکه تأثیر بیشتری ایجاد کرده و دکوراسیونِ جاهای دیگر را تکمیل می کند .

13 . کمدهای مخفی را بگنجانید :

اتاق نشیمن خاکستری کوچک با راه پله .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

هنگامی که فضا تنگ است ، باید هر سانت از فضا را غنیمت بشمرید تا راه حل های مناسب ذخیره سازی را ایجاد کنید . این ایده اتاق نشیمن کوچک نشان می ‌دهد که چگونه می ‌توان از یک راه پله نامناسب استفاده کرد و قسمت زیرین آن را به یک کمد مخفی تبدیل کرد که به عنوان ذخیره‌ سازی هوشمند برای اتاق نشیمن فشرده زیر آن استفاده کرد .

14 . طرح را با رنگ و طرح ارتقا بدهید :

پله های زردِ رنگ شده در راهرو با کاغذ دیواری طرح دار آبی .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

به جای انتخاب یک کاغذ دیواری پررنگ یا یک کاغذ دیواری برای نشان دادن یک بیانیه در پله های خود ، چرا از هر دو با هم استفاده نمی کنید ؟ با فضای کوچکی مانند راه پله که تنها یک منطقه کوچک برای پوشش در آن وجود دارد ، می توانید در انتخاب دکوراسیون جسارت بیشتری داشته باشید .

یک رنگ غنی در چنین ظرفیت محدودی احساس قدرت ایجاد می کند و در واقع فضای کوچک را تقویت می کند . اگر از کاغذ دیواری در یک فرود استفاده کنید ، مانند یک دیوار ویژه ، به احتمال زیاد فقط یک رول مورد نیاز است – همچنین بودجه را پایین نگه می ‌دارد .

15 . با عکس های انتخاب شده راه پله خود را شخصی کنید :

راه پله سیاه و سفید با دیوار عکس .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

راهرو شما فقط یک مقدمه برای خانه شما نیست – می تواند به شخصیت شما کمک کند . این صاحب خانه از رنگ ها و آثار هنری استفاده کرده است تا جنبه جسورانه و سرگرم کننده خود را نشان دهد .

16 . فرش برای راحتی :

راه پله با فرش خنثی با کاغذ دیواری آبی طرح دار .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

موکت ، انتخابی عالی برای پله ‌ها است – نه تنها گام ‌های شما را آرام می کند و مقداری از سر و صدا را هنگام بالا و پایین رفتن شما و خانواده‌ تان از پله جذب می ‌کند ، بلکه بادوام است . با توجه به اینکه پله ها یکی از شلوغ ترین گذرگاه های خانه شما هستند ، پس قسمتِ مهمی است .

ما یک فرش پشمی سفت را برای راه پله توصیه می کنیم و در حالت ایده آل با رنگ روشن تر مناسب تر هم هست . یک راه پله اغلب می تواند کم نور باشد ، و انتخاب یک سایه تیره تر ، فضا را تاریک تر و باریک تر نشان می دهد . و این انتخاب ممکن است فضا را کسل کننده کند – در این طرح ، کاغذ دیواری طرح دار روشن نشاط می بخشد .

17 . با رنگ جلوه ombre ایجاد کنید :

راه پله با رایزرهای ombre و رنگ زرد .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

با رنگ آمیزی کف ها برای مطابقت با کارهای چوبی خود شروع کنید ، سپس یک کارت به رنگی که دوست دارید انتخاب کنید و به همان اندازه که پله دارید ، گلدان هایتان را در رنگ های مختلف خریداری کنید .

با تاریک ترین قسمت پایین پله ها شروع کنید و به سمت بالا حرکت کنید و از سایه روشن تری روی هر کف استفاده کنید تا زمانی که به بالا برسید .

18 . با محور ها بیانیۀ خود را بسازید :

ایده های راه پله سفید با محور های سبز رنگ آمیزی  .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

با ایجاد یک جلوه آمبره تازه به راه پله خود جان ببخشید . با استفاده از گلدان های تستر ، هر محور را با رنگ متفاوتی رنگ آمیزی کنید ، اما نرده را یک چوب طبیعی بگذارید .

بقیه راه پله را با رنگ سفید به پایان برسانید تا فضا را روشن نگه دارید و کارهای دستی خود را به رخ بکشید .

19 . کف های خود را با یک الگوی برجسته ، کاغذ دیواری کنید :

پله ها با کاغذ دیواری Orla Kiely

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

ترفند این طراحی ، این است که جسورانه و گرافیکی انتخاب شده است ، اما در جای دیگر افزودنی هایتان را خنثی نگه دارید . در این طرح ، دیوارهای سفید پس زمینه ای برای قرمز روشن هستند . همچنین می توانید از رنگ های اصلی مانند زرد – سبز یا صندلی آبی که در این عکس دیده می شود استفاده کنید .

این ایده را دوست داشتید ؟ راهنمای ما را دنبال کنید تا متوجه شوید چگونه برای رنگ دادن به راهرو پله های خود را کاغذ دیواری کنید .

20 . یک مسیر را به سمت بالا هدایت کنید :

راه پله سفید با حاشیه رنگ آبی .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

با رنگ آمیزی دیوارها در کنار پله ها ، رنگ را به روشی خلاقانه در پله های خود استفاده کنید ، اما فقط در زیر ریل دادو برای ایجاد یک لبه حاشیه مانند .

این نوار ساده از رنگ غنی به هدایت چشم به سمت بالا کمک می کند تا شیب راه پله را برجسته کند . در این راهروی کاملاً سفید ، استفاده محدود از حاشیه آبی غنی مانع از تسلط بر رنگ در فضای روشن هوا می شود .

21 . الگو را با رنگ ظریف زیباتر کنید :

راهرو چوبی با کاغذ دیواری طرح دار چسبانده شده روی پله ها .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

این یک روش متفاوت برای استفاده از کاغذ دیواری است – دو چاپ مکمل به رنگ صورتی پاستلی و سبز برای ظاهری که مناسب یک کلبه روستایی است را جایگزین کنید . اگر با قلم مو خوب کار می کنید ، با شابلون می توانید به یک اثر فوق العاده می رسید .

22 . راه اندازی حفره های کوچک برای ذخیره سازی هوشمندانه :

راه پله ای با دیوارهای قرمز و محل نگهداری عکس .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

اگر ایده ‌های راه پله خود را سفارش می‌ دهید ، چرا قفسه‌ های زیبای طرح باز را برای نشان دادن زیور آلات و کنجکاوی‌ های مورد علاقه خود در طراحی قرار ندهید .

یک نجار می تواند طرح را طوری بسازد که به طور هوشمندانه ای از فضای اضافی زیر کف ها و بالابرها برای ایجاد کپسول هایی برای ذخیره سازی و نمایش و همچنین به عنوان یک راه پله کارآمد استفاده کند .

23 . کف ها را با دیوارها هماهنگ کنید :

راهرو سبز با کف های راه پله که در سایه های سبز رنگ آمیزی شده است .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

در اینجا یک برداشت مشابه از همان ایده وجود دارد ، اما این بار دیوارها در دومین رنگ تیره رنگ آمیزی شده اند . انتخاب رنگ سبز تازه و آرامش بخش است و با کفپوش و مبلمان چوبی طبیعی به خوبی کار می کند .

24 . یک پنجره برای نور طبیعی اضافه کنید :

پنجره قوسی روی راه پله .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

اگر ایده ‌های پلکانی شما تیره و کسل کننده به نظر می ‌رسند ، در نظر بگیرید که یک پنجره قرار دهید تا راه پله را با نور طبیعی فراوان پر کنید . با تشکر از توسعه مجاز ، آنچه می توانید بدون مجوز برنامه ریزی بسازید شامل پنجره ها است .

25 . فرش قرمز پهن کنید :

راهرو خاکستری با دیوار گالری و فرش پله قرمز .

ایده کف پله و نرده چوبی پله
ایده کف پله و نرده چوبی پله

چه راه بهتری برای ایجاد احساس خوش آمد گویی به مهمانان بهتر از گذاشتن فرش قرمز در راهرو شما وجود دارد ؟ این رنگ کلارت ، پیچیده است و با ایده های مد روز راهرو خاکستری به طرز شگفت انگیزی کار می کند .

چگونه می توانیم پله هایمان را بهتر جلوه دهیم ؟

نحوه بهتر جلوه دادن پله ها به سبک خانه و ترجیحات طراحی شما بستگی دارد . با این حال ، چند افزودنی کوچک اما مهم وجود دارد که می تواند ایده های راه پله شما را به طور جدی ارتقا دهد .

« با به ‌روزرسانی و نصب ریسمان ها ، کف ‌ها ، دماغه ‌ها و محور ‌های جدید ، می ‌توان کل ناحیه راه پله را تغییر داد . » « از آن دست‌ های تزئینی بسیار مهم ، مانند محور‌های فرفورژه ، می‌ توان برای معرفی ظرافت سنتی استفاده کرد . »

انتخاب شما از چوب و حتی شیشه نیز می تواند تفاوت را ایجاد کند . ” بلوط احساس گرما ، کیفیت و پیچیدگی ایجاد می کند . ” در حالی که خاکستر برای تنوع بصری بیشتر ، روکش سبک ‌تر و دانه ‌ای وحشی ‌تر ارائه می ‌دهد .

« ترکیب بلوط با شیشه در سال‌ های اخیر به یک انتخاب بسیار محبوب برای طراحی راهرو و راه پله تبدیل شده است ، به‌  ویژه برای طرح ‌های امروزی‌ تر » . چوب بلوط دودی به ایجاد حسی مدرن و شیک کمک می ‌کند ، و افزودن شیشه واقعاً فضا را بازتر می‌ کند و به نور اجازه می ‌دهد تا از آن عبور کند و تصور یک فضای راهرو بزرگ ‌تر را ایجاد کند .

چگونه پله ها را جذاب تر کنم ؟

راه های زیادی برای جذاب تر کردن پله ها وجود دارد . اگر بودجه کافی دارید ، می توانید به سادگی پله ها را رنگ کنید تا راهروی خود را با هزینه کمی تغییر دهید . می ‌توانید با کاغذ دیواری و کاشی ‌ها تخیلی خلاقانه داشته باشید تا الگوی رایزرها را بیافزایید و با هر مرحله یک تزیین به آن اضافه کنید . البته فرش همچنین راهی عالی برای جذاب ‌تر کردن پله ‌های شما و همچنین آرامش بیشتر زیر پا است .

منبع :

https:// /hallway-ideas/staircase-ideas-90382

نویسنده : فیروزه پاکزاد

#چوب # پله #زیبا


مطالب مرتبط با موضوع پله :

WhatsApp us