انواع پله چوبی مدرن برای خانه های شما

با ما پله های چوبی مدرن را بیشتر بشناسید .

پله ها ما را به طبقه دوم یک خانه هدایت می کنند .

خانه ها و کلبه های دو طبقه به ترند این روزها تبدیل شده اند . تقریباً عنصر اصلی داخلی ، پله های طبقه دوم در یک خانه خصوصی است : عکس های چنین سازه هایی در زیبایی شناسی آنها قابل توجه است . انتخاب درست پله چوبی بستگی به تصوری دارد که از فضای داخلی کلبه در نظر می گیرید . امروز شما می توانید مناسب ترین پله چوبی مدرن را انتخاب کنید ، متناسب با هر گزینه طراحی داخلی که دارید .

انواع پله چوبی مدرن
انواع پله چوبی مدرن

پله های طبقه دوم در یک خانه خصوصی چه کاری می کند ؟

از آنجایی که پله ها مدت هاست که تنها یک عملکرد واحد را انجام نمی دهند و به وسایل داخلی مهم تبدیل شده اند ، تنوع آنها به قدری زیاد شده است که قبل از انتخاب یک طرح مناسب برای خانه خود باید تا آنجا که می توانید جستجو کنید .

از نظر نوع ساخت پله ها عبارتند از :

انواع پله چوبی مدرن
انواع پله چوبی مدرن

قسمت تردد در پله ها دهانه نامیده می شود . پله های طبقه دوم در یک خانه خصوصی ، به شکل خانه بستگی دارد : پله های مستقیم ، پیچ مانند ، با زوایای راست ، پله های نوسانی و همچنین تاشو که هر کدام شکل های متفاوت و متنوعی دارد و هر یک عملکرد بزرگ کاربردی و تزئینی و موادی متفاوتی دارد که به تولید پله ها می انجامد . از این مواد می توان به : بتنی ، از قطعات چوبی یا فلزی ، پلاستیک و حتی شیشه های مقاوم در برابر ضربه باشد .

انواع پله چوبی مدرن
انواع پله چوبی مدرن

انتخاب گزینه مورد نظر کاملاً به اندازه اتاقی که راه پله باید در آن نصب شود ، به فضای داخلی در این اتاق ، به سبک طراحی و اندازه و همچنین به توانایی های مالی مالک بستگی دارد . در هر صورت قبل از تصمیم گیری نهایی لازم است با تمامی ویژگی های محصولات آشنا شوید .

انواع پله چوبی مدرن
انواع پله چوبی مدرن

معمولا در یک خانه خصوصی ، پله های طبقه دوم با یک یا دو راهپیمایی ساخته می شود . در این مورد ، گزینه اول در یک سالن بزرگ ترجیح داده می شود و گزینه دوم حتی در یک اتاق سالن قابل انجام است . این به ویژه در مورد گزینه های مارپیچ صدق می کند . آنها به یک منطقه بسیار کوچک برای نصب نیاز دارند . اجازه دهید هر گزینه را با جزئیات بیشتری در نظر بگیریم .

انواع پله چوبی مدرن
انواع پله چوبی مدرن

چنین محصولاتی یا به طور کامل از بتن از جمله نرده ها و ریل ها ساخته می شوند یا با مواد دیگری مانند فلز و چوب ترکیب می شوند . در هر صورت ، کف آنها از بتن ساخته شده است . پله های بتنی انبوه ، حجم و وزن بسیار زیادی دارند . آنها را در محوطه های بزرگ در عمارت های مجلل که فضای کافی وجود دارد نصب کنید .

انواع پله چوبی مدرن
انواع پله چوبی مدرن

راهروها با چنین راه پله ای که کاملاً از بتن ریخته شده و با پوشش تزئینی پوشیده شده است می تواند متفاوت تر باشد . سطح پله مدرن می تواند کاشی معمولی ، گاهی اوقات لمینت یا پارکت باشد . اغلب می توانید محصولاتی را پیدا کنید که با فرش پوشیده شده اند . اگر صاحب یک عمارت بزرگ و زیبا هستید ، این بهترین گزینه خواهد بو د. از این گذشته ، مارش های بتنی دارای چنین ویژگی هایی هستند که در محصولات دیگر مواد یافت نمی شود :

کف پله ها را می توان به شکلی انجام داد که فقط زیبا باشد ، حتی اگر مستقیم و حتی مارپیچ باشد .

  • در مقاومت بتن شکی نیست .
  • آسیب دیدن پله های طبقه دوم در یک خانه خصوصی ساخته شده از بتن تقریبا غیرممکن است ، مگر با چکش بخواهید آن را از بین ببرید .
انواع پله چوبی مدرن
انواع پله چوبی مدرن

حتی اگر در جایی تراشه اتفاق بیفتد ، آن را با یک راه حل بپوشانید ، مشکل خاصی نخواهد بود .

     رطوبت در بتن تقریباً نفوذ نمی کند و نمی تواند آسیب جدی به او وارد کند .

     از قدم های انسان ، پله های بتنی حتی یک حرکت میلی متری نخواهد داشت ، بنابراین چنین سازه هایی بسیار قابل اعتماد هستند .

انواع پله چوبی مدرن
انواع پله چوبی مدرن

اما آنها یک نقطه ضعف دارند – تقاضای یک فضای وسیع . بنابراین ، اگر فضای شما برای این راه پله مدرن دوست داشتنی کافی نیست ، پس بهتر است با نسخه چوبی پله ها برای یک خانه دو طبقه آشنا شوید .

     توصیه مفید ! در صورت محدودیت وسایل ، هنگام طراحی خانه با راه پله بتنی ، لازم است برای نصب ، محل تردد استاندارد پیش بینی شود . این امر بسیار ارزان تر از خرید یکپارچه برای اندازه های فردی شما خواهد بود .

انواع پله چوبی مدرن
انواع پله چوبی مدرن

خب … راه پله چوبی تنها از چوب ساخته نمی شود . تا به امروز ، این ماده ساده به هیچ وجه زیبایی خود را از دست نداده است . قابل درک است ، زیرا خودِ طبیعت آن را آفریده است ، بنابراین برای انسان نشان دهنده راحتی خاصی است که هیچ ماده مصنوعی نمی تواند آن را فراهم کند . ساخت راه پله چوبی مدرن از درخت ، یک لطف و سبک فوق العاده است . سازه های لاک زده تقریباً به دکوراسیون هر خانه تبدیل می شوند . فضای گرم و دنج در اتاق ایجاد می شود که بیشتر به دلیل پله های چوبی است .

انواع پله چوبی مدرن
انواع پله چوبی مدرن

علاوه بر مزیت های فوق می توان به ارزان بودن نسبی راه پله های چوبی در خانه های شخصی ساخته شده از چوب و همچنین سبک بودن آن اشاره کرد .

هنگام انتخاب گونه ای از نردبان مورد علاقه خود ، لازم است تمام تفاوت های ظریف طرح های مختلف که در بالا توضیح داده شد را در نظر بگیرید . این امر به ایجاد راحتی و استفاده ایمن از این محصول در خانه شما کمک می کند .

پله های چوبی یا موکت ؟

انواع پله چوبی مدرن
انواع پله چوبی مدرن

راه پله شما اغلب نقطه کانونی راهرو است و بنابراین یک ویژگی مهم برای درست کردن آن است . ممکن است وقتی صحبت از پله ‌هایتان به میان می ‌آید ، گزینه ‌های کفپوش را محدودتر کنید ، اما انتخاب ‌های کمتر لزوماً فرآیند تصمیم‌ گیری را آسان ‌تر نمی‌کند . توجه اولیه بسیاری از مشتریان این است که پله های چوبی یا فرش شده را انتخاب کنند .

پاسخ آسانی برای سوال ها وجود ندارد و به شدت به عوامل مختلفی که در هر خانواده وجود دارد بستگی دارد . زیبایی ‌شناسی همیشه یک نکته مهم است ،  اما نکات بی ‌شمار دیگر وجود دارد ، از تمیز کردن راحت تر راه پله چوبی گرفته تا ایمنی بیشتر انها . در این مقاله ، مزایا و معایب هر گزینه را مورد بحث قرار می‌ دهیم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام یک برای خانه شما بهترین است .

ایمنی :

یکی از ملاحظات اولیه ای که مشتریان ما در اطراف راه پله های چوبی دارند ، جنبه ایمنی است . پله‌ های چوبی که برای خانواده ‌هایی که بچه ‌های کوچک دارند ، نگرانی خاصی دارد ، خطر لیز خوردن را فراهم می ‌کند . پوشیدن دمپایی ، جوراب یا حتی پابرهنه رفتن به شما کمک می‌ کند تا از افتادن جلوگیری کنید ، اما اگر کسی در خانواده شما عادت دارد با جوراب ‌های نخی ساده ، بدود ، ممکن است چند حادثه روی پله ‌ها برای او رخ دهد .

همچنین شایان ذکر است که هر حیوان خانگی ممکن است با پله های چوبی دست و پنجه نرم کند . این می تواند یک مزیت یا یک ضرر باشد بسته به اینکه آیا دوست دارید حیوانات مورد علاقه خود به طبقه بالا برود یا نه !  زیرا ناخن های دست و پای حیوان خانگی شما روی پله های خط می اندازد و به مرور باعث خرابی راه پله می شود .

سر و صدا :

تخته های چوبی برای راه رفتن سر و صدای بیشتری نسبت به فرش دارند که به طور طبیعی صدا را خفه می کنند . اگر خانواده و دوستان شما تمایل به پوشیدن کفش در خانه دارند ، ممکن است کمی صدا بلندتر هم باشد . این امر واقعاً به میزان شلوغی پلکان شما بستگی دارد – اگر استفاده زیادی از راه پله چوبی خود می کنید و اعضای خانواده شما در تمام اوقات شبانه روز به طور آشفته بالا و پایین می روند ، سر و صدا می تواند عامل مهمی برای شما باشد . در غیر این صورت ، ممکن است مشکل خاصی برای شما نباشد .

زیبایی شناسی :

یک راه پله چوبی می تواند ظاهر بسیار مطلوبی ایجاد کند و حس عظمت و جذابیت اصیل را به ارمغان بیاورد . به همین دلیل ، بسیاری از مردم متوجه می شوند که مزایای زیبایی شناختی چوب را با نگرانی های ایمنی ارزیابی می کنند . با این وجود ، فرش گزینه های بیشتری از نظر رنگ و سبک ارائه می دهد ، به علاوه ممکن است فرش بدون زحمت با سبک کلی خانه شما ترکیب شود . این امر بسیار به ترجیحات شخصی مربوط می شود .

تمیز کردن :

شکی نیست که کفپوش های چوبی راحت تر از فرش تمیز می شوند . هر کسی که تجربه جارو کردن پله های چوبی را داشته باشد این امر را درک خواهد کرد . فرش می تواند یک تله گرد و غبار باشد و همچنین راحت تر لکه به خود می گیرد . بنابراین اگر فرزندان / حیوانات خانگی / شوهر شما مستعد پرسه زدن در خانه با کفش های گل آلود خود هستند ، ممکن است بخواهید در مورد اینکه آیا پله های چوبی یا فرش شده را انتخاب می کنید کمی فکر کنید .

به خطر افتادن :

اگر عاشق جذابیت کفپوش های چوبی هستید اما به اطمینان خاطر از فرش نیاز دارید ، پس چرا یک راه پله را در نظر نگیرید . ما راهروهای پله چوبی خیره کننده را ارائه می دهیم که مطمئناً به راهروی شما سبک و جذابیت می بخشد . طیف وسیعی از الگوهای فریبنده را مرور کنید و با میله های مختلف پله آزمایش کنید . روشی زیبا برای بازسازی راه پله که به امنیت راه پله هم کمک می کند .

برای اطلاعات بیشتر یا کمک در مورد کف سازی راه پله خود ، با تیم ما تماس بگیرید یا به نمایشگاه ما  تشریف بیارید  .

#کفپوش #پله #چوب #چوبی #بتن #شیشه #مدرن #خانه

منبع :

https://rileyvilles.com/

نویسنده : نیلوفر پاکزاد


مطالب مرتبط با موضوع پله چوبی :

WhatsApp us