20 ایده زیبا و جسورانه برای طراحی راه پله سیاه

جدا از سطوح مختلف خانه ، یک راه پله نیز می تواند یک ویژگی برجسته برای خانه شما باشد . برخی دیگر حتی آن را به عنوان یک عنصر زیبا شناسی در داخل خانه در نظر می گیرند . با این نظر موافق هستید ؟

خوب ، ممکن است فکر کنید که پله ها با پایه و بالابر ساده به نظر می رسند . اما اشتباه می کنید !

شما در واقع می توانید یک طرح راه پله کاملاً منحصر به فرد ایجاد کنید که به خانه شما ظاهری می بخشد که مطمئناً به آن افتخار خواهید کرد .

این فقط طراحی نیست که متفاوت است ، بلکه حتی رنگ و همچنین مواد استفاده شده برای ساخت آن متفاوت خواهد بود . این امر می تواند از چوب و فولاد یا حتی نرده های شیشه ای ساخته شود . مطمئناً می توانید تصور کنید که یک راه پله با این مواد چقدر زیبا به نظر می رسد !

اما یک راه پله سیاه چطور ؟ نه ، در خانه شما کسل کننده یا خیلی تاریک به نظر نمی رسد . در واقع می تواند ، فضای داخلی شما را تقویت می کند .

خوب ، اگر قانع نشده اید ، چرا به ایده های طراحی راه پله سیاه که در این مقاله برای شما گردآوری کرده ایم نگاهی نمی کنید . شما قطعا عاشق این رنگ راه پله خواهید شد !

1 . کارسون وول استور

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

در اینجا یک راه پله صنعتی بزرگ دیده می شود که از آج های چوبی و راه پله نرده فلزی تشکیل شده است . در کنار آن یک دیوار آجری قرار دارد که به فضا جذابیت می بخشد . و آن مجسمه شوالیه جذاب را کنار راه پله نمی بینید ؟ کاملاً به خانه یک حس سلطنتی بخشیده ! که البته با انتخاب هر مجسمه دیگری می توانید فضای مورد علاقه خود را ایجاد کنید !

2 . هارمونیا   فنلاند

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

بیشتر فضاهای اسکاندیناوی از رنگ سفید در فضای داخلی خود استفاده می کنند . اما نگاهی به این پلکان منحنی رنگ مشکی بیندازید که در این خانه اسکاندیناوی چقدر مناسب به نظر می رسد !

3 . نکات برجسته LA

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

در این پلکان معاصر از ترکیب چوب ، شیشه و فلز استفاده شده است و نتیجه آن خیره کننده و مینیمالیستی است .

4 . خانه روستایی در La Cerdanya ، اسپانیا

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

پله های سیاه و دیوار سنگی به طرز خلاقانه ای جذابیت هنری را در این فضای داخلی به نمایش می گذارد . همچنین با تیرهای سقفی چوبی نمایان ، زیبا به نظر می رسد .

5 . لفت جیلانی

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

آیا می خواهید آج های شناور را به پلکان خود اضافه کنید ؟ ادامه دهید تا بتوانید مشابه این طرح را دریافت کنید . طرحی فوق العاده جذاب و خاص که انتخاب هر کسی نیست .

6 . کلرمونت استریت رزیدنس

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

یک راه پله خانگی چشمگیر که بر تعادل و تناسب تأکید دارد . از رشته ‌های باریک استفاده می‌ کند ، مخصوصاً در قسمت فرود که بخش ساختاری باریک غیر معمولی راه پله را سبک و مطبوع نگه می‌ دارد . نمای آشکار پله که توسط بند دندانه اره بیان می شود ، در کنار پرکننده شیشه ای قرار می گیرد که توسط نرده های فولادی قاب شده است .

7 . فرجگاتان

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

این راه پله مانند نقاشی روی دیوار به نظر می رسد اما در واقع کاربردی است . این آپارتمان ترکیبی منحصر به فرد از راه حل های هوشمند ، مواد گران بها و جذابیت تغییر قرن را به آپارتمان می دهد .

8 . دید خانه را در نظر بگیرید

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

این خانه از رنگ های متضاد در فضای داخلی خود استفاده کرده است ، درست مانند آنچه در این تصویر می بینید . راه پله سیاه قطعاً به خانه جذابیت بخشیده است .

9 . بازسازی مدرن اواسط قرن

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

شما می توانید با اضافه کردن نرده ای با طراحی پیچیده مانند این ، درام بیشتری به فضای داخلی خود ببخشید . در این طراحی به غیر از آج های مشکی ، رنگ سفید را نیز به آن اضافه کرده است .

10 . نظر معماران داخلی IA

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

نگاه کردن به این دیوار ، ما را به یاد نقشه های گوگل می اندازد که فکر می کنم از آن نقاشی دیواری الهام گرفته شده است . اما نگاهی بیندازید که چگونه راه پله سیاه با آن دیوار مقابله کرده است ! نقاشی های دیواری جالب بیشتری را می توانید بررسی کنید که به شما امکان می دهد دیوارهای خسته کننده را کنار بگذارید .

11 . آپارتمان سائوپائولو

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

اگر فضای شما دارای نیم طبقه است ، چرا از یک راه پله مارپیچ مانند این عکس استفاده نکنید ؟ در این طرح به دلیل رنگ سیاه ، راه پله جذاب تر به نظر می رسد .

12 . خانه پرف

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

مطمئناً شما استفاده از کفپوش شیشه ای را دوست داشتید . اما ما متوجه طراحی منحصر به فرد راه پله های به رنگ مشکی شدیم که بسیار خلاقانه است و می تواند محیطی متفاوت برای شما باشد .

13 . خیابان چمبرز

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

این راه پله بیانی قوی و پویا به این خانه فضایی چند سطحی می دهد . در طرح و رنگ سیاه و سفید ، پله‌ ها پس ‌زمینه ‌ای اتاق را مانند یک قطعه هنری تشکیل می ‌دهند که دارای یک نرده شیشه ای است که از کف تا سقف در قسمت بیرونی راه پله کشیده شده است . صفحه فلزی مشکی تکیه گاه ساختاری آج ها را تشکیل می دهد .

14 . اقامتگاه ALH

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

اگر خانه شما سقف های بلندی دارد ، می توانید از باله های عمودی برای تاکید بر آن استفاده کنید و توجه را به شکلی ظریف و خاص به سمت بالا هدایت کنید . طرح ساده و رنگ مشکی پله ها ظاهری متعادل به زیبایی به آن بخشیده است .

15 . آهن و سیم

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

برای رسیدن به این راه پله ساده و در عین حال چشمگیر از آهن و فولاد استفاده شده است .

16 . راه پله

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

من عاشق جذابیت هنری این فضا با رنگ ها و بافت های متنوع در همه جای آن هستم ! به غیر از پله ها ، متوجه هستید که چگونه رنگ طلایی را  نا محسوس و خاص بر روی دیوار اضافه کرده است ؟ !

17 . DesignWeldCST1

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

آیا می خواهید یک طرح راه پله ساده و البته کاربردی و مفید داشته باشید ؟ چرا این یکی را امتحان نمی کنید . یا می توانید نگاهی به ایده های دیگری در مورد نحوه اضافه کردن قفسه در زیر راه پله بیندازید .  

18 . خانه  A01

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

این خانه دارای یک راه پله مجسمه ای است که به دفتر خانه در اتاق زیر شیروانی منتهی می شود . به نظر می رسد که با صعود به این یکی لحظات هیجان انگیزی را سپری خواهید کرد .

19 . خانه پیتر

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

الهام این خانه از انبارها و کارخانه های فرسوده با فولاد سیاه شده و آجرهای قدیمی شکل گرفته است . خوب این طراحی ، توضیح می دهد که چرا از فولاد سیاه برای پله ها استفاده شده است که بسیار جالب به نظر می رسند .

20 . انبار ملبورن

پله رنگ مشکی
پله رنگ مشکی

یک انبار تبدیل شده به خانه ، قبلاً دارای کف پله های چوبی بوده اما با آکریلیک سندبلاست شده جایگزین شده است که نور را به سطح پایین تر فضا می دهد . فضای داخلی دارای قطعات لمسی و رنگ سبز حاصل از گیاهان است که به آن حسی زیبا و جذاب می بخشد .

در مورد شما مطمئن نیستیم ، اما برای ما ، این فهرست به نوعی باز شدن نگاه است که مشکی اصلاً رنگِ زشتی نیست . ما به درستی می دانیم که برخی از مردم فکر می کنند که رنگ مشکی برای فضای داخلی مناسب نیست . اما پس از دیدن این طرح های پلکان مشکی رنگ ، قطعاً متوجه خواهید شد که این رنگ چقدر زیبا و جسورانه است ! جدای از آن ، استفاده از رنگ مشکی به پلکان شما توجهی را که شایسته آن است می بخشد ، به خصوص اگر طراحی مدرن و منحصر به فردی داشته باشد .

می توانید بگویید کدام یک از راه پله های بالا را بیشتر دوست دارید ؟

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : راه پله چوبی سیاه ، طراحی راه پله چوبی

مطالب مرتبط با موضوع پله :

WhatsApp us