چوب ماهون

مشخصات فنی چوب ماهون هندوراس

نام مشترک (ها): هندوراس چوب ماهون، هندوراس چوب ماهون،
چوب ماهون آمریکایی، اصل چوب ماهون، بزرگ برگ چوب ماهون، چوب ماهون برزیل

ماهون

یکی از چوب های عالی برای مبلمان، چوب ماهون است. (این چوب، چوب ماهون هندوراس ، برزیل و غیره نیز نامیده می شود.)

ماهون در جنگل هایی با رویش پایدار کم پیدا می شود .

و به نوعی می‌توانیم بگوییم جنگل ماهون نداریم و پراکندگی آن بسیار است . چوب ماهون گران قیمت است و به همین خاطر کمتر آن را در کارگاه های سری سازی می‌بینیم . در کارگاه های هنری , معرق کاری و سفارشی ساز پیدا می شود .

نام علمی: Swietenia macrophylla

توزیع: از جنوب مکزیک تا مرکزی امریکا جنوبی؛
در برخی مکان ها نیز در مزارع رشد میکند .

اندازه درخت: 150-200 فوت (46-60 متر)، 3/6 فوت (1/2 متر) قطر تنه

میانگین وزن خشک:  37 پوند / فوت 3 (590 کیلوگرم / متر 3 ) به نوعی میتوانیم ادعا کنیم چوب سبکی است .

وزن مخصوص (عمومی، 12٪ MC): 0.52، 0.59

Janka سختی: 900 پوند F (4020 N)

مدول پارگی: 11710 پوند F / در 2 (80.8 مگاپاسکال)

مدول الاستیک: 1،458،000 پوند F / در 2 (10.06 معدل)

خرد کردن قدرت: 6760 پوند F / در 2 (46.6 مگاپاسکال)

انقباض: شعاعی: 2.9٪، مماسی: 4.3٪، حجمی: 7.5٪، T / نسبت R: 1.5

رنگ چوب : رنگ چوب ماهون قهوه ای مایل به سرخ تا ته رنگ سرخ عمیق است.

رگه های آن راست، بافتش متوسط و سختی اش در حدود 2 در مقیاس 1 تا 5 است.

خیلی خوب جلا می گیرد و تنها با یک لایه روغن عالی به نظر می رسد.

چوب ماهون هندوراس


چوب ماهون که به نام  ماهون هندوراس معروف است از جنوب آمریکا و مرکزی امریکا است. برای یک نفر می تواند در چوب ماهون کوبا و یا همچنین چوب ماهون اسپانیایی نامیده می شود، اما صادرات آن به علت ویرانی متوقف شد. این چوب در لیست برش ممنوع قراردارد .

مکزیک، نیکاراگوئه، کاستاریکا و کارائیب: گونه های در کشورهای آمریکای مرکزی رشد میکند . در جنوب امریکا چوب ماهون هندوراس در بولیوی، برزیل، اکوادور، کلمبیا، پرو و ​​ونزوئلا وجود دارد.

تنه راست و استوانه ای بالاتر از باعث تقویت قوی است. قطر است بین 0.6-1.5 متر و تنه در حدود 30 متر ارتفاع دارد. در برخی موارد، فشار به تا 40 متر باشد. درخت دارای splintvedszon حدود 2.5-5 سانتی متر عرض به طور معمول استفاده نمی شود.

خاکستری برون چوب به رنگ سفید مایل به زرد به وضوح متفاوت از kärnvedens صورتی یا رنگ رنگ ماهی قزل آلا. پس از درون چوب خشک آن را به یک رنگ مایل به قرمز قهوه ای روشن تر تیره، اغلب با جلای طلایی. چوب است درشت دانه به منافذ متوسط ​​که به طور مساوی بر حلقه سالانه توزیع شده است.

چوب ماهون هندوراس را تمایل اندکی به “قفل دانه” است که چوب با الیاف بزرگسالان پیچ و تاب. تاب فیبر تغییر skitvis جهت و فرم الگوهای زیبا.این طرح به شدت از صنایع روکش و مبلمان به دنبال.

اما بخش بزرگی از چوب، با این حال، ساختار دانه راست.

چوب ماهون هندوراس دارای چگالی مربوط به کاج سوئدی. چوب آسان به دستگاه است و سایش ابزار کوچک است. گرد و غبار چوب از هندوراس ناراحتی پوست قرمز ممکن است رخ دهد. از آنجا که از قیمت بالا و کمبود چوب ماهون بنابراین تنها برای اهداف خاص که نیاز به کیفیت بالا استفاده می شود.

چوب است که دانه زیبا مورد استفاده برای روکش و مبلمان. چوب ماهون برای ساختمان قایق، قایق بادبانی عمدتا و عرشه قایق استفاده می شود.

چوب ماهون KHAYA


چوب ماهون Khaya در غرب آفریقا رخ می دهد. KHAYA بیشتر از چوب ماهون هندوراس. درخت می تواند به 50-60 متر رشد می کنند، اما معمولا بیش از 30-40 متر است. آزاد واحد بخش تنه حدود 15-30 متر است. تنه می تواند تا 1.8 متر در قطر، اما قطر و اتوماسیون صادرات آن معمولا بین 0.6 و 1.3 متر بود.

برون چوب در مورد 1-7 سانتی متر عرض است. زمانی که چوب تازه، رنگ سفید کردن به قهوه ای روشن و بدون تفاوت زیادی بین برون چوب و درون چوب است. پس از خشک کردن، تفاوت بین برون چوب و درون چوب. درون چوب تیره به رنگ قرمز قهوه ای. چوب diffuseporous است و خلل و فرج درشت هستند.

چوب می تواند مستقیما دانه، اما معمولا رخ می دهد به اصطلاح “دانه قفل”. آن گاه می تواند رخ دهد که چوب پنبه و در نزدیکی است بسیار شکننده است به اصطلاح “brittleheart“.

تراکم KHAYA mahognyns می توانید تا حد زیادی متفاوت است، اما معمولا همان چوب ماهون هندوراس است. خواص از چوب معمولا به ویژگی های قرمز هندوراس مربوط و مورد استفاده برای همان چیز.


چوب ماهون درخت تصاویر


چوب ماهون درخت خوش آمدید
بر چوب ماهون درخت صفحه شما خواهد شد بسیاری از خوب پیدا تصاویر از درختان چوب ماهون.

آمار چوب ماهون درخت
شما خواهد شد بسیاری از اطلاعات فوق العاده در درختان چوب ماهون پیدا کنید، انواع درخت ماهون، از جمله حقایق در مورد گونه های درخت ماهون، کاشت اطلاعات است.

این اطلاعات با ارزش و مفید است که می تواند کمک به شما برای یادگیری بیشتر در مورد درخت ماهون است.

درختان چوب ماهون


اندازه کامل هر عکس درخت ماهون تا قطر 1.2 متر هم می رسد ، نقش و رنگ این چوب بسیار دوست داشتنی است .

چوب ماهون درخت  


درخت ماهون یک درخت برگریز است و درخت ملی بلیز (جنوب امریکا) و جمهوری دومینیکن (کارائیب) است. چوب ماهون چوب جنگلی بسیار باارزش برای قاب سازی، مبلمان و ساختمان قایق است. لطفا لذت بردن از این با شکوه تصاویر از درختان چوب ماهون.

عکس درخت ماهون
عکس درخت ماهون
ماهون افریقایی
ماهون افریقایی
چوب ماهون افریقا , آکاژور ، ماهگونی , چوب افریقایی
چوب ماهون افریقا , آکاژور ، ماهگونی , چوب افریقایی

چوب ماهون درخت تصاویر، عکس & تصاویر از چوب ماهون درختان

چوب ماهون درخت

WhatsApp us