خدمات نجاری تهران ، طراحی و ساخت دکوراسیون چوبی لوکس و سفارشی

در عصری زندگی می‌کنیم که بیشتر خانه‌ها به‌واسطه مواد مصنوعی و صنعتی مانند بتن، سیمان و گچ ساخته می‌شوند. برای تزیین داخل خانه هم از موادی مانند کاغذ دیواری استفاده می‌کنند. با این موارد، جای شک نیست که استفاده از چوب در بخش‌های مختلف منزل می‌تواند حال‌وهوای دیگری به فضای شما ببخشد. چوب و مصنوعات چوبی پتانسیل بسیار بالایی برای زیباسازی خانه دارند. طرح‌ها و رنگ‌های خیره‌کننده این مواد طبیعی، فضای شگفت‌انگیزی را در خانه ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید به‌واسطه طرح‌های لامتناهی چوب، به آشپزخانه، سالن پذیرایی و اتاق‌های خود شکل تازه‌ای بدهید‌. خدمات نجاری تهران انواع مصنوعات چوبی اعم از کابینت، کمد دیواری، دکور چوبی و غیره را به شما ارائه می‌دهند. در ادامه با این خدمات بیشتر آشنا خواهید شد.

کارگاه نجاری تهران ، ارائه خدمات ساخت و رنگ و نجاری تهران
کارگاه نجاری تهران ، ارائه خدمات ساخت و رنگ و نجاری تهران

خدمات نجاری تهران برای ساخت کمد دیواری

یکی از پرکاربردترین تجهیزات منزل، کمد دیواری است که انواع متعددی هم دارد. مهمترین نقش کمد دیواری، نگهداری و نظم بخشیدن به وسایل مختلف است. ساخت کمد دیواری در همه قسمت‌های خانه امکان‌پذیر خواهد بود؛ ولی موضوع مهم در تعبیه آن، رعایت تناسب ظاهر با دکوراسیون خانه و همچنین نیاز افراد خانه است. طراحی و ساخت کمد دیواری به سه فاکتور مهم بستگی دارد که شامل متراژ کل فضای خانه، میزان بودجه و متراژ مورد نیاز است.

وجود کمدهای دیواری به خصوص در فضاهای کوچک خانه، مهم و ضروری است. خدمات نجاری تهرانبا ساخت اصولی انواع کمدهای دیواری به ارتقای کیفیت زندگی شما کمک می‌کند. از آنجایی که ساخت غیراصولی و بی‌کیفیت کمدهای دیواری می‌تواند خسارت زیادی را به شما تحمیل کند؛ بهتر است از نجاری تهران کمک بگیرید.

انواع کمدهای دیواری

کمدهای دیواری انواع متفاوتی دارند که بر اساس نوع، جنس و همچنین نحوه باز و بسته شدن درب‌ها دسته‌بندی می‌شوند. در ادامه به بررسی انواع کمدهای دیواری می‌پردازیم:

کمدهای دیواری بر اساس جنس درب‌ها

کمدهای دیواری بر اساس جنس درب‌ها به کمد دیواری ام‌دی‌اف، کمد دیواری ممبران، کمد دیواری های‌گلاس و کمد دیواری پی‌وی‌سی تقسیم می‌شوند.

 • کمد دیواری ام‌دی‌اف:

کمد دیواری ام‌دی‌اف یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین انواع کمد دیواری به شمار می‌رود. روکش این نوع کمدهای دیواری در انواع براق و مات قابل اجرا است.

 • کمد دیواری پی‌وی‌سی:

جنس کمد دیواری پی‌وی‌سی در واقع از ام‌دی‌افی است که با استفاده از یک روکش ضد آب پی‌وی‌سی پوشانده شده باشد. ساخت کمد دیواری پی‌وی‌سی از ام‌دی‌اف ساده، قیمت بیشتری خواهد داشت اما ظاهری منحصربه‌فرد و شکیل دارد.

 • کمد دیواری ممبران:

 همانند کمد دیواری پی‌وی‌سی، به روکش روی کمد‌های دیواری ام‌دی‌اف معمولی ممبران گفته می‌شود. کمد دیواری ممبران دارای ظرافت خاص، طرح‌ها و حکاکی‌های متنوع است. طرح‌هایی که بر چوب ام‌دی‌اف در کمد دیواری ممبران حک می‌شوند، می‌توانند طبق سلیقه مشتری یا از طرح‌های شاخص ایرانی انتخاب شوند.

استفاده از کمدهای دیواری ممبران، گرما و جذابیت بی‌نظیری می‌بخشد و منزل شما را خاص و متمایز می‌کند. تنوع رنگ در کمدهای دیواری ممبران قطعا هر سلیقه‌ای را راضی نگه می‌دارد. شما با کمک کمد دیواری ممبران می‌توانید دکوراسیون منزل خود را به یک دکور سلطنتی تبدیل کنید. در خدمات نجاری تهران، برای پیاده‌سازی نقوش معرق و منبت از ماشین‌های سی‌ان‌سی بهره می‌گیرند.

 • کمد دیواری‌ های گلاس:

این نوع کمد دیواری هم همانند کمد دیواری پی‌وی‌سی و ممبران از جنس ام‌دی‌اف ولی با روکش های گلاس است. این نوع کمدهای دیواری از انواع پی‌وی‌سی و ام‌دی‌اف گران‌تر و از ممبران ارزان‌تر هستند.

کمد دیواری ، خدمات طراحی و ساخت انواع کمد و قفسه بندی کمد دیواری و کمد لباس
کمد دیواری ، خدمات طراحی و ساخت انواع کمد و قفسه بندی کمد دیواری و کمد لباس

کمدهای دیواری بر اساس نوع عملکرد

کمدهای دیواری بر اساس نوع عملکرد آنها و نحوه باز و بسته شدن درب‌ها هم دسته‌بندی می‌شوند؛ این دسته‌بندی به شرح زیر است:

 • کمد دیواری ریلی:

کمد دیواری ریلی یکی از محبوب‌ترین انواع کمدهای دیواری برای فضاهای بسیار کوچک است. در این نوع کمد دیواری، درب‌ها در چهارچوب کمد روی ریل جابجا می‌شوند. با استفاده از این نوع کمد دیواری، فضای موردنیاز برای درب‌های کمد کاهش پیدا می‌کند. البته بخشی از فضای داخل کمد باید به ریل اختصاص داده شود. بنابراین در صورت کم بودن عرض کمد، امکان اجرای درب ریلی وجود نخواهد داشت‌. برای ساخت چنین کمدی باید حتما از یراق‌آلات با کیفیت استفاده شود. زیرا انواع بی‌کیفیت آنها به سرعت خراب خواهند شد و هزینه اضافی به همراه خواهند داشت.

 • کمد دیواری کلاسیک:

 کمدهای دیواری کلاسیک ساده‌ترین نوع کمد دیواری هستند که درب های آنها به صورت عادی باز و بسته می‌شود. برای اجرای این طرح، باید فضای کافی جلوی کمد برای باز و بسته شدن درب وجود داشته باشد. بنابراین این نوع کمدهای دیواری برای فضاهای کوچک توصیه نمی‌شوند.

 • کمد دیواری کشویی:

معمولا کمد دیواری کشویی به تنهایی کاربرد چندانی ندارد؛ اما در ترکیب با کمدهای دیواری کلاسیک و ریلی می‌تواند برای ایجاد تنوع چیدمان، نقش اساسی بازی کند. البته کمد دیواری کشویی هم مانند کمد دیواری کلاسیک فضای زیادی اشغال می‌کند؛ به همین دلیل برای فضاها و خانه‌های کوچک مناسب نیست.

 • کمد دیواری ترکیبی:

خدمات نجاری تهران ساخت کمد دیواری ترکیبی را با بهترین متریال انجام می‌دهد. در کمد دیواری ترکیبی، انواع عملکرد‌ها اعم از ریلی، کشویی و کلاسیک قابل اجرا هستند. در صورتی که همه این عملکردها در کنار هم قرار بگیرند، به بهینه‌سازی فضا کمک خواهند کرد و چیدمان را نظم می‌دهند. البته این نوع کمد دیواری ترکیبی در فضاهای بزرگ، عملکردی بهتری دارد. برای خانه‌هایی که فضای کوچکی دارند، جهت بهینه‌سازی کمد دیواری بهتر است که به صورت داخلی انجام شود.

خدمات نجاری تهران برای ساخت کابینت

نجاری تهران خدمات ساخت کابینت در انواع، اشکال و طرح‌های مختلف را هم ارائه می‌دهد. جنس کابینت‌ها همانند جنس کمد دیواری می‌تواند از نوع ام‌دی‌اف، ممبران، های گلاس یا پی‌وی‌سی باشد.خدمات نجاری تهران با توجه به شکل آشپزخانه شما می‌تواند چیدمان کابینت بهینه و زیبایی را برای شما طراحی کند. انواع چیدمان کابینت آشپزخانه به شرح زیر هستند:

 • کابینت آشپزخانه U شکل

آشپزخانه‌های یو شکل کارایی بسیار زیادی دارند‌. برای شکل دادن آشپزخانه یو شکل باید دو دیوار به صورت موازی روبه‌روی هم قرار گرفته باشند و یک دیوار میانی دو دیوار موازی را به هم وصل کند. چیدمان کابینت آشپزخانه یو شکل فضای بسیار زیادی برای تعبیه لوازم و وسایل آشپزخانه ایجاد خواهد کرد.

خدمات طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه ، خدمات نجاری تهران
خدمات طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه ، خدمات نجاری تهران
 • کابینت اشپزخانه L شکل

نوع دیگری چیدمان کابینت آشپزخانه وجود دارد که شبیه حرف L انگلیسی دیده می‌شود. کابینت‌ها در این نوع چیدمان، روی یک دیوار اصلی و متقاطع اجرا خواهند شد. در این طراحی، یک فضای مستطیل یا مربع شکل در آشپزخانه ایجاد می‌شود. طراحان داخلی در خدمات نجاری تهران در ارتباط با این گونه آشپزخانه‌ها توصیه می‌کنند که کابینت‌های هوایی روی دیواری که ضلع بلندتری دارد، نصب شوند. اما کابینت‌های بلند و مرتفع بهتر است که روی ضلع کوچکتر اجرا شوند.

 • کابینت آشپزخانه خطی

کابینت آشپزخانه خطی، مناسب فضاهای کوچک است. در این مدل اجرا، چیدمان کابینت‌ها تنها روی یک دیوار انجام می‌شود. اگرچه ممکن است چیدمان اصلی آشپزخانه تنها روی یک خط انجام شود و دسترسی به مثلث استاندارد آشپزخانه در آن رعایت نشود، اما برای خانه‌های با متراژ پایین بهترین گزینه است. در برخی موارد می‌توان از یک عنصر جداکننده همانند میز برای جدا کردن فضای نشیمن و آشپزخانه استفاده کرد.

 • کابینت آشپزخانه موازی

محل قرارگیری کابینت‌ها در این مدل آشپزخانه، به صورت موازی و روی دو دیوار روبه‌روی هم است. با وجود اینکه عمدتا فضای زیادی بین فاصله دو دیوار آشپزخانه نیست؛ اما اگر طول دیوارها زیاد باشد، فضای بسیار زیادی برای نصب کابینت وجود خواهد داشت. این آشپزخانه‌ها عمدتا باریک هستند و بنابراین فضایی برای گذاشتن میز یا جزیره در آنها وجود ندارد. مگر اینکه متراژ آشپزخانه به اندازه‌ای زیاد باشد که بتوان فاصله بین دو دیوار را عریض‌تر در نظر گرفت

انواع کابنیت آشپزخانه ، طراحی و ساخت کابینت
انواع کابنیت آشپزخانه ، طراحی و ساخت کابینت

خدمات نجاری تهران برای ساخت دکور چوبی

استفاده از دکوراسیون چوبی در منزل به زیباتر شدن فضای داخلی خانه و همچنین به استفاده بهینه از قسمت‌های مختلف خانه کمک می‌کند. شما با کمک خدمات نجاری تهران می‌توانید همه بخش‌های منزل خود اعم از آشپزخانه، هال و اتاق‌ها را با دکوراسیون چوبی فضاسازی کنید. استفاده از کف‌پوش، پارکت، استند و قفسه چوبی هم گزینه‌های بسیاری ایده‌آلی برای دوستداران زیبایی هستند. در ادامه به معرفی چند مورد دکور چوبی می‌پردازیم:

 • دکوراسیون چوبی آشپزخانه

از مهم‌ترین بخش‌های تاثیرگذار روی دکوراسیون خانه، طرح و دکور آشپزخانه است. دکوراسیون چوبی آشپزخانه که توسط خدمات نجاری تهران انجام می‌شود، شامل همه بخش‌های آشپزخانه، کابینت‌ها و سقف است. هدف از ایجاد دکوراسیون چوبی در آشپزخانه، هماهنگ کردن رنگ و بهینه‌سازی بخش‌های مختلف آشپزخانه است. دوام و طول عمر بالا، ایجاد فضایی گرم و دوستانه، تنوع زیاد و آزادی در انتخاب طرح، عدم نیاز به مراقبت و کم هزینه بودن از جمله مزایای استفاده از دکوراسیون چوبی آشپزخانه هستند.

 • کفپوش و پارکت

چوب را همچنین می‌توان به صورت گسترده برای استفاده به‌عنوان پارکت و کفپوش استفاده کرد. کفپوش و پارکت چوبی علاوه بر ایجاد کردن حس آرامش و طبیعت، گرما و صمیمیت خاصی را هم در فضای خانه خلق می‌کند.

 • استند و قفسه چوبی

شلف‌ها و طبقه‌های دیواری، عناصر بسیار کاربردی و کارآمد در خانه هستند. این شلف‌ها همچنین جلوه‌ای خاص و زیبا به فضای داخلی خانه اضافه می‌کنند. البته قبل از انتخاب شلف دیواری باید به هماهنگی مدل و طرح آن با دکوراسیون داخلی خانه توجه کنید. برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند حداکثر استفاده را از فضای کوچک خانه ببرند؛ استفاده از قفسه، طاقچه و باکس‌های دیواری برای نگهداری وسایل، بهترین گزینه‌ است. شلف‌ها در خدمات نجاری تهران بیشتر به صورت قالب‌دار و باکسی طراحی می‌شوند تا هم زیبایی و هم امنیت لوازم داخل آنها را تامین کنند.

قفسه بندی و طبقه بندی ، کتابخانه ، ساخت کمد دیواری
قفسه بندی و طبقه بندی ، کتابخانه ، ساخت کمد دیواری

خدمات نجاری تهران برای ساخت دکوراسیون اداری

طراحی داخلی دفاتر تجاری در سال‌های اخیر رونق بسیار زیادی داشته است. داشتن یک محیط کار منظم و زیبا می‌تواند تاثیر بسزایی روی عوامل مختلفی از جمله جذب مشتری، تمرکز و کار گروهی داشته باشد. دفتر محل کار شما در واقع ابزار بازاریابی شما به شمار می‌رود. از میزی که روی آن مذاکره می‌کنید تا طراحی داخلی محیط کار، به عملکرد بهتر شما کمک می‌کنند. زیبایی و راحتی فضای کار، سهم بسزایی در برقراری ارتباط با افراد مشغول به کار و از همه مهم‌تر، مشتریان دارد.

 • ساخت پارتیشن

پارتیشن‌های اداری ساده‌ترین، مقرون‌به‌صرفه‌ترین و سریع‌ترین روش برای بهینه‌سازی فضای کار و نهایت بهره‌وری از آن است. این پارتیشن‌ها در انواع موقت و دائمی ساخته می‌شوند و می‌توانند در هر جایی اجرا شوند. پارتیشن‌های اداری در سبک‌های مختلفی موجود هستند و انتخاب آنها کاملا به سلیقه مشتری و متراژ محیط اداری بستگی دارد.

 • ساخت میز منشی

میزها تقریبا بخش جدایی‌ناپذیر هر کارمند در اداره هستند. میز اداری باید به گونه‌ای طراحی شود که کارمند دسترسی آسان به همه وسایل روی آن داشته باشد. با کمک خدمات نجاری تهران شما می‌توانید بهترین و زیباترین میزهای اداری با کارایی بسیار بالا داشته باشید.

 • ساخت میز کنفرانس

یکی از وسایل و مبلمانی که مرکز اصلی هر جلسه و کنفرانس محسوب می‌شود، میز کنفرانس است. بنابراین اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که جلسات و کنفرانس‌های شما به خوبی پیش می‌روند، باید به تهیه میز کنفرانس مناسب فکر کنید. میزی که شما انتخاب می‌کنید، به‌طور ویژه بر نحوه هدایت جلسات کاری تاثیر می‌گذارد.

 • ساخت فایل بندی 

در یک محیط اداری، نگهداری اسناد در یک مکان امن، یک نیاز ضروری است. بنابراین استفاده از فایل‌بندی برای منظم کردن اسناد و سریع پیدا کردن آنها توصیه می‌شود.

دکوراسیون چوبی منزل
دکوراسیون چوبی منزل
 • ساخت قفسه کتاب

مورد دیگری که در دکوراسیون اداری نباید از قلم انداخت، قفسه کتاب است. اغلب تصور می‌شود که قفسه کتاب تنها باید در مدارس و دانشگاه‌ها نصب شود. اما دفاتر اداری نیز به قفسه کتاب برای نگهداری کتاب‌ها، مجلات، منابع مهم و پرونده‌ها نیاز دارند.

خدمات نجاری تهران برای تعمیر وسایل چوبی

تعمیر وسایل چوبی یکی از روش‌های نگهداری و استفاده مجدد از آنها است. روش‌های مختلفی برای نوسازی وسایل چوبی وجود دارند. گاهی تعمیر بسیار عمیق است و و نیاز به چندین روش برای نوسازی دارد و گاهی تعمیر در حد تبدیل یراق‌آلات است. تعمیر وسایل چوبی هر چه که باشد، توسط خدمات نجاری تهران به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود. کدری، شکستگی یا لب‌پر شدن اتفاقاتی هستند که برای وسایل چوبی می‌افتند. کارشناسان نجاری تهران، با توجه به مشکلاتی که پیش آمده‌اند روش تعمیر مناسب را در پیش می‌گیرند. تعدادی از روش‌های تعمیر و نوسازی وسایل چوبی شامل پتینه کاری، استفاده از رزین، دکوپاژ، رنگ و سمباده، پولیش و برق انداختن هستند.

 • در پتینه کاری، وسایل چوبی تعمیری شما به‌صورت خلاقانه رنگ‌آمیزی و یک پوشش هنرمندانهه روی آنها ایجاد می‌شود.
 • با استفاده از رزین، بخش‌های لب‌پر شده، سوراخ و حفره شده با رزین پر خواهند شد و سپس به نحو حرفه‌ای مثل روز اول تعمیر می‌شوند.
 • با استفاده از دکوپاژ، قسمت‌های قدیمی و خراب وسایل چوبی به‌طور هنرمندانه ترمیم خواهند شد.
 • با استفاده از رنگ و سمباده، براقیت و جلوه از دست رفته وسایل چوبی به آنها بازگردانده می‌شوند.
 • در نهایت، با پولیش و برق انداختن، وسایل شما نوسازی خواهند شد. روغنی که در بافت و ساختمان چوب نفوذ می‌کند، باعث تروتازه شدن چوب و براق شدن آن می‌شود.
اجرای کفپوش و پارکت ، رنگ کاری چوب و خدمات نجاری
اجرای کفپوش و پارکت ، رنگ کاری چوب و خدمات نجاری

خدمات نجاری تهران به صورت سیار برای خرده کاری

گاهی اوقات پیش می‌آید که وسایل چوبی، مثل کابینت یا کمد دیواری خراب می‌شوند ولی امکان منتقل کردن آنها به کارگاه نجاری وجود ندارد. یا اینکه وسایل چوبی آنقدر سنگین هستند که انتقال آنها به کارگاه منجر به آسیب رساندن بیشتر به آنها می‌شود. راه‌حل مناسب برای این خرده‌کاری‌ها، کمک گرفتن از خدمات نجاری تهرانبه صورت سیار است. با کمک نجاری سیار، تعمیرات انواع وسایل و مبلمان چوبی، کابینت‌های چوبی، پایه مبلمان، پارکت چوبی، ترمیم درب چوبی، تعمیر درب چوبی سوخته  و غیره امکان‌پذیر خواهد بود.

خرده کاری و تعمیرات ، نصب کابینت و دکوراسیون چوبی، خدمات نجاری
خرده کاری و تعمیرات ، نصب کابینت و دکوراسیون چوبی، خدمات نجاری

تعرفه خدمات نجاری تهران

اغلب اولین سوالی که به ذهن مشتری می‌رسد، این است که تعرفه خدمات نجاری چقدر است؟. در جواب این سوال باید گفت که قیمت و هزینه مشخصی برای ساخت یا تعمیر وسایل چوبی وجود ندارد. قیمت خدمات نجاری به‌صورت توافقی بین نجار و مشتری صورت می‌گیرد. فاکتورهای بسیار زیادی هم بر تعرفه این خدمات تاثیر می‌گذارند که به شرح زیر هستند:

 • نوع و جنس چوب مورد استفاده
 • فوری بودن ساخت
 • ساخت وسایل در محل و به صورت سیار
 • نوع سفارش و میزان اختصاصی بودن آن
 • سختی و پیچیدگی سفارش
 • حجم کار
 • میزان زمان‌بر بودن کار
 • نیاز به طراحی‌های خاص مثل ساخت کمد و قفسه
 • نیاز به خدمات جانبی مثل نصب شیشه، نقاشی و غیره
 • میزان و کیفیت مواد اولیه و یراق آلات
 • شدت و نوع آسیب در سفارشات تعمیراتی
 • متراژ کار و ظریف‌کاری

جمع‌بندی

استفاده از وسایل چوبی در قسمت‌های مختلف فضاهای مسکونی و اداری بسیار رایج شده است. از کابینت آشپزخانه گرفته تا کمد دیواری، مبلمان و میز و صندلی، دکور و تزیینات اگر از جنس چوب باشند، هم زیبایی فضا را دوچندان می‌کنند و هم دوام بیشتری دارند. رنگ چوب، بوی چوب و طرح‌های بی‌نظیر چوب همگی حس آرامش و لوکس بودن را به شما می‌بخشند. خدمات نجاری تهران انواع وسایل و تجهیزات چوبی نظیر کمد دیواری، کابینت، دکوراسیون اداری، دکوراسیون داخلی منزل و غیره را ارائه می‌دهد. ضمن اینکه امکان تعمیر وسایل چوبی هم در کارگاه و هم به صورت سیار و در محل نیز با بهترین کیفیت وجود دارد.


مطالب مرتبط با موضوع خدمات نجاری تهران :

نویسنده اقای نعمتی

WhatsApp us