بهترین چوب

بهترین چوب برای کانتر ( صفحه میز و کابینت ) چیست ؟ ( همراه با عکس )

بهترین چوب صفحه میز کانتر

بهترین چوب صفحه میز کانتر

هرکسی که به بازسازی آشپزخانه خود فکر می کند ، بدون شک به میزهای قدیمی و فرسوده خود نگاه کرده است و به این فکر کرده است که کدام ماده جایگزین مناسبی خواهد بود . در مورد چوب ، هیچ بهترین ماده ای وجود ندارد که برای کانترها جایگزینِ مناسبی برای چوب باشد .

خبر خوب این است که بسیاری از انواع چوب می توانند کانترهای زیبا و بادوامی را بسازند .

این روزها پیشخوان های سنگی بسیار محبوب شده اند ، اما نباید از آنچه پیشخوان های چوبی ارائه می دهند غافل شوید . از افرای با دانه‌ های غنی ، گیلاس قرمز فوق‌ العاده ، بلوط کلاسیک ماندگار و موارد دیگر ، انتخاب‌ های زیادی برای هر نوع زیبایی که خواستار آن هستید برای آشپزخانه تان وجود دارد .

6  نوع از بهترین چوب ها برای کانتر آشپزخانه

1 . گردو :

بهترین چوب صفحه میز کانتر

بهترین چوب صفحه میز کانتر

چوب گردو که اغلب نادیده گرفته می شود ، دارای بیشترین تنوع رنگ در دنیای چوب است . برخی از گردوها دارای رنگ طلایی غنی هستند ، در حالی که برخی دیگر تقریباً از آبنوس قابل تشخیص نیستند . صرف نظر از این ، میزهای گردویی می توانند کاملاً مکمل هر نوع آشپزخانه ای باشند . از گردوی تیره برای زیبایی مدرن‌ تر استفاده کنید یا از گردوی کلاسیک برای حسی جذاب ‌تر استفاده کنید .

برخلاف چوب ‌های نرم ‌تر مانند کاج و افرا ، گردو بسیار محکم است و در صورت مراقبت ، ماندگاری طولانی ‌تری دارد . به شرطی که مستقیماً روی پیشخوان برش نزنید ، گردو فقط در نقاطی که فرسوده شده یا آسیب دیده اند به روغن کاری دوره ای و دوباره آب بندی نیاز دارد .

2 . افرا :

بهترین چوب صفحه میز کانتر

بهترین چوب صفحه میز کانتر

افرا یکی از محبوب ‌ترین انتخاب ‌ها برای پیشخوان ‌های چوبی است ، و فهمیدن دلیل آن کار سختی نیست : افرا چوبی مقرون به صرفه است که تقریباً با هر چیزی مطابقت دارد . رنگ‌ های روشن و طراوت افرا از طریق انتخاب دال‌ های افرا مجعد که گره‌ ها را نشان می ‌دهد یا دال ‌های سخت با دانه‌ های شفاف می ‌درخشند .

افرا از دوام معقولی برخوردار است ، به خصوص با توجه به قیمت متوسط آن . این سخت ‌ترین چوب موجود نیست ، اما اگر به خوبی با آن رفتار کنید ، مانند هر چوب گران ‌قیمتی دوام خواهد داشت . اگر فقط به چیزی مقرون به صرفه نیاز دارید که توجه زیادی را از نقاط کانونی موجود دور نکند ، افرا قطعا چوب مناسب شماست .

3 . گیلاس :

بهترین چوب صفحه میز کانتر

بهترین چوب صفحه میز کانتر

گیلاس برای هر نوع پروژه ای به عنوان یک چوب درجه یک در نظر گرفته می شود و کانترها نیز از این قاعده مستثنی نیستند . در هر متر مربع ، گیلاس گران‌ ترین نوع چوب برای پیشخوان است ، اما همچنین یکی از بادوام ‌ترین چوب ‌ها است . گیلاس درخشندگی ذاتی دارد که آن را در کانون توجه هر اتاقی قرار می دهد ، بنابراین ممکن است بخواهید جزیره ای با پیشخوان گیلاس داشته باشید در حالی که مثلاً افرا فضای اصلی میز شما را تشکیل می دهد .

گیلاس را چه به طور گسترده یا کم استفاده کنید ، می تواند هر آشپزخانه ای را درخشان کند . برخلاف چوب‌ های ارزان ‌تر مانند کاج ، لازم نیست نگران آسیب رسیدن به گیلاس باشید و می ‌توانید انتظار داشته باشید که حداقل یک یا دو دهه برای شما دوام بیاورد .

4 . هیکوری ( گردو آمریکایی ) :

بهترین چوب صفحه میز کانتر

بهترین چوب صفحه میز کانتر

Hickory تنها و سخت ترین چوب سخت داخلی در آمریکای شمالی است که جایگاهی را در این فهرست به دست آورده است . درخت هیکوری ظاهری شبیه به افرا دارد ، در حالی که چوب درخت هیکوری کهنه تیره تر است و دارای حسی بسیار تیره و روستایی برای آشپزخانه های ، خانه های کشاورزی است . اگر آشپزخانه شما کاربرد زیادی دارد ، حتماً باید به سراغ پیشخوان های هیکوری بروید .

Hickory بسیار سخت است ، مستعد آسیب آب نیست ، و بهتر از هر چوب دیگری در برابر خراشیدگی مقاومت می کند . اگر دوام عالی آن چیزی است که در یک سطح میز به دنبال آن هستید ، شروع به بررسی هیکوری کنید .

5 . بلوط :

بهترین چوب صفحه میز کانتر

بهترین چوب صفحه میز کانتر

بلوط دومین چوب سخت پس از هیکوری است و یکی از اصلی ترین چوب های خانگی کلاسیک است که به خاطر طول عمرش شناخته شده است . از چوب بلوط به رنگ قرمز تیره گرفته تا بلوط سفید به رنگ افرای روشن ‌تر ، به غیر از بلوط کهنه ، گزینه ‌های روشن و تیره ‌ای دارید که می ‌تواند برای هر نوع آشپزخانه ‌ای مناسب باشد . مخلوط کردن و تطبیق بلوط ها را نیز در نظر بگیرید و برای قسمت های مختلف آشپزخانه هم میزهای سفید و قرمز داشته باشید .

بلوط برای یک آشپزخانه طبیعی با رنگ های سبز یا آبی بسیار مناسب است ، به خصوص اگر آن را با یک کف چوبی نسبتاً تیره ترکیب کنید . بلوط معمولاً گرم است ، بنابراین می‌ خواهید آن را با رنگ ‌های سردتر هماهنگ کنید .

6 . ایروکو :

بهترین چوب صفحه میز کانتر

بهترین چوب صفحه میز کانتر

ایروکو وارداتی آفریقایی است ، بنابراین با قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات بالا عرضه می شود . با این حال ، ایروکو یک چوب فوق ‌العاده منحصر به فرد است که با رنگ طلایی روشن شروع می ‌شود ، سپس با بلوغ به رنگ برنزی تیره تبدیل می‌ شود که یادآور چوب ساج است . برای تسریع در تبدیل ، روغن کاری منظم مورد نیاز است .

ایروکو مانند ساج دارای مقدار طبیعی روغن بالایی است . این باعث می شود حتی قبل از آب بندی آن بسیار مقاوم در برابر آب باشد . ادعای شهرت ایروکو دانه جذاب آن است که به نظر می رسد در هم تنیده شده است . هر تکه از چوب آیروکو دارای الگوی دانه منحصر به فردی است که بخشی از جذابیت چوب است .

سنگ در مقابل چوب برای میز : کدام بهتر است ؟

در حالی که میزهای سنگی به دلیل دوامشان هرگز از بین نمی روند ، چوب در نوع خود یک ماده مقرون به صرفه و زیبا است . در حالی که نه چوب و نه سنگ لزوماً بهترین گزینه ‌ها نیستند ، اما هر کدام مزایا و معایبی دارند  که هنگام بازسازی آشپزخانه خود ارزش در نظر گرفتن دارند .

از چوب بدانیم :

نصب آسان ، می تواند مقاوم تر از سنگ در برابر حرارت باشد ، مقاوم تر است و دوام فوق العاده آن همیشگی است ، بسیار سنگین است و باید برای نصب حتما کمک بگیرید .

به راحتی رنگ آمیزی می شود تا دانه های چوب طبیعی را تغییر دهد یا برجسته کند .

علامت گذاری ، خراشیدگی یا بریدگی روی چوب آسان اتفاق می افتد حتی با یک چاقو .

 مقاوم در برابر حرارت است .

نصب چوب کمی مشکل است و نیاز به متخصص خاص خود دارد .

آنتی باکتریال چوب های سبک خیلی راحت لکه می شوند . می تواند تا بیش از 25 سال دوام بیاورد .

 انواع مختلفی از چوب با خواص متفاوت وجود دارد که مطمئناً شما می توانید چوبی را پیدا کنید که مناسب آشپزخانه و چشم انداز شما برای آینده باشد .

 از چوبی مقاوم مانند گیلاس غنی و ایروکو دوست داشتنی ، استفاده کنید تا یک کانتر چوبی داشته باشید که فوراً به یک آشپزخانه کسل ‌کننده و بی روح زیبایی و گرما ببخشد .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : بهترین چوب کانتر ، کانتر چوبی ، آشپزخانه چوبی ، طراحی چوبی

منبع : housegrail.com


سوالات متداول درباره صفحه میز و انواع چوب :

از چه نوع چوبی برای کانتر استفاده کنم؟

پیشنهاد ما چوب راش یا بلوط یا گردو یا تخته پلای وود با روکش ضخیم چوب سخت است ، این چوب ها با اقلیم ایران سازگار هستند و در ایران به وفور یافت می شوند .
در کشورهای اروپایی ، افرا رایج ترین نوع چوبی است که در کانترها استفاده می شود . رنگ های روشن آن به خوبی با هر رنگی ترکیب می شود و در عین حال حس باز بودن را به آشپزخانه می بخشد. با قیمت متوسط، بسیاری آن را تعادل خوبی بین کیفیت و هزینه می دانند. اگرچه به اندازه بلوط بادوام نیست، اما افرا نسبت به سایر انواع چوب تنوع کمی بیشتر در اسلب و یا تخته دارد.

بادوام ترین رنگ برای پوشش صفحه میزهای چوبی چیست؟

پیشنهاد ما رنگ های روغنی ایتالیایی یا المانی است . نوع ضد آب و ضد خش این رنگ ها ان را برای صفحه میز ایدعال میکند .
بعد از آن رنگ پلی یورتان هم محافظ خوبی برای صفحه میز است

بادوام ترین چوب برای تخته گوشت ( صفحه میز قصابی ) کدام است؟

ما صفحه چوبی فینگر جوینت رابروود را پیشنهاد میدهیم . چوب رابروود بسیار محکم با رگه های در هم پیچیده ، برای تخته گوشت و صفحه میز بسیار عالی است .

ضخامت یک صفحه میز چوبی چقدر باید باشد؟

پیشنهاد ما استفاده از صفحات 18 میل با لبه دوبل یا پاکتی است . یعنی یک صفحه با ضخامت 18 میل که لبه آن 36 میلیمتر است .
صفحه 18 میل فینگر جوینت رابروود ، راش ، کاج روسی موجود است .

چگونه می توان یک صفحه چوبی را ضد آب کرد؟

این کار نیاز به مهارت و شناخت انواع رنگ را دارد . ما در بخش رنگ کاری صنایع چوب فن و هنر ابتدا از یک پرایمر خارجی برای بستن اوند های چوب استفاده می کنیم و رنگ رویه با کیفیت بالا استفاده میکنیم . اینکه چه برندی استفاده میشود خیلی مهم است . ولی بهتر است کار خود را به یک متخصص بسپارید .

چگونه از کانترهای چوبی در برابر آب محافظت می کنید؟

میز را در همه بخش ها رنگ کنید تا از آب و سایر مایعات محافظت کنید. حتی سوراخکاری پیچ ها هم باید مهر و موم شود
لایه هایی از رنگ پلی اورتان را روی سطح میز قرار دهید. …
پلی یورتان مورد تایید FDA را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که این ماده در تماس با غذای شما بی خطر است.
حداقل 3 لایه بمالید تا یک پوشش خوب و جامد داشته باشید.

چگونه دو صفحه پیشخوان را به هم وصل می کنید؟

برای اتصال دو صفحه به هم باید از اتصال فاق و زبانه یا دوبل یا بیسکویتی استفاده کرد . البته نوع اتصال مهم است . اتصال کله به کله ، اتصال فارسی 45 درجه ، اتصال طولی … هر اتصالی باید به دقت بررسی شود .

از چه نوع چوبی برای ساخت میز بلوک قصابی استفاده می کنید؟

بلوک‌های قصابی معمولاً از قطعات مختلف چوب افرا، ساج، غان یا گردو ساخته می‌شوند که به بلوک ظاهری راه راه می‌دهد.

آیا می توانید از چوب کاج برای کانترها استفاده کنید؟

میزهای کاج احیا شده در آشپزخانه سنتی زیبا به نظر می رسند. کاج احیا شده اغلب بهترین چوب برای میز آشپزخانه در آشپزخانه های خانه های سبک روستیک در نظر گرفته می شود . رزین همان چیزی است که کاج را به چوبی ماندگار تبدیل می کند.

برخی از بهترین گونه های چوبی برای انتخاب میز عبارتند از:

بامبو (از نظر فنی یک علف است اما اغلب به عنوان چوب در نظر گرفته می شود)
گیلاس برزیلی.
افرا.
بلوط.
ساج.
گردو.
ونگه
راش

میزهای چوبی چقدر عمر می کنند؟

میزهای چوبی که به درستی نصب و مراقبت می شوند می توانند تا زمانی که در خانه خود زندگی می کنید دوام بیاورند. اتمام کار کارخانه معمولاً با گارانتی همراه است. این می تواند از یک سال تا یک عمر متغیر باشد –

آیا می توانید از پلی یورتان روی میزهای چوبی استفاده کنید؟

برای پاسخ به این سوال به طور خلاصه، بله پلی اورتان برای میزهای چوبی بی خطر است. به گفته سازمان غذا و داروی آمریکا برای ایمن شدن مواد غذایی، باید به طور کامل خشک شود و با لمس آن تفاوت دارد . زمان لازم برای خشک شدن کامل رنگ بین 7 تا 10 روز است .

چگونه می توانم از میز چوبی خود در اطراف سینک محافظت کنم؟

حتما باید از سیلیکون در اطراف درز سینک استفاده کنید و همچنین از یک درزگیر چوبی خوب استفاده کنید . من شروع به استفاده از پلی اورتان در اطراف ناحیه سینک برای محافظت بیشتر از آب کردم و سپس از روغن تونگ ایمن برای مواد غذایی در جای دیگر استفاده کردم.

آیا پلی اورتان برای کانتر خوب است؟

لاک پلی اورتان یکی از بهترین روکش ها برای کانتر است — بادوام است و زمانی که به درستی استفاده شود می تواند مانند لاک ظریف باشد. بهتر از همه، استفاده از پلی اورتان نیازی به تجهیزات اسپری ندارد و کاری است که به راحتی می توانید خودتان انجام دهید.

 

?

گالری عکس صفحه میز کانتر و پیشخوان چوبی :

تصاویری از انواع صفحه چوبی 

?

وبلاگ صفحه میز چوبی :

مطالب مرتبط با صفحات تمام چوب 

بهترین چوب برای ساخت میز تحریر، صفحه میز تحریر

بهترین چوب برای ساخت میز تحریر، صفحه میز تحریر

چیزی در مورد ظاهر و احساس چوب وجود دارد که نه تنها به شما احساس راحتی می دهد ، بلکه فضایی از ظرافت را ارائه می دهد که با هیچ متریال دیگری قابل تطبیق نیست . با این اوصاف ، میزهای چوبی در سال ‌های اخیر به یک روند تبدیل شده ‌اند

قیمت و نصب صفحه کابینت آشپزخانه کورین + قیمت کورین 1401

قیمت و نصب صفحه کابینت آشپزخانه کورین + قیمت کورین 1401

قیمت صفحه کابینت کورین،قیمت صفحه کورین سامسونگ، قیمت صفحه کورین ایرانی، قیمت سنگ کورین کره ای، بهترین برند کورین ایرانی، تیسان، هانکس، رگه دار، قیمت صفحه کابینت کورین سفید

فروش ویژه صفحات فینگر جوینت راش

فروش ویژه صفحات فینگر جوینت راش

تعداد ورق محدود فینگر جوینت چوب راش گرجستان و ترک بصورت ویژه به فروش میرسد . از تاریخ 30 مرداد 1401 لغایت 30 شهریور 1401 صفحات چوب راش به شرح زیر با قیمت استثنایی به بفروش میرسد .

چگونه بهترین مواد را برای میز آشپزخانه خود انتخاب کنید

چگونه بهترین مواد را برای میز آشپزخانه خود انتخاب کنید

گر در حال بازسازی یا برنامه ریزی برای یک آشپزخانه جدید هستید، عوامل متعددی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. از کابینت‌ها، کشوها، عملکرد، فضای ذخیره‌سازی، اما هر چند وقت یک‌بار روی صفحه‌های آشپزخانه تمرکز می‌کنیم.

16 میز آشپزخانه مرمر زیبا ؛ صفحه کابینت

16 میز آشپزخانه مرمر زیبا ؛ صفحه کابینت

هزاران آشپزخانه با میزهای مرمری زیبا در اینستاگرام و پینترست وجود دارد که باعث می ‌شود پس از پیمایش فیدهای خود ، به مواد طبیعی وسواس پیدا کنید . در حالی که شکی نیست که سنگ مرمر زرق و برق دار است

همه چیز درباره صفحه های چوبی کانتر

همه چیز درباره صفحه های چوبی کانتر

صفحه چوبی کانتر گرم و سازگار ، یک متریال مقرون به صرفه روی میز است که مواد زیادی برای آن وجود دارد . آنها را به طور مرتب نگهداری کنید و میزهای با صفحه های چوبی زیبا و خاص را در آشپزخانه های زیبای خود داشته باشید

WhatsApp us