5 روندی که قطعا برای دیدن آنها در سال 1401 هیجان زده هستیم

چقدر سریع ترند های طراحی داخلی تغییر می کند ! با رفتن به سال  1401 ، ما به بسیاری از روندهای تازه و هیجان انگیز برای سال جدید سلام خواهیم کرد . در عین حال ، ما با مد های رو به نزول از سال 1400 خداحافظی می کنیم .

چه به سبک شهری علاقترند ه مند باشید و چه دیوانۀ طراحی های یکپارچه ، چیزی را پیدا خواهید کرد که با ترجیحات طراحی داخلی شما مطابقت داشته باشد و با شخصیت شما همراهی داشته باشد .

حلقه در سال 1401 با طراحی مناسب

ابتدا ، بیایید به ترندهای برتر طراحی داخلی برای سال 1401 نگاهی بیندازیم که بیشتر مشتاق آنها خواهید بود  . این ایده ها فضای خانۀ شما را احیا می کند و آنها را برای زندگی کاربردی تر و سرگرم کننده تر می کند .

1 . مبلمان و دکور یکپارچه

ترند طراحی دکوراسیون داخلی
ترند طراحی دکوراسیون داخلی

جسارت طراحی های یکپارچه در شرف بازگشت است . همه ما می دانیم که لازم نیست در دهه 40 یا 50 متولد شده باشیم تا ظاهر الگوهای رنگارنگ و دیوارهای مسحورکننده ای را که در آن دهه های معروف پُر بوده اند را دوست داشته باشید .

طراحی های یکپارچه می تواند از مد خارج شود ، اما عاشقان طراحی شهری همیشه راهی برای بازگرداندن آن پیدا می کنند .

طراحی ساده همیشه به شکل صندلی های غلاف ، پله های شناور ، الگوها ، عناصر حاشیه ، کیسه های لوبیا ، آجرهای اکسپوز ، دیوارهای بافت دار و قالب گیری منحصر به فرد مورد استقبال قرار می گیرد .

2 . فضای زندگی چند منظوره

ترند طراحی دکوراسیون داخلی
ترند طراحی دکوراسیون داخلی

ایده های خود را در مورد طراحی خانه در سال جاری به طور گسترده بیان کنید . مهم‌ تر از همه ، مالکان خانه‌ ها مایلند فضاهای چند منظوره را با حس و حال و زمانشان وفق دهند .

فضاهای چند منظوره نیاز به مبلمان متفاوت و ذخیره سازی آسان تر دارند . علاوه بر این ، مبلمان هوشمند یک انتخاب هوشمندانه است که می تواند تمام طراحی انتخابی شما را متفاوت کند .

در طول روز ، اتاق‌ های بازی باید ، هم نیازهای بچه‌ ها برای سرگرمی و هم نیازهای آموزشی آنها در خانه را برآورده کنند . برای بزرگسالان ، دفاتر خانگی باید به عنوان سالن های ورزشی خانگی یا مراکز سرگرمی تبدیل شوند . و هر چیزی که می تواند با مبلمان هوشمند خودکار شود ، راحتی بیشتری ایجاد خواهد کرد .

همه چیز در مورد انعطاف پذیری است . انعطاف پذیری می تواند به شما کمک کند فضای خانه خود را طوری طراحی کنید که با کلاس و دلپذیر به نظر برسد – مهم نیست که چگونه از فضا استفاده می کنید .

3 . طرح های مینیمالیستی

ترند طراحی دکوراسیون داخلی
ترند طراحی دکوراسیون داخلی

جنبش مینیمالیستی با یک چرخش در حال بازگشت است !

در سال 1401 ، بیشتر افراد از عناصر دکوری کمتری استفاده خواهند کرد و دوباره مبلمان چند منظوره را به منظور ایجاد طرح‌ های مینیمالیستی مدرن در خانه خود خواهند پذیرفت .

مینیمالیسم به شما این امکان را می دهد که قطعات بیانیه را برجسته کنید و عناصر معماری با کیفیت مانند صفحات و قالب بندی را به نمایش بگذارید . از این گذشته ، اگر تزئیناتی به زیبایی تصویر بالا دارید ، برای تقویت فضا حتی نیازی به تزئینات پر زرق و برق نخواهید داشت .

قالب گیری و درمان دیوارهای پیشرفته فقط برای افراد VIP نیست . با انعطاف پذیری می ‌توانید قالب‌ های چوبی و کامپوزیت خود را بدون اضطراب انتخاب کنید .

بسیاری از طرح ها در گالری ما نشان می دهد که چگونه قالب گیری ، مینیمالیسم را برجسته می کند . می توانید در ادامه از طرح ها ایده بگیرید .

4 . عناصر فلزی

این اتاق نشیمن دارای عناصر فلزی با سه میز قهوه با رنگ طلایی و یک جمجمه شاخ بلند نقره ای است که به دیوار آویزان شده است . دو صندلی چرمی مشکی و یک تلویزیون روی شومینه نصب شده است .

ترند طراحی دکوراسیون داخلی
ترند طراحی دکوراسیون داخلی

این روزها بسیاری از انبارها ، کارخانه ها و ساختمان های قدیمی در حال تبدیل شدن به آپارتمان هستند . در نتیجه ، ظاهر صنعتی مدرن با فلز در راس آن ظاهر می شود .

در این فضاها ، فلز اغلب پنجره های گسترده را قاب می کند . و در حالی که فلز معمولا سرد دیده می شود ، ظاهر آن در واقع می تواند گرما را به خانه شما بیافزاید .

می ‌توانید عناصر فلزی را با انتخاب برخی از لوله‌ ها یا آوردن چراغ‌ ها یا چراغ‌ های طلایی ، مسی یا برنزی طراحی کنید . برای اینکه عناصر فلزی واقعاً برجسته شوند ، یک پس زمینه ساده و در عین حال شیک اضافه کنید تا توجه را روی عناصر طلا ، نقره و مس اتاق متمرکز کنید .

  5 . پایداری بیشتر و طرح های ارگانیک

این اتاق نشیمن پر از رنگ است . دو صندلی آبی ، یک فرش چند رنگ، پرده های هلویی رنگ ، گل های صورتی روشن روی میز کنار یک تابلوی رنگارنگ و کتاب های فوق العاده روی میز قهوه وجود دارد .

ترند طراحی دکوراسیون داخلی
ترند طراحی دکوراسیون داخلی

بهترین استراتژی طراحی داخلی راهبردی است که منعکس کننده شیوه های پایدار باشد . خوشبختانه ، پایداری روند رو به رشدی است که در سال جدید شاهد آن خواهیم بود .

با انجام این پنج کار می توانید روش های طراحی پایدار را اتخاذ کنید :

    در مصرف آب با توالت های کم آب و شیرهای آب صرفه جویی کنید .

    از محصولات دارای گواهینامه LEED که ردپای کربن پایینی دارند استفاده کنید .

    مواد کم VOC را برای کاهش انتشار مواد شیمیایی خطرناک انتخاب کنید .

    لوازم کم مصرف ، مواد عایق ، پنجره ها ، درب ها و پانل های خورشیدی بخرید .

    برای فضاهای داخلی و خارجی خود از دیوارهای شیشه ای تاشو استفاده کنید .

پایداری اغلب با طرح های ارگانیک مرتبط است . گیاهان بیشتری به خانه خود اضافه کنید تا به فضای خود جان ببخشید و به حفظ هوای خانه خود کمک کنید . علاوه بر این ، می توانید از نور طبیعی در طول روز مانند تصویر بالا برای صرفه جویی در مصرف برق استفاده کنید .

انعطاف پذیری را به بخشی از استراتژی طراحی 1401 خود تبدیل کنید .

تقریباً پایانِ سال 1400 است ، بنابراین وقت آن است که با آن روندهای قدیمی خداحافظی کنیم و با آغوش باز از ایده های جدید 1401 استقبال کنیم .

برای شروع آماده اید ؟

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : دکوراسیون و طراحی چوبی ، رنگ امیزی ، دکوراسیون اتاق

منبع :metrie.com

مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون چوبی منزل :

WhatsApp us