انواع چوب برای دکوراسیون منزل: مزایا و ویژگی ها


فضای داخلی، ساخته شده از چوب و سایر مواد طبیعی به سبک معماری اکوتک (به انگلیسی: Ecotech ) ، مطمئناً یکی از پرطرفدارترین های امروزی است. این نه تنها ادای احترام به مد است، بلکه درک این موضوع است که سالم ترین و نزدیک ترین راه به طبیعت برای سازماندهی یک اتاق یا خانه است.

پوشش کف، دیوارها و همچنین سایر عناصر فضای داخلی با مواد تکمیل کننده چوب طبیعی به گونه ای طراحی شده است که اتاق را جذاب، عایق و از رطوبت بیش از حد محافظت کند.

هنگام اتمام کار با چوب طبیعی در داخل خانه، معمولاً یک سازه چند لایه با کیفیت عایق حرارت و عایق صدا ایجاد میشود . مثلا برای نصب دیوارکوب های لمبه ای شکل میتوانید از یک لایه عایق زیر زیرسازی استفاده کنیم .

مزایای استفاده از چوبی

هنگامی که چوب در مناطقی که از نظر زیست محیطی تمیز هستند رشد می کند، یکی از تمیزترین مواد برای تکمیل فضای داخلی خانه است.

انواع چوب در دکوراسیون داخلی منزل
انواع چوب در دکوراسیون داخلی منزل

آرامش و راحتی در خانه

چوب را می توان برای هر سطحی در داخل خانه استفاده کرد و به عنوان ماده ای برای:

دیوارها؛
کف ؛
سقف؛
پله ها؛
طبقه بندی و کمد ؛
سازه های درب؛
قاب پنجره؛
عناصر تزئینی
تزئینات چوبی می تواند یک میکروکلیمای سالم خاص در خانه ایجاد کند که در آن تمام فرآیندهای زندگی به طور عادی پیش می روند: خوب بخوابید، کار کنید، نفس بکشید. چوب برخلاف مواد مصنوعی که بخارات مضری از خود ساطع می کند باعث سردرد و همچنین احساس خستگی مزمن نمی شود و قادر است اثرات مضر سایر مواد را خنثی کند.

(( خرداقلیم یا میکروکلیما چیست؟ خرداقلیم کوچک‌ترین واحد اقلیمی بوده و از شرایط فیزیکی سطوح مختلف زمین تاثیر زیادی می‌پذیرد، ))

درخت رطوبت اتاق را کاهش می دهد، از ایجاد بیماری های برونش ریوی و همچنین ظاهر شدن قالب و سایر عواقب رطوبت بیش از حد جلوگیری می کند.

انتخاب چوب برای دکوراسیون داخلی

قبل از شروع اتمام کار، باید در مورد انتخاب گونه های چوب تصمیم بگیرید. ابتدا باید تصمیم بگیرید که آیا چوب نرم است یا چوب سخت.

در اینجا معیار، شرایط عملیاتی و الزامات مقاومت در برابر سایش خواهد بود. برای اتاق هایی با رطوبت بیش از حد (حمام، حمام، سونا)، چوب مخروطی باید انتخاب شود.

و اتاق های معمولی با تهویه مناسب را می توان با چوب سخت (چوب راش ، توسکا، بلوط، نمدار) تزئین کرد.

انواع چوب راش بلوط کاج
انواع چوب راش بلوط کاج

انتخاب مواد مناسب برای کار

پوشش
Clapboard یک مفهوم جمعی است که تمام مواد تکمیل شده مجهز به سیستم قفل ( اتصال ) را ترکیب می کند. بستن به روش زبانه به شیار انجام می شود و می تواند “لبه” یا “همپوشانی” باشد. دو نوع اتصال در چوب های لمبه موجود است ، لمبه فاق و زبانه و لمبه نیم و نیم که لبه ها روی هم قرار میگیرند .

از ویژگی های استفاده از این متریال سهولت نصب استثنایی آن است که به شما این امکان را می دهد تا در مدت زمان کوتاهی کار دکوراسیون داخلی خانه را به پایان برسانید. با داشتن اطلاعاتی در مورد مساحت و شکل اتاقی که قرار است روکش شود، می توانید مقدار لازم دیوارکوب لمبه را به دقت محاسبه کنید.

این ماده کاربردی، تطبیق پذیری و خواص تزئینی بالایی دارد که به لطف آن با هر روند طراحی کاملاً ترکیب می شود. روکش تخته کف را می توان در جهت عمودی و افقی انجام داد.

لمبه دیوارکوب با مراقبت و نگرش مناسب می تواند مدت زمان زیادی دوام بیاورد. محبوبیت آن تنها با گذشت زمان افزایش می یابد و به مواد تکمیل مدرن تر تسلیم نمی شود. در تولید آن، از چوب با دقت خشک شده، هم با سطح صاف و هم بدون درمان استفاده می شود. ( چوب خام طبیعی )

مزایای لمبه دیوارکوب :

مزایای لمبه دیوارکوب
مزایای لمبه دیوارکوب

مواد کاربردی و همه کاره

طبیعی بودن؛
دوستی با محیط زیست؛
بوی خوب؛
ظاهر منحصر به فرد؛
رطوبت سنجی؛
سهولت نصب؛
دسترسی؛
دوام؛
عایق حرارتی و عایق صدا.
معایب:

امکان تغییر شکل؛
حساسیت به تغییرات دما؛
تورم ناشی از قرار گرفتن در معرض رطوبت

لمبه دیوارکوب
کیفیت تولید لمبه در تمام مراحل آن به شدت کنترل می شود. برای ساخت آن از مواد اولیه با بالاترین درجه استفاده می شود که از چوب مخروطیان به دست می آید که اغلب به طور خاص برای این منظور رشد می کند. دیوارکوب لمبه به 1-3 کلاس کیفیت تقسیم می شود و تمام استانداردهای پذیرفته شده اروپایی را برآورده می کند.

دیوارکوب لمبه دو شیار
دیوارکوب لمبه دو شیار

این مواد مطابق با استانداردهای اروپایی ساخته شده است

این ماده در ابعاد دقیق کالیبره شده و همچنین در حضور شیار مخصوصی که تهویه و حذف رطوبت را فراهم می کند با صفحات دیوار معمولی متفاوت است.

این ویژگی طراحی باعث افزایش دوام و جلوگیری از تاب برداشتن و تورم روکش در هنگام استفاده در محیط های مرطوب می شود.

کیفیت عالی متریال امکان مونتاژ را با کمترین تلرانس ها فراهم می کند. با تشکر از این، نتیجه کار دارای اثر تزئینی بالایی است.

در شرایط تولید صنعتی، سطح لمبه با ترکیب خاصی پوشیده شده است که صاحبان خانه را از نیاز به پردازش اضافی با رنگ و لاک رها می کند.

تفاوت لمبه با لمبه آستر معمولی:

سطح بسیار صاف تر؛
رعایت دقیق استانداردهای کیفیت؛
حداقل سطح رطوبت (12٪ در مقابل 15-28٪ برای آستر)؛
بسته بندی پلی اتیلن؛
وجود یک پوشش محافظ ویژه؛
اندازه سنبله بزرگتر؛
وجود یک شیار در محل اتصال؛
شیارهای تهویه بیشتر


تخته کف ( لمبه پارکتی )

دو نوع وجود دارد: تخته جامد و چسب. گزینه اول از یک آرایه جامد ساخته شده است، و دیگری از قطعات متصل ساخته شده است. علاوه بر این، تخته کف به دو دسته شیاردار (دارای سنبله و شیار) و غیر شیاردار تقسیم می شود.

لمبه ضخیم پارکتی
لمبه ضخیم پارکتی

گزینه های تخته کف چوبی

یک تخته معمولی و یوروبرد وجود دارد. دومی با استفاده از فناوری ویژه بر روی آخرین تجهیزات از مواد اولیه مرغوب و مطابق با استانداردهای اروپایی ساخته شده است. این تخته بسیار گران است اما کیفیت بالایی دارد.

دارای سطح صاف، شکل کامل، رطوبت کم و کاملاً بدون عیب (سوراخ، گره، آبی) می باشد.

یوروبرد عظیم مجهز به شیارهای تهویه برای جلوگیری از تغییر شکل ناشی از توزیع بار، از بین بردن خطر توسعه قالب و همچنین افزایش طول عمر است.

مزایا و معایب تخته های کف چوبی جامد معمولی

تخته های کف چوبی
تخته های کف چوبی

مواد سازگار با محیط زیست و نصب آسان است

مزایای:

طبیعی بودن؛
دوستی با محیط زیست؛
سرعت و سهولت نصب؛
دوام؛
زیبایی مواد؛
هدایت حرارتی کم، عایق صدا؛
میکرو اقلیم سالم در خانه
معایب:

جیب های رزین گاهی اوقات وجود دارد.
گره هایی که کیفیت تخته را کاهش می دهد.
همچنین یکی از مزیت های اصلی چنین بردی امکان ترمیم مکرر آن است. می توان آن را تا 15 بار جلا داد که عمر مفید آن را حداقل تا 100 سال افزایش می دهد.

برای اینکه تخته کف تا حد ممکن دوام بیاورد، باید بستر مناسبی را انتخاب کنید و قوانین ساده ای را برای مراقبت از آن رعایت کنید.

این ماده در اتاق های بزرگ با نور طبیعی خوب بسیار نجیب به نظر می رسد.

خانه بلوک چوبی
این ماده برای دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده می شود. این عملی، راحت، آسان برای مراقبت است، در حالی که به نظر می رسد بسیار تزئینی است.

همه این ویژگی ها و همچنین سازگاری با محیط زیست و قیمت مقرون به صرفه مواد، آن را در بین مصرف کنندگان محبوب کرده است. درجه بالای خشک شدن چوب تغییر شکل، آسیب زودرس و ترک خوردگی مواد را از بین می برد.

درمان با ضد عفونی کننده ها و بازدارنده های شعله استفاده کامل از آن را طولانی تر می کند.

همچنین ببینید: آیا پس از 15 سال حق ارث باقی می ماند؟
برای ساخت خانه بلوکی از درختی از گونه های مختلف استفاده می شود، اما گونه های مورد استفاده بیشتر کاج اروپایی و کاج هستند. یک خانه بلوکی ساخته شده از نمدار، توس یا سرو بسیار تزئینی به نظر می رسد.

 خانه بلوکی ساخته شده از گرده بینه چوب کاج
خانه بلوکی

مواد مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست

سطوح مختلف غیرجذاب، مانند بتن یا آجر، پس از اتمام کار با استفاده از یک خانه بلوکی، بیش از حد شایسته به نظر می رسند. احساس یک نمای جامد به این دلیل ایجاد می شود که عناصر منفرد آن در گوشه ها توسط گوشه های خاصی به هم متصل می شوند.

خانه بلوکی ساخته شده از چوب کاج اروپایی به دلیل انتشار مواد فرار توسط چوب کاج اروپایی – فیتونسیدها بر سیستم عصبی و همچنین سیستم قلبی عروقی و اندام های تنفسی تأثیر مفیدی دارد. این ویژگی ناراحتی در پردازش این ماده سخت و صمغی را کاملاً پوشش می دهد.

تقلید چوب

دیوارکوب چوبی ، دیوار پشت تخت خواب
دیوارکوب چوبی ، دیوار پشت تخت خواب

تقلید از چوب به خوبی راحت ترین مناطق را برجسته می کند

این محصول یک متریال دیدنی برای دکوراسیون داخلی است که به شما امکان تغییر فضای خانه را بدون اقدامات شدید می دهد.

دیوارکوب لمبه چوب کاج
دیوارکوب لمبه چوب کاج

این ماده در معرض تغییر شکل نیست

تقلید یک نوار بر اساس فناوری خاصی ساخته شده است. ابتدا با استفاده از محفظه های مخصوص به مدت 8-12 هفته خشک می شود تا رطوبت تقریباً به طور کامل تبخیر شود و آفات از بین بروند. سپس تخته های تمام شده مرتب شده و بریده می شوند. پانل های ساخته شده به این روش در معرض تغییر شکل، ترک خوردن نیستند و همچنین شکل اصلی خود را کاملاً حفظ می کنند.

مونتاژ وب از عناصر منفرد به لطف سیستم تنون شیار می تواند با دست و بدون شرایط خاص انجام شود.

توصیه می شود بوم را به صورت عمودی نصب کنید. این احساس یک دیوار ساخته شده از چوب جامد را ایجاد می کند.

قیمت تمام شده محصول بستگی به کلاس و نوع چوب دارد. محبوب ترین مواد کاج و صنوبر است. آنها قیمت پایینی دارند و در برخی مشخصات فنی حتی از گونه های گران تر مانند همان کاج اروپایی نیز پیشی می گیرند.

الوارهای بدلی مانند تمام محصولات چوبی طبیعی دارای رسانایی حرارتی کم هستند و به طور کامل باعث صرفه جویی در گرما در اتاق می شوند. در صورت لزوم، می توان عایق حرارتی اضافی ساختمان را با استفاده از لایه های عایق قرار داده شده بین پوشش تکمیل و دیوار خانه انجام داد.

اجرای لمبه و دیوارکوب در ساخت کلبه چوبی
اجرای لمبه و دیوارکوب در ساخت کلبه چوبی

نصب میله های چوبی

تنوع انواع مواد تکمیلی به شما امکان می دهد طراحی منحصر به فرد خود را از خانه ایجاد کنید و غنای رنگ ها به شما کمک می کند تقریباً برای هر نوع داخلی آن را انتخاب کنید.

دکوراسیون داخلی با چوب کمکی عالی به یک سبک زندگی سالم است، فرصتی برای احاطه کردن خود با عناصر سبک قومی که توسط خود طبیعت ایجاد شده است.

مواد تکمیل چوب طبیعی برای دیوارهای داخلی

طراحی داخلی و خارجی ساخته شده از چوب همیشه زیبا، سازگار با محیط زیست و ایمن به نظر می رسد.

درخت به شما این امکان را می دهد که به محل منحصر به فرد ببخشید، مزه را اضافه کنید، با عطر دلپذیر پر کنید، عایق بندی کنید و خانه را از رطوبت بیش از حد محافظت کنید.

در این مقاله در مورد انواع مواد تکمیل کننده چوب، مزایا و معایب صحبت خواهیم کرد و همچنین به شما در انتخاب متریال مناسب برای روکش داخلی و خارجی خانه کمک خواهیم کرد.

انواع مواد و محدوده

چوب نیمکتی کاج روسی 2.5*10 سانت
چوب نیمکتی کاج روسی 2.5*10 سانت

محصولات چوبی به طور گسترده ای برای دکوراسیون داخلی و خارجی خانه استفاده می شود.

محصولات چوبی به طور گسترده ای برای دکوراسیون داخلی و خارجی خانه استفاده می شود. چوب برای روکش استفاده می شود:

دیوارها؛
نماها؛
پوشش کف؛
پله ها؛
پارتیشن های داخلی و باربر؛
پنجره، درگاه؛
عناصر تزئینی فردی
مواد تکمیل شده از چوب طبیعی قادر به ایجاد یک میکروکلیم عالی در اتاق هستند و همچنین عملکرد عایق صدا و صدا را انجام می دهند، نقص ها را پنهان می کنند و بر فردیت داخلی تأکید می کنند. بازار ساخت و ساز طیف گسترده ای از مواد مبتنی بر چوب را ارائه می دهد. برای دکوراسیون داخلی و خارجی از مواد زیر استفاده می شود:

خانه بلوک؛
تابلوسازی;
عرشه
کاغذ دیواری تزئینی;
پانل های چوبی؛
پارکت و تخته کف؛
چوب چسبیده؛
gusvarblok;
برای دکوراسیون داخلی یا خارجی خانه، اغلب از درختان برگریز استفاده می شود: زبان گنجشک، بلوط، گردو یا افرا. اما از مخروطیان، به عنوان یک قاعده، آنها کاج، سدر یا چوب ماهون را انتخاب می کنند. برای سهولت در انتخاب، می توانید از معیارهای ارزیابی محصول استفاده کنید:

در دسترس بودن مواد؛
پیچیدگی مراقبت از محصول؛
چه درجه ای از پردازش مواد در طول نصب آن مورد نیاز خواهد بود.
انطباق مواد با الزامات مقاومت در برابر سایش و شرایط عملیاتی.
در هر صورت، قبل از خرید مواد روکش، باید در مورد هر محصول با جزئیات بیشتر آشنا شوید.

ویژگی های مصالح روبرو
مواد مبتنی بر چوب برای تکمیل سازه های مختلف ساخته شده از بتن، فلز یا آجر ایده آل هستند.

برای دکوراسیون داخلی سقف و دیوارها بیشتر از درختان سوزنی برگ و برای کف سازی و پله ها از چوب جامد استفاده می شود اما برای دکوراسیون بیرونی از چوب با تراکم بالا و مقاومت در برابر محیط خارجی استفاده می شود. ویژگی های محصولات چوبی را در نظر بگیرید.

بلوک خانه

کلبه چوبی ساخته شده از گردبینه چوب کاج
کلبه چوبی ساخته شده از گردبینه چوب کاج

خانه بلوک یکی از زیرگونه های آستر است که ظاهر آن شبیه یک کنده چوب گرد است

خانه بلوک یکی از زیرگونه های آستر است که ظاهر آن شبیه یک کنده چوب گرد است. این محصول شبیه یک خانه چوبی است و برای کارهای داخلی و خارجی هم به عنوان ماده اصلی و هم به عنوان تزئینی برای عناصر جداگانه استفاده می شود. مزیت اصلی خانه بلوک این است:

دوام؛
عایق حرارتی بالا و عایق صدا؛
استحکام بالا؛
سهولت نصب؛
مقاوم در برابر آتش، به دلیل درمان ویژه با بازدارنده های شعله و ضد عفونی کننده ها؛
مقاوم در برابر ضربه، تغییر شکل نمی دهد.
پوشش

اجرای دیوارکوب و ستون چوبی با لمبه
اجرای دیوارکوب و ستون چوبی با لمبه

آستر یک گزینه اقتصادی و بهینه برای دکوراسیون منزل است

یک گزینه اقتصادی و بهینه برای دکوراسیون منزل است. در تولید از گونه های درختی استفاده می شود: کاج، صنوبر، بلوط، توسکا، نمدار. مزایای اصلی مواد عبارتند از:

عمر طولانی؛
مقاومت بالا در برابر آسیب مکانیکی؛
سهولت نصب؛
عایق صدا بالا؛
امکان اعمال رنگ آمیزی یا تونینگ.
اما از کاستی ها می توان به ظهور احتمالی حشرات و قارچ اشاره کرد. عکس پوشش تخته زیر شیروانی را نشان می دهد.

مهم! برای محافظت از درخت در برابر حمله جوندگان و حشرات، لازم است از وجود شکاف در هنگام تخمگذار جلوگیری شود. فضای آزاد حاصل با پشم معدنی پر شده است که همچنین قادر به انجام عملکرد عایق صوتی اضافی است.

عرشه

کفپوش فضای باز ، چوب ترمو دکینگ
کفپوش فضای باز ، چوب ترمو دکینگ

عرشه یک تخته عرشه است، اغلب این محصول در مناطق باز نصب می شود

Decking یک تخته عرشه است، اغلب این محصول در مناطق باز نصب می شود:

ایوان یا بالکن؛
تراس
استفاده از عرشه به شما امکان انجام کارهای تکمیلی و تزئینی را می دهد. این ماده پایدار است، از فضای باز نمی ترسد، در برابر آسیب های مکانیکی و خراش مقاوم است. مراقبت از تخته تراس بسیار ساده است و شامل تمیز کردن مرطوب است. نمونه ای از عرشه گذاری در ایوان خانه

کاغذ دیواری تزئینی چوبی

کاغذ دیواری تزئینی چوبی
کاغذ دیواری تزئینی چوبی

کاغذ دیواری تزئینی برای دیوارها از چوب گرانبها ساخته شده است

کاغذ دیواری تزئینی برای دیوارها از چوب گرانبها ساخته شده است. آنها علاوه بر چوب دارای روکش هستند که با دقت روی کاغذ ضخیم چسبانده می شود. مزیت کاغذ دیواری امکان چسباندن آنها بر روی بخش های شعاع اتاق است.

برای اطلاعات! برای عمر طولانی، کاغذ دیواری های چوبی باید با موم، لاک یا روغن درمان شوند. کاغذ دیواری در صورت قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید یا آب قادر است رنگ و اندازه خود را تغییر دهد (متورم).

پس از تکمیل دکوراسیون اتاق با کمک کاغذ دیواری چوبی، اتاق ظاهری شیک و بدیع خواهد داشت. نمونه ای از یک اتاق نشیمن اصلی که با کاغذ دیواری چوبی تزئین شده است

پانل های چوبی

پانل های چوبی
پانل های چوبی

در تولید پانل ها از گونه های درختی مانند: توسکا، افرا، سرو، بلوط استفاده می شود.

در تولید پانل ها از گونه های درختی مانند: توسکا، افرا، سرو، بلوط استفاده می شود. دکوراسیون دیوار ساخته شده از چوب ظریف، غیر معمول و نجیب به نظر می رسد. این پانل دارای سه لایه با روکشی است که از گونه های چوبی با ارزش ساخته شده است. برای ایجاد ظاهری دیدنی و افزایش طول عمر پانل ها، آنها را با یک موم مخصوص یا لاک اکریلیک پوشش می دهند.

برای اطلاعات! پانل های چوبی که با موم پردازش شده اند در مقایسه با پردازش اکریلیک دوستدار محیط زیست هستند. کارشناسان استفاده از پانل های مومی را برای تزئین دیوارهای چوبی در اتاق کودک یا اتاق خواب توصیه می کنند.

پانل های رنگی نیز وجود دارد؛ در ساخت چنین پانل های دیواری از چوب کاج جامد استفاده می شود. نصب چنین موادی بسیار ساده است و قیمت پایین تری دارد. مراقبت از پانل کار سختی نیست، یک تمیز کردن مرطوب ساده بدون استفاده از مواد شیمیایی کافی است. عکس نمای داخلی اتاق نشیمن را نشان می دهد که با استفاده از پانل های چوبی ساخته شده است.

پارکت و تخته کف

پارکت و تخته کف
پارکت و تخته کف

از تخته کف و پارکت برای دکوراسیون داخلی و کفپوش استفاده می شود

تخته کف و پارکت برای دکوراسیون داخلی و کفپوش های ساخته شده از لمینت، پارکت و مواد دیگر استفاده می شود. چنین موادی برای کار کردن به یک سطح کاملاً صاف نیاز دارد. به لطف انتخاب زیادی از الگوها، رنگ ها و بافت محصولات، تخته های کف کاملاً با راه حل های مختلف طراحی ترکیب می شوند. این عکس یک اتاق نشیمن را نشان می دهد که به سبک اسکاندیناوی با استفاده از تخته کف تزئین شده است.

مهم! اگر زیرانداز مناسب را انتخاب کنید و از کفپوش به درستی مراقبت کنید، تخته یا پارکت دوام بیشتری خواهد داشت.

چوب لمینت

ساخت دیوار تمام چوب کلبه چوبی
ساخت دیوار تمام چوب کلبه چوبی

چوب چند لایه چسبی یک ماده همه کاره است که به طور گسترده برای روکش کردن خانه ها در فضای باز استفاده می شود.

چوب چند لایه چسبانده شده یک ماده همه کاره است. به طور گسترده ای برای روکش خارجی خانه ها و همچنین برای کارهای داخلی برای ساخت عناصر ساختاری معماری استفاده می شود. برای دستگاه استفاده می شود:

تیرهای سقفی؛
نرده ها و دهانه ها؛
تزئین نرده راه پله;
پارتیشن های تزئینی
چوب چند لایه چسبی یک ماده نسبتاً بادوام است که در برابر آسیب مقاوم است و از تغییر شکل یا ترک خوردن نمی ترسد. عکس خانه ای را نشان می دهد که با چوب های چند لایه چسبانده شده پوشانده شده است

گوسواربلوک

چوب های حکاکی شده پرسی
چوب های حکاکی شده پرسی

معرفی انواع چوب :

 • معرفی انواع چوب های ساج + قیمت
  چوب ساج یکی از شناخته شده ترین و پرکاربردترین چوب های جهان است. این چوب از درختان ساج که بومی مناطق گرمسیری آسیا هستند، به دست می آید
 • چوب سدر چیست و نکاتی درباره رنگ کاری چوب
  سدر در طول سال ها به عنوان چوب غیر قابل رنگ آمیزی شهرت پیدا کرده است . این قابل درک است با توجه به اینکه چوبی سخت و بسیار متراکم است که به دلیل منافذ فشرده اش تمایل به رد رنگ دارد .
 • تفاوت اصلی بین چوب نرم و چوب سخت
  چوب‌های نرمی مانند صنوبر لبه دار، صنوبر داگ، SPF و کاج زرد جنوبی، و چوب‌های سخت مانند بلوط، ماهون و چوب سرخ سنگ بنای صنعت چوب هستند
 • چوب چهار تراش 1.6*10*300 سانت
  در این مقاله به بررسی و معرفی ابعاد چوب چهار تراش کاج روسی با ابعاد 1.6 * 9 * 300 سانتی متر می‌پردازیم. خرید و براورد قیمت انواع چوب چهار تراش
 • معرفی چوب میرانته ( لاوان )
  چوب مرانتی به طور معمول قهوه ای مایل به قرمز یا ارغوانی تیره است. معمولاً با وجود رگه های رزین سفید.
 • نحوه شناسایی انواع چوب
  چه یک صنعت‌ گر حرفه ‌ای چوب باشید یا یک تلاش ‌گر آخر هفته ، به احتمال زیاد با تکه ‌ای چوب روبرو شده ‌اید که کاملاً نمی ‌توانید آن را شناسایی کنید

WhatsApp us