نکات مهم هنگام خرید لمبه که باید بدانید , اسرار و قوانین لمبه کوبی

سلام وقت بخیر بدلیل بالا بودن حجم سوالات در رابطه با موضوع چوب لمبه و مراحل نصب آن , تصمیم به ساخت صفحه ای با نام اسرار لمبه کوبی گرفتیم . امیدوارم این صفحه به کار شما بیاید .

سوالات لمبه

ساخت درب و دکوراسیون منزل , میز تحریر کلاسیک , نمونه کار دکوراسیون چوبی
لمبه کاج روسی رنگ شده
  • اندازه گیری صحیح : لمبه ها ابعاد مختلفی دارند مثلا : ابعاد اسمی لمبه به ضخامت 16 میلیمتر عرض 10 سانتی متر و طول 300 سانتی متر در واقع این ابعاد چند نکته دارد . طول لمبه 299 سانتی متر است از آنجایی که تخته 600 متر را برش می دهند به آن میگویند لمبه 3 متری .  نکته مهم : عرض لمبه 9.5 سانتی متر است و زمانی که داخل هم می رود 8 سانتی متر باقی می ماند . یعنی یک و نیم سانت آن داخل همدیگر می رود . در هنگام اندازه گیری 20 درصد به متراژ خود اضافه کنید . این در صورتی صحیح است که شما هیچ پرت یا برش نداشته باشید .
دکوراسیون چوبی , انواع چوب زیرسازی , چوب پله , نرده و هندریل , لمبه و چوب روسی و راش
دکوراسیون چوبی , انواع چوب زیرسازی , چوب پله , نرده و هندریل , لمبه و چوب روسی و راش
  1. مقدار زیرسازی دیوار و انواع چوب زیرسازی : بیشترین چوبی که بعنوان چوب زیرسازی مصرف می شود چوب 2*3 سانت است . که به چوب زیرسازی 2*3 معروف است . چوب دو سانت در سه سانت دو نوع است : الف – چوب 18*28 میلیمتر که به زیرسازی ضعیف معروف است . ب – چوب 2*3 سانت که به زیرسازی ضخیم معروف است . از انواع دیگر باید به چوب 2*5 – 2*4 – 3*3 سانت اشاره کنیم .   برای محاسبه چوب زیرسازی باید برای هر 60 سانتی متر یک ردیف چوب زیرسازی محاسبه کنید . مثلا برای یک دیوار 240 در 200 شما 5 شاخه 2 متری چوب زیرسازی نیاز دارید .
  1. محاسبه پرت لمبه : اگر سازه شما سقف یا دیوار است که ستون و تیر چوبی ندارد و می توانید بصورت دو تکه کار کنید پرت شما فقط اتصال فاق و زبانه است که معادل 20% می باشد . اگر می خواهید در سقف باکس و ستون کار کنید باید دقیقا هر بخش را محاسبه کنید و بعد از محاسبه مقدار مترمربع را ضربدر 25% کنید .
  1. فتیله و نبشی چیست ؟  همانطور که از نام نبشی مشخص است , از نبشی چوبی برای سر نبش ها و بیرون زدگی ها استفاده می شود . دو نوع نبشی در محصولات ما وجود دارد . نبشی 3 سانت 90 درجه و نبشی 5 سانت 90 درجه . فتیله دقیقا برعکس نبشی است و برای کنج ها و گوشه ها کاربرد دارد .
  1. چوب نیمکتی : 3 نوع نیمکتی وجود دارد . نازکترین آنها به ضخامت 16 میلیمتر در عرض 10 سانتی متر و طول 3 متر است . دوم ضخامت 20 میلیمتر و سوم چوب نیمکتی به ضخامت 27 میلیمتر است . از چوب نیمکتی برای ساخت سکوی سونا , دیوارکوب , قاب دور درب و .. استفاده می شود
چوب کاج روسی , نیمکتی چوب کاج
چوب کاج روسی , نیمکتی چوب کاج

لمبه چیست , نصب لمبه چوبی , قیمت روز لمبه چوبی , نصاب لمبه چوبی , رنگ لمبه چوبی , لمبه , لمبه چوبی چیست ؟ + مزایای استفاده از لمبه در سقف خانه , لمبه چوبی ,لمبه,قیمت لمبه ,نوع چوب لمبه, مزایای استفاده از لمبه, انواع لمبه,عکس لمبه, لمبه کاری,سقف لمبه, استفاده از لمبه در سقف,دکوراسیون چوبی.

چوب زیرسازی , قیمت چوب زیرسازی , زیرسازی نمای چوبی

چوب نیمکتی , چوب نیمکتی سونایی , آموزش نصب چوب نما , لمبه چوبی

WhatsApp us