11 طرح دکوراسیون چوبی چند منظوره برای صرفه جویی در فضای خانه شما

بهترین ایده های کمد برای صرفه جوبی در محیط
بهترین ایده های کمد برای صرفه جوبی در محیط

طراحی دکوراسیون چوبی چند منظوره مدولار نه تنها باعث صرفه جویی در فضا می شود ، بلکه کارایی را نیز به طراحی داخلی شما وارد می کند .

دکوراسیون چوبی ستون فقرات طراحی داخلی است . این ابزاری است که تم های طراحی را در یک مکان تسهیل می کند و همچنین به راحتی به خانه ها کمک می کند تا زیباتر به نظر برسند .

دکوراسیون چوبی همچنین به مشخص کردن مناطق در مکان شما کمک می کند و به هر منطقه شخصیت و احساس متفاوتی می بخشد . با این حال ، دکوراسیون چوبی نیز یکی از عناصر اولیه طراحی فضای مصرفی است . از این رو ، انتخاب عاقلانه دکوراسیون چوبی خود بسیار مهم است ، به خصوص زمانی که فضای محدودی دارید – که این روزها بسیار رایج است .

از آنجایی که اکثر شهرها آپارتمان های کوچکی دارند ، انتخاب دکوراسیون چوبی که به طور هوشمندانه از فضای شما استفاده کند ، یک انتخاب سختگیرانه و مهم است . بنابراین ، برای صرفه جویی در فضا و در عین حال حفظ کلاس باید چه کاری انجام دهید ؟

شما در طراحی دکوراسیون چوبی چند منظوره سرمایه گذاری می کنید . همانطور که از نام آن پیداست ، اینها طرح های دکوراسیون چوبی مدولار جدید و مبتکرانه با حداقل دو عملکرد هستند . همچنین به عنوان دکوراسیون چوبی صرفه جویی در فضا شناخته می شود ، چنین دکوراسیون چوبی چند منظوره برای فضاهای کوچک بسیار عالی است .

ما با اعتقاد راسخ به طراحی های صرفه جویی در فضا ، چندین طرح دکوراسیون چوبی چندمنظوره مدرن را برای صرفه جویی در فضا در اتاق نشیمن ، اتاق خواب و حتی آشپزخانه شما ارائه می دهیم . بنابراین ، بدون بحث بیشتر ، بیایید طرح‌ های دکوراسیون چوبی چند منظوره را که توسط طراحان انتخاب شده است ، بررسی کنیم ..

یک کمد لباس چند منظوره با یک واحد تلویزیون هوشمند

اکثر اتاق خواب ها دارای تلویزیون هستند و ، هر اتاق خواب نیاز به کمد لباس دارد . بنابراین ، با فضای محدود در اتاق خواب ، تلویزیون فضای بیشتری را در بالای سر قرار می دهد . از این رو ، سرمایه گذاری در دکوراسیون چوبی چند منظوره برای حل مشکلات کمد لباس و واحد تلویزیون عاقلانه است . چرا ؟

خوب ، چندین طرح فوق العاده کمد لباس – تلویزیون وجود دارد که در واقع مشکلات دکوراسیون چوبی اتاق خواب شما را حل می کند . یکی از این طرح های واحد تلویزیون در تصویر زیر نشان داده شده است .

همانطور که می بینید ، کمد اتاق خواب دارای یک واحد تلویزیون داخلی است که فضایی را اشغال نمی کند اما 100 درصد کارآمد است . کابینت با مکانیزم درب کشویی طراحی شده است که به شما کمک می کند فضای بیشتری را در اتاق خواب ذخیره کنید . تلویزیون به کمد لباس متصل می ‌ماند و طراحی بدون شلوغی به شما می ‌دهد . هنگامی که از آن استفاده نمی کنید ، می توانید تلویزیون را با درب کشویی مخفی کنید که طراحی دکوراسیون چوبی مرتبی به شما ارائه دهد .

بهترین ایده های کمد برای صرفه جوبی در محیط
یک کمد لباس چند منظوره با یک واحد تلویزیون هوشمند

طراحی کمد اتاق خواب چند منظوره شیک

یک مبل متصل به تخت مورفی

همه ما می دانیم که مبل ها و کاناپه ها فضای زیادی در خانه می گیرند ، و فضا برای خانه هایی که نیاز به تخت اضافی دارند بسیار مهم می شود زیرا همه خانه ها اتاق مهمان ندارند ، پس چه کار کنیم ؟

خوب ، در اینجا یک راه باورنکردنی برای داشتن یک تخت یدکی بدون آسیب رساندن به قسمت مبل وجود دارد . این مبل را می توان یک صندلی عاشقانه مدرن نیز نامید که به تخت مورفی متصل است و در صورت عدم استفاده می توان آن را بلند کرد .

هر زمان که نیاز به تخت داشتید ، می توانید آن را پایین بکشید و بالای مبل قرار دهید . این مبل تختخواب شو یک راه ایده آل برای صرفه جویی در فضای اتاق نشیمن شما است . تخت برای مهمانان مفید خواهد بود و مبل راحتی می تواند بهترین فضای راحتی در خانه شما باشد . این یک طرح است که دو هدف را حل می کند !

یک مبل متصل به تخت مورفی
یک مبل متصل به تخت مورفی

یک راه هوشمند برای صرفه جویی در فضا استفاده از این تخت خواب چندمنظوره -cum-Murphy است .

یک واحد مطالعه چند منظوره با قفسه کتاب برای صرفه جویی در فضا

اکنون که کار در خانه به امری عادی تبدیل شده است ، داشتن یک ایستگاه مطالعه / کار در خانه ضروری است . این بدان معناست که شما باید فضای اضافی برای واحد مطالعه خود ایجاد کنید . با این حال ، یک واحد مطالعه همچنین به یک واحد قفسه برای ذخیره کتاب ها و اسناد کاری شما نیاز دارد . به همین دلیل است که ما یک طرح دکوراسیون چوبی چند منظوره برای واحد مطالعه شما آورده ایم که همراه با یک قفسه کتاب صرفه جویی در فضا ارائه می شود .

همانطور که می بینید ، واحد مطالعه دارای طراحی ساده و ظریفی است که متناسب با هر تم داخلی است . میز مطالعه چوبی شناور دارای کشوهای بدون دستگیره با دو قفسه شناور باز است . درست در کنار میز ، یک قفسه کتاب بلند وجود دارد که برای چیدن کتاب ‌ها ، نگهداری کیف و غیره ایده ‌آل است . واحد مطالعه نیز به کمد لباس در طرف دیگر متصل است و یک مجموعه دکوراسیون چوبی ضروری اتاق خواب را ایجاد می‌ کند .

شما می توانید این نوع واحد مطالعه چند منظوره را برای اتاق خواب های کوچک انتخاب کنید .

یک واحد مطالعه چند منظوره با قفسه کتاب برای صرفه جویی در فضا
یک واحد مطالعه چند منظوره با قفسه کتاب برای صرفه جویی در فضا

یک واحد مطالعه چند منظوره معاصر با یک قفسه کتاب متصل

یک کمد لباس با یک واحد قفسه بندی مخفی

کمدهای اتاق خواب فضای زیادی را اشغال می کنند ، به خصوص اگر به سراغ طرح های کمد لباس از کف تا سقف بروید . با این حال ، اگر لباس هایتان زیاد است ، نمی توانید اندازه کمد لباس خود را به خطر بیاندازید . بنابراین ، می ‌توانید با استفاده از طراحی کمد لباس چند منظوره ، در فضا صرفه‌ جویی کنید .

همانطور که در بالا نشان داده شد ، کمدهای مدولار می توانند طرح های دکوراسیون چوبی چند منظوره مختلفی داشته باشند تا به شما در صرفه جویی در فضا کمک کنند . و یکی از کارآمدترین طرح های کمد دکوراسیون چوبی چند منظوره ، طرحی است که دارای یک واحد قفسه بندی مخفی است . یک واحد قفسه بندی به فضای کافی نیاز دارد ، به خصوص اگر به یک واحد لوازم جانبی نیاز دارید . بنابراین ، بهترین انتخاب برای شما این است که مطابق شکل با یک کمد لباس و یک واحد قفسه بندی مخفی همراه شوید . کمد دارای یک قفسه لوازم جانبی است که می تواند تمام لوازم ضروری لباس پوشیدن شما را ذخیره کند .

این یونیت همچنین دارای یک آینه کششی تمام اندازه برای تکمیل واحد قفسه بندی است .

یک کمد لباس با یک واحد قفسه بندی مخفی
یک کمد لباس با یک واحد قفسه بندی مخفی

یک طرح کمد چند منظوره با صرفه جویی در فضا با یک واحد قفسه بندی مخفی

قفسه ای که به عنوان پارتیشن بین اتاق ها عمل می کند

این روزها اکثر آپارتمان ها دارای چیدمان باز هستند . این به ایجاد یک طراحی داخلی آزادتر و دلپذیرتر برای خانه ها کمک می کند . در چنین ترتیباتی ، بیشتر مناطق با یکدیگر همپوشانی دارند . از این رو ، طراحان از دکوراسیون چوبی برای ترسیم مناطق در خانه های با طرح باز استفاده می کنند .

در حالی که راه‌ های زیادی برای ترسیم فضاها وجود دارد ، یک راه آسان این است که پارتیشن ‌های نیمه بسته را انتخاب کنید که مانع از باز بودن مکان شما نشود و در عین حال یک مرز بصری بین مناطق ایجاد کند .

چندین عنصر پارتیشن وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید . با این حال ، هدفمندترین راه برای استفاده از پارتیشن ، استفاده از طراحی پارتیشن چند منظوره است ، همانطور که نشان داده شده است . قطعه پارتیشن فلزی در واقع یک واحد قفسه باز است که می تواند به شما کمک کند مصنوعات ، قاب عکس ها و گیاهان داخلی خود را در حالی که طرح بندی باز خود را مشخص می کنید به نمایش بگذارید .

می توانید از این نوع پارتیشن قفسه ای برای آپارتمان های استودیویی استفاده کنید .

قفسه ای که به عنوان پارتیشن بین اتاق ها عمل می کند
قفسه ای که به عنوان پارتیشن بین اتاق ها عمل می کند

یک عنصر طراحی جداکننده اتاق چند منظوره با فضای قفسه باز

کمد لباسی که همراه با اتاق کار و تخت است

چرا وقتی می توانید یک دکوراسیون چوبی چند منظوره با واحدهای تلویزیون مدرن داشته باشید ، روی یک واحد تلویزیونی قدیمی سرمایه گذاری کنید ؟ اگر با فضا در خانه خود مشکل دارید ، ما بهترین ایده را برای شما داریم .

در اینجا یک طراحی دکوراسیون چوبی چند منظوره برای یک کمد لباس – تلویزیون – تخت – میز مطالعه وجود دارد .

هر چهار عملکرد در یک واحد دکوراسیون چوبی واحد !

این واحد دکوراسیون چوبی مرکزی ، کمد دیواری چوبی با یک میز مطالعه و یک واحد تلویزیون است . با این حال ، اگر به دقت نگاه کنید ، خواهید دید که واحد میز / تلویزیون تاشو را می توان به سمت پایین کشیده و منبسط کرد تا یک تخت تاشو تشکیل دهد . در صورت عدم استفاده ، می توانید تخت را بلند کرده و از دستگاه تلویزیون مخفی کنید . درست در زیر واحد تلویزیون ، یک میز مطالعه وجود دارد که می ‌تواند برای راه ‌اندازی لپ ‌تاپ یا مانیتور شما برای جلسات کاری در خانه ایده ‌آل باشد . واحد تلویزیون همچنین دارای یک تخته سنجاق است که می تواند به جلسات مطالعه / کار شما کمک کند . می توانید واحد میز مطالعه را با یک صندلی کامل کنید . کمد در یک طرف دارای طرح دو درب و در طرف دیگر یک کابینت بلند بسته با کشوهای پایه است . این نوع کمد لباس می تواند برای اتاق خواب های کوچک مناسب باشد .

کمد لباسی که همراه با اتاق کار و تخت است
کمد لباسی که همراه با اتاق کار و تخت است

طراحی دکوراسیون چوبی چند منظوره برای کمد لباس – تلویزیون – واحد میز مطالعه

یک قفسه کفش با یک نیمکت متصل در سرسرای شما

بیشتر سالن‌ ها قفسه ‌های کفش دارند ، اما اگر بگوییم می ‌توانید جاکفشی کاربردی ‌تر از گزینه‌ های ذخیره‌ سازی کفش معمولی خود داشته باشید ، چه ؟

بله ، این واحد جاکفشی فوق ‌العاده را که با یک نیمکت همراه است ، بررسی کنید تا بتوانید هنگام پوشیدن کفش‌ های خود به راحتی بنشینید . جاکفشی دارای یک کابینت بسته است که می توانید کفش های مورد استفاده خود را در آن قرار دهید . نیمکت متصل به قفسه دارای یک فضای قفسه باز در زیر برای کفش های روزانه شما است . نیمکت جاکفشی با یک بالشتک پوشانده شده است تا فضای مناسبی برای نشستن در فضای سرسرا به شما بدهد . این نوع دکوراسیون چوبی چند منظوره برای خانه های مدرنی که از طرح های بدون شلوغی پیروی می کنند ایده آل است .

یک قفسه کفش با یک نیمکت متصل در سرسرای شما
یک قفسه کفش با یک نیمکت متصل در سرسرای شما

طراحی جاکفشی چند منظوره برای سرسرای شما

کمد لباس با واحد قفسه بندی و فضایی برای نگهداری کفش

در اینجا یکی از طرح های کمد لباس دیوانه کننده وجود دارد که تمام مشکلات مربوط به فضای اتاق خواب شما را حل می کند . واحد دکوراسیون چوبی اولیه یک طرح کمد لباس سه درب با لمینت سفید است .

کمد لباس دارای یک واحد قفسه بندی مدولار است که به سمت چپ آن متصل شده است . یونیت قفسه بندی دارای همان روکش لمینت سفید است و دارای یک آینه با کابینت های ذخیره سازی و کشو در سمت بالا و پایین است . فضای آینه ای نیز دارای فضای نرده ای است که می توانید پیراهن ها و کیف های خود را در آن آویزان کنید .

واحد قفسه بندی دیواری کاملاً برای خانه های مدرن ایرانی طراحی شده است . همچنین دارای یک فضای قفسه است که می توانید روی صندلی واحد قفسه بندی قرار دهید تا ظاهری بدون شلوغی ایجاد کنید . یک واحد قفسه باز در سمت راست کمد لباس با یک واحد میز مطالعه متصل وجود دارد که توسط دیوار اطراف تخت محصور می شود . علاوه بر واحد قفسه بندی و واحد مطالعه ، کمد لباس همچنین دارای یک فضای جاکفشی تعبیه شده است که در آن می توانید کت و کفش های زیبای خود را به نمایش بگذارید .

این طرح کمد چند منظوره کلاسیک نه تنها فضای زیادی را برای شما ذخیره می کند ، بلکه به فضای داخلی اتاق خواب شما نیز بُعد می بخشد .

کمد لباس با واحد قفسه بندی و فضایی برای نگهداری کفش
کمد لباس با واحد قفسه بندی و فضایی برای نگهداری کفش

ایده هایی برای کمد دیواری

یک طرح کمد لباس چند منظوره مجلل با یک واحد قفسه بندی و یک جاکفشی داخلی

یک جزیره آشپزخانه با انبار

جزایر آشپزخانه به شما کمک می کند فضای بیشتری را به آشپزخانه خود اضافه کنید . اما این همه چیز نیست . ما این طرح جزیره آشپزخانه چند منظوره را برای شما آورده ایم که به شما کمک می کند آشپزخانه خود را کاربردی تر کنید .

جزیره آشپزخانه یک گزینه ذخیره سازی مخفی نیز دارد که می توانید تمام کارد و چنگال ها و ظروفی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند را در آن نگهداری کنید . پیشخوان جزیره دارای یک انبار چوبی برای نگهداری ظروف گرانبها ، دور از قفسه های باز آشپزخانه شما است . این واحد بدون اشغال فضای آشپزخانه ، گزینه ذخیره سازی آشپزخانه را چند برابر می کند . اگر به فضای ذخیره سازی و میز آشپزخانه اضافه ای نیاز دارید ، می توانید چنین طرح جزیره ای آشپزخانه چند منظوره را اضافه کنید .

یک جزیره آشپزخانه با انبار
یک جزیره آشپزخانه با انبار

ساخت کابینت آشپزخانه

یک جزیره آشپزخانه چند منظوره با فضای ذخیره سازی زیاد

تخت دوطبقه ای که برای نگهداری وسایل کودکان شما عالی است

چیدمان اتاق کودک با همه اسباب ‌بازی ‌ها و کتاب ‌هایی که کودک شما شروع به رشد و کسب سلیقه‌ های جدید می ‌کند ، اغلب سخت ‌ترین اتاق است . به همین دلیل ضروری است که به طراحی دکوراسیون چوبی اتاق کودک خود توجه کنید .

یکی از این نمونه ‌ها ، دکوراسیون چوبی چند منظوره و مدولار مناسب برای کودکان است – واحد قفسه تخت دو طبقه .

همانطور که می بینید ، تخت دارای چندین گزینه برای ذخیره سازی است که به شما امکان می دهد تمام اسباب بازی ها را زیر کابینت نگه دارید . تخت دارای دو کشو بدون دسته است که می توانید لباس ها ، حوله ها و غیره کودک خود را در آن قرار دهید .

تخت دارای یک کمد لباس یک درب بسته برای نگهداری لباس های فرم مدرسه و غیره است ، یک قفسه اسباب بازی با محفظه هایی در بالای تخت وجود دارد که اسباب بازی ها در آن قرار می گیرد و می تواند اسباب بازی های نرم کودک شما را نگه دارد .

و یک قفسه کتاب باز با کشوهایی وجود دارد که می ‌توانید تمام کتاب ‌های مدرسه ، کمیک‌ ها ، رمان ‌ها و غیره را روی هم قرار دهید . تخت دو طبقه با کمد لباس و یک قفسه کتاب برای اتاق کودک ایده ‌آل است ، زیرا برای کمک به والدین در نگهداری بهتر و کنترل آشفتگی طراحی شده است .

تخت دوطبقه ای که برای نگهداری وسایل کودکان شما عالی است
تخت دوطبقه ای که برای نگهداری وسایل کودکان شما عالی است

تخت دو طبقه

یک طرح ابتکاری چند منظوره تخت دو طبقه برای اتاق کودک شما

طرح راه پله چوبی با انباری مخفی

آیا می ‌دانستید که پله ‌های شما نیز می‌ توانند یک دکوراسیون چوبی چند منظوره ایده ‌آل برای شما باشند ؟

این روزها با گرایش مردم به طراحی های داخلی طبیعی ، طرح های راه پله چوبی موج بزرگی ایجاد کرده اند ، و اگر فضا دارید ، می ‌توانید راه پله ‌های چوبی خود را با طرحی چند منظوره مانند این خاص کنید .

در اینجا پله ها در واقع جعبه های چوبی ذخیره سازی هستند که می توانند لباس ها ، کفش ها ، کتاب ها و همه چیز شما را در خود جای دهند . این یک طراحی دکوراسیون چوبی چند منظوره برای خانه های کوچکی که به گزینه های ذخیره سازی اضافی نیاز دارند ایده آل است .

طرح راه پله چوبی با انباری مخفی
طرح راه پله چوبی با انباری مخفی

قیمت نرده چوبی پله

با این طرح راه پله چند منظوره در فضا و پله ها صرفه جویی کنید

طرح دکوراسیون چوبی چندمنظورۀ باورنکردنی که باعث صرفه جویی در فضا می شود و طرحی نوآورانه را به محل زندگی شما می بخشد . بنابراین ، عاقلانه انتخاب کنید و برای فضای خود طوری برنامه ریزی کنید که همه چیز را مرتب و بدون شلختگی نگه دارید .

برای کمک بیشتر در طراحی دکوراسیون چوبی چند منظوره و صرفه جویی در فضا ، هم اکنون با ما تماس بگیرید .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : کمد دیواری چوبی ، دکوراسیون چوبی ، مبلمان چند منظوره چوبی

منبع : www.designcafe.com


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون چوبی :

 • سونای خشک با چوب ترمووود: تجربه‌ای دلچسب از سلامتی و آرامش
  سونای خشک، به عنوان یک حمام گرم و خشک، فواید بسیاری برای سلامتی جسم و روان به ارمغان می‌آورد. از جمله این فواید می‌توان به افزایش گردش خون، سم‌زدایی بدن، تقویت سیستم ایمنی، کاهش استرس و تنش، و بهبود کیفیت خواب اشاره کرد.
 • دکوراسیون سنتی با چوب کاج سندبلاست و کهنه کاری شده
  چوب کاج به دلیل زیبایی طبیعی، استحکام و تنوع در کاربرد، یکی از محبوب‌ترین متریال‌ها در دکوراسیون سنتی است. استفاده از چوب کاج سندبلاست و کهنه کاری شده، حسی از گرما، صمیمیت و قدمت را به فضای خانه شما می‌بخشد
 • چوب روی پله: گرمای طبیعت در گذر هر قدم
  چوب، عنصری دیرینه و دوست‌داشتنی در معماری و دکوراسیون منزل است که از گذشته تا به امروز، در ساخت پله‌ها نیز کاربرد فراوانی داشته است. پله‌های چوبی، حسی از گرما، صمیمیت و زیبایی را به فضای خانه می‌بخشند
 • تزئین پله چوبی: راهنمایی برای ایجاد فضایی زیبا و کاربردی
  پله‌های چوبی عنصری کلیدی در بسیاری از خانه‌ها هستند و می‌توانند نقش مهمی در زیبایی و کارایی فضا ایفا کنند. با کمی خلاقیت و ایده‌های نو، می‌توانید پله‌های چوبی ساده خود را به نقطه کانونی دکوراسیون منزل تبدیل کنید
 • 10 ایده برای نرده چوبی پله ، جالب ظریف و ماندگار
  نرده چوبی پله عنصری زیبا و کاربردی است که علاوه بر حفظ امنیت، می‌تواند به زیبایی دکوراسیون منزل شما نیز بیفزاید. در این توضیح ، به تعدادی از ایده‌های جذاب برای نرده چوبی پله اشاره می‌کنیم:
 • ارتفاع استاندارد پله ( نسبت و فورمول ارتفاع کف پله )
  ارتفاع پله نقشی کلیدی در ایمنی، راحتی، زیبایی و کارایی پله‌ها ایفا می‌کند. توجه به این موضوع در طراحی و ساخت پله‌ها، از بروز حوادث ناگوار و مشکلات مختلف جلوگیری می‌کند.
WhatsApp us