رنگ گردویی : چرا و چگونه در طراحی امروزی استفاده می شود

اگرچه چوب های زیبای زیادی وجود دارد ، اما به عقیده بسیاری ، گردو بهترین چوب جهان است .

رنگ‌ های قهوه ‌ای پُر رنگ تا قهوه ‌ای بنفش تیره بیانگر هر چیزی است که از گردو استفاده می‌شود .

در واقع ، چوب گردو به ندرت رنگ آمیزی می شود ، زیرا به طور طبیعی بسیار زیبا است . با این حال ، این مانع از رنگ آمیزی چوب های دیگر برای رسیدن به همان رنگ گردویی نمی شود . در این مقاله ، نگاهی به انواع تکه های رنگ گردویی و ویژگی های خاص آنها خواهیم داشت .

نشیمن گاه با رنگ طبیعی چوب گردو

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

انواع رنگ گردو Heartwood  

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

قسمت داخلی چوب گردوی سیاه آمریکایی که ” چوب قلب ” نامیده می شود ، می تواند از قهوه ای پر رنگ تا قهوه ای مایل به ارغوانی تیره باشد . ( مشابه بالا سمت راست در این عکس . )

انواع دیگر چوب قلب گردو نیز می تواند از قهوه ای کم رنگ تا قهوه ای شکلاتی تیره با رگه های قهوه ای حتی تیره تر ، با رنگ مایل به قرمز یا خاکستری باشند . چوب صنوبرِ گردو که قسمت بیرونی و زنده تنه یا شاخه ‌های گردو است ، می‌ تواند سفید روشن تا مایل به کرم ، تقریباً مایل به زرد و خاکستری هم باشد .

قطعات پایه رنگ گردو .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

چوب گردوی سیاه در میان کارگران نجاری در سراسر جهان و به ویژه در ایالات متحده بسیار محبوب است . این احتمالاً به دلیل این است که چوب نسبتاً ” همکاری ” خیلی خوبی برای کار با آن ارائه می دهد ، در حالی که در ازای آن یک رنگ چوبی زیبا به شما می بخشد . این چوب برای هر دو دنیا بهترین است .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

چهار پایه ها و میزهای کناری رنگ گردویی تأثیر زیادی بر چنین مبلمان کوچکی می گذارد .

به عنوان یک امتیاز ، چوب گردو به خودی خود دارای ” پایداری ابعادی خوب ، مقاومت در برابر ضربه و خواص مستحکم ” است  ، که آن را به انتخابی عالی برای یک قطعه برجسته با جزئیات تبدیل می کند .

به همان اندازه در خانه ، در فضایی با سایر قطعات رنگی روشن ‌تر و در فضای سنتی تیره ‌تر و تاریک‌ تر ، قطعات تاکیدی رنگ گردویی یک پیروزی زیبایی شناختی خواهد بود .

وسایل روشنایی رنگ گردویی .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

نه تنها رنگ غلیظ و عمیق گردویی تضاد قابل توجهی برای وسایل روشنایی دارد ، بلکه خود گردو دارای ویژگی های ماشین کاری عالی است : به خوبی می چرخد ، سنباده می شود ، و می توان آن را کنده کاری کرد . این باعث می شود که آن را به گزینه ای عالی برای وسایل روشنایی در سطح بالا تبدیل کند . آویز به دست آمده ، همانطور که در این عکس مشاهده می کنید ، می تواند به زیبایی خود را در یک فضای سنتی یا امروزی ثابت کند .

صندلی با رنگ گردویی .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

دانه نسبتاً باز گردو یکی از جنبه های جذاب آن است که فقط با یک روکش شفاف یا روغن کاری ، یک دانه ساتنی زیبا برجسته می شود . با این حال ، چوب های دیگر را می توان رنگ آمیزی کرد تا با رنگ گردویی مطابقت داشته باشد ، حتی با تغییر در دانه .

رنگ گردویی انتخابی عالی برای صندلی ‌های برجسته ، صندلی ‌های غذاخوری یا صندلی‌ های اداری است ، حتی اگر از چوب گردوی واقعی استفاده نشده باشد .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

قرار دادن یک عنصر متضاد با رنگ گردویی ، مانند نوار صندلی سفید عاج بر روی صندلی چوبی رنگ گردویی در این عکس ، جذابیت زیبایی را اضافه می کند که هم پیچیده و هم قابل دسترس است . ظاهر دو رنگ در انواع سبک های تزئینی شیک خواهد بود .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

با چنین ظاهر زیبا و غنی ، جای تعجب نیست که چوب گردو معمولاً برای مبلمان گران ‌قیمت ، حکاکی و کفپوش ( و همچنین آلات موسیقی و انبارهای تفنگ ) استفاده می ‌شود . علاوه بر این ، چوب های دیگر رنگ آمیزی می شوند تا سعی شود به همان ظاهری برای گزینه های مقرون به صرفه دست یابد .

میز رنگ گردویی .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

همانطور که گفتیم ، رنگ گردویی در طراحی داخلی بسیار متنوع است . عمق و غنای این چوب ، آن را به یک پایه عالی یا یک پایه چشم نواز یا هر چیزی در این بین تبدیل می کند . یکی از راه های جالب و زیبا برای گنجاندن رنگ گردویی در فضای داخلی شما این است که غنای ساتنی آن را با قطعات صنعتی ترکیب کنید . تضاد ترکیبی مانند این از نظر بصری جذاب و به یاد ماندنی است .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

چوب گردو و رنگ چوب گردو ( لکه دار ) به تنهایی بسیار شیک به نظر می رسند و همچنین وقتی با رنگ های چوبی با رنگ متفاوت ترکیب می شوند ، همانطور که در این میزِ کناری فوق العاده با تم گیتار مشهود است . چوب طلایی به تأکید بر درخشندگی طبیعی متوسط رنگ اصلی گردویی کمک می کند . دانه گردو به طور کلی صاف است ، که تضاد زیبایی با شبح منحنی این میز دارد .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

کار با چوب گردو بسیار مطلوب است ، و چوب قلب آن چنان رنگ ‌های تیره زیبایی دارد که اغلب به عنوان روکش روی مبلمان و پانل‌ ها استفاده می‌ شود . این بدان معنی است که گردو به قسمت های نازک ( 84 سانتی متر ! ) بریده می شود و سپس روی چوب های ارزان قیمت چسبانده می شود . این عمل به افراد بیشتری اجازه می دهد تا بتوانند ظاهر پیچیده گردو را داشته باشند .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

این میز دو رنگ یک نقطه کانونی امروزی است . نوار رنگ گردویی در مرکز از طول نوارهای بلوند کنار آن امتداد می یابد . ترکیب کمی دو رنگ روی میز ناهار خوری یا میز اداری جذابیت بصری فوق العاده ای ایجاد می کند و تمایز را به شدت افزایش می دهد ، بدون اینکه خطوط تمیز و سبک امروزی را قربانی کند .

میز به سبک راف چوب یا چوب دریفت

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

یک میز به سبک راف چوب یا چوب دریفت ، به ویژه میزی که ضخیم بریده شده و با انحنای دانه های طبیعی در طرفین بریده شده است ، در رنگ گردویی براق و بافتی به نظر می رسد . ما شخصاً جریان ارگانیک میز چوبی و تضاد آن با پایه‌های کروم U صیقلی ‌تر صنعتی را دوست داریم .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

البته ، در حالی که رومیزی های رنگ گردویی رایج ترین روش برای ترکیب نوع چوب در میز هستند ، گزینه های طراحی خلاقانه دیگری نیز وجود دارد . این میز رویه شیشه ای با پایه رنگ گردویی منحنی را در نظر بگیرید – علیرغم مواد سختی که برای ایجاد آن استفاده شده است ، ظاهر آن به طرز خیره کننده ای زیبا و راحت است . انتخاب چوب گردویی ، به عنوان رنگ تیره ‌تر چوب ، روی پایه ، آن را به زیبایی برجسته می‌ کند .

روشویی و کریدنزاس رنگ گردویی .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

گردو کنتراست چشم نوازی را به رنگ سفید اضافه می کند و هنگامی که روی روشویی دو رنگ ، کمد ، میز خواب ، کریدنزا یا سایر قطعات بزرگ تر ترکیب می شود ، جلوه انباشته آن زیبا می شود . حتی با وجود تکه تکه ‌ای از نوارهای چوبی رنگی گردویی روی سطح کشوی این کمد ، کل قطعه با خطوط تمیز ، سطوح صاف و زوایای مستقیم جذابیت مدرن خود را حفظ می‌کند .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

با این حال، سایر قطعات با رنگ گردویی خود کمی جزییات بیشتری پیدا می کنند و همچنان در یک محیط امروزی به طرز خیره کننده ای کار می کنند . این کریدنزا به سبک شاه ماهی گواه این ادعاست ، و چهره گردویی رنگ جلو تا حد زیادی در موفقیت آن نقش داششته است . ( چوب قهوه ای گرم [ گردو ] به زیبایی پایان بندی می شود . کار کردن با آن آسان است و در عین حال با دوام است . این چوب کمتر از هر چوب دیگری منقبض و متورم می شود ، که آن را برای سازندگان کابینت ارزشمند می کند . »

در و دیوار رنگ گردویی .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

چوب گردو یک چوب سخت داخلی ممتاز در نظر گرفته می شود ، به این معنی که قیمت آن می تواند بسیار بالا باشد . به همین دلیل است که روکش رنگ گردویی بسیار پرطرفدار است و محل رایج استفاده از آن روی درب ها و دیوارها به شکل پانل است . البته ، سخت ‌افزار مدرن روی درب ‌های گردویی رنگ غنی ، به جای اینکه سنگین‌ تر و کمی سنتی‌ تر به نظر برسد ، جایگاهی را در طراحی داخلی امروزی به آن بخشیده است .

رنگ گردویی چوب
رنگ گردویی چوب

پوشش دیوار به رنگ گردویی هم غنی و هم دنج است . رنگ تیره ‌تر آن فضا را به محیطی صمیمی ‌تر تبدیل می کند . با گنجاندن نور عالی و یا نور طبیعی کافی ، دیوارهای گردویی رنگ دوباره محبوب می شوند .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : رنگ گردویی ، رنگ مبلمان چوبی گردویی

منبع :homedit.com

مطالب مرتبط با موضوع رنگ گردویی :

WhatsApp us