طراحی داخلی منزل با مبلمان چوب ساج

با یک خانه کاملاً جدید مبلمان کاملاً جدیدی ارائه می شود! مبله و همه فانتزی! با این حال ، وقتی نوبت به انتخاب نوع مبلمان مورد نیاز شما می رسد ، گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. هر نوع چوب دارای مزایا و معایب خاص خود است. مبلمان چوبی ساج یکی از بادوام ترین و محکم ترین مجموعه های چوبی است و کاملاً زیبا است. این چوب سخت بیشتر خریداران را که به دنبال گزینه های دکوراسیون منزل هستند جلب می کند. توانایی آن برای سالم ماندن و مقاومت در برابر همه شرایط آب و هوایی یکی از بسیاری از تخصص های آن است. قبل از عجله در طراحی مبلمان ، بیایید دقیقاً چوب ساج آشنا شویم.

دکوراسیون چوب ساج
دکوراسیون چوب ساج

چوب ساج چیست؟

اولاً ، دلیل گران بودن این چوب به چه دلیل است؟ چون بهترین است! بیشتر از جنبه دوام ، آنچه اهمیت دارد ، ظرافت بسیار خوبی است که به تصویر می کشد. ساج قدیمی همان چیزی است که برای ساخت مبلمان استفاده می شود زیرا هرچه سن آنها بیشتر باشد مقاومت آنها نیز بیشتر است. هر دانه از بافت  های موجود در این چوب حتی در صورت پردازش چوب برای مبلمان می توانند خود را حفظ کنند. این چوب می‌تواند در “تمام هوا های مختلف سالم بماند ” را به طرح های مبلمان چوبی ساج اعطا کند. بنابراین ، اگر به دنبال کابینت مناسب برای خانه خود هستید ، بگذارید همه در چوب ساج باشند.

دکوراسیون چوب ساج
دکوراسیون چوب ساج

مزایای چوب ساج

  • به طور طبیعی ضد آب است. می توانید از آن برای هر نوع مبلمان استفاده کنید. حتی می توانید از آن برای کابینت های حمام استفاده کنید زیرا دوام و خاصیت ضد آب بودن باعث می شود تا برای همیشه سالم و ثابت بماند.
  • همچنین برای ساخت زمین های رقص و زمین های ورزشی استفاده می شود. این مناطق برای مقاومت در برابر فعالیت هایی که انجام می شود ، نیاز به مواد قوی دارند. سختی چوب ساج آن را به بهترین انتخاب برای چنین سازه هایی تبدیل می کند.
  • شما کیفیت بسیار خوب ساج را که به تازگی درموردش خوانده اید می دانید. خوب ، این چوب ها نیز در مقاطع مختلف قرار می گیرند. ساج درجه یک “چوب قلب” است که بیشترین کیفیت را دارد. این اجزا بهترین چوب را برای مبلمان در فضای باز به شما می دهند.
  • همه کاره است و می تواند با هر ماده دیگری مخلوط شود. این می تواند به دلیل رنگ و سبک طبیعی که بیانگر تجمل و راحتی است ، انتخاب زیبایی برای شما باشد.
  • روغن ها یک لایه محافظ روی این چوب تشکیل می دهند و بنابراین به طور طبیعی در برابر موریانه ها مقاوم است. به دلیل این لایه ، این چوب نیز زود پوسیده نمی شود.
  • ساختار متراکم روند کنده کاری را ساده تر می کند. طرح های مبلمان از چوب ساج به دلیل این خاصیت استثنایی از کنده کاری های بسیار ظریف تشکیل شده است.
دکوراسیون چوب ساج
دکوراسیون چوب ساج

معایب چوب ساج

در حالی که چوب ساج بسیار عالی است ، اما در انتخاب دکوراسیون منزل چند نکته وجود دارد که باید آنها را بخاطر بسپارید.

  • جدا از اینکه بسیار گران است ، اغلب نیاز به نگه داری دارد. برای نگهداری از این چوب ، به مراقبت زیادی نیاز است.
  • یافتن چوب ساج بسیار دشوار است ، به ویژه کیفیت های عالی. همه چوب های ساج موجود در بازار اصل نیستند. انتخاب کیفیت اصیل به تجربه در این زمینه نیاز دارد.
دکوراسیون چوب ساج
دکوراسیون چوب ساج

نگهداری از طرح های مبلمان چوب ساج

در بحث نگهداری مبلمان از چوب ساج کار زیادی برای انجام وجود ندارد.

  • بگذارید رنگ بماند! مواد های ساج مخصوصی وجود دارد که باید مرتباً آنها را روی چوب اعمال کنید. این مواد از آن در برابر هرگونه رطوبت یا نور مضر محافظت می کند. همچنین ، برای جلوگیری از تغییر رنگ طبیعی چوب ، روغن گیری وجود دارد که باعث افزایش رنگ طبیعی می شود. شما می توانید این کار را با راحتی خود انجام دهید و نگذارید کیفیت چوب پایین بیاید.
  • این نگهداری همچنین شامل یک دستمال کشیدن سبک گاه به گاه با صابون برای تمیز کردن آن از هرگونه آلودگی ، گرد و غبار یا لکه است. تمیز کردن ملایم همچنین به شما کمک می کند رنگ اصلی چوب را حفظ کنید.
دکوراسیون چوب ساج
دکوراسیون چوب ساج

محبوب ترین طرح های مبلمان چوبی ساج

برخی از طرح های بسیار مرسوم در مبلمان چوبی ساج ، میز تحریر است. از آنجا که چوب بسیار محکم است ،شما مطمئن می شوید که کودک شما  پشتیبانی مناسب را خواهد داشت. همچنین ، به دلیل اینکه حکاکی می شود ، می توانید کابینت های کوچکی را در میز مطالعه بسازید تا کتاب ها و اسباب بازی های کودکان خود را در آن نگه داری کنید.

برای زوج هایی که نوزادی دارند و مطابق آن می خواهند دکوراسیون منزل خود را انجام دهند ، تخت خواب های چوبی ساج و سایر طرح های مبلمان را بررسی کنید. به دلیل ماندگاری زیاد نیازی نیست که بیشتر اوقات آن را تعویض کنید. همچنین ، تخت خواب های کودک قابل تبدیل که از تخت نوزادی به تخت یک نفره تبدیل می‌ شوند با قوی ترین و بالاترین کیفیت چوب ساج ارائه می شوند. و مقاومت کششی در ساختار ایجاد می شود.

با همه اینها ، قفسه های چوب ساج نیز محبوب هستند. شما می توانید آنها را با هر تعداد محفظه که می خواهید سفارش دهید و آنها مکانی عالی برای ذخیره وسایل شما هستند. اگر مرتبا در معرض رطوبت و نور قرار نگیرد ، این قفسه مخصوص چوب برای همیشه سالم خواهد ماند.

دکوراسیون چوب ساج
دکوراسیون چوب ساج

 شما می توانید یک تزئین دیواری چوبی ساده در اتاق خود نگه دارید و تنها چیزی که به آن احتیاج دارد روغن زدن و تمیز کردن گاه به گاه است. با این حال ، مکان شما غنی تر از همیشه به نظر می رسد. باز هم ، از آنجا که می توان ساج را به راحتی تراشید ، این دیوارپوش ها می توانند بسیار جزئی و ساده و یا با جزئیات پیچیده طراحی شوند.

اگر چیزی را برای فضای باز می خواهید ، طرح های منحصر به فرد چوب ساج میزهای کناری (کمکی) جلو مبلی ، مجموعه اتاق های استراحت و طیف گسترده ای از مجموعه ها موجود است. از مجموعه های غذاخوری خانوادگی گرفته تا طرح های چوبی ساده ، همه آنها در یک مجموعه قرار دارند. در بحث طراحی داخلی منازل و به ویژه طرح مبلمان از چوب ساج ، این چوب ها بهترین پیشنهادات را دارند. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که همه آنچه بر روی چوب ساج امروز خواندید ،بخوبی مرور کرده باشد.

نویسنده: حسین عتیقی

کلمات کلیدی: چوب ساج ، معایب و مزایای چوب ساج ، روش نگه داری از چوب ساج

مطالب مرتبط با موضوع چوب ساج :

WhatsApp us