راهنمای چوب نمای ساختمان : بهترین پروفیل های چوبی ، انواع ، گونه ها و نکات دیگر

در انتها ؛ قیمت و توضیحاتی درباره نحوه خرید انواع چوب نما را برای شما آماده کرده ایم . قیمت هر متر مربع چوب نما

زیبایی طبیعی بی دردسر ، با دوام و عملکرد – چوب های نما می تواند ارزش فوق العاده ای را به هر فضا و ساختمان اضافه کنند . بنابراین ، اگر پروژه ای برای نمای چوبی را در نظر دارید ، در اینجا همه اطلاعاتی است که احتمالاً باید بدانید .

این که آیا کمی در حال بهبود خانه هستید یا به دنبال افزودن جذابیت طبیعی و چشم نواز به یک طرح تجاری هستید ، انواع چوب نما همیشه نشان می دهد, با زیبایی تمیز و طبیعی ، می توانید نمای بیرونی هر ساختمان را تغییر دهد .

در این راهنما ، ما بر اساس محبوبیت چوب های نما ، بهترین گونه ها و پروفایل ها ، و همچنین سایر نکات مهم برای طراحی را بررسی می کنیم .

با این حال ، در ابتدا ، برای افراد کاملاً نا آگاه ، بیایید نگاهی به چگونگی انواع چوب نما بیندازیم و مروری کوتاه بر کاربردها و مزایای آن داشته باشیم .

نمای چوبی بیرونی : مقدمه ای سریع

نمای چوب چیست ؟

اجرای یک نمای چوبی برای ساختمان یک روش معمول و متداول است . ” نما ” به اجزایی گفته می شود که به یک ساختار اصلی متصل شده اند تا ساختار خارجی را تشکیل دهند و ” چوب ” به موادی که این اجزا از آن ساخته شده اند اشاره دارد .

نمای چوب در طیف وسیعی از گونه ها ( نوع درختی که چوب از آن نشأت گرفته است ) موجود است ، که سپس به پروفیل خاصی ماشین‌کاری می شود ( که نحوه چسبندگی تخته ها را تعیین می کند ) . منظور نحوه اتصال بین چوب ها است که میتواند چوب ها در کنار هم قرار گیرند یا بر روی هم قرار گیرند یا مثل اتصال فاق زبانه داخل هم روند .

تخمین زده می شود که بیش از 60 هزار گونه درخت در سراسر جهان وجود داشته باشد . برخی دارای دوام طبیعی ( رطوبت ، پوسیدگی و مقاومت در برابر حشرات ) ، کارایی ، ثبات و زیبایی هستند و آنها را برای روکش خارجی ایده آل می کند . انتخاب نمایه ، به طور مشابه ، می تواند بر ویژگی ها و زیبایی نما تأثیر بگذارد .

استفاده از چوب برای نما ی ساختمانها با یک تکنیک مقاوم سازی در برابر آب و هوا امکانپذیر است , که از مدت ها پیش تثبیت شده است .

از باغچه ای کوچک تا کلیسایی بزرگ همه نمایانگر این نکته است که ، انسان هنر نمای چوبی را به کمال رسانده است – و هیچ کمبودی در معماری خیره کننده و نمادین وجود ندارد که گواه این امر است .

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما

کلیسای Knarvik نروژ ، شاهکاری باشکوه از معماری نمای چوبی .

کلیسای کنارویک ( نروژی : Knarvik kyrkje ) یک کلیسای کلیسایی از کلیسای نروژ در شهرداری آلور در شهرستان وستلند ، نروژ است . این روستا در روستای کنارویک واقع شده است. این یکی از چهار کلیسای مربوط به منطقه Knarvik است که بخشی از Nordhordland prosti ( deanery ) در اسقف Bjørgvin است . کلیسای چوبی به سبک کلیسای بلند مدرن در سال 2014 با استفاده از طرح های شرکت معماری Reiulf Ramstad Arkitekter ساخته شد.به این کلیسا حدود 500 نفر را در خود جای می دهد. منبع ویکی پدیا

البته نما نباید بطور کامل از چوب ساخته شود . اما علاوه بر ارائه یک ساختمان با رعایت نکات ایمنی و عایق حرارتی ، چوب جذابیت زیبایی خاصی دارد – بسیاری از صاحبان خانه ها به چوب روی می آورند تا شکوه و جلال و زیبایی را به خانه خود اضافه کنند .

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

روکش می تواند جلوه ای زیبا و طبیعی به هر ملک ارائه دهد .

در سال های اخیر ، روکش چوبی بیرونی در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی توجه بیشتری را به دلیل ویژگی های زیست محیطی خود جلب کرده است . همچنین برای پروژه های تجاری بزرگتر بسیار محبوب است : مانند مرکز تفریحی   Redcar & Cleveland !

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

Redcar & Cleveland Leisure and Community Heart ، پوشیده از سرو قرمز سرخ غربی کانادا .

بنابراین ، چرا انتخاب چوب برای پروژه نمای خارجی شما بهترین انتخاب است  ؟

دلایل خوبی وجود دارد که نما چوبی خارجی برای نسل ها متداول شده است .

1. زیبایی طبیعی : می توانید بین ساختمان و فضای سبز اطراف خود یک انتقال بدون وقفه ایجاد کنید ، یا تضاد خوشایندی را در محیط شهری ایجاد کنید . چه کسی می تواند در برابر ظاهر بی پایان چوب مقاومت کند ؟ انسانها موجوداتی بیوفیل هستند ، بنابراین ما ذاتاً جذب سطوح طبیعی مانند چوب می شویم .

2. پایداری : اگر به دنبال مصالح ساختمانی طبیعی و سازگار با محیط زیست با چوب هستید ، آن را دریافت کرده اید . این گاز کربن را ذخیره می کند و گازهای مضر گلخانه ای را از جو ذخیره می کند-راهی عالی برای ایجاد یک داستان پایدار در پروژه شما . هر تاجر چوب معتبر محصولات خود را از جنگل های دارای مدیریت پایدار FSC یا PEFC تأمین می کند . این بدان معنی است که برای هر درختی که برای روکش شما برداشت می شود ، درخت دیگری به جای آن کاشته می شود . 100 تخته چوب  پایدار ، 100 قابل تمدید .

3. سازگاری : چوب یک ماده ساده و طبیعی است . این بدان معناست که تغییر ، سفارشی سازی یا حذف آن بسیار آسان است – . اگر به طراحی علاقه دارید یا نسبت به آن حساسیت ندارید ، یک رنگ چشم نواز یا لکه زیبا هرگز سخت نیست و نیازی به ابزارهای تخصصی ندارد . همچنین ایجاد طرح های جالب و منحصر به فرد متناسب با هر دید معماری آسان است .

 4 . انعطاف پذیری بودجه و زمان : البته ، به طور کامل می توان با هر پروژه نمای چوبی ” بزرگ ” شد ، اما به همین ترتیب ، می توانید مقدار زیادی چوب مقرون به صرفه پیدا کنید که خارق العاده به نظر می رسند و عملکرد خارق العاده ای دارند – مانند سیبری بزرگ  و ، برای یک گزینه متوسط ​​، سدر سرخ غربی همیشه محبوب است . همچنین شایان ذکر است که چوب نسبت به سایر مصالح ساختمانی سبک تر است و حمل و نقل ، مانور و نصب روی نما را سریع و آسان می کند .

5 . عملکرد : چوب به عنوان یک ماده دارای ساختار سلولی است که حاوی حباب های هوا است . این امر آن را به یک عایق طبیعی فوق العاده تبدیل می کند – نگه داشتن خانه ( در واقع ، هر ساختمانی که در آن استفاده می شود ) در دمای پایدارتر . در حقیقت ، چوب پانزده برابر بهتر از سنگ عمل می کند و ، 400 برابر بهتر از فولاد و 1770 برابر بهتر از آلومینیوم عایق بندی می کند . این ساختار همچنین آن را به یک عایق صدا عالی تبدیل می کند و از صدا جلوگیری می کند .

روکش روی ملک مسکونی .

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

روکش چوب لازم نیست یک شاهکار نمایشی باشد . می تواند شکوفایی طبیعی کوچک و منظمی را برای یک ساختمان ایجاد کند .

بهترین چوب برای نمای بیرونی چیست ؟

نما چوبی خارج ساختمان باید زیبا به نظر برسد ، اما همچنین باید از نظر ابعادی پایدار و به طور طبیعی دوام داشته باشد . یعنی چوب ها از نظر حجم و ابعاد کاهش یا افزایش سایز نداشته باشند

یک چوب نمای خارجی خوب باید بتواند در برابر هر چیزی که فصل های سرد  و زمستانی دارند , بتواند ایستادگی کند . آفتاب ، باران ، باد ، برف – و همچنین مقاومت در برابر حمله حشرات و قارچ ها .

چوب نرم محبوب ترین گزینه برای نمای چوب در فضای باز است زیرا این نقش را به طرز خارق العاده ای با قیمت مقرون به صرفه انجام می دهد ، اما برخی از چوب های سخت زرق و برق دار نیز وجود دارند که به خوبی کار می کنند .

این که آیا شما در حال طراحی یک پروژه تجاری چشم نواز هستید یا در حال پیشرفت در خانه هستید ، در اینجا برخی از بهترین انواع چوب نما آمده است .

  1. سرو قرمز غربی
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

رنگ : متفاوت است ؛ قرمز مایل به قهوه ای مایل به صورتی با رگه قرمز/ قهوه ای تیره تر . چوب سرو

     دانه : دانه راست ، بافت متوسط تا درشت

     مقاومت در برابر پوسیدگی : بسیار بالا

     قابلیت کار : خواص ماشین‌کاری عالی ، پیچ و میخ را به خوبی می گیرد .

     منبع : بریتیش کلمبیا

چوب نرم بسیار مقاوم با رنگ خیره کننده و گرم مایل به قرمز مایل به قهوه ای ، سدر سرخ غربی در سالهای اخیر به چوبی برای نما بسیار محبوب تبدیل شده است . بسیاری آن را بهترین گونه برای روکش می دانند .

سبک ، پایدار ، مقرون به صرفه ، مقاوم در برابر آب و هوا و با قابلیت کارکردن و خواص بی عیب و نقص ، این گونه رزینی به طور طبیعی همه بدی های بیرونی را که با آن روبرو می شود دفع می کند .

فرقی نمی کند که چه چوبی را در خانه می پوشانید یا در املاک بزرگ هستید ، سرو قرمز غربی شما را ناامید نمی کند .

  • کاج سیبری
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

دانه : عموماً مستقیم یا مارپیچ است . بافت متوسط ​​تا ظریف .

    رنگ : زرد کم رنگ تا قهوه ای متوسط .

    مقاومت در برابر پوسیدگی : متوسط .

    قابلیت کار : خواص ماشین‌کاری خوب ، پیچ و میخ را به خوبی می گیرد .

    منبع : سیبری .

چوب نرم ، سیبری خشک ، درست در آنجا با سرو قرمز غربی از نظر محبوبیت قرار دارد .

ما در واقع یک مقاله کامل برای مقایسه این دو نوشتیم ، اما انتخاب شما معمولاً به ترجیح شخصی برای رنگ بستگی دارد . چوب درخت کاج سیبری می تواند از زرد کم رنگ تا زرد کاهی متوسط ​​متغیر باشد ، بنابراین ، برای یک پایان طبیعی ، این یک چوب عالی برای انتخاب است .

با این حال ، کاج از سرو سخت تر است . با وجود اینکه به عنوان یک چوب نرم طبقه بندی می شود ، چگالی آن 575 کیلوگرم در متر مربع است – که حتی در برابر بسیاری از چوب های سخت مقاوم است . کاج سیبری نیز معمولاً با قیمت ارزان تری به فروش می رسد و برای افرادی که با بودجه محدودتری کار می کنند ، گزینه فوق العاده ای است .

با نتایج عالی کلی در هنگام میخکوب و پیچ ، لاشه سیبری یک روکش چوبی خارجی عالی ، با دوام ، متراکم و پایدار ایجاد می کند .

سیبری بزرگ در دو درجه موجود است – A و B . درجه دارای چند گره کوچک یا بدون گره است ، با B اجازه می دهد گره های بزرگتر و مکرر ایجاد شود . اگر دنبال آن ظاهر طبیعی هستید ، چیز بدی نیست !

3 . بلوط اروپایی

روکش بلوط اروپایی

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

دانه : مستقیم ، با بافت درشت و ناهموار .

    رنگ : رنگ قهوه ای طلایی .

    مقاومت در برابر پوسیدگی : بسیار بالا .

    قابلیت کار : خواص ماشینکاری خوب ، پیچ و میخ را به خوبی می گیرد .

    منبع : فرانسه

با رنگ قهوه ای طلایی زرق و برق دار و دانه مستقیم مشخصه ، تعجبی ندارد که چرا بلوط اروپایی روکش چوبی از جنس چوب سخت دائمی است .

به سختی شیارها و با دوام طبیعی استثنایی ، زیبایی خیره کننده این گونه را می توان با لکه یا رنگ آمیزی افزایش داد . چوب بلوط اروپایی وارد شده به انگلستان قبلاً قبل از تحویل مراحل کوره ، ماشین‌کاری و اتصال محل را طی کرده است .

اگرچه ماشین نسبتاً خوب کار می کند ، میخ و پیچ می تواند کمی کار را سخت تر کند – بنابراین توصیه می شود پیش از حفاری انجام دهید . همچنین لازم به ذکر است که بلوط با آهن واکنش نشان می دهد ، بنابراین میخ یا پیچ های فولادی ضد زنگ بهترین گزینه شما هستند .

با چسباندن و اتصال گیره به چوب ، می توان آن را در طولهای بلندتر و پایدارتر 4.5 متر عرضه کرد .

برای یک روکش خارجی زیبا از چوب سخت ، بلوط اروپایی مناسب شما است – تضمین شده است که با روکش  عالی پروژه روکش خارجی خود را آغشته کنید .

4 . ترمووود

چوب نما ترمووود

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

دانه : به طور کلی مستقیم . بافت متوسط ​​تا ظریف .

    رنگ : رنگ قهوه ای تیره در سراسر .

    مقاومت در برابر پوسیدگی : متوسط .

    قابلیت کار : خواص ماشینکاری خوب ، پیچ و میخ را به خوبی می گیرد .

    منبع : منطقه بالتیک ، تحویل بر روی واگن پرده ای .

اگر به دنبال روکش چوبی با کیفیت کمی تیره هستید ، ترمووود رنگ های قهوه ای زرق و برق دار را با دوام طبیعی برتر ترکیب می کند . این چوب از چوب سرخ غربی کمی متراکم تر است ، اما از چوب کاج سیبری کمتر است .

این محصول منحصر به فرد به عنوان کاج چوبی نرم با چگالی متوسط ​​، دارای ثبات ، انقباض کمتر ، حرکت ( تورم ) ، تراشکاری و روغن کاری است . ترمووود که در طیف گسترده ای از پروفیل ها موجود است ، به خوبی به پیچ و میخ می خورد .

برای دیگر چوب های نما اصلاح شده دیگر ، به سایت ما نیز نگاهی بیندازید – این ” چوب مادام العمر” از دوام طبیعی قابل توجهی در نتیجه فرآیند اشباع رزین برخوردار است . با رنگهای جذاب قهوه ای عجیب و غریب ، اغلب به عنوان جایگزینی برای گونه های کمیاب مانند ماهون و ساج دیده می شود .

البته انواع دیگر چوب نیز وجود دارد که به کار نمای بیرونی نیز می پردازد ، اما با مواردی که ذکر کردیم اشتباه نمی کنید . برای چیزی که در انتهای بسیار تاریک قرار دارد ، شاید برخی از چوب های سوخته طراحی شده را امتحان کنید تا واقعاً بیانیه ای ارائه دهید .

نما تخته چوب سندبلاست و سوزانده شده

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

مشخصات و گزینه های نما چوبی خارجی

درست مانند گونه ها ، وقتی صحبت از پروفیل ها می شود ، انواع زیادی از روکش چوبی وجود دارد . مشخصات تعیین می کند که چگونه قطعات روکش با هم قرار می گیرند .

هیچ ” بهترین مشخصات برای روکش چوب بیرونی ” وجود ندارد – طبیعتاً دید زیبایی شناختی و نیازهای عملی شما این را تعیین می کند .

برخی از انواع پروفایل ها می توانند ظاهری کلاسیک ، سنتی یا روستیک را ارائه دهند ، در حالی که برخی دیگر می توانند به پروژه شما احساس شیک ، مدرن و امروزی بدهند .

تناسب پروفایل همچنین می تواند مزایای حفاظتی در برابر رطوبت و بارندگی را منتقل کند ، بنابراین اگر روکش شما در ارتفاع زیاد یا در معرض عناصر قرار گیرد ، می تواند در تصمیم گیری شما نقش داشته باشد .

V-Groove اتصال v شکل

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

چه برای یک خانه تجاری کوچک و چه برای یک پروژه تجاری بزرگ ، این ظاهر ایده آل همه جانبه است و احتمالاً محبوب ترین است .

تخته ها به لطف زبانه ( قسمت بیرون زده ) و شیار ( شکاف ) به طور مرتب و ساده به هم متصل می شوند . به همین دلیل است که گونه هایی مانند شیار  V  اغلب ” زبان و شیار ” نامیده می شوند .

این تناسب یک شکل  ” V ” در سطح ایجاد می کند و یک خط سایه دلپذیر و کم رنگ بین هر یک ایجاد می کند .

V-groove ظاهری مدرن ، تمیز و مرتب را تضمین می کند و درست مانند Shiplap ( در زیر ذکر شده است ) این توانایی را دارد که ساختمان ها را از آب محافظت کند – عایق عالی هوا را ارائه می دهد . این یکی از پروفیل های روکش چوبی و سرو است که بسیار محبوب است .

Shiplap ( تخته کشتی )

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

یکی دیگر از مشخصات بسیار محبوب ، Shiplap شباهت هایی با شیار V دارد- هر دو دارای زبانه و شیار هستند . تفاوت اصلی در بلند بودن لبه است که محافظت بالاتری از آب را ارائه می دهد .

این لبه حالت خمیده دلپذیر و نرم روی سطح نما را شکل می دهد . یک انتخاب محبوب و سنتی که اغلب با محیط های سبک روستیک مرتبط است . Shiplap که برای ایجاد حس جذابیت در حومه ایده آل است ، برای نمای سوله ها و دیگر ساختمان های فرعی بسیار محبوب است ، اما همچنان می تواند جلوه ای تزئینی روستایی ( سبک روستیک ) برای هر سطحی ایجاد کند .

شکاف سایه

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

برای معماران در بین شما ، به دنبال یک گزینه برای نمای طرح دار ، بیشتر از این مشخصات مدرن و شیک نگاه نکنید .

شبیه به شیار V و Shiplap ، هنگامی که این تخته های پروفیل کنار هم قرار می گیرند ، سایه ای به اندازه 1 سانتی متر مربع در یک شکاف براق به دست می آورید .

با استفاده از نور طبیعی خورشید و در دسترس بودن افقی و عمودی ، این نمایه بازیگوش به شما این شانس را می دهد که یک بیانیه معماری ظریف را بیان کنید .

لبه پر , دیوارکوب شیب دار

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

اگر به دنبال افزودن حس سنتی و کلاسیک هستید ، لبه پر برای شما مناسب است . تخته های همپوشانی که این نوع مشخصات را مشخص می کنند با زاویه دید ، با تبدیل انبارها ، بازسازی های ساختمان و ساختمانهای کشاورزی به سبک قدیمی بسیار محبوب هستند .

یکنواختی تمیز ، هوشمند و حرفه ای لبه پر دارای تضمین است که توجه را به همه چیز روستایی جلب می کند . ویژگی های عالی مقاوم در برابر آب و هوا فقط به کاربرد مشخصات می افزاید .

لبه پر علاوه بر اینکه یک انتخاب مطمئن و محکم است ، عنصری از آزادی را نیز به همراه دارد . نحوه برش روکش پرده با پر این است که اجازه همپوشانی را می دهد و کنترل بیشتری بر نحوه ظاهر شدن نتیجه نهایی می دهد . این به تناسب اندام نسبت به اندازه جلد انعطاف پذیری می دهد .

نیم دور یا دیوارکوب نیم و نیم زاویه دار

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

اگر به دنبال یک نگاه مینیمالیستی در مورد Shiplap هستید ، نیم دور پهن می تواند نمای ایده آل باشد – در عین حفظ یک انحنای نرم و براق ، کمی ظرافت بیشتری به ارمغان می آورد .

با ثبات و عملکرد خوب در برابر رطوبت ، این یک مشخصات تصفیه شده ، درجه یک و کم ارزش برای هر پروژه روکش خارجی افقی است .

پس از نصب ، سطح یک سطح صاف با خطوط سایه متمایز و باریک را نشان می دهد . یک نمای همه کاره و پویا برای یک پروژه روکش سنتی یا امروزی .

دیوارکوب قوس دار

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
لمبه قوس دار

به اصطلاح به دلیل توانایی شگفت انگیز مشخصات در تکرار ظاهر یک چوب کابین ، زیبایی و جذابیت روستیک را جور می کند . نمایی برگرفته از تنه درخت .

این ظاهر به طور فزاینده ای در بین بهبود دهندگان خانه که به دنبال ایجاد یک خانه تابستانی ، اتاق باغ یا دفتر هستند محبوبیت زیادی پیدا کرده است .

اگر می خواهید بیانیه ای منحصر به فرد ارائه دهید ، این نمای اروپایی متمایز را می توان در تخته های ضخیم تری ارائه داد تا به انحنای شبیه به چوب شبیه تر برسید .

دیوارکوب چوب زاویه دار برای محیط بارانی

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

اگر به دنبال نمای تمیز و کاملاً تزئینی از نمای خود هستید ، مشخصات پروفیل شده ( که به عنوان نمای پرده باران نیز شناخته می شود ) را در نظر بگیرید .

تخته های لوزی شکل این پروفایل به طور مساوی از هم فاصله دارند ، اما در هم قفل نشده یا به هم متصل نیستند ، بدین معنی که در برابر عناصر محافظت نمی کنند . گفته می شود ، آنها یک معماری خیره کننده ، چشم نواز و منحصر به فرد را ارائه می دهند .

به این ترتیب ، این مشخصات برای پروژه های طراحی شده که کاملاً ضد آب هستند یا کاملاً از عناصر محافظت می شوند مناسب است .

ایده های نمای چوبی بیرونی ، روندها ، طرح ها و الهام بخش 1400

هنگامی که به دنبال یک گونه و مشخصات هستید ، تصمیم گیری در مورد چگونگی طراحی نمای خود اولویت بعدی است . اگر معمار ، طراح یا فقط یک بهبود دهنده شیک در خانه هستید ، هشت سبک ، ایده ها و روندهای فعلی ما را برای یک پروژه روکش برجسته را کشف کنید .

جهت گیری یک نکته است ؛ ما همچنین یک مقاله نوشته ایم که در مورد ویژگی های نما با جزئیات افقی و عمودی صحبت کرده است . برای اظهارنظر ، استفاده از آنها را با هم یا حتی مورب آن را رد نکنید ! همچنین ، برای یک طراحی جذاب برای پروژه شما ، استفاده از روکوب ها , ابزار گوشه و کنج ها یک روش محبوب برای قاب بندی نمای شما است .

استفاده ظریف از نمای چوبی روی خانه .

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

حفظ و نگهداری نمای چوبی بیرونی  خانه شما

بنابراین ، اکنون گونه ، مشخصات و سبک را انتخاب کرده اید ، ممکن است ذهن شما به تکمیل ، نگهداری و حفظ نمای چوبی روی آورد .

برای بیشتر ویژگی ها ، چوب نما در فضای باز تقریباً همیشه در نقطه ای از روز در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرد . صرف نظر از گونه های انتخاب شده ، این امر در نهایت رنگ چوب را تغییر داده و آن را به رنگ خاکستری نقره ای تبدیل می کند .

برخی از افراد از نمای چوبی طبیعی به عنوان شرایط آب و هوایی لذت می برند – مخصوصاً کسانی که به دنبال دستیابی به یک معماری روستیک هستند .

استفاده شیک و چشم نواز از نمای چوبی

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

استفاده شیک و چشم نواز از روکش آب و هوایی در یک ساختمان تجاری .

با این حال ، اگر می خواهید از چوب خود محافظت کنید یا این روند هوازدگی را به شدت کند کنید ، می توانید از یک پوشش یا رنگ محافظ UV استفاده کنید . تعدادی از طرح ها در بازار وجود دارد .

روغن های نگهدارنده

اگر می خواهید چوب شما به رنگ خاکستری نقره ای متمایز پیر شود اما می خواهید از آسیب در برابر آب محافظت کند ، یک نگهدارنده بی رنگ مانند Owatrol H4 Wood درمان روکش شما است .

این نوع درمان های شفاف فاقد هرگونه فیلتر UV هستند ، بنابراین به شما این امکان را می دهند که روکش شما به آرامی و به طور مداوم پیر شود و در عین حال از آسیب آب ، حشرات و پوسیدگی محافظت می کند .

محافظ UV

یک محافظ قوی و نافذ UV مانند Owatrol Textrol HES را می توان با برس ، پارچه یا اسپری استفاده کرد . این نوع درمان ها در طیف وسیعی از رنگ ها از زرد تا زغال سنگ موجود هستند – بنابراین شما بر ظاهر نهایی قدرت دارید .

این نوع درمان محافظ ، پوشش را از آسیب نور خورشید محافظت می کند ، در نتیجه چوب خود را برای مدت زمان طولانی تری حفظ می کند . اگر نما در ناحیه ای با نور مستقیم خورشید قرار دارد ، توصیه می کنیم هر دو سال یکبار دوباره رنگ کنید ، اما اگر در ناحیه سایه قرار دارد ، هر سه سال یکبار به آن سرکشی کنید .

اگر دوست دارید ، یک روغن ضد آفتاب را باید هر دو سال یکبار استفاده کنید – هزینه بدی برای حفظ رنگ طبیعی زیبا از روکش چوبی نیست !

رنگ محافظ

برای قوی ترین و ماندگارترین محافظت ، می توان از رنگ مات و پایه اکریلیک برای پوشاندن چوب استفاده کرد .

این فرآیند دانه چوب را کاملاً پنهان می کند و آن را با رنگ ثابت جایگزین می کند – بنابراین اگر به دنبال نشان دادن چوب خود در جلوه طبیعی خود هستید ، گزینه ایده آل نیست .

با این وجود ، برخی از لکه های رنگی در بازار وجود دارد که هنوز هم به شما اجازه می دهد برخی از بافت اصلی چوب را حفظ کنید .

نمای چوب بیرونی را در چه زمانی از سال باید نصب کنم ؟

روکش کردن یک ساختمان با چوب کار بدی نیست و طیف وسیعی از موارد را باید در نظر گرفت –چه  زمان سال برای نصب آن ! اگرچه می توانید روکش های جدید را در طول سال نصب کنید ، اما بهترین زمان بین فروردین تا مهر است . این امر به این دلیل است که چوب در هوای گرم منقبض یا جمع نمی شود . بنابراین ، برای پوشش جدید خود در ماه های تابستان برنامه ریزی کنید .

نمای عمودی روی ملک مسکونی .

بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما
بهترین چوب نمای ساختمان , قیمت هر متر مربع چوب نما, چوب مخصوص نما

یک نمای چوبی چند سال عمر میکند ؟

در صورت نصب و نگهداری صحیح ، گونه های چوبی با چوب طبیعی و با دوام طبیعی مانند سرو قرمز غربی ، بلوط اروپایی یا کاج سیبری می تواند بیش از 30 سال در آب و هوای مرطوب دوام بیاورد . با درمان و نگهداری خوب ، این می تواند به بیش از 40 سال برسد .

بیایید نمای چوبی اجرا کنیم

ما طیف گسترده ای از چوب نما خیره کننده و پایدار را در بسیاری از گونه های زیبا ، که همه در محل در ایران ساخته شده است ، در کارگاه خود داریم .

اگر در مرحله نصب سازه های چوبی هستید ما میتوانیم طیف وسیعی از چوب و رنگ را در اختیار شما بگذاریم .

نویسنده » حسین عتیقی

کلمات کلیدی : انواع روکش چوبی ، انواع پروفیل چوبی

مطالب مرتبط با موضوع نمای چوب :

قیمت چوب نما و معرفی انواع چوب برای نمای چوبی ساختمان :

برای دریافت قیمت لازم است مشخصات و متراژ چوب مورد نیاز را اعلام کنید تا براورد هزینه شود . متاسفانه به دلیل نوسان قیمت , امکان درج قیمت نمیباشد .

انواع چوب مناسب نما در ایران : هر نوع چوبی که برای نما استفاده شود نیاز به رنگ و نگهداری دارد . برخی از چوب ها بسیار بیشتر مناسب نما هستند , بطوری که در 99% پروژه ها از چوب هایی مانند چوب کاج ترمو شده , چوب اش ترمووود استفاده می شود . در اکثر کشورها مانند کانادا , فنلاند و مناطق نیمکره شمالی از چوب درختان کاج و صنوبر برای نمای ساختمان استفاده می شود .

قیمت چوب ترمو ارزان : در ایران چند سالی است چوب کاج روسی در کوره های مخصوص ترمووود , به چوب ترمو تبدیل و برای نما و کفپوش استفاده می شود . به این نوع ترمووود چوب ترمووود ایرانی گفته می شود .

قیمت چوب روسی برای نما : از چوب کاج روسی هم میتوان برای نما استفاده کنیم . بخصوص اگر با مشعل سندبلاست شود , مقاومت چوب چند برابر می شود . در نهایت هر چوبی با کیفیت بالا و پایین برای جلوگیری از تغییر رنگ و ترک نخوردن باید رنگ و نگهداری شوند . چوب های نما باید قبل از نصب هر شش وجه آن چندین بار رنگ آمیزی شوند .

قیمت چوب ترمو فنلاندی : یکی از گرانترین و محبوب ترین چوب های نما , چوب ترمو فنلاندی است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است . همکنون در نیمه اول سال 1400

قیمت هر متر مربع چوب ترمووود فنلاندی حدود متری یک میلیون تومان است . با ضخامت 20 میلیمتر

قیمت چوب ترمو ایرانی : چوب ترموود ایرانی قیمتی حدود متر مربع 500 هزار تومان است . در تاریخ برج 5 سال 1400

ابعاد چوب ترمو : در اکثر موارد چوب ترمو دارای ضخامت 16 میلیمتر 19 میلیمتر 26 میلیمتر و 42 میلیمتر است . عرض ها 92 میلیمتر , 117 میلیمتر و 140 میلیمتر میباشد .

نحوه محاسبه چوب ترمو : برای محاسبه چوب ترمو اگر میخواهید پروفیل کار کنید فقط لازم است مساحت جایی که میخواهید چوب شود را اندازه گیری کنید . حدودا بر اساس هر متر مربع سطح 2.5 متر چوب زیرسازی نیاز است . اگر میخواهید لمبه کار کنید بایست 20% به متراژ اضافه کنید تا حساب فاق و زبانه درست شود .

گالری عکس دیوارکوب چوبی :

WhatsApp us