بافت چوب در دکوراسیون

بافت چوب در دکوراسیون , خرید چوب مناسب دکوراسیون لوکس 2019

ترکیب بافت و نقوش چوب طبیعی در دکوراسیون داخلی می تواند محیط را بطور باور نکردنی , برجسته و لوکس کند . این سبک دارای شخصیتی قوی است و همانند یک تابلو معروف نمایان می شود .

اما مهم است که به یاد داشته باشید با هم مخلوط کردن بافت با ترکیب بسیار متفاوت است . در اصل ارتقاء یک محیط با سایه ها و بافت مختلف کامل می شود .

تکه های چوب یا پانل ها را می توانید از کارگاه های صنایع چوب خریداری کنید و مهم است که آن چیزی که مد نظر مشتری یا طراح است تهیه شود . همیشه اعتماد کردن کار راحتی نیست و ترس این وجود دارد که چوب ها همانی نباشد که مد نظر مشتری است .

عکس از بافت و نقش چوب های استفاده شده در دکوراسیون داخلی و بیرونی ساختمان

ویژگی های کاربرد بافت چوب در دکوراسیون :

 • چوب به عنوان یک مورد لوکس در دکوراسیون داخلی شناخته شده است .
 • از چوب برای مبلمان و دکوراسیون استفاده زیادی می شود .
 • ترکیب بافت و رنگ چوب در کنار هم
 • استفاده از چوب های ارزان قیمت
 • ساخت تابلو و پانل های چوبی زیبا برای دکوراسیون دیواری

با ظهور انواع مختلف چوب , روکش های چوب , اسلب تخته و الوار با توجه به ترکیب و سبک خود , نیازتان را شناسایی و آن را خریداری یا سفارش دهید .

بافت چوب , طراحی بافت چوب , بافت چوب در معماری , دکوراسیون چوبی روستیک

بافت چوب , طراحی بافت چوب , بافت چوب در معماری , دکوراسیون چوبی روستیک

چوب و تنوع آن

بافت چوب : بدلیل جایگاه رشد درختان , گونه های مختلف در شرایط زیستی مختلف دارای بافت و رنگ متفاوتی هستند پس ما با بی نهایت طرح و بافت چوب سرکار داریم که همانند اثر انگشت انسانها هیچ کدام مثل هم نیستند .

انواع بافت چوب در سبک روستیک 

به طور کلی چوب می تواند سه منبع متغیر داشته باشد :

 1. نوع و گونه گیاه . ( درخت ) مثل درخت گردو یا درخت چوب کاج
 2. گونه های موجود در بین همان گونه . مانند چوب کاج روسی , چوب کاج ساسنا , چوب کاج نراد , چوب کاج فنلاندی , چوب کاج کانادا و غیره .
 3. حالت و نقشی که در هر درخت به وجود می آید .

درخت های یک گونه نیز ,  از نظر ژنتیکی باهم تفاوت دارند . این درحالی است که تنوع درختان یک گونه علاوه بر عوامل ژنتیکی می تواند در اثر عوامل محیطی نیز دچار تغییر شوند مانند اختلاف ارتفاع از سطح دریا یا کوهستانی بودن یک محیط زیست .

عوامل تاثیر گذار بر روی چوب :
 • آب و هوا
 • نوع درخت
 • تامین آب
 • در دسترس بودن مواد مغذی درخت
 • نقش انسان و در معرض انسان قرار گرفتن

بسیار چوب وجود دارد که می توانید برای استفاده در یک اتاق از آن بهره ببرید .

چوب در دکوراسیون

بافت چوب , طراحی بافت چوب , بافت چوب در معماری , دکوراسیون چوبی روستیک

چوب در دکوراسیون داخلی منزل , بافت چوب , طراحی بافت چوب , بافت چوب در معماری , دکوراسیون چوبی روستیک

برای قرن ها هنرمندان , معماران و طراحان دکوراسیون چوبی از چوب استفاده کرده اند , ترکیب , خلاقیت و عملکرد عالی باعث ایجاد یک اثر زیبا و منحصر به فرد خواهد شد .

چوب در دکوراسیون مترادف با گرما است , یک راه حل عالی برای گرم کردن محیط زندگی . نه به معنای حرارت بخشیدن بلکه به معنای صفا و صمیمیت .

کاربرد چوب در مناطق سردتر , مناطق شمالی , در خانه ها و هتل ها بسیار بیشتر از مکانهای دیگر کره زمین دیده می شود .

با قابلیت انعطاف پذیری بالایی که چوب دارد به ما اجازه می دهد تا در ساخت انواع درب , پنجره , مبلمان و اشیاء تزیینی از چوب استفاده کنیم .

چوب لوکس

نگاهی به این کلبه بیندازید

دکوراسیون چوبی لوکس از چوب طبیعی

دکوراسیون چوبی لوکس از چوب طبیعی

این دکوراسیون با چوب و نورپردازی حرفه ای بسیار گرم و دلپذیر خواهد بود .

آیا اگر از چوب با بافت و رنگ دیگری استفاده کنیم , گرما متفاوت خواهد بود ؟ نمی توانیم نقش بافت و رنگ چوب را انکار کنیم ولی در هر صورت چوب یک متریال لوکس است که گرما به محیط می بخشد .

تصور کنید در یک خانه با دکوراسیون لوکس و پیچیده زندگی می کنید .

طراحان داخلی و معماران سایه ها و بافت های متنوعی برای هر موقعیت دارند که از آن ها برای پیچیدگی و برجسته شدن هر اتاق یا سازه در معماری استفاده می کنند . این روال از قدیم وجود داشته و همیشه چوب نقش اصلی و دائم این لبه ها و برجستگی ها بوده است.

هیچ پروژه ای وجود ندارد که کاربرد آن مشخص نشده باشد و بطور کلی در 100% محیط هایی که در ساختمان وجود دارد , مانند اتاق ها , اتاق خواب ها , حمام و آشپزخانه از چوب استفاده می شود .

چوب در دکوراسیون لوکس

چوب در دکوراسیون لوکس , عکس شلف چوبی در کنار صندلی خم کاری شده

بافت چوب برای تزئینات

در ایران انواع چوب برای استفاده موجود است و از کشور های اطراف هم چوب های روسی , چوب ترکیه , چوب اروپایی و آمریکایی هم وارد می شود و علاوه بر اینها انواع روکش چوب از اکثر چوب های جهان نیز وجود دارد که می توان بر روی ام دی اف یا چوب پرس و از نقش و بافت آنها بهره برد .

بازار چوب ایران یک بازار معتبر و به نوعی تنهاترین از نوع خود در ایران است که می توانید انواع چوب و روکش را از آن تهیه کنید . فروشگاه های اینترنتی هم هستند . مانند فروشگاه چوب فن و هنر ایران زمین که در مجموعه خاوران , بازار چوب ایران مستقر می باشد و در زمینه فروش انواع چوب و روکش فعال است .

تنوع نشانه ای برای کیفیت نیست , کلید اصلی این است که بدانیم چه چوبی برای دکوراسیون ما مناسب است .

طراحی در مبلمان و دکوراسیون اصل است

طراحی در مبلمان و دکوراسیون بسیار با ارزش تر از تزئینات در مبلمان و دکوراسیون چوبی است .

آنها باهم متحد و هماهنگ در نظر گرفته شده است , با طراحی منحصر به فرد است که منعکس شخصیت و ظرافت یک پروژه می باشد .

به همین خاطر است که چوب مورد استفاده در یک دکور باید به خوبی طراحی و انتخاب شده باشد , یک چوب در دکوراسیون از طریق رنگ , الگو و بافت مورد استفاده همه چیز را نشان می دهد .

این چوب درخت است که دارای ویژگی های منحصر به فردی است و می تواند سبک و شخصیتی که می خواهید را تغییر دهد .

باید ویژگی های اصلی چوب را برای هر قطعه از مبلمان ببینید .

چوب طبیعی به راحتی در ایران یافت می شود , البته چوب هایی با کیفیت بالا از کشور هایی مانند آلمان , فنلاند و آمریکا وارد ایران می شوند و چوب های دیگر از کیفیت نسبی برخوردار هستند . مانند چوب راش آلمان یا بلوط سفید آمریکایی .

چوب بلوط امریکایی 

چوب بلوط یک چوب نسبتا سنگین و با دوام است . این چوب در برابر حمله موریانه و قارچ ها مقاوم است , تنها مشکل آن مقاومت در برابر حشرات چوب خوار است ,

چوب در دکوراسیون لوکس

مبلمان چوب بلوط

چوب در دکوراسیون لوکس

چوب در دکوراسیون لوکس

چوب بلوط ایران بسیار مستعد ترک خوردن و ترک های ریز است که بدلیل مراحل خشک کردن چوب به وجود می آید ولی بلوط آمریکا بدلیل خشک شدن به روش صنعتی با تجهیزات پیشرفته , به هیچ عنوان ترک نمی خورد . از معایب بلوط امریکایی قیمت بالای آن است که این چوب را در بین گرانترین چوب ها قرار می دهد . البته قبل از ماهون و گردو .

چوب در دکوراسیون لوکس

چوب در دکوراسیون لوکس

چوب کاج روسی 

این چوب در سراسر ایران با قیمت مناسب در دسترس است . چوبی سبک و مقاوم در برابر رطوبت است و مقاومت آن در برابر قارچها و  موریانه ها بسیار بالا است . این چوب برای دکوراسیون داخلی و خارجی منزل استفاده می شود . نوع اشباع شده آن نیز در بازار موجود است که از قیمت بالاتری برخوردار است .  چوبی سبک و مناسب ساخت درب و پنجره .

چوب در دکوراسیون لوکس

چوب در دکوراسیون لوکس

چوب راش 

چوب راش بسیار محکم و  دارای بافتی صاف است ولی در برابر رطوبت و حمله موریانه ضعیف است . چوبی سخت و مناسب ساخت میز و صندلی .

چوب گردو 

یک چوب بسیار محکم و نسبتا سنگین است . این چوب در برابر حمله موریانه ضعیف است ولی در برابر ترک خوردن نسبتا مقاوم است . چوبی با بافت صاف و نقوش بسیار زیبای قهوه ای و مشکی .

چوب در دکوراسیون لوکس

چوب در دکوراسیون لوکس

چوب رزوود یا رز بولیوی

اطلاعات بیشتر درباره چوب رز وود  چوب آهنی برزیل

چوب در دکوراسیون لوکس

میز با صفحه ساخته شده از چوب بلسان بنفش , چوب رزوود

MDF چوب

فیبر با چگالی بالا یا متوسط یک ماده تشکیل شده از چوب .  ام دی اف یک صفحه صاف و متراکم است و بطور عمده در مبلمان استفاده می شود و یک جایگزین برای چوب محسوب می شود . ام دی اف در انواع مات براق و بافت دار موجود است و به شکل انواع چوب چاپ می شود .

چوب در دکوراسیون لوکس

چوب در دکوراسیون لوکس

نحوه ترکیب بافت چوب

واقعا کسی دوست نداشت مخلوطی از چند چوب را با بافت و رنگ مختلف داشته باشند . همیشه همان چوب استفاده می شد و تنها در یک رنگ و تن بود .

اما این هم تغییر کرد . در ابتدا، ترکیب کردن بافت و رنگ و تن چوب ممکن است چالش برانگیز باشد، با این حال، می توان از طریق افزودن سبک و شخصیت و گرما ، می توان راهی برای اضافه کردن و رسیدن به سبک لوکس و پیچیده به محیط باشد .

راهنمایی های عملی می تواند به عنوان راهنمایی برای تفکر در مورد دکوراسیون هارمونیک خدمت کند .

نکته 1: لوازم جانبی برای اتصال بافت و رنگ چوب

به عنوان مثال، اگر کف دارای تن رنگ و بافت کاملا چوبی است , از میز قهوه برای ترکیب تن رنگ و بافت در اتاق نشیمن خود بهره بگیرید ، برای مثال، با استفاده از یک فرش برای جفت کردن این دو تن، یک اشاره فوق العاده کارآمد است.

این انتقال که فرش بین دو تن می تواند عناصر محیط را به هم متصل کند.

چوب در دکوراسیون لوکس

چوب در دکوراسیون لوکس

می توان یک قطعه بزرگ با تن و یا الگوی دیگری از چوب را انتخاب کرد که قطعه خاصی باشد.

چوب در دکوراسیون لوکس

چوب در دکوراسیون لوکس

برای ترکیب چوب در تن طبیعی با یک قطعه نقاشی شده، همیشه رنگ های سبک و یا زاویه های خنثی را انتخاب کنید تا تبدیل شدن به یک محیط فازی با سبک های مخلوط نگردید، و اینکه ترکیب انجام شود.

چوب در دکوراسیون لوکس

چوب در دکوراسیون لوکس

نکته 4: مبلمان را گسترش دهید
همانطور که WikiHow توصیه می کند، شما می توانید از سایه های متمایز چوب در یک اتاق استفاده کنید، فقط سعی کنید آنها را در اطراف محیط گسترش دهید .

قرار دادن سایه های تیره تر در یک طرف اتاق و قرار دادن سایه های سبک تر از طرف دیگر به ظاهر ناخوشایند می دهد. طرف تیره تر اتاق بسیار سنگین خواهد شد.

چگونگی ترکیب تن چوب در تزئینات داخلی

یکی از ساده ترین و لذت بخش ترین بخش های تزئینات داخلی، انتخاب قطعات اختصاصی از مبلمان و دکوراسیون است که شما لذت آن را می برید. با این حال، جنبه چالش برانگیز این است که هماهنگ کردن قطعات به تنهایی در یک سازوکار هماهنگ و متشکل از یک کل می باشد  .در هنگام تلاش برای هماهنگ کردن تن چوب، این می تواند برای شما چالش برانگیز باشد. از نور خورشید تا نیمکت های چوب بلوط زیبا ، با عمق درخشان چوب ماهون یا چوب درخت گیلاس ، یادگیری نحوه ترکیب رنگ چوب در تزئین داخلی می تواند تجربه ای خسته کننده و در عین حال با ارزش باشد. این ملاحظات را در ذهن داشته باشید تا در هنگام تناسب چوب ، نگاهی جذاب و منسجم به دست آورید.

بیشتر قسمت های مبلمان خود را با چوب نگه دارید. این ساده ترین گامی است که می توانید در تضمین انعطاف پذیری برای رنگ چوب مبلمان خود داشته باشید. برای مثال، مبل ها، صندلی ها و میزهای قهوه می تواند تماما از چوب جنگلی باشند، در حالی که چوب های سبک تر یا تیره تر از لوازم جانبی کوچک مانند قاب عکس ها و آباژور گنجانده شود .

چگونگی ترکیب تن چوب در تزئینات داخلی

چگونگی ترکیب تن چوب در تزئینات داخلی

 

قیمت چوب ترمو ارزان: راهنمای کامل خرید و نکات مهم

قیمت چوب ترمو ارزان: راهنمای کامل خرید و نکات مهم

چوب ترمو به دلیل زیبایی، دوام و مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، به یکی از محبوب‌ترین متریال‌ها برای نمای ساختمان، محوطه‌سازی و ساخت انواع سازه‌های چوبی تبدیل شده است.

فروش چوب ترموود در تهران: راهنمای جامع خرید و انتخاب بهترین مرکز

فروش چوب ترموود در تهران: راهنمای جامع خرید و انتخاب بهترین مرکز

چوب ترموود به دلیل زیبایی و مقاومت بالایی که دارد، به یکی از محبوب‌ترین متریال‌ها برای نمای ساختمان، کفپوش‌ها، آلاچیق و سایر المان‌های دکوراسیونی فضای باز تبدیل شده است

فروشگاه چوب ترمووود ، بازار چوب، راهنمای جامع خرید ترموود

فروشگاه چوب ترمووود ، بازار چوب، راهنمای جامع خرید ترموود

چوب ترمووود، به عنوان یکی از متریال‌های محبوب در طراحی و ساخت نمای ساختمان، محوطه‌سازی و دکوراسیون داخلی، به دلیل زیبایی، مقاومت و دوام بالا، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. بازار چوب تهران

کارخانه چوب بری و تولید چهارتراش و لمبه کاج روسی

کارخانه چوب بری و تولید چهارتراش و لمبه کاج روسی

در این مقاله به معرفی کارخانه‌های چوبی و فرآیند تولید چهارتراش و لمبه می‌پردازیم. همچنین به طور مختصری به فعالیت مجموعه چوب‌بری، رنگ‌کاری و نجاری شما در شهرک صنعتی خاوران و تمرکزتان بر روی چوب کاج روسی اشاره خواهیم کرد.

چوب روسی چیست ؟ همه چیز درباره چوب روسی و خرید

چوب روسی چیست ؟ همه چیز درباره چوب روسی و خرید

چوب روسی در واقع به مجموعه‌ای از چوب‌های مختلف گفته می‌شود که از درختان نرم و سخت جنگل‌های روسیه استخراج می‌شوند. این چوب‌ها به دلیل تنوع گونه‌ها، ویژگی‌ها و کاربردهایشان در ایران بسیار محبوب هستند.

WhatsApp us