15 نوع مختلف میز سرسرا

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

یک میز سرسرا ، قطعه ای ایده آل از دکوراسیون برجسته است که به خانه شما احساسی دلپذیر و کامل می دهد . به جای داشتن یک ورودی خالی ، می توانید یک میز سرسرا در راهروی جلویی خود قرار دهید تا از نظر بصری مورد توجه قرار گیرد . این نوع میز نه تنها جذاب ، بلکه کاربردی است و برخی از انواع آن حتی فضای ذخیره سازی مورد نیاز را نیز ارائه می دهند .

انواع میز سرسرا

وقتی افراد وارد خانه شما می شوند ، می خواهید آنها را تحت تأثیر قرار دهید . یک میز سرسرا باعث می شود ورودی شما جذاب تر ، به هم وابسته تر و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر به نظر برسد . به علاوه ، فضا ، سطح مورد نیاز را برای اقلام تزیینی ، عکس ها ،  کلیدها و موارد دیگر فراهم می کند .

در این مقاله ، انواع اصلی میزهای ورودی را بررسی می کنیم تا بتوانید بهترین میز را برای زیباتر کردن خانه خود و برجسته کردن سرسرا انتخاب کنید .

نوع اول : میزهای کنسول

میز کنسول یکی از گزینه های محبوب میز سرسرا است . طراحی معمولی این انواع میز صرفه جویی در فضا ، راحت و مناسب برای تقریبا هر ورودی است . به علاوه ، میزهای کنسول اغلب دارای طرح های چشمگیر و عناصر بصری هستند تا زیبایی را به ورودی شما اضافه کنند .

میز کنسول چیست ؟

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

میز کنسول میزی است که توسط دو یا چهار پایه نگه داشته می شود و روی دیوار قرار می گیرد . برخی از میزهای کنسول باید روی دیوار نصب شوند تا عمودی و تکیه گاه بمانند . با این حال ، طرح هایی که باید با براکت به دیوار چسبانده شوند ، امروزه کمتر در بازار رایج هستند و اغلب به عنوان میزی قدیمی تلقی می شوند . امروزه اکثر میزهای کنسول به تنهایی و بر روی چهار پایه می ایستند .

اگر ورودی خانه شما به شکل یک راهرو محدود باشد ، میزهای کنسول انتخاب مناسبی هستند . به دلیل طراحی باریک خود ، میزهای کنسول فضا را در سرسرای شما به حداکثر می‌ رساند تا فضای زیادی برای پیاده ‌روی ، ایستادن و معاشرت داشته باشید . به علاوه ، با عناصر طراحی زیبا که اغلب در ساختار میز کنسول گنجانده شده است ، یک دکوراسیون جذاب برای بهبود ظاهر کلی ورودی شما خواهد بود .

ویژگی ها و نکات مثبتی میز کنسول

میزهای کنسول دارای چه پاها یا پایه و با هر چیزی که روی آن قرار می گیرند یک سطح صاف و نوعی ساختار حمایتی هستند . با توجه به اینکه میزهای کنسول همیشه در کنار دیوار قرار می گیرند ، این نوع دکوراسیون برای راهروها و سرسراها بسیار مناسب است .

بسیاری از میزهای کنسول دارای طرح های کاملاً ساده هستند در حالی که برخی دیگر دارای قفسه بندی ، کشوها و تزئینات هستند . به این ترتیب ، قیمت میزهای مختلف کنسول در محدوده وسیعی قرار دارد . اما ، تعداد زیادی میز کنسول مقرون به صرفه وجود دارد که هنوز هم عملکرد و سبک خاص خود را دارند .

میزهای کنسول طیف وسیعی از نکات مثبت را به صاحبان خانه ارائه می دهند و آنها را به یکی از محبوب ترین انواع میز سرسرا تبدیل می کند .

 این نکات مثبت عبارتند از :

    میزهای کنسول دارای طراحی صرفه جویی در فضا برای احساس باز بودن در سرسرای شما هستند .

    این تنوع میز اغلب ساختاری ساده دارد و بنابراین بسیار مقرون به صرفه است .

    ساختار ساده قابل انطباق است و می تواند تقریباً در هر اتاقی از خانه شما استفاده شود ، نه فقط در سرسرا .

طرح های جالب میز کنسول

بسیاری از میزهای کنسول موجود امروزی دارای عناصر طراحی دوست داشتنی و جالب هستند ، از جمله :

    آینه

    چوب

    شکل های هندسی

    میزهای شیشه ای

    پاهای خمیده

    پایه هایی مانند برگ یا گل

    کشوها

سبک میز کنسول عنصر مهمی است که باید هنگام خرید دکوراسیون به آن توجه کرد . باید مطمئن شوید که میزی که انتخاب می کنید با بقیه خانه شما هماهنگ باشد . برای تداوم ، می ‌توانید به دنبال میزی باشید که با دکوراسیون موجود در سرسرای خود مطابقت داشته باشد . یا ، اگر سرسرا شما خنثی است ، یک میز کاملا منحصر  به‌ فرد پیدا کنید تا به تنهایی بایستد و نقش محوری را ایفا کند .

میزهای کنسول بزرگ امروزه در دسترس هستند …

در ادامه تعدادی میز کنسول فوق العاده آورده ایم که می تواند به شما کمک کند تا فضای خانه شما را بیشتر شبیه آن چه می خواهید ، کند :

میز کنسول قاب فلزی Abbottsmoor

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

این میز کنسول مدرن و مینیمالیستی یک انتخاب فوق العاده برای ورودی های کوچک است . بسیار باریک است در حالی که هنوز فضای ذخیره سازی کافی را با قفسه بالایی و پایینی فراهم می کند . علاوه بر این ، رنگ خاکستری تیره این میز کنسول به خوبی با انواع دکوراسیون منزل همراه خواهد بود .

میز کنسول استونفورد

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

میز کنسول استونفورد ساده ، جذاب و مقرون به صرفه است . دو قفسه فضای سطحی کافی را برای نگهداری کتاب ‌ها ، گیاهان و چیزهای کوچک فراهم می‌ کنند . به علاوه ، رنگ مشکی براق به راحتی با بسیاری از طرح های مختلف ورودی هماهنگ می شود .

میز کنسول آدالین

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

این میز کنسول ، لمسی ظریف و پیچیده را به هر ورودی ارائه می دهد . دارای روکش چوب تیره است و با طراحی باز که به سمت پایین منتهی می شود پشتیبانی می شود . سطح بالایی بلند و باریک است تا مجموعه ای از اشیاء تزئینی یا خانگی را در خود جای دهد .

نوع دو : میزهای گرد سرسرا

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

یک میز سرسرا گرد یک گزینه فوق العاده برای صاحبان خانه با ورودی های وسیع است . اگرچه میزهای گرد به اندازه سایر گزینه های موجود از نظر فضا کارآمد نیستند ، اما ظاهری زیبا و فضای زیادی برای سطح ایجاد می کنند .

چه چیزی یک میز سرسرا گرد را تعریف می کند ؟

میز سرسرا گرد یک میز کوچک با سطح گرد است که عمدتاً برای اهداف تزئینی استفاده می شود . در حالی که ممکن است بخواهید یادگاری های کوچک و سایر موارد مانند گلدان یا عکس را روی این نوع میز قرار دهید ، اما هدف اصلی آن افزودن به زیبایی کلی ورودی خانه شما است .

سطح بالایی ، این نوع میزها دایره ای است و به طور کلی توسط چهار پایه پشتیبانی می شود . برخی از میزهای گرد ورودی دارای یک قفسه کوچک برای فضای بیشتر در پایه ها هستند .

ویژگی ها و نکات مثبت میز سرسرای گرد

میزهای سرسرا گرد طیف وسیعی از ویژگی های عالی را برای برجسته کردن ورودی شما ارائه می دهند ، از جمله :

    میزهای سرسرای گرد عموماً برای اهداف تزئینی در نظر گرفته شده اند . به این ترتیب ، این میزها دارای عناصر طراحی چشم نواز هستند .

    یک میز گرد می تواند با ایجاد یک شکل دایره ای به ایجاد تنوع در یک سرسرای مستطیلی کمک کند .

    ثابت شده است که شکل گرد یک میز سرسرا مدور از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است . خطوط منحنی در معماری و طراحی دکوراسیون باعث ایجاد حس تعادل و نرمی می شود . در حالی که خطوط تیز و اشکال هندسی ظاهری تند ایجاد می کنند ، یک میز سرسرا گرد به ورودی شما احساس آرامش می دهد . بسته به سلایق و ترجیحات سبک شما ، خطوط گرد می توانند به طور چشمگیری به طراحی کلی خانه شما کمک کنند .

    میزهای گرد ممکن است دارای طرح های جالب پایه و اشکال هندسی و غیره باشند . علاوه بر این ، برخی از میزهای گرد دارای یک قفسه کوچک در پایه ها هستند تا فضای اضافی برای ذخیره سازی فراهم کنند .

    سطح دایره ‌ای این نوع میز ، آن را برای خانواده‌ هایی با کودکانی که ممکن است با برخورد به یک میز با لبه ‌های تیز و مربعی آسیب ببینند ، انتخابی مطمئن کرده است .

نمونه های میز سرسرا گرد

در ادامه فهرستی از میزهای گرد ورودی موجود امروزی را مشاهده خواهید کرد . این میزها شامل طرح های جذاب و ساختارهای کاربردی می باشد .

میز پایه گرد پاول

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

این میز کناری گرد در رنگ بندی اسپرسو ظاهری واقعاً جاودانه دارد . پایه گرد ، جذابیتِ بصری را ارائه می دهد در حالی که سطح میز فضایی را برای یک گیاه کوچک ، ظرفی برای کلیدهای شما ، یک عکس قاب شده و غیره فراهم می کند . روکش اسپرسو ظاهر چوب واقعی را برای طراحی مجلل و درجه یک تقلید می کند .

میز انتهایی رافرتی

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

میز گرد Rafferty End Table دارای طراحی قدیمی با عناصر فلزی تزئینی ، روکش آنتیک با دست و پایه های فلزی متحرک است . ظاهر فوق العاده سالن شما را از بقیه متمایز می کند و مطمئناً چشم مهمانان شما را به خود جلب می کند .

میز انتهای بکفیلد

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

میز انتهایی بکفیلد دارای روکش چوبی ، قفسه پایینی و طراحی قفس فلزی است . ساختار جالب و منحصر به فرد است در حالی که روکش چوبی یک لمس کلاسیک را ارائه می دهد .

نوع سه : میزهای کنسول نیم دایره

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

میز کنسول نیم دایره در اصل ترکیبی از میز سرسرای گرد و میز کنسول است . این نوع میز از نظر طراحی و کارایی بهترین ها را در هر دو دنیا ارائه می دهد و آن را به انتخابی رایج در بین صاحبان خانه برای استفاده در سرسرا تبدیل می کند .

ویژگی ها و نکات مثبت میز کنسول نیم دایره

میزهای کنسول نیم دایره یک ضلع گرد و یک ضلع صاف دارند . خطوط منحنی سمت گرد ظاهری نرم و زیبا را ارائه می دهند ، در حالی که لبه مستقیم را می توان در مقابل دیوار قرار داد تا فضا را ذخیره کند .

در ادامه تعدادی از ویژگی های اضافی میزهای کنسول نیم دایره آورده شده است :

    میزهای کنسول نیم دایره دارای طول های مختلف هستند تا بتوانید اندازه مناسب را برای ورودی خود انتخاب کنید .

    بسیاری از این نوع از میزهای کنسول دارای یک کشوی کوچک در جلو برای نگهداری اشیاء کوچک ،  کلیدها ، چیزهای کوچک و غیره هستند .

    لبه گرد برای کودکان بی خطر است ، زیرا هیچ گوشه تیز رو به خارج از سالن وجود ندارد .

    میزهای کنسول نیم دایره توسط دو یا چهار پایه پشتیبانی می شوند .

    بسیاری از این نوع میزها دارای یک قفسه کوچک در نزدیکی پایه برای ذخیره سازی اضافی هستند .

نمونه های میز کنسول نیم دایره

این نمونه از میزهای کنسول نیم دایره را بررسی کنید :

میز کنسول Dory

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

میز کنسول Dory نوعی میز کنسول زیبا با شکل نیم دایره است . ایجاد فضای باز تا حد امکان در سرسرای خود کم است ، اما همچنان به اندازه کافی طولانی است که فضای سطحی را برای اشیاء کوچک فراهم کند . این میز توسط چهار پایه بلند پشتیبانی می شود و دارای یک قفسه پایینی برای قرار دادن کتاب های اضافی ، یادگاری و . . . می باشد .

میز کنسول بروک

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

صاحب خانه هایی که به دنبال طراحی دقیق هستند ممکن است این میز کنسول نیم دایره با پایه های طلایی و عناصر طراحی پیچیده را دوست داشته باشند . چهار پایه پشتی دارای اسکرول و طراحی برگ دوست داشتنی برای جذابیت بصری هستند ، در حالی که سطح بالایی برای نمایش گلدان ، شمع یا عکس قاب شده عالی است .

میز کنسول کلیفتون

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

میز کنسول کلیفتون دارای طراحی ساده ای برای هماهنگی با هر دکوراسیون منزل است . در سه رنگ مختلف چوبی موجود است و دارای یک کشوی جلویی برای نگهداری راحت است .

نوع چهارم : بوفه

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

بوفه ها معمولاً برای فراهم کردن فضای ذخیره سازی اضافی در هر اتاقی ، اعم از آشپزخانه ، اتاق غذاخوری یا دفتر کار خانگی استفاده می شوند . با این حال ، این تنوع دکوراسیون نیز به عنوان یک میز عالی برای سرسرای شما عمل می کند .

بوفه چیست ؟

بوفه یک دکوراسیون مستطیل شکل با پایه های کوتاه یا بدون پایه است . دارای ترکیبی از کشوها ، قفسه‌ ها ، کاسه ‌ها و کلبه ‌ها برای فراهم کردن فضای ذخیره‌ سازی برای انواع مختلف اشیاء است .

از بوفه ها اغلب در اتاق های غذاخوری برای نگهداری ظروف یا حتی نشان دادن چینی های خوب استفاده می شود . طراحی رویه تخت نیز به خوبی به چیدمان غذا برای سرو کمک می کند . یک بوفه کوچک به دلیل ترکیب فضای ذخیره سازی و سطح صاف برای نمایش وسایل تزئینی ، یک میز سرسرا ایده آل را می سازد .

ویژگی ها و نکات مثبت یک بوفه

بوفه یک دکوراسیون فوق العاده همه کاره است و ممکن است در سراسر خانه شما استفاده شود . قرار دادن یک بوفه در راهرو جلوی شما فضای ذخیره سازی مناسبی را ارائه می دهد و در عین حال به زیبایی کلی منطقه می افزاید .

بوفه ها در طیف وسیعی از اندازه های مختلف وجود دارند . شما می توانید یکی را متناسب با ابعاد ورودی خانه خود انتخاب کنید . بسیاری از این نوع میزهای ورودی نسبتاً بلند هستند تا کشوها ، قفسه ‌ها یا جاهای کوچکی را برای نگهداری فراهم کنند .

اگر ورودی بزرگی دارید و به دنبال راهی برای داشتن فضای ذخیره سازی بیشتر هستید ، یک بوفه می تواند راه حل شما باشد . بوفه ها به خصوص در مقایسه با میز کنسول یا میز سرسرای گرد ، فضای قابل توجهی را برای نگهداری یادگاری و اشیاء خانگی فراهم می کنند . به علاوه ، نگهداری این اقلام در سرسرا باعث می شود هر زمان که به آن ها نیاز داشته باشید به راحتی در دسترس باشند .

یک بوفه می تواند به عنوان محل نگهداری کفش ها باشد تا ورودی شما را کمتر به هم ریخته و منظم تر کند . مخصوصاً اگر خانواده پرجمعیتی دارید یا اغلب میزبان مهمانان هستید ، داشتن مکانی برای قرار دادن منظم کفش ‌ها ، سالن را تا حد امکان زیبا نگه می ‌دارد .

  Sideboard vs. Credenza: تفاوت چیست ؟

ممکن است عبارات بوفه و credenza را به جای یکدیگر برای یک دکوراسیون با کشو ، کابینت و قفسه برای نگهداری اشیاء مختلف مشاهده کنید . فقط چند تفاوت کوچک بین بوفه و کریدنزا وجود دارد و هر دو میزهای عالی برای سرسرا شما هستند . تفاوت ها عبارتند از :

    بوفه ها در انگلستان تنها ساخته شدند ، در حالی که credenza در قرن چهاردهم انگلستان ایجاد شد .

    بوفه ها معمولاً دارای پایه ها بسیار کوتاه یا بدون پایه هستند . credenzas پاهای کمی بلندتر دارند .

    Credenzas اغلب دارای درب های کشویی هستند ، در حالی که بوفه ها می توانند کلبه هایی برای فضای ذخیره سازی اضافی ارائه دهند .

نمونه هایی از بوفه برای سرسرای شما

این بوفه های عالی برای استفاده در قسمت ورودی ایده آل هستند :

بوفه ابی

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

این بوفه دارای تخته های چوبی با روکش های مختلف برای طراحی کاملا منحصر به فرد است . کابینت ها و کشوهای بزرگ برای ذخیره هر چیزی از کتاب گرفته تا سی دی و عکس ایده آل هستند . به علاوه ، سطح بلندی دارد تا بتوانید اشیاء تزئینی را به نمایش بگذارید تا سرسرای خود را زیباتر کنید .

بوفه آلکمن

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

بوفه Alkmene با طراحی پیچیده و آینه های روی درب ها از دیگر گزینه های موجود متمایز است . هنگامی که باز می شود ، درب ها قفسه بندی صورتی روشن با فضای کافی برای اشیایی مانند کتاب یا حتی کفش نمایش داده می شود . این بوفه در سمت بزرگ تر قرار دارد ، بنابراین انتخاب خوبی برای سرسراهای بزرگ خواهد بود .

بوفه کودی

میز کنسول , میز سرسرا
میز کنسول , میز سرسرا

این بوفه طراحی ساده ای با ترکیبی فوق العاده از کشوها و قفسه بندی برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی در سرسرای شما دارد . طراحی روستیک چوبی جلوی این بوفه با روکش بتن خاکستری ، از سطح بالایی ساخته شده است .

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

#کنسول #بوفه #چوب #چوبی #میز #روستیک #بتن #درب

منبع :


مطالب مرتبط با موضوع میز کنسول :

WhatsApp us