10 طرح میز کنسول ساده

میز کنسول ساده
میز کنسول ساده

در این مقاله به  طرح های میز کنسولی اشاره شده است که می توانید هنگام خرید میز کنسول برای خانه خود از آنها الهام بگیرید .

    میز کنسول چیست ؟

به طور سنتی ، میز کنسول میزی است که توسط کنسول یا براکت پشتیبانی می شود و به دیوار ثابت می شود . میز کنسول همچنین می تواند به گونه ای طراحی شود که محکم روی دیوار قرار بگیرد اما در عوض پایه های براکت مانند داشته باشد . این نوع میز در ابتدا به صورت دال مستطیلی طراحی شده بود که توسط براکت های دیواری پشتیبانی می شد . محبوبیت آنها این روزها به دلیل توانایی منحصر به فردشان در محجوب بودن افزایش یافته است .

نکته شگفت انگیز در مورد میزهای کنسول این است که آنها بسیار متنوع هستند و می توانند به روش های مختلف استفاده شوند ، مانند :

   1 . میز مبل

  2 .   میز گرد

3 .    میز

   4 . میله ها

  5 .  بوفه

   6 . میز ورودی

  7 .  میز تلویزیون

  8 .  میز راهرو

میزهای کنسول به وضوح در طول سال ‌ها تکامل یافته‌ اند ، زیرا ما دیگر هیچ صفحه ‌ای از چیزی را روی دیوار خانه خود نصب نمی‌ کنیم . ما چیزهای غیرضروری را رها کردیم و از تمام مزایای شگفت انگیز چنین میزی بهره برده ایم . امروزه ، میز کنسول را با رویه پهن ، کم عمق و قد بلندش تشخیص می دهند . و یا با شکل مربع / مستطیل آن که نمونه های امروزی تری هستند . اگرچه ، گزینه های ظریف تری مانند شکل نیمه لون ( نیمه ماه ) وجود دارد . بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه قرارگیری و نمایش انواع مختلف میزهای کنسول بیندازیم .  نکاتی که هنگام انتخاب طرح مناسب میز کنسول باید به خاطر بسپارید .

تعریف دیگری از میز کنسول

میزهای کنسول که به عنوان میز راهرو نیز شناخته می شوند ، مبلمان بلندی هستند که بیشتر در راهروی خانه قرار می گیرند ، اما لزوماً لازم نیست چنین باشند ، زیرا در هر قسمتی از خانه به طور یکپارچه جا می شوند . این میزها را می توان به طرق مختلف مورد استفاده قرار داد ، حتی در حالی که همچنان به دکور خانه شما اضافه می شود .

طرح های میز کنسول به طور کلی بلندتر از میز کناری است که در خانه شما وجود دارد . همچنین ، میز کناری به طور کلی به دکوراسیون دیگر اتاق بستگی دارد . بنابراین ، یک میز کناری در هال ممکن است بخشی از ست مبل باشد و یا یک میز کناری در اتاق خواب بخشی از ست تخت و غیره باشد . با این حال ، در همان اتاق طراحی میز کنسول خود به درستی نشان می دهد و مستقل از هر مبلمان دیگری است .

اجازه دهید به چند طرح میز کنسول که می تواند در خانه شما استفاده شود نگاه کنیم .

طراحی میز کنسول شماره 1

میز کنسول ساده
میز کنسول ساده

اگر دکوراسیونی دارید که از شیشه استفاده می‌ کند ، طراحی میز کنسول مانند این طرح ممکن است چیزی باشد که می ‌توانید از آن الهام بگیرید . در حالی که یک میز بلند در بالا وجود دارد ، یک کنسول دوتایی در پایین یک دکوراسیون شیشه ای بزرگ را ایجاد می کند .

طراحی میز کنسول شماره 2

میز کنسول ساده
میز کنسول ساده

اگر ترکیبی از دکوراسیون ژاپنی و اسکاندیناوی را برای خانه خود ترجیح می دهید ، پس ، این طرح میز کنسول عصایی در رنگ های سفید و بژ ، تعادل مناسب ظاهر و میز کنسول با فضای ذخیره سازی را ایجاد می کند .

طراحی میز کنسول شماره 3

میز کنسول ساده
میز کنسول ساده

طراحی میز کنسول فرفورژه ساده با گیاهان داخلی آن ظاهر مینیمالیستی و نزدیک به طبیعت را می دهد . این نوع میز راهرو زمانی هوشمند به نظر می رسد که بخواهید ظاهری خام به خانه خود بدهید .

طراحی میز کنسول شماره 4

میز کنسول ساده
میز کنسول ساده

این طراحی میز کنسول در عین سادگی ظاهری خود ، در واقع به دکوراسیون اتاق غنا می بخشد .

طراحی میز کنسول شماره 5

میز کنسول ساده
میز کنسول ساده

دکوراسیون اتاق غنی با کاشی های مرمری نیز سزاوار مبلمانی است که عدالت را در دکوراسیون اتاق رعایت کند . یک میز کنسول شیک با فضای ذخیره سازی و با چراغ هایی مانند تصویر بالا ، ظاهری لوکس را ایجاد می کند .

طراحی میز کنسول شماره 6

میز کنسول ساده
میز کنسول ساده

میز راهرو با دو کشو یک انتخاب عالی است ، زمانی که به دنبال چیزی هستید که ساده باشد ، دارای انباری باشد و ظاهری درهم و شلوغ به اتاق ندهد می تواند تنها گزینه دوستداشتنی شما باشد .

طراحی میز کنسول شماره 7

میز کنسول ساده
میز کنسول ساده

آیا دیواری در امتداد یک گذرگاه باریک دارید که باید پوشانده شود ؟ حتی با فضای محدود ، می توانید از طراحی میز کنسول مانند این طرح استفاده کنید ، جایی که فضای کافی برای نگه داشتن چند قطعه نمایشی وجود دارد . این باعث می شود که راهرو زیبا به نظر برسد ، بدون اینکه فضای زیادی اشغال کند .

طراحی میز کنسول شماره 8

میز کنسول ساده
میز کنسول ساده

این نوع طراحی میز کنسول برای اتاق خوابی که مبلمان چوبی تیره دارد مناسب است . انتخاب میز کنسول با فضای ذخیره سازی در قسمت زیرین ، اتاق را منظم می کند . با کشوها ، چیزهای مهمی مانند کلید و کیف پول را می توان به راحتی ذخیره کرد .

طراحی میز کنسول شماره 9

میز کنسول ساده
میز کنسول ساده

افزودن یک خط رنگ در طراحی میز کنسول برای همه کارآمد است . این می تواند بخشی از اتاق کودک شما نیز باشد . در واقع ، نداشتن فضای ذخیره‌ سازی ، فضایی را برای فشار دادن چهارپایه به زیر میز فراهم می‌ کند و در نتیجه ظاهری منظم به فضا می‌ دهد .

طراحی میز کنسول شماره 10

میز کنسول ساده
میز کنسول ساده

یک میز کنسول بوهمیایی مانند آنچه در این تصویر وجود دارد ، به راحتی می تواند ساده ترین و راحت ترین راهروها و فضاها را دنج کند .

نکاتی که هنگام انتخاب طرح مناسب میز کنسول باید به خاطر بسپارید :

هنگام انتخاب طرح میز کنسول ، ابتدا به دکوراسیون تم خود فکر کنید و متریال آن را انتخاب کنید . در حالی که طراحی میز کنسول با فضای ذخیره سازی ، به ذخیره سازی لوازم شما کمک می کند ، میزهای بدون فضای ذخیره سازی را می توان در مکان هایی استفاده کرد که لازم است تکه های کوچک مبلمان کاربردی را در زیر آن قرار دهید ، مانند چهارپایه ای که در صورت نیاز در دسترس است اما فضایی را اشغال نمی کند .

سوالات متداول در مورد میز کنسول چوبی :

میزهای کنسول برای چه مواردی استفاده می شوند ؟

میز کنسول یک گزینه ذخیره سازی طولانی و کم عمق است که معمولاً در مقابل دیوار در ورودی یا همسطح پشت یک مبل قرار می گیرد . این یک راه عالی برای استفاده از فضاهای کوچک است تا نه تنها به عنوان فضای ذخیره سازی اضافی عمل کند ، بلکه بخشی از دکوراسیون و شخصیت خانه شما را نیز به نمایش بگذارد

چرا میزهای کنسول به این نام خوانده می شوند ؟

باور عمومی بر این است که اصطلاح میز کنسول از مخفف کلمه فرانسوی  “consolide  ” گرفته شده است ، که به نوبه خود از کلمه لاتین “consolidare  ” به معنای تقویت کردن آمده است . این نام احتمالاً به دلیل طراحی منحصر به فرد خود میز کنسول وارد زبان عامیانه رایج شده است .

به میز کنسول چه می گویید ؟

Filed Under : ایده های تزئینی . در میان پرکارترین قطعات موجود در کاتالوگ دکوراسیون ، میزهای کنسول که به عنوان میز مبل نیز شناخته می شوند ، تقریباً هر کاری را انجام می دهند . تنوع اندازه و دامنه عملکرد آنها به این معنی است که آنها انتخاب های بسیار متنوعی هستند .

میزهای کنسول کجا نگهداری می شوند ؟

میزهای کنسول معمولاً میزهای بلند و باریکی هستند که افراد در ورودی یا راهروی خود قرار می دهند . آنها مبلمان همه کاره ای هستند که می توان آنها را تقریباً در هر جایی از خانه قرار داد ، اما اغلب به عنوان مبلمان ورودی یا راهرو در نظر گرفته می شوند .

چه کسی میز کنسول را اختراع کرد ؟

ریشه های میز کنسول . فرانسه اولین جایی بود که در قرن هفدهم شاهد ساخت میز کنسول بود . اولین بار در آنجا به عنوان یک مبلمان کوچک و زینتی با طرح های نمایشی و جزئیات ظریف و پیچیده معرفی شد .

ارتفاع میز کنسول چقدر است؟

ارتفاع 30 تا 36 اینچ

امروزه ، میزهای کنسول معمولاً 90 تا 102 سانتی متر ارتفاع دارند و دارای قسمت ‌های پهن و کم عمق هستند – معمولاً مربع یا مستطیل هستند ، اما دمی لون ‌ها یک جایگزین زیبا هستند . میزهای کنسول به دلیل حضور محجوب خود برای فضاهای باریک مانند ورودی و راهرو مناسب هستند .

پهنای میز کنسول چقدر باید باشد ؟

به طور متوسط ، یک میز کنسول بین 72  تا 144 سانتی متر  طول ، 78 تا 108 سانتی متر ارتفاع و 36 تا 45 سانتی متر عمق دارد . با این حال ، برخی از میزهای کنسول حتی می توانند تا  213 سانتی متر هم طول داشته باشند . جدول کنسول اندازه ای که در نظر می گیرید باید بر اساس متغیرهای بسیار باشد .

نویسنده : فیروزه پاکزاد

#میز #کنسول #چوب #چوبی #اتاق #آشپزخانه


مطالب مرتبط با موضوع میز کنسول چوبی :

WhatsApp us