12طرح سقف چوبی مدرن برای خانه رویایی شما

مهم نیست که چقدر مواد مدرن وارد بخش سقف شده اند ، طرح های سقف چوبی همچنان بر صحنه تسلط دارند . دلیل این است که چوب درجه یک ، همه کاره و مقرون به صرفه است . چه برای یک ملک مسکونی و چه تجاری ، نصب چوب آسان است ، محافظت صوتی ارائه می دهد و حتی صرفه جویی کلی در انرژی را افزایش می دهد .

ایده هایی برای سقف کاذب چوبی
ایده هایی برای سقف کاذب چوبی

اما این همه مزایای چوب نیست !  نصب پانل های چوبی روی سقف بسیار آسان است و با مراقبت و نگهداری کمی راه طولانی را طی می کند . آنها همچنین اگر از طریق روش های پایدار تهیه شوند ، ناگفته نماند ! چوب سازگار با محیط زیست هستند . به خصوص در مورد ظرافت و حس باکلاسی که آنها به دکوراسیون داخلی کلی ارائه می دهند ، بنابراین ، اگر می خواهید فضایی دنج و گرم به خانه خود بیافزایید ، وقت آن است که به این ایده های طراحی سقف چوبی مدرن نگاهی بیندازید .

جدیدترین طرح های سقف کاذب چوبی در بازار :

برای بررسی 12 سقف چوبی ساده و بهترین سقف با تصاویر و جزئیات ، همراه ما باشید . بیایید نگاهی به آنها بیندازیم .

1 . طرح های سقف پاپ چوبی :

ایده هایی برای سقف کاذب چوبی
ایده هایی برای سقف کاذب چوبی

در اینجا یکی از بهترین ایده های سقف چوبی امروزی وجود دارد که از ترکیبی متنوع از پانل های پاپ و چوبی استفاده می کند . این سبک از کلبه های روستیک الهام گرفته شده است که در آن سقف ها با کنده های قوی ساخته شده است . می توانید متوجه شوید که چگونه بقیه دکورها مانند پانل های کناری با همان موضوع هماهنگ شده اند  . بقیه سقف را سفید نگه دارید تا این مفهوم خاص برجسته شود .

2 . طرح های سقف چوبی برای طرح اتاق نشیمن :

ایده هایی برای سقف کاذب چوبی
ایده هایی برای سقف کاذب چوبی

اگر کل خانه شما روی تم چوبی اجرا می شود ، پس چرا سقف را به حال خود رها کنید ؟ آن را با استفاده از کنده های چوبی محکم که تمام سطح سقف را پوشش می دهد طراحی کنید . از پرتوهای چوبی محکم برای حمایت از پانل های مرکزی استفاده می شود و همچنین جذابیت عجیبی به اتاق نشیمن شما می بخشد . از مبلمان با رنگ روشن برای تکمیل ساختار استفاده کنید .

  3 . طراحی سقف چوبی برای سالن :

انواع مدل سقف کاذب چوبی
انواع مدل سقف کاذب چوبی

راهروی خود را با سقف چوبی رنگی زیبا تزئین کنید . استفاده از نوارهای چوبی برای پوشاندن سقف می تواند جلوه ای مجلل به منطقه نادیده گرفته شده خانه شما ببخشد . برای دید بهتر در تاریکی می توانید از قبل برنامه ریزی کنید تا چراغ ها را علامت گذاری کنید . برخی از پایه های رنگارنگ را به دیوار اضافه کنید یا حتی از تعدادی گل و گیاه برای ارتقای محیط قرار دهید .

  • . طرح های سقف چوبی برای اتاق خواب :
انواع مدل سقف کاذب چوبی
انواع مدل سقف کاذب چوبی

به این طرح سقف خیره کننده برای اتاق خواب نگاه کنید . یک نوع ” دانه ” با یک قاب چوبی ایجاد شده است که در امتداد منطقه تخت قرار دارد . به سقف وصل شده و دارای پایه های رنگ سفید است . برای راحت ‌تر کردن زمان مطالعه ، لامپ ‌های LED قابل تنظیم روی آن نصب شده ‌اند . می ‌توانید آن ‌ها را مطابق میل خود بچرخانید یا آن‌ ها را برای یک خواب راحت خاموش کنید .

 5 . طرح های سقف دیواری چوبی :

انواع مدل سقف کاذب چوبی
انواع مدل سقف کاذب چوبی

آیا می‌ دانستید که امروزه تطبیق دیوارهای کناری با الگوی سقف ، رایج شده است ؟ البته ! در اینجا یکی از این نمونه ها وجود دارد که در آن سقف با یک قاب چوبی که با نوارهای برش نازک ( لور چوبی ) ساخته شده است پوشانده شده است . سقف چیدمان افقی با آرایش عمودی در دیواره کناری در تضاد است . عناصری مانند ساعت های جهانی ، قفسه ها و حتی گیاهان کوچک برای زنده کردن محیط زیست که بسیار کمک کننده است .

 6 . طرح های چوبی سقف آشپزخانه :

انواع مدل سقف کاذب چوبی
انواع مدل سقف کاذب چوبی

اگرچه بسیاری از افراد از استفاده از چوب برای سقف آشپزخانه اجتناب می کنند ، اما کارشناسان پیشنهاد می کنند که ایده استفاده از چوب اصلا بد نیست ! استفاده از چوب های فرآوری شده مخصوصا که نسوز و مقاوم در برابر رطوبت هستند ، یک راه عالی برای تزئین محل پخت و پز شما است . در اینجا یکی از این نمونه ها وجود دارد که در آن سقف بالای پیشخوان اجاق گاز جزیره با چوب فرسوده تزئین شده است تا حسی روستیک به آن اضافه شود .

 7 . طراحی سقف چوبی برای دفتر :

انواع مدل سقف کاذب چوبی
انواع مدل سقف کاذب چوبی

در کنار فرهنگ کاری عالی ، یک دفتر کار با تزئینات خوب نیز نقش کلیدی در حفظ انگیزه کارکنان شما دارد . در اینجا یک فضای کاری امروزی مشاهده می شود که دارای حداقل فضای داخلی برای قرار دادن پانل های چوبی بلوط است . سقف و کف پوش خالی نگه داشته شده و فقط با قاب چوبی برجسته شده است . به این ترتیب می توانید به راحتی مناطق کلیدی دفتر مانند لابی را با چیزی که دوست دارید زیبا کنید !

 8 . طرح های سقف چوبی برای اتاق غذاخوری :

انواع مدل سقف کاذب چوبی
انواع مدل سقف کاذب چوبی

با سرمایه گذاری روی یک دکوراسیون خوب ، زمان صرف غذا را لذت بخش تر کنید . در اینجا یک منطقه غذاخوری معمولی آمریکایی دیده می شود که از کفپوش چوبی و فضای داخلی روشن تشکیل شده است . با این حال ، سقف تمام تفاوت را در اینجا ایجاد می کند . سقف کاذب سفید با تیرهای چوبی بزرگ و روستیک برجسته شده است تا جذابیت عجیبی را به فضای کلی ببخشد  .

 9 . طرح های سقف چوبی برای سالن نشیمن :

انواع مدل سقف کاذب چوبی
انواع مدل سقف کاذب چوبی

اگر می خواهید یک اتاق نشیمن مدرن ایجاد کنید ، اما در عین حال از چوب استفاده کنید ، این یک ایده فوق العاده است . سقف کاذب با طراحی زیبا با لمینت های چوبی در دیوارهای جانبی برجسته شده است . رنگ قهوه ای پررنگ به عنوان کنتراست قابل توجهی با تم تماماً سفید اتاق عمل می کند . توجه داشته باشید که چگونه کفپوش با اتاق با نور روشن هماهنگ شده است !

  10 . طراحی سقف چوبی برای مغازه :

انواع مدل سقف کاذب چوبی
انواع مدل سقف کاذب چوبی

مردم به کافه ‌ها و مکان ‌های خرید می ‌آیند  ، نه فقط برای غذا و خرید کردن ، بلکه برای فضای داخلی منحصر به فرد آن مکان . اگر می خواهید افراد را به مرکز خود جذب کنید و آنها را وادار به بازگشت به محل کار خود کنید ، باید روی یک سقف خوب سرمایه گذاری کنید . در اینجا یکی از این ایده ‌ها طراحی شده است که مستقیماً بر گرفته از یک فیلم تخیلی به نظر می‌ رسد . طرحی انتزاعی حک شده با چوب است که مطمئناً شما را در بین مشتریان برنده خواهد کرد .

 11 . طرح های سقف چوب ساج :

انواع مدل سقف کاذب چوبی
انواع مدل سقف کاذب چوبی

چوب ساج یکی از گران ترین و بادوام ترین چوب های تاریخ است ! به خصوص در خانه های نسل قدیم ، چوب ساج یک ماده اصلی برای ساخت پنجره ها ، درب ها و حتی سقف ها بوده است . این یکی از این طرح های زرق و برق دار است که با چوب ساجِ محکم ساخته شده است که ظاهری عالی به دکوراسیون می بخشد . سقف کاشی چوبی در سبک دراپ قطعاً برای شما تحسین های زیادی را برای سلیقه منحصر به فرد شما به همراه خواهد داشت !

 12 . سقف کاذب چوبی آماده :

انواع مدل سقف کاذب چوبی
انواع مدل سقف کاذب چوبی

همان طور که قبلا ذکر شد ، نصب سقف های چوبی بسیار آسان است ، به خصوص اگر یک مدل آماده باشد . به این سقف اتاق غذاخوری که دارای یک عنصر چوبی معلق در بالای قسمت نشیمن است ، نگاهی بیندازید . شما می توانید با ارائه اندازه گیری ها و الزامات مناسب ، یکی از این سازه ها را برای اتاق خود سفارش دهید . بسته به نوع متریال مورد استفاده و اندازه ، محدوده قیمت متفاوت است . تنها کاری که باید انجام دهید این است که این اکسسوری را روی سقف و ویلای خود ثابت کنید ! تماشا کنید که اتاق شما شکل جدیدی پیدا می کند !

همه این ها برخی از بهترین سقف های چوبی هستند که باید مراقب آنها باشید ! قبل از سرمایه گذاری در یکی از این سقف ها ، به شما توصیه می کنیم که کیفیت چوب را به طور کامل بررسی کنید و همچنین مطمئن شوید که برای مقاومت در برابر حشرات ، رطوبت ، تغییرات آب و هوا و حتی آتش ، از نظر شیمیایی درمان شده است . بهتر است از چوب های ارزان قیمت اجتناب کنید ، زیرا می تو اتاق را از بین ببرند و حتی خیلی زود خراب می شوند . به سراغ برندهای قابل اعتماد بروید و سرمایه گذاری تان ارزشش را داشته باشد !

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : سقف چوبی ، انواع سقف چوبی مدرن

مطالب مرتبط با موضوع سقف کاذب چوبی :

WhatsApp us