7 دلیل برای نصب کفپوش چوبی روی پله ها

چرا کف پله چوبی ؟

کف پله چوبی , کفپوش پله
کف پله چوبی , کفپوش پله

در این مقاله 7 دلیل برای نصب کفپوش چوبی برای پله ها آورده شده است . نصب کفپوش چوبی روی پله ها به خانه شما جذابیت بیشتری می افزاید . در حالی که انتخاب کفپوش برای خانه شما می تواند نسبتاً ساده باشد ، ولی برای پله ها می تواند کمی دشوارتر باشند . برای نصب ، توصیه همیشگی ما این است که از یک کف ساز حرفه ای یا نجار استفاده کنید . در مورد هزینه هم ، هزینه بیشتری نسبت به فرش دارد اما دو برابر بیشتر از آن دوام می آورد ؟

 لطفاً ادامه مطلب را بخوانید تا متوجه شوید که چرا کفپوش های چوبی روی پله ها یک انتخاب عالی است .

  • بسیار آسان برای تمیز نگه داشتن

کفپوش چوبی ، گزینه ای بسیار کم تعمیر و نگهداری برای خانه شما فراهم می کند . کفپوش‌ های چوبی به اندازه فرش گرد و غبار یا مواد حساسیت ‌زا را جمع نمی ‌کنند و تمیز کردن آن بیشتر شامل جارو کردن و تمیز کردن چند بار در هفته است .

  • پوشیدن کفپوش چوبی روی پله ها سخت است .

اگر از کف چوبی خود مراقبت می کنید ، دلیلی وجود ندارد که این کفپوش یک عمر دوام نداشته باشد ، یک کفپوش چوبی مراقبت شده یک انتخاب عالی است . اگر می ‌خواهید زیبا به نظر برسند ، فرش‌ های روی پله ‌ها معمولاً هر چند سال یک بار نیاز به تعویض دارند .

  • هزینه نصب کفپوش چوبی روی پله ها

هزینه اولیه ممکن است بیشتر از داشتن یک فرش باشد ، اما به صرفه جویی طولانی مدت در مقایسه با چندین بار تعویض فرش فکر کنید .

  • انتخاب عالی برای مبتلایان به آسم و آلرژی

حدود 5.4 میلیون نفر در ایران مبتلا به آسم هستند ، به این معنی که آسم از هر 11 نفر یک نفر و در هر پنج خانواده یک نفر را مبتلا می کند . اگر در حال بازسازی یا ساختن یک خانه جدید هستید ، فرصت ایده آلی برای ایجاد یک کف چوبی سالم دارید . فرش بزرگ ترین عامل ایجاد گرد و غبار در خانه است . آنها حاوی مو و پوست مرده ، خاک و حشرات می شوند . به نظر می رسد گرد و غبار روی زمین و مایت های گرد و غبار در فرش ها از بزرگ ترین محرک های آلرژی و آسم محسوب می شوند .

زمان بلند مدت

در یک خانه مسکونی ، داشتن پله های چوبی چندین دهه دوام می آورد . آنها به راحتی قابل بازسازی هستند ، فقط ابتدا کمی سنباده لازم است سپس با روغن یا لاک پایان بندی را انجام دهید . بنابراین می توانید بارها و بارها از ظاهر جدید آن لذت ببرید .

  • به خانه شما فاکتور شگفت انگیز می دهد

فقط تصور کنید وارد یک خانه می شوید و اولین چیزی که می بینید پله های زیبای بلوط است . ما همیشه یک کف ساز حرفه ای یا نجار را توصیه می کنیم که متناسب با انتخاب شما در کفپوش چوبی فعالیت داشته باشد . از آنجایی که یک پله چوب بلوط می تواند به اندازه کافی زیبا و دوست داشتنی باشد ، پس فرش کردن راه پله یک الزام نخواهد بود .

  • کفپوش بلوط انتخاب شماره یک پله است

کفپوش های بلوط فوق العاده به نظر می رسند و پرفروش ترین گونه چوب در ایران است . کفپوش‌ های چوبی بسیار متنوع است ، اما مد کنونی داشتن یک کف ‌پوش بلوط واقعی روی پله ‌های ، مدرن ، کلاسیک ، و صنعتی است . راه پله چوبی در فضاهای نشیمن با پلان باز شگفت انگیز به نظر می رسد . هنگام انتخاب کفپوش چوبی به دنبال چوب های پایدار و تامین کنندگانی باشید که محصولات چوبی تایید شده را تهیه می کنند .

ما کف ‌پوش ‌های بلوط مهندسی شده را با عرض 220 میلی ‌متر با لبه‌ های پلکان بلوط به صورت ناتمام ، لاکی یا رنگ ‌آمیزی می ‌فروشیم . بنابراین می توانید مطمئن باشید که دماغه راه پله کاملاً با کفپوش بلوط تناسب دارد . بنابراین می توانید از خرید خود مطمئن باشید .

ایده های راه پله برای مطابقت با کف های چوبی جامد سفارشی شما

کف پله چوبی , کفپوش پله
کف پله چوبی , کفپوش پله

وقتی کفپوش چوبی جامد عالی را برای خانه خود انتخاب کردید ، وقت آن است که به فکر پله هایی باشید که قرار است نصب کنید . از این گذشته ، کف‌ های چوبی پایه‌ ای برای طراحی کلی هستند و شما دوست دارید که تا حد ممکن گرم و جذاب باشند .

راه پله ای که انتخاب می کنید باید با کف ترکیب شود و همچنین جذاب باشد . چیزهای ظریف مانند جهت دانه ، ساخت و ساز ، کانتور چوب ، و رنگ و بافت نهایی تأثیر زیادی بر ظاهر کلی راه پله دارد .

نکاتی را که در طول سال ‌ها با بسیاری از مشتریانی که طرحی برای پلکان خود انتخاب کرده ‌اند ، در میان گذاشته ایم را در ادامه فهرست کرده ایم .

دانه چوب

هنگام قرار دادن یک طبقه در راه پله ، جهت دانه بندی چوب بسیار مهم است . چشمان ما دوست دارند الگوها را بیابند و دانه های نرم و روان را در یک کف چوبی جدید دنبال کنند . اما اگر این چشم را به فضایی هدایت کند که جهت دانه متوقف شود و عمود بر کف چوب سخت اجرا شود ، مانعی ناگهانی ایجاد می کند که جریان کلی و طراحی راه پله را مختل می کند .

اولین پله باید دارای دانه ای باشد که به موازات کف باشد تا مردم را دعوت به ادامه کار کند . پله های خمیده کمی بزرگ تر هستند و شکل محدب به ذهن می دهد که انتقال نرم و قابل قبول است .

در ادامه می ‌بینید که جهت چوب ‌ها عمود بر کف است ، اما پله ‌ها طرح هندسی جالبی را ارائه می دهند که زمینه را برای انتقال فراهم می ‌کند .

کف پله چوبی , کفپوش پله
کف پله چوبی , کفپوش پله

منطقه دیگری که در آن تغییر جهت دانه قابل قبول است ، در قسمت دهانه های بزرگ است که در آن یک پله در پایین بین اتاق ها وجود دارد . در اینجا ، یک تقسیم بندی واضح از فضاها وجود دارد ، بنابراین می توانید یک قطعه دماغه یا یک کف پله سفارشی نصب کنید – هدف این است که درزها را به حداقل برسانید و از عنصری استفاده کنید که تمام طول دهانه را بچرخاند .

ساخت و ساز

کف پله چوبی , کفپوش پله
کف پله چوبی , کفپوش پله

راه پله های ساده که دارای حداقل عناصر هستند برای طراحانی که می خواهند تاکید خانه را بر فضا بگذارند عالی هستند . با این حال ، هنگامی که یک راه پله با طرح بسیار ساده طراحی می کنید ، ذهن به ایمنی اهمیت می دهد .

مطمئن شوید که پلکانی طراحی کنید که حس کیفیت و ثبات را به شما بدهد و عناصری را که با مقیاس و کیفیت بقیه خانه مطابقت داشته باشد ، در نظر بگیرید . اگر می ‌خواهید نرده‌ ها را ساده ‌سازی کنید ، ساختار و طراحی را با طراحی دستی اصلاح‌ شده یا کف‌ های سفارشی ضخیم‌ تر تقویت کنید که می ‌تواند حس لوکس و شخصی ‌سازی بیشتری ارائه دهد .

بُعد ، ابعاد ، اندازه

کف تخته ای پهن برای راه پله ها عالی است . مطمئن شوید که ابعاد آن با چوب کف‌ های شما مطابقت و جریان دارد ، داشتن یک کف تخته ‌ای پهن که با کف پله ‌های ساخته شده از نوارهای باریک چوبی پوشانده شده است ، ظاهر خوبی ندارد . این می تواند کیفیت طراحی و ظاهر را کاهش دهد . هنگام سفارش پله با مشاور صحبت کنید تا در مورد چسباندن کف پله با قطعاتی که از نظر عرضی مشابه کفپوش هستند ، به شما کمک کند.

رنگ

کف پله چوبی , کفپوش پله
کف پله چوبی , کفپوش پله

هنگامی که بدانید از چه نوع چوبی برای کفپوش خود استفاده می کنید – کف بلوط جامد ، کفپوش چوبی کاج یا چوب اصلاح شده ، می توانید شروع به انتخاب رنگ کنید . در بیشتر موارد رنگی که در کف استفاده می کنید مشابه رنگی است که در راه پله استفاده می کنید . با این حال ، اگر یک کفپوش از پیش ساخته شده از چوب سخت سفارش دهید ، احتمالاً نمی ‌خواهید کف پله‌ هایتان را همزمان آماده کنید . اجزای پله در طول فرآیند نصب مورد سوء استفاده زیادی قرار می گیرند ، بنابراین تکمیل پله ها در محل به طور معمول ایده آل است . این به شما کمک می کند از هرگونه هزینه اضافی برای تعمیر یا تعویض جلوگیری کنید .

رایزرها

یکی دیگر از عناصر طراحی که باید در نظر گرفته شود این است که آیا می‌ خواهید بالابرها با پله‌ ها مطابقت داشته باشند یا خیر . در اینجا چند گزینه وجود دارد :

رایزرهای طبیعی

از چوب طبیعی به عنوان تضاد با کف پوش پله های چوبی تیره استفاده کنید . یا روی رایزرها از همان چوبی که روی کف ها استفاده شده است ، استفاده کنید .

رایزرهای نقاشی شده

رایزرهای رنگ شده یک گزینه طراحی بسیار محبوب هستند ، به ویژه زمانی که در برابر کفپوش های چوبی تیره یا کف چوبی با تنوع زیادی مانند کفپوش های چوبی احیا شده قرار می گیرد .

رایزرهای کاشی کاری شده یا تزئینی

کف پله چوبی , کفپوش پله
کف پله چوبی , کفپوش پله

اگر طبیعت خانه شما کمی تزئینی یا التقاطی است ، از این فرصت استفاده کنید تا با رنگ یا کاشی ، کمی آثار هنری به راس خانه خود اضافه کنید .

کف پله چوبی , کفپوش پله
کف پله چوبی , کفپوش پله

فرآیند طراحی ایجاد کف و پله های چوبی جدید شما می تواند سرگرم کننده باشد . بگذارید کفپوش های چوبی به شما کمک کنند چیزی الهام بخش و دعوت کننده در فضای جدید خود ایجاد کنید .

کف پله چوبی , کفپوش پله
کف پله چوبی , کفپوش پله

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : کفپوش چوبی ، راه پله چوبی

منبع : rhwoodfloors.ie


مطالب مرتبط با موضوع کف پله چوبی :

WhatsApp us