نحوه نصب کفپوش چوبی روی پله ها

کفپوش پله چوبی
کفپوش پله چوبی

در بسیاری از خانه ها ، هنگامی که از درب ورودی عبور می کنید ، برجسته ترین چیزی که می بینید راه پله است . به همین دلیل است که اطمینان از زیبایی پله ‌ها برای داشتن خانه ‌ای با ظاهری زیبا کلیدی است و همچنین پله‌ های چوبی گزینه ‌ای عالی هستند .

راه‌ حل ‌های کف‌ پوش چوبی بسیار متنوعی برای پله ‌ها وجود دارد و در این مقاله ، برخی از این گزینه ‌ها را بررسی می‌ کنیم و همچنین نکاتی را در مورد نحوه نصب پله ‌های چوبی از جمله کف‌ ها و بالابرها ، نوک پله ‌ها و قالیچه ‌ها ارائه می ‌کنیم .

همانند سایر کفپوش ‌های چوب سخت در خانه شما ، راه پله ها ارزش افزوده دارد و به دلیل دوام چوب جامد ( تمام چوب ) و کفپوش ‌های چوبی مهندسی شده ، برای سال‌ های آینده نیز فوق‌ العاده به نظر می ‌رسند .

پله ها علاوه بر اینکه یک ویژگی برجسته هستند ، وظیفه تلاقی طبقات پایین و بالایی خانه را نیز بر عهده دارند . بنابراین مهم است که یک جریان یکپارچه بین این دو ( یا بیشتر ) قسمت از خانه خود ایجاد کنید که اغلب بر اساس نیاز ، سبک های مختلفی دارند .

به عنوان مثال ، بسیاری از مردم انتخاب می ‌کنند که کف‌ پوش چوبی در راهروی خود داشته باشند ، این کفپوش برای مکان ‌های پرتردد بسیار مناسب است ، به‌ ویژه برای کسانی که از بیرون وارد می ‌شوند ، زیرا به سختی کثیف می شوند و تمیز کردن آن ها آسان است . بنابراین ، ادامه کفپوش های چوبی روی راه پله ، با زیبایی بی انتها و گرمای ظریف خود ، نقطه کانونی خیره کننده ای ایجاد می کند .

همچنین ، اگر طبقه بالا فرش شده است ، داشتن پله های چوبی با قالیچه به ترکیب یکپارچه کفپوش چوبی طبقه پایین با طبقه بالایی کمک می کند .

مزایای کفپوش چوبی روی پله ها

برخی از مزایای کلیدی نصب کفپوش های چوبی بر روی پله ها به طور خلاصه عبارتند از :

     پله های چوبی ارزش بیشتری به خانه شما می بخشد .

     پله های چوبی به راحتی تمیز می شوند .

     آنها بادوام و ماندگار هستند .

     آلرژن و گرد و غبار کمتری نسبت به فرش ایجاد می کنند .

     کفپوش چوبی گرم است .

     پله های چوبی همه کاره هستند .

    آنها می توانند برای هر سبک خانه ای مناسب باشند .

    چوب جامد ( تمام چوب ) یا پله های چوبی مهندسی شده از نظر زیبایی شناسی زیبا هستند .

نصب کفپوش چوبی روی پله ها

آماده سازی پله ها

کف پله چوب بلوط ، انواع کفپوش و چوب کف پله چوبی ، نصب کف پله چوبی
کف پله چوب بلوط ، انواع کفپوش و چوب کف پله چوبی ، نصب کف پله چوبی

هرگونه پوشش کف موجود مانند فرش ، از جمله هر گونه منگنه و میخ را با انبردست سوزنی و یا یک قلاب برای آنهایی که سرسخت ‌تر هستند ، بردارید .

کف ‌های چوبی باید روی سطحی صاف گذاشته شوند ، این شامل پله ها می شود . با استفاده از یک اندازه گیری طول بلند ، هر پله را بررسی کنید تا مطمئن شوید که بیش از 3 میلی متر اختلاف وجود ندارد .

اگر بیش از 3 میلی متر اختلاف وجود دارد ، آن را سنباده بزنید یا از یک ترکیب خود تراز کننده استفاده کنید .

پله ها علاوه بر تراز بودن ، باید تمیز ، خشک و محکم باشند .

تخته ها را به اندازه کوتاه کنید

این یک حقیقت قدیمی است ، اما دو بار اندازه گیری کنید ، یک بار قطع کنید .

اندازه گیری هایی که باید انجام دهید عبارتند از طول و عرض ، رایزر که پشت هر پله است و کف که قسمتی است که روی آن می ایستید . شما باید هر مرحله را به صورت جداگانه اندازه گیری کنید . سپس هر تخته را شماره گذاری کنید تا بتوانید به راحتی آنها را مطابقت دهید .

مطمئن شوید که چوب خود را خیلی کوچک نمی برید – اگر خیلی بزرگ یا خیلی کوچک هستند و آن تخته را هدر داده اید ، می توانید تنظیم کنید .

برای برش وقت بگذارید ، روی سطح مناسب برش دهید و از PPE مناسب مانند دستکش و عینک استفاده کنید .

کف پله چوب بلوط ، راش ، کاج روسی ، انواع کفپوش و چوب کف پله چوبی ، نصب کف پله چوبی
کف پله چوب بلوط ، راش ، کاج روسی ، انواع کفپوش و چوب کف پله چوبی ، نصب کف پله چوبی

نصب رایزر

رایزرها ابتدا باید نصب شوند . این امر استحکام مناسب مورد نیاز برای کف ها را فراهم می کند .

از پایین شروع کنید و به سمت خشک بروید ، ابتدا قبل از استفاده از یک لایه نازک چسب ، رایزرها را قرار دهید و مطمئن شوید که دستورالعمل ‌های سازنده را دنبال کرده ‌اید و از تهویه کافی اطمینان حاصل کنید .

هنگامی که رایزر در جای خود قرار گرفت ، آن را با سه میخ با فاصله یکسان در سمت راست ، چپ و وسط به رشته ها وصل کنید . این میخ ها به ازای هر رایزر است . این اطمینان حاصل می کند که کف های شما یک پایه محکم دارند .

نصب کف

همانند رایزرها ، پس از بررسی دوبار و سه بار اندازه گیری ، کف های خود را به دقت برش دهید . ابتدا آنها را خشک کنید تا مطمئن شوید که تناسب مناسبی دارید و هر گونه تنظیمات لازم را انجام دهید .

طبق دستورالعمل سازنده ، یک لایه نازک از چسب را به خود پله بمالید سپس تخته را روی پله قرار دهید و از پایین شروع کنید .

چسباندن آنها با میخ های 6 سانتی متری در جای خود را ، معمولاً بهترین کار می ‌دانند ، همانطور که در زاویه 45 درجه ضربه می زنید . میخ ها را طبق دستورالعمل رایزرها قرار دهید و در نهایت سوراخ های میخ را با پرکننده مناسب پر کنید .

برخورد با دماغه پله ها

دماغه پله ها لبه بیرون زده روی کف است که بر روی رایزر آویزان است . مقداری که اورهنگ می شود معمولاً حداقل 16 میلی متر یا 2 سانتی متر تا حداکثر 5 سانتی متر است .

دماغه بعد از رایزرها و کف ها در جای خود قرار می گیرد به جز قسمت بالایی که اگر قرار است کف آن چوبی باشد معمولاً همزمان با کفپوش چوبی نصب می شود .

قبل از نصب دماغه از تمیز و خشک بودن کف ها اطمینان حاصل کنید تا از عملکرد صحیح چسب اطمینان حاصل کنید . پس از چسباندن اطمینان حاصل کنید که هیچ کس روی آن راه نمی ‌رود تا زمانی که چسب کاملاً خشک شود .

نصب رانر

وجود یک رانر روی پله های چوبی یا چوب مهندسی شده می تواند به لغزندگی آنها کمک کند و در نتیجه خطر کمتری برای کودکان خردسال ، حیوانات خانگی یا افراد مسن یا ناتوان به همراه داشته باشد . این باعث می شود آن را در کنار پله های چوبی به یک انتخاب متداول تبدیل کند .

مهمترین چیز در قرار دادن رانر روی پله ها اندازه گیری و درست کردن زاویه اولیه است . ایجاد ردهای مداد که به راحتی پاک می شوند در جایی که رانر باید قرار گیرد ایده خوبی است . در غیر این صورت ، همانطور که منگنه می‌ کنید ، فرش از یک طرف جدا می‌ شود و شرایط را سخت می کند .

پس رانر را می توان با منگنه های فرش در جای خود منگنه کرد .

یک حرفه ای استخدام کنید

برای کسانی که تجربه زیادی در بهبود خانه دارند ، نصب کفپوش چوبی روی پله‌ ها کار نسبتاً ساده با حداقل اتلاف زمان خواهد بود .

با این حال ، برای کسانی که تجربه زیادی ندارند و نیاز به انجام سریع کار دارند ، یا می ‌خواهند بهترین کیفیت را داشته باشند ، توصیه می‌ کنیم یک متخصص را استخدام کنند تا کف ‌پوش مهندسی شده یا چوب سخت آنها را روی پله‌ های شان نصب کند .

چگونه کفپوش های چوبی ما می توانند کمک کنند ؟

وب سایت فن و هنر به شما این امکان را می دهد که کفپوش مناسبی را جستجو کنید که مطابق با مناسب بودن خانه شما باشد . این شامل کف ‌پوش ‌هایی است که برای پله‌ ها مناسب است – فقط کافیست در صفحه اصلی ما   بروید و روی نماد « پله‌ ها » کلیک کنید . پیدا کردن کفپوش چوبی مناسب برای پله‌ مورد نظرتان آسان ‌تر خواهد شد .

فن و هنر موارد زیر را ارائه می دهد :

     نمونه های رایگان ، به طوری که می توانید ایده واقعی از نحوه ظاهر کفپوش در خانه خود داشته باشید .

     طیف گسترده ای از انواع و سبک های کفپوش .

     بهترین قیمت ها ، ما مرتباً قیمت های خود را در برابر رقبای خود بررسی می کنیم تا مطمئن شویم بهترین پیشنهاد را به شما ارائه می دهیم .

     تحویل سریع به این معنی است که می توانید کفپوش جدید خود را در کمتر از  …. روز داشته باشید .

     مشاوره تخصصی ، ما بیش از 2 نسل دانش در مورد همه چیز کفپوش چوبی داریم . از انتخاب کف پله چوبی مناسب ، نصب کف چوبی و مراقبت از کف چوبی .

     اشتیاق به محصولات ما ، ما به محصولات خود اعتقاد داریم ، ما با کف چوبی زندگی می کنیم و می خواهیم همه مشتریان ما کفپوش چوبی مناسبی برای نیازهای خود داشته باشند .

     کف چوبی با کیفیت ، ما فقط از بهترین شرکت های کفپوش چوبی استفاده می کنیم ، جایی که ما فقط بهترین چوب جامد ( تمام چوب ) و چوب مهندسی شده را تهیه می کنیم . این بدان معناست که شما می توانید از ما خرید کنید و بدانید که کف شما تضمین شده است که بالاترین استاندارد را دارد .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : کفپوش چوبی ، کفپوش چوبی پله ، راه پله چوبی


مطالب مرتبط با موضوع کف پله چوبی :

 • کف پله ام دی اف
  کف پله های ام دی اف، یکی از پرکاربرد ترین نوع کف پوشی برای پله ها است. این نوع کف پوش توسط شرکت های مختلفی تولید می شود و می توان به سادگی در بازار با تنوع رنگ و طرح های مختلفی آن را یافت.
 • خرید کف پله چوبی
  کف پله چوبی یکی از روش های شیک و به صرفه ای است که برای اجرای پله ها استفاده می شود. این روش به دلیل زیبایی ظاهری آن و مقاومت برخورداری که در برابر شرایط آب و هوایی دارد
 • یک کف پله چوبی چگونه نصب می شود
  لازم به ذکر است که بهتر است برای نصب کف پله چوبی، از خدمات یک نجار و کارشناس تخصصی در این زمینه استفاده شود تا کیفیت کار بالا باشد
 • اجرای کف پله چوبی ، کفپوش پله چوبی ، کاور و باکس پله فلزی
  روش‌های ساخت کف پله چوبی چیست؟ قیمت کف پله چوبی 1402 ضخامت کف پله چوبی خرید کف پله چوبی قیمت پله چوبی بهترین چوب برای کف پله
 • نحوه نصب کف پله چوبی روی پله ها
  در بسیاری از خانه ها ، هنگامی که از درب ورودی عبور می کنید ، برجسته ترین چیزی که می بینید راه پله است . به همین دلیل است که اطمینان از زیبایی پله ‌ها برای داشتن خانه ‌ای با ظاهری زیبا کلیدی است و همچنین پله‌ های چوبی گزینه ‌ای عالی هستند .

WhatsApp us