نحوه نصب کفپوش چوبی روی پله ها

کفپوش پله چوبی
کفپوش پله چوبی

در بسیاری از خانه ها ، هنگامی که از درب ورودی عبور می کنید ، برجسته ترین چیزی که می بینید راه پله است . به همین دلیل است که اطمینان از زیبایی پله ‌ها برای داشتن خانه ‌ای با ظاهری زیبا کلیدی است و همچنین پله‌ های چوبی گزینه ‌ای عالی هستند .

راه‌ حل ‌های کف‌ پوش چوبی بسیار متنوعی برای پله ‌ها وجود دارد و در این مقاله ، برخی از این گزینه ‌ها را بررسی می‌ کنیم و همچنین نکاتی را در مورد نحوه نصب پله ‌های چوبی از جمله کف‌ ها و بالابرها ، نوک پله ‌ها و قالیچه ‌ها ارائه می ‌کنیم .

همانند سایر کفپوش ‌های چوب سخت در خانه شما ، راه پله ها ارزش افزوده دارد و به دلیل دوام چوب جامد ( تمام چوب ) و کفپوش ‌های چوبی مهندسی شده ، برای سال‌ های آینده نیز فوق‌ العاده به نظر می ‌رسند .

پله ها علاوه بر اینکه یک ویژگی برجسته هستند ، وظیفه تلاقی طبقات پایین و بالایی خانه را نیز بر عهده دارند . بنابراین مهم است که یک جریان یکپارچه بین این دو ( یا بیشتر ) قسمت از خانه خود ایجاد کنید که اغلب بر اساس نیاز ، سبک های مختلفی دارند .

به عنوان مثال ، بسیاری از مردم انتخاب می ‌کنند که کف‌ پوش چوبی در راهروی خود داشته باشند ، این کفپوش برای مکان ‌های پرتردد بسیار مناسب است ، به‌ ویژه برای کسانی که از بیرون وارد می ‌شوند ، زیرا به سختی کثیف می شوند و تمیز کردن آن ها آسان است . بنابراین ، ادامه کفپوش های چوبی روی راه پله ، با زیبایی بی انتها و گرمای ظریف خود ، نقطه کانونی خیره کننده ای ایجاد می کند .

همچنین ، اگر طبقه بالا فرش شده است ، داشتن پله های چوبی با قالیچه به ترکیب یکپارچه کفپوش چوبی طبقه پایین با طبقه بالایی کمک می کند .

مزایای کفپوش چوبی روی پله ها

برخی از مزایای کلیدی نصب کفپوش های چوبی بر روی پله ها به طور خلاصه عبارتند از :

     پله های چوبی ارزش بیشتری به خانه شما می بخشد .

     پله های چوبی به راحتی تمیز می شوند .

     آنها بادوام و ماندگار هستند .

     آلرژن و گرد و غبار کمتری نسبت به فرش ایجاد می کنند .

     کفپوش چوبی گرم است .

     پله های چوبی همه کاره هستند .

    آنها می توانند برای هر سبک خانه ای مناسب باشند .

    چوب جامد ( تمام چوب ) یا پله های چوبی مهندسی شده از نظر زیبایی شناسی زیبا هستند .

نصب کفپوش چوبی روی پله ها

آماده سازی پله ها

کف پله چوب بلوط ، انواع کفپوش و چوب کف پله چوبی ، نصب کف پله چوبی
کف پله چوب بلوط ، انواع کفپوش و چوب کف پله چوبی ، نصب کف پله چوبی

هرگونه پوشش کف موجود مانند فرش ، از جمله هر گونه منگنه و میخ را با انبردست سوزنی و یا یک قلاب برای آنهایی که سرسخت ‌تر هستند ، بردارید .

کف ‌های چوبی باید روی سطحی صاف گذاشته شوند ، این شامل پله ها می شود . با استفاده از یک اندازه گیری طول بلند ، هر پله را بررسی کنید تا مطمئن شوید که بیش از 3 میلی متر اختلاف وجود ندارد .

اگر بیش از 3 میلی متر اختلاف وجود دارد ، آن را سنباده بزنید یا از یک ترکیب خود تراز کننده استفاده کنید .

پله ها علاوه بر تراز بودن ، باید تمیز ، خشک و محکم باشند .

تخته ها را به اندازه کوتاه کنید

این یک حقیقت قدیمی است ، اما دو بار اندازه گیری کنید ، یک بار قطع کنید .

اندازه گیری هایی که باید انجام دهید عبارتند از طول و عرض ، رایزر که پشت هر پله است و کف که قسمتی است که روی آن می ایستید . شما باید هر مرحله را به صورت جداگانه اندازه گیری کنید . سپس هر تخته را شماره گذاری کنید تا بتوانید به راحتی آنها را مطابقت دهید .

مطمئن شوید که چوب خود را خیلی کوچک نمی برید – اگر خیلی بزرگ یا خیلی کوچک هستند و آن تخته را هدر داده اید ، می توانید تنظیم کنید .

برای برش وقت بگذارید ، روی سطح مناسب برش دهید و از PPE مناسب مانند دستکش و عینک استفاده کنید .

کف پله چوب بلوط ، راش ، کاج روسی ، انواع کفپوش و چوب کف پله چوبی ، نصب کف پله چوبی
کف پله چوب بلوط ، راش ، کاج روسی ، انواع کفپوش و چوب کف پله چوبی ، نصب کف پله چوبی

نصب رایزر

رایزرها ابتدا باید نصب شوند . این امر استحکام مناسب مورد نیاز برای کف ها را فراهم می کند .

از پایین شروع کنید و به سمت خشک بروید ، ابتدا قبل از استفاده از یک لایه نازک چسب ، رایزرها را قرار دهید و مطمئن شوید که دستورالعمل ‌های سازنده را دنبال کرده ‌اید و از تهویه کافی اطمینان حاصل کنید .

هنگامی که رایزر در جای خود قرار گرفت ، آن را با سه میخ با فاصله یکسان در سمت راست ، چپ و وسط به رشته ها وصل کنید . این میخ ها به ازای هر رایزر است . این اطمینان حاصل می کند که کف های شما یک پایه محکم دارند .

نصب کف

همانند رایزرها ، پس از بررسی دوبار و سه بار اندازه گیری ، کف های خود را به دقت برش دهید . ابتدا آنها را خشک کنید تا مطمئن شوید که تناسب مناسبی دارید و هر گونه تنظیمات لازم را انجام دهید .

طبق دستورالعمل سازنده ، یک لایه نازک از چسب را به خود پله بمالید سپس تخته را روی پله قرار دهید و از پایین شروع کنید .

چسباندن آنها با میخ های 6 سانتی متری در جای خود را ، معمولاً بهترین کار می ‌دانند ، همانطور که در زاویه 45 درجه ضربه می زنید . میخ ها را طبق دستورالعمل رایزرها قرار دهید و در نهایت سوراخ های میخ را با پرکننده مناسب پر کنید .

برخورد با دماغه پله ها

دماغه پله ها لبه بیرون زده روی کف است که بر روی رایزر آویزان است . مقداری که اورهنگ می شود معمولاً حداقل 16 میلی متر یا 2 سانتی متر تا حداکثر 5 سانتی متر است .

دماغه بعد از رایزرها و کف ها در جای خود قرار می گیرد به جز قسمت بالایی که اگر قرار است کف آن چوبی باشد معمولاً همزمان با کفپوش چوبی نصب می شود .

قبل از نصب دماغه از تمیز و خشک بودن کف ها اطمینان حاصل کنید تا از عملکرد صحیح چسب اطمینان حاصل کنید . پس از چسباندن اطمینان حاصل کنید که هیچ کس روی آن راه نمی ‌رود تا زمانی که چسب کاملاً خشک شود .

نصب رانر

وجود یک رانر روی پله های چوبی یا چوب مهندسی شده می تواند به لغزندگی آنها کمک کند و در نتیجه خطر کمتری برای کودکان خردسال ، حیوانات خانگی یا افراد مسن یا ناتوان به همراه داشته باشد . این باعث می شود آن را در کنار پله های چوبی به یک انتخاب متداول تبدیل کند .

مهمترین چیز در قرار دادن رانر روی پله ها اندازه گیری و درست کردن زاویه اولیه است . ایجاد ردهای مداد که به راحتی پاک می شوند در جایی که رانر باید قرار گیرد ایده خوبی است . در غیر این صورت ، همانطور که منگنه می‌ کنید ، فرش از یک طرف جدا می‌ شود و شرایط را سخت می کند .

پس رانر را می توان با منگنه های فرش در جای خود منگنه کرد .

یک حرفه ای استخدام کنید

برای کسانی که تجربه زیادی در بهبود خانه دارند ، نصب کفپوش چوبی روی پله‌ ها کار نسبتاً ساده با حداقل اتلاف زمان خواهد بود .

با این حال ، برای کسانی که تجربه زیادی ندارند و نیاز به انجام سریع کار دارند ، یا می ‌خواهند بهترین کیفیت را داشته باشند ، توصیه می‌ کنیم یک متخصص را استخدام کنند تا کف ‌پوش مهندسی شده یا چوب سخت آنها را روی پله‌ های شان نصب کند .

چگونه کفپوش های چوبی ما می توانند کمک کنند ؟

وب سایت فن و هنر به شما این امکان را می دهد که کفپوش مناسبی را جستجو کنید که مطابق با مناسب بودن خانه شما باشد . این شامل کف ‌پوش ‌هایی است که برای پله‌ ها مناسب است – فقط کافیست در صفحه اصلی ما   بروید و روی نماد « پله‌ ها » کلیک کنید . پیدا کردن کفپوش چوبی مناسب برای پله‌ مورد نظرتان آسان ‌تر خواهد شد .

فن و هنر موارد زیر را ارائه می دهد :

     نمونه های رایگان ، به طوری که می توانید ایده واقعی از نحوه ظاهر کفپوش در خانه خود داشته باشید .

     طیف گسترده ای از انواع و سبک های کفپوش .

     بهترین قیمت ها ، ما مرتباً قیمت های خود را در برابر رقبای خود بررسی می کنیم تا مطمئن شویم بهترین پیشنهاد را به شما ارائه می دهیم .

     تحویل سریع به این معنی است که می توانید کفپوش جدید خود را در کمتر از  …. روز داشته باشید .

     مشاوره تخصصی ، ما بیش از 2 نسل دانش در مورد همه چیز کفپوش چوبی داریم . از انتخاب کف پله چوبی مناسب ، نصب کف چوبی و مراقبت از کف چوبی .

     اشتیاق به محصولات ما ، ما به محصولات خود اعتقاد داریم ، ما با کف چوبی زندگی می کنیم و می خواهیم همه مشتریان ما کفپوش چوبی مناسبی برای نیازهای خود داشته باشند .

     کف چوبی با کیفیت ، ما فقط از بهترین شرکت های کفپوش چوبی استفاده می کنیم ، جایی که ما فقط بهترین چوب جامد ( تمام چوب ) و چوب مهندسی شده را تهیه می کنیم . این بدان معناست که شما می توانید از ما خرید کنید و بدانید که کف شما تضمین شده است که بالاترین استاندارد را دارد .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : کفپوش چوبی ، کفپوش چوبی پله ، راه پله چوبی


مطالب مرتبط با موضوع کف پله چوبی :

 • مجری کف پله چوبی معلق: صنایع چوب ،سازنده و نصاب
  صنایع چوب فن و هنر با سال ها تجربه در زمینه ی ساخت و نصب انواع کف پله چوبی، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. ما در این مجموعه با استفاده از بهترین مواد
 • چوب کف پله گرد: زیبایی و گرما در گذر پله‌ها
  پله‌های گرد با ظرافت و زیبایی منحصر به فرد خود، به عنوان عنصری شاخص در معماری مدرن، نقشی چشمگیر در دکوراسیون داخلی ایفا می‌کنند
 • کف پله چوبی آماده
  طیف وسیعی از کف پله های آماده چوبی را به مشتریان خود ارائه دهد. این محصولات با استفاده از مرغوب ترین چوب ها و با ظرافت تمام تولید شده
 • آموزش ساخت کف پله چوبی ، نکات مهم
  ساخت کف پله چوبی می‌تواند زیبایی و گرما را به خانه شما اضافه کند و همچنین حس لوکس بودن را القا کند ، آموزش ساخت کف پله چوبی
 • طریقه نصب کف پله چوبی
  نصب کف پله چوبی می‌تواند ظاهری زیبا و گرم به راه پله شما ببخشد و همچنین از سایش و پارگی پله‌ها محافظت کند. آموزش

WhatsApp us