طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند

معماران و طراحان ، ساعت ها به ایده های نوآورانه برای ساختن خانه ای کاربردی و زیبا پرداخته اند . گفته می شود ، اغلب ، به سختی به ایده های طراحی راه پله توجه می شود . با این حال ، طراحی راه پله ها اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا آنها کاملاً برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده هستند و پتانسیل تبدیل شدن به نقطه کانونی فضای داخلی را با نوع طراحی مناسب دارند .

طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند ، ساخت کف پله و نرده چوبی
طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند ، ساخت کف پله و نرده چوبی

هنگام ساخت یک راه پله ، راحتی و ایمنی افرادی که از آن استفاده می کنند به اندازه ظاهر آن مهم است . بنابراین ، اگر در حال طراحی خانه خود هستید ، توجه ویژه به برنامه ریزی سبک و طراحی راه پله خود را فراموش نکنید .

آیا برایتان سخت است که مهمانان خود را با سبک های کلاسیک و در عین حال مدرن شگفت زده کنید ؟ آیا می دانید که چوب یکی از بهترین مواد برای به ارمغان آوردن ظاهری پیچیده به خانه شما است و در عین حال از نظر طراحی فوق العاده شیک است ؟

از آنجایی که چوب جدا از اینکه دنج ، خوشایند و جذاب است ، به طور طبیعی ماده ای انعطاف پذیر و بادوام است ، استفاده از آن برای طراحی راه پله ایده بسیار خوبی است . راه پله های چوبی مدرن فضایی طبیعی و ارگانیک را فراهم می کند که با هر نوع طراحی داخلی یا انتخاب رنگی مطابقت دارد .

طرح های راه پله چوبی برای خانه ها نه تنها ارزش زیبایی به خانه شما می بخشد بلکه تعمیر و نگهداری بسیار پایینی نیز دارند . آنها فقط به جارو کردن منظم و تمیز کردن گاه به گاه نیاز دارند تا برای دهه های آینده قوی و تمییز بمانند !

بیایید ایده های ساده طراحی راه پله چوبی را که هر کسی می تواند در خانه خود بگنجاند ، مورد بحث قرار دهیم :

1 . طراحی پلکان چوبی شناور

آیا عاشق آزمایش سبک ها و بازی با طرح های مختلف هستید ؟

پس ، مزایای طرح راه پله چوبی شناور فوراً نظر شما را جلب می کند . اگر کسی هستید که خواهان طراحی معاصر و مینیمالیستی هستید اما همچنین می خواهید سبک کلاسیک را حفظ کنید ، این یکی از بهترین طرح های راه پله چوبی است که می توانید دنبال کنید .

این یک تکنیک فوق العاده برای رسیدن به هماهنگی ایده آل بین طراحی کلاسیک و مدرن است .

طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند ، ساخت کف پله و نرده چوبی
طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند ، ساخت کف پله و نرده چوبی

اگر فکر می کنید پله های چوبی شناور به اندازه کافی مستحکم نیستند ، اشتباه می کنید زیرا ساختار محکمی دارند . با این حال ، مهم است که اطمینان حاصل شود که طراحان خانه پله های چوبی شناور ساخته شده توسط مقررات بین المللی کد مسکونی را انتخاب می کنند .

طبق پروتکل ها ، یک نخ پله باید بتواند بار 91 کیلوگرم را تحمل کند . بنابراین ، مطمئن شوید که از پلکانی استفاده می‌کنید که الزامات مقررات را برای اطمینان از ایمنی خود و خانواده‌ تان رعایت می‌ کند .

برای خانواده هایی که کودک دارند ، راه پله های شناور می تواند وحشتناک باشد ، زیرا به نظر می رسد شکاف های زیادی بین آنها وجود دارد . با این حال ، در واقعیت ، تا زمانی که برای ساخت راه پله از قوانین بین المللی مسکن پیروی کنید ، نیازی به ترس از پله های چوبی شناور نیست .

بر اساس قوانین ، یک راه پله نمی تواند دارای رایزر باز بزرگ تر از 10 سانتی متر باشد . بنابراین ، اگر پله ها 9 سانتی متر و افزایش کل 18.41 سانتی متر دارید ( که با تقسیم فاصله بین بالای یک پله و بالای پله زیر محاسبه می شود ) ، فاصله فقط 9.25 سانتی متر است . این پروتکل در مقررات وجود دارد تا اطمینان حاصل کند که هیچ کودکی هنگام بالا رفتن از پله‌ های چوبی شناور نیفتد .

2 . طراحی پلکان مارپیچ

آیا از داشتن طراحی راه پله های سنتی خسته شده اید اما فضای کافی برای انتخاب چیزی متفاوت در ساختمان خود ندارید ؟ طرح پلکان چوبی مارپیچ می ‌تواند نجات ‌دهنده شما باشد تا در کنار دستیابی به یک منطقه کاربردی به فضای شما ظاهری بدیع در یک فضای محدود ببخشد .

حداقل یک بار در زندگی ، همه ما از داشتن طرح های پلکان مارپیچ لذت برده ایم ! طرح راه پله چوبی دایره ای می تواند به فضای داخلی خانه شما یک پیچ و تاب سرگرم کننده و معاصر ارائه دهد .

طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند ، ساخت کف پله و نرده چوبی
طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند ، ساخت کف پله و نرده چوبی

برای هر گوشه ای از خانه که فکر می کنید راه پله لازم است ، اما راه پله با دکوراسیون خانه تان هماهنگ نمی شود ، باید به سراغ نصب طرح راه پله چوبی مارپیچ بروید . این جایگزین ایده آلی برای راه پله ، مکان را زیبا و کاربردی می کند . طرح راه پله چوبی مارپیچ لایه به لایه روی هم قرار می گیرد تا ردپای کلی را به یک دایره کوچک کاهش دهد که می تواند در هر گوشه خانه قرار گیرد .

اگر به طرح‌ های خانه‌ های باستانی نگاهی بیندازیم ، نمونه‌ های زیادی را می‌ یابیم که از پله‌ های مارپیچ چوبی به عنوان یک سبک خاص در دکوراسیون خانه استفاده می ‌شد . بنابراین ، بسیاری از مردم معتقدند که این طراحی قدیمی است . با این حال ، این امر درست نیست .

اگر روندهای فعلی دکوراسیون داخلی را دنبال کنید ، متوجه خواهید شد که طراحان پله های مارپیچ چوبی را با ظاهری امروزی در پروژه های خود گنجانده اند . علاوه بر این ، آنها بسیار مد روز هستند زیرا نصب پله های مارپیچ چوبی باعث صرفه جویی در فضای زیادی می شود .

هنگام استفاده از پله های مارپیچ گزینه های بیشتری برای نقاط ورودی دارید . آنها را می توان برای رسیدن به انواع نقاط ورودی تنظیم کرد ، اما همچنین می توان آنها را در مکان های کوچک تر از یک راه پله استاندارد قرار داد . به دلیل طراحی چرخشی منحصربفرد آن ، می توانید نقاط ورودی و خروجی راه پله مارپیچ را مدیریت کنید .

میانگین ارتفاع بالابر برای پله های چوبی مستقیم بین 17.78 تا 19.05 سانتی متر است ، در حالی که بالاترین ارتفاع رایزر برای پله های مارپیچ چوبی 24.13 سانتی متر است . این امر به این دلیل است که تمام راه پله ها بیش از 30 درجه زاویه دارند .

3 . طراحی پلکان U شکل

آیا صاحب یک ساختمان درجه یک با فضای کافی هستید ؟ پس باید چند طرح راه پله چوبی منحصر به فرد را امتحان کنید که به ساختمان شما زیبایی می بخشد و دسترسی آسان به هر نقطه از ساختمان را تضمین می کند .

پلکان Switchback معمولاً به عنوان پلکان U شکل یا نیم چرخی شناخته می شود زیرا برای انجام چرخش 180 درجه دو فرود ( معمولاً به آن فرود یک چهارم گفته می شود ) نیاز است .

می ‌توانید طرح ‌های پلکانی U شکل را انتخاب کنید تا به فضای عظیم خانه تان حسی باکلاس و ظریف ببخشید . این نوع راه پله به اندازه کافی برازنده خواهد بود . با این حال ، اگر از چوب به عنوان متریال راه پله استفاده می کنید ، حس ارگانیک طراحی راه پله چوبی به مکان جلوه ای جاودانه می بخشد .

طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند ، ساخت کف پله و نرده چوبی
طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند ، ساخت کف پله و نرده چوبی

پلکان U شکل طراحی فشرده تری نسبت به نمونه خطی ارائه می دهد زیرا فضای کوچک تر اما بیشتری را در کف اشغال می کند . آنها همچنین به راحتی در اکثر نقشه های معماری یا طرح های ساختاری قرار می گیرند . این نوع راه پله جذابیت زیبایی شناختی را بدون داشتن جاذبه خاصِ منحصر به فرد افزایش می دهند و سکوی فرود می تواند به عنوان یک مکان استراحت باشد .

4 . طرح پله چوبی با شیشه

استفاده از نرده ها روی پله ها برای کمک به مردم برای حفظ تعادل در سکوهای مرتفع مانند راه پله ها است . با این حال ، ایده طراحی خانه ها و فضای داخلی در طول سال ها تکامل یافته است . امروزه مردم طرح هایی را ترجیح می دهند که نه تنها کاربردی باشند بلکه از نظر زیبایی نیز دلپذیر باشند . با پیروی از این سنت ، طراحان شروع به استفاده از نرده های شیشه ای روی راه پله های چوبی کردند تا ظاهری فریرشتهه در فضای داخلی ایجاد کنند .

شما می توانید با نرده های شیشه ای برای اکثر پله های چوبی ظاهری ظریف و زیبا داشته باشید . سبک ظریف و شیک ، جذابیت مینیمالیستی را در ساختمان تضمین می کند و به خوبی با بقیه وسایل خانه هماهنگ می شود .

طرح راه پله چوبی با شیشه

طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند ، ساخت کف پله و نرده چوبی
طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند ، ساخت کف پله و نرده چوبی

از آنجایی که شیشه یکی از مقاوم ترین ، بادوام ترین و مطمئن ترین گزینه های نرده است ، می توانید بدون نگرانی به سراغ این طرح بروید . نرده شیشه ای نیز به حداقل تلاش برای تمیز کردن نیاز دارد .

ابتدا به یک پارچه بدون پرز نیاز دارید تا سطح شیشه را پاک کنید . سپس ، از یک محلول تمیز کننده برای تمیز کردن سطح استفاده کنید . محلول پاک کننده را با مخلوط کردن 50 درصد سرکه و 50 درصد آب درست کنید . محلول را با پارچه بمالید . برای اطمینان از تمیز کردن بهینه می توانید از روزنامه ها نیز استفاده کنید .

5 . راه پله با قابلیت های اضافی : سیستم ذخیره سازی

اگر خلاقیت شما حد و مرزی نمی شناسد و دوست دارید طرح ها را برای استفاده هوشمندانه از فضا آزمایش کنید ، این طرح راه پله چوبی برای شما ضروری است . این طرح به ویژه برای افرادی که فضای بسیار محدودی برای نگهداری وسایل خود یا داشتن یک کمد لباس کامل دارند مفید است .

راه پله با انباری

طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند ، ساخت کف پله و نرده چوبی
طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند ، ساخت کف پله و نرده چوبی

منطقه زیر پله ها را می توان به منطقه ای کاربردی ، از جمله دفاتر خانگی یا انباری تبدیل کرد . با این حال ، اگر فضا محدود است ، گذاشتن فضا برای اهداف ذخیره سازی بهترین ایده ای است که می توانید داشته باشید . تقریباً هر چیزی را می ‌تواند نگه دارد ، از جمله تشک ‌های تاشو و میزهای کوچک ، که می‌ توانید آن ‌ها را بنا به نیاز خود ذخیره و بیرون بیاورید .

پایان رشتهی :

طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند ، ساخت کف پله و نرده چوبی
طرح راه پله چوبی که شما را مجذوب خود می کند ، ساخت کف پله و نرده چوبی

یک پله با طراحی خوب وجه تمایز خانه است . کالیبر ، سبک و جریان آن اساساً تعیین می کند که آیا ظاهر مورد نظر به دست آمده است یا خیر . از آنجایی که طرح های راه پله چوبی مدرن دارای ویژگی های کاربردی بسیاری هستند و ارزش زیبایی شناسی را تضمین می کنند ، ما در مورد برخی از بهترین و پرطرفدارترین طرح هایی که می توانید در خانه خود امتحان کنید صحبت می کنیم .

اگر می‌ خواهید خانه خود را با طرح‌ های راه پله چوبی به روز کنید و به دنبال نظر متخصص هستید ، می ‌توانید با تیم کارشناسان ما تماس بگیرید .

سوالات متداول :

1 . چگونه یک مورد راه پله چوبی فوق العاده داشته باشیم ؟

قبل از ساخت یک پله چوبی ، باید مراحل زیر را دنبال کنید :
     ارتفاع فضایی که پله ها در آن نصب خواهد شد باید اندازه گیری شود .
     میانگین صعود هر پله را از صعود کلی کم کنید .
     برای محاسبه صعود واقعی در هر پله ، کل صعود را بر تعداد پله ها تقسیم کنید .
     مسافت دویدن هر مرحله را تعیین کنید .
     اجرای کامل راه پله را تعیین کنید .
     ضرورت فرود روی پله های خود را ارزیابی کنید .
     طول رشته ها را تعیین کنید .
     نحوه پیوند دادن مراحل به ساختار فعلی را بیابید .
     تعداد رشته های مورد نیاز خود را محاسبه کنید .
     ساخت پله چوبی :
     یک بخش بلند مناسب از الوار 2 اینچ در 12 اینچ ( 5.1 سانتی متر در 30.5 سانتی متر ) باید چیده شود .
     از مربع نجاری برای نشان دادن ارتفاع و عمق پله های راه پله استفاده کنید .
     قسمت بالای رشته را طوری تنظیم کنید که کل زاویه را منعکس کند .
     هر مرحله در امتداد قطعه الوار باید اندازه گیری و علامت گذاری شود .
     بریدگی های پله را با اره دستی یا اره مدور کوتاه کنید .
     برای قرار دادن رشته در سطح زمین ، قسمت پایین آن را گرد کنید .
     نصب رشته به شما امکان آزمایش آن را می دهد .
     رشته های بعدی را بر اساس رشته اولیه به عنوان مدل بسازید .

2 . کدام چوب برای راه پله بهتر است ؟

اعتقاد بر این است که افرای سخت ، سخت ترین چوبی است که می توان برای طراحی راه پله از آن استفاده کرد . با این حال ، چندین گزینه چوب معمولی برای ساخت راه پله‌ ها وجود دارد که ویژگی ‌های متنوعی را ارائه می ‌دهند .
بلوط ، چوبی است که به طور گسترده برای راه پله استفاده می شود که ویژگی های مفید زیادی را ارائه می دهد . بلوط یکی از مقاوم ترین گونه های چوبی است و تقریباً با هر سبک خانه ای سازگار است .
 یکی دیگر از گزینه های محبوب برای آج پله های چوبی ، هیکوری است . هیکوری قوی ترین و محکم ترین چوب است .
 افرا به طراحی پله ها عمق و جذابیت می بخشد در حالی که با هر طرح موجود ترکیب می شود . پله های افرا از نظر استقامت پس از هیکور در رتبه دوم قرار دارند و می توانند تردد سنگین را برای سالیان متمادی حفظ کنند .
راه پله های ساخته شده از صنوبر دارای بافت دانه ای غنی و تا حدودی تیره تر است . این یک انتخاب فوق ‌العاده برای تکمیل رنگ ‌های روشن ‌تر بلوط سفید یا افزودن جذابیت به پلکان شما است .

3 . چگونه پله های چوبی ساده داشته باشیم ؟

ابتدا باید فرآیند اندازه گیری را به درستی انجام دهید تا از ابعاد راه پله ، قبل از شروع ساخت آن مطلع شوید . پس از آن ، شما باید بر اساس اندازه گیری های محاسبه شده ، فرآیند برش رشته ها را شروع کنید . پس از انجام این دو مرحله اولیه ، مراحل زیر را برای ساختن یک راه پله چوبی ساده باید انجام دهید :
     رشته ها را در جای خود قرار دهید . کلاهک های ریسمان ها را می توان به روش های مختلفی به چارچوب محکم کرد .
     با قرار دادن رایزرها ، می توانید رشته ها ( تخته های پا ) را محکم و ثابت کنید .
     کفپوش ها را سوار کنید ، سپس از پیچ‌ های 2.5 اینچی ( 6.4 سانتی‌ متری ) استفاده کنید تا آن ‌ها را به پله ‌های رشته ‌های بالای هر رشته بچسبانید .
     در صورت نیاز ، راه پله خود را رنگ آمیزی ، لاک یا جلا دهید .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : راه پله ، طراحی راه پله

منبع : www.homelane.com


مطالب مرتبط با موضوع پله چوبی :

WhatsApp us