میز نوشتن یا میز تحریر

استاندارد میز تحریر٬ انواع میز تحریر

میز نوشتن یا میز تحریر مجموعه ای از امکانات بر روی یک چهارپایه است که حاوی کشو ها و محلی برای قرار گیری لوازم التحریر است .

در نمونه های قدیمی , روی میز تحریر مکانی برای دوات , دفتر روزنامه , جایی برای قلم و دیگر امکانات سنتی بود .

در گذشته به میز تحریر میز های پایه دار یا میز اداری هم میگفتند . میز ها به اشکال مختلف ساخته می شوند . برخی سه پایه یا چهارپایه به هم متصل بودند .

لیست قیمت و مدل های متنوع میز تحریر در گالری فروشگاه

The writing table

گاهی میز نوشتن یا میز تحریر داخل یک کتابخانه قرار میگرفت که به آن میز کتابخانه گفته می شد .

کتابخانه و میز تحریر رول تاپ ایتالیایی
ساخت کتابخانه و میز تحریر رول تاپ ایتالیایی , نمونه کار فن و هنر

library table

میز های کتابخانه در گذشته فقط در خانه های نجیب زادگانی بود که ادبیات میخواندند . ( ترجمه از ویکی پدیا )

در یک کتابخانه میز گرد هم وجود دارد و میتوانید میزهای چند منظوره مانند میز رسم و… را هم مشاهده کنید .

A drawing board

یک تخته رسم (همچنین میز  نقاشی ، میز پیش نویس یا میز معمار )،  نوعی میز چند منظوره است که می تواند برای هر نوع نقاشی، نوشتن یا نقاشیهای بی نظیر در یک ورق بزرگ کاغذ یا برای خواندن کتاب های بزرگ هر فرمت یا سند بزرگتر یا برای تهیه تصاویر دقیق فنی (مانند نقشه های مهندسی یا نقشه های معماری ). میز نقاشی ، در طی دوره صنعتی پیش از صنعتی و صنعتی، یک همدم مکرر به میز پایه در یک مطالعه نجیب زاده یا کتابخانه خصوصی بود.

در طی انقلاب صنعتی، به تدریج، یک طرح تخصصی تبدیل شد و جداول نقاشی به آرامی از کتابخانه ها و دفاتر بسیاری از آقایان نقل مکان کرد. آنها بیشتر سودآور بودند و به جای چوب و برنج خوب از فولاد و پلاستیک ساخته می شدند.

میز مکانیکی

یک میز مکانیکی معمولا یک میز میز عتیقه است که در طول قرن 18 یا 19 تولید می شود. در یک فرمان، میزها با تعداد زیادی از پانلهایی که در حال چرخش هستند، در حالی که دسته ی کشوهای کوچک کمی بالا میرود، هنگامی که یک کاربر سطوح اصلی یا دسکتاپ اصلی را از حالت باز و بسته میکند، به لطف برخی از اهرمها و دندهها به خوبی کار میکند .

پسرعموی میز منشی

در موارد دیگر، مواردی هستند که به صورت مکانیکی ساده هستند مانند میز Wooton  ( میز ووتن ) که دو پانل به طور جداگانه توسط دست باز می شود و دسک تاپ نیز در یک عملیات دستی جداگانه باز می شود بدون استفاده از هر وسیله ای یا اهرمی. اصطلاح به راحتی استفاده می شود.

یک میز ووتن  desk Wooton  (در سمت چپ) در دفتر اسپنسر فولرتون بیرد در ساختمان موسسه اسمیتسونیان ، 1878

یک میز ووتن  desk Wooton
یک میز ووتن  desk Wooton
یک میز ووتن  desk Wooton
یک میز ووتن  desk Wooton

در نیمه دوم قرن 18 میلادی یک انفجار در طرح های میز مکانیکی وجود داشت. این در همان زمان به عنوان یک علاقه تازه به مبلمان خانگی کوچک در خانه های ثروتمند و به طور کلی معرفی در خانه های خود از انواع دستگاه های مکانیکی جدید مانند ساعت های کوچک و ابزارهای تراشکاری چوبی آمد . این دستگاه ها در Encyclopédie 1772 شرح داده شده است . دستگاه ها و علاقه به آنها منجر به فرسایش تکنولوژیکی شد که در طول انقلاب صنعتی در بریتانیا رخ داد و به تدریج به اروپا گسترش یافت .

در اوایل قرن نوزدهم، فضای مکانیکی به تدریج از بین رفت . در اواسط قرن نوزدهم، مکانیزم های میز، عمدتا  امور ساده ای بود که برای کشیدن یا رها کردن لغزنده ها یا پشتیبانی از میز کار مانند بالا رفتن صفحه , تغییر شیب صفحه و.. بود .

اتاق کار درمنزل , دکوراسیون اتاق کار و مطالعه , میز تحریر٬ میز تحریر ایتالیایی٬ میز تحریر چوبی٬ میز تحریر کلاسیک٬ میز تحریر کودک٬ میز تحریر لوکس٬ میز تحریر و کتابخانه٬  دکوراسیون اتاق اداری خرید میز کار خانگی

WhatsApp us