تخت خواب های چوبی جالب برای اتاق های کوچک

زندگی در یک مکان کوچک می تواند بسیار دشوار و در بعضی موارد نیز بسیار دنج باشد اما این بدان معنا نیست که چالش برانگیز نیست. یکی از بزرگترین چالش ها انتخاب نوع مناسب مبلمان است. اگر فکر می کنید مسئله چندان مهمی نیست فقط سعی کنید یک تخت معمولی را در یک آپارتمان کوچک قرار دهید و مجبور خواهید شد سریعتر از آنچه تصور می کنید انتخاب خود را دوباره ارزیابی کنید. برخی از انواع تخت خواب ها برای اتاق های کوچک مناسبتر از سایرین است.

تخت خواب چرخنده چوبی

تخت خواب چوبی کوچک
تخت خواب چوبی کوچک

تخت خواب چرخَنده یا تخت خواب جمع شونده در اصل یک تخت ساده و معمولی روی چرخ است که می تواند در زیر یک تخت بزرگتر پنهان شود ، به نوعی مانند پسوند تخت. می توانید استفاده از آن را در اینجا در یک دفتر کار خانگی مشاهده کنید. طراح با افزودن یک تخت خواب چرخنده به دفتر ، اساساً این مکان را به یک فضای چند منظوره تبدیل کرده است که می تواند به عنوان یک اتاق خواب معمولی یا به عنوان یک اتاق مهمان هر زمان که لازم باشد ، مورد استفاده قرار بگیرد.

تخت چوبی تاشو دیواری

تخت خواب چوبی کوچک
تخت خواب چوبی کوچک
تخت خواب چوبی کوچک
تخت خواب چوبی کوچک

پناهن کردن تخت خواب در کنار دیوار بسیار کاربردی است ، به ویژه هنگامی که فضای کف بسیار کمی در طول روز وجود دارد. یکی از گزینه های طراحی داشتن تخت خواب است که می توانید هر زمان که لازم نباشد آن را درون کمد دیواری چوبی اش پنهانش کنید. ایده در اینجا این است که واحد دیواری همزمان با مبل کار می کند تا یک سطح راحت برای خواب شبانه فراهم کند. کوسن های پشتی مبل برداشته می شوند و مبل به سمت عقب و زیر سکوی تخت که در واقع درب کمد تخت است ، متمایل می شود. این واحد دیواری از چوب صنعتی و MDF  ساخته شده است.

تخت مورفی

تخت خواب چوبی کوچک
تخت خواب چوبی کوچک

تخت های مورفی در اتاق خواب های کوچک و به طور کلی آپارتمان های بسیار کوچک بسیار کاربردی و محبوب هستند. آنها عالی هستند زیرا به شما امکان می دهند در طول روز با قرار دادن تخت به صورت عمودی روی دیوار ، فضای زیادی از کف را آزاد کنید. یک نمونه خاص از نحوه عملکرد را می توان در مورد مبل و تخت خواب مشاهده کرد. در صورت عدم نیاز به تخت ، به زیبایی به پشت صفحه بزرگ که قابی به آن متصل است وصل می شود. هنگامی که پانل را پایین می آورید ، طبقه به یک تکیه گاه بعنوان پایه تخت تبدیل می شود که بخشی از آن در بالای مبل قرار دارد.

تخت هایی با فضای مناسب انبار کردن
تخت خواب چوبی کوچک
تخت خواب چوبی کوچک

در واقع هنگام انتخاب تخت های انباری چندین گزینه مختلف وجود دارد. یکی از اینها داشتن یک واحد تخت خواب مستقل است. این سیستمی است که دارای میز و یک واحد ذخیره سازی در پایین و یک تخت خواب در بالا است. این یک گزینه عالی برای کودکانی است که برای انجام تکالیف خود باید میز تحریر ، قفسه های نگهداری و کشوها برای تمام وسایل مدرسه خود و یک تخت راحت برای خواب شبانه داشته باشند و همه این موارد معمولاً باید در یک اتاق کوچک قرار بگیرند.

تخت های آسانسوری

تخت خواب چوبی کوچک
تخت خواب چوبی کوچک

مسئله اصلی در مورد تخت خوابهای معمولی این است که آنها مرتباً فضای با ارزش کف را می گیرند و اگر فقط تخت مانع نبود شما می توانستید از این فضا برای چیز دیگری استفاده کنید. سیستم هایی مانندتخت آسانسوری  با بالا بردن تخت خواب روی سکو و اجازه استفاده از محوطه زیر برای ذخیره این مشکل را حل می کنند. مثل این است که زیر تخت خود یک کمد مینیاتوری داشته باشید. به معنای واقعی کلمه می توانید تخت را بلند کرده و زیر آن حرکت کنید.

ترکیبی از میز تحریر و تخت خواب

تخت خواب چوبی کوچک
تخت خواب چوبی کوچک

روش های مختلفی برای ترکیب یک تخت خواب و میز تحریر به عنوان یک واحد صرفه جویی در فضا وجود دارد و یکی از جالب ترین گزینه ها همان گزینه ارائه شده در استودیوی نانو است که برای آپارتمان های کوچک طراحی شده مخصوص دانشجویان است. آنها دارای این ترکیب های میز تحریر – تخت خواب  مدرن و همچنین مجموعه ای از قطعات مبلمان نوآورانه و فضا های ذخیره سازی هستند.

تخت زیر زمینی

تخت خواب چوبی کوچک
تخت خواب چوبی کوچک

ما خودمان می دانیم که می توانید تخت هایی با انبار در زیر داشته باشید اما آیا می دانید می توانید تخت خواب زیر زمینی را نیز داشته باشید؟ در واقع ، ایده این است که در جایی از اتاق یک سکوی برجسته داشته باشید و تخت را با استفاده از چرخ ها بچرخانید تا وقتی از آن استفاده نمی کنید می توانید آن را زیر این سکو جا به جا کنید. شما می توانید سکو را با یک میز و صندلی تجهیز کنید و این می تواند فضای کار / دفتر خانه شما باشد و نکته جالب این است که شما مجبور نیستید شب هنگام فضا را تمیز کنید تا بخوابید. شما فقط تخت را پهن کرده و محل کارتان دست نخورده باقی می ماند تا روز بعد بتوانید همان جایی که توقف کرده اید ادامه دهید.

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : تخت خواب چوبی ، تخت خواب چوبی جمع شونده ، تخت های MDF

مطالب مرتبط با موضوع تخت خواب چوبی :

WhatsApp chat