تفاوت بین قطعات دکوراسیون چوب چند لایه , لمینت ، روکش و تمام چوب ( تفاوت چوب و روکش )

مبلمان چوبی، دکوراسیون تمام چوب یا ام دی اف روکش چوب طبیعی

آیا چوب خالص بهتر از روکش است؟

آیا روکش از لمینیت بهتر است؟

دقیقاً چه تفاوت هایی وجود دارد؟

مبلمان چوبی، دکوراسیون تمام چوب یا ام دی اف روکش چوب طبیعی
مبلمان چوبی، دکوراسیون تمام چوب یا ام دی اف روکش چوب طبیعی

انتخاب مبلمان جدید برای خانه شما، شمارا با تصمیمات جدیدی روبرو می‌کند که در این بخش به‌ یکی از سوالات مهم آن می‌پردازیم ، غالباً مبلمان و دکوراسیون چوبی با جنس قطعات آن شناخته می شود مثلا میز تمام چوب گردو یا درب روکش ملچ و غیره.. .

سوال این است که تفاوت بین مبلمان ساخته شده از ورقه ، روکش و یا چوب خالص در چیست؟ همه آن ها دارای جوانب مثبت و منفی هستند. دانستن تفاوت های بین آنها به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام مبلمان برای خانه شما بهترین است.

تخته سه لا و روکش چه تفاوتی دارد؟

تخته سه لا از ورقه های نازک از روکش ساخته شده است و به همین دلیل است که می توانید لایه های روکش چوب را در یک مقطع تخته سه لا (تصویر زیر) مشاهده کنید. هر ورقه روکش از چوب های مختلف ساخته شده است. … اگر تمام این لایه های جداگانه چوب از چوب سخت باشد ، پس از آن به ورق تخته سه لا سخت چوب گفته می شود ، تخته سه لا 100٪ از چوب ساخته شده است . و در ضخامت های مختلف و تعداد لایه های بین 3 الی 20 لایه یده می شود که به همه آنها تخته سه لایی گفته می شود .
تخته سه لایی
تخته سه لایی

آیا صفحات لمینت برای مبلمان مناسب است؟

مبلمان و دکوراسیون ساخته شده از صفحات لمینت شده با روکش مصنوعی بر روی ورق های سه لایی , ام دی اف , نئوپان بسیار به صرفه و نسبتا با دوام است . اغلب رویه این صفحات پلاستیک فشرده است که در برابر خراش , رنگ و گرما مقاوم هستند .

مبانی لمینت

جزئیات مبلمان لمینت

مبلمان و دکوراسیون ساخته شده از ام دی اف با روکش لمینت متشکل از مواد مصنوعی است که روی آن فقط از یک لایه نازک شبیه به چوب تشکیل شده است.

از آنجا که در واقع از چوب ساخته نشده است ، قطعات لمینیت اغلب به نظر شبیه چوب ساخته شده اند. ورقه رویه از طریق یک فرآیند چاپ تولید شده است و ظاهری شبیه به دانه بندی و نقوش چوب دارد. این ورق های چاپ شده سپس به یک ماده مثل تخته چندلایی یا ام دی اف یا نئوپان که نسبتا با دوام هستند ​​متصل می شوند. قطعات لمینت اغلب یک پایان براق دارند.

به عنوان یک محصول ساخته شده ، ورقه لمینت، به گونه ای ساخته می شود تا در برابر گرما و خراش مقاومت کند. این استحکام بدان معنی است که شما برای کار با چوب خالص و یا روکش چوب طبیعی باید با رنگ آمیزی به این سطح تحمل برسید . به همین دلیل ، برخی از افراد برای مناطق شلوغ یک خانه یا مناطقی که مبلمان در آن استفاده سنگینی می شود ، از سطوح ساخته شده با ورقه لمینت بر روی سایر مبلمان استفاده می کنند.

جوانب مثبت لمینیت

اگرچه به نظر می رسد محصولی که از چوب ساخته نشده فاقد مزایای آن باشد ، ولی بسته به نیاز شما، این ورق ها دارای ویژگی های خوبی است که در اینجا چند نکته مثبت در انتخاب مبلمان لمینت وجود دارد:

هزینه. لمینیت به طور کلی ارزان ترین قیمت از سه نوع مبلمان و دکوراسیون اصلی است. اگر هزینه تنها اولویت شماست ، این می تواند یک مزیت باشد. شما آنچه را پرداخت می کنید دریافت می کنید ، هزینه بابت سازه های ساخته شده از لمینت یک سرمایه گذاری به حساب نمی آید و این قطعات به مرور زمان فرسوده می‌شوند و ارزش خود را از دست می دهند.

تمیز کردن آسان مبلمان ساخته شده از ورقه لمینت :

تمیز کردن آن آسان است. از آنجا که مواد در برابر شستشو بدون آب با دوام هستند ، می توانید بدون نگرانی از آسیب ، آن را به راحتی پاک کنید. از آنجا که این چوب واقعی نیست ، لازم نیست نگران محصولات تمیز کننده و تخصصی باشید.

دوام ورقه لمینت:

لمینت یک ماده نسبتاً بادوام است. حتما توجه داشته باشید از نوع سازگار با محیط زیست آن استفاده کنید در غیر اینصورت و بخصوص در ایران بدلیل عدم نکات سلامتی، از این محصول برای اتاق کودکان، مکان نگهداری حیوانات، و سطوحی که روی آن غذا نگهداری می‌شود،. استفاده نکنید.

تعمیر و نگهداری کم.

این نوع مبلمان به نگهداری زیادی احتیاج ندارد. برای ادامه کار نیازی نیست که آن را به طور مرتب صیقل داده یا مجدداً پالایش و پولیش کنید. این می تواند چندین سال دوام بیاورد.

گزینه های رنگ و انتخاب بیشتر.

از آنجا که تولید کنندگان لمینت آن را از مواد مصنوعی می سازند ، گزینه های رنگ و ظاهر بسیار بیشتر از چوب طبیعی در دسترس است. این تنوع بسیار به شما این امکان را می دهد تا ظاهر منحصر به فردی برای قطعات مبلمان و دکوراسیون خود داشته باشید. به عنوان مثال ، گونه های چوب طبیعی عجیب و غریب و خاص که برای یافتن آن بسیار باید گشت، در چوب طبیعی بسیار نادر است ، اما ساخت یک تخته مبل یا دکور با لمینت با طرح چوب های عجیب و غریب و منحصر به فرد بسیار راحت تر و در دسترس است.

نکات منفی لمینت

نکات منفی در خرید یا ساخت مبلمان و دکوراسیون با ورق های چند لایه لمینت باید قبل از خرید ، مورد توجه قرار دارد . در اینجا چند مورد منفی درباره دکوراسیون لمینیت وجود دارد:

کیفیت پایین

از آنجا که لمینت از مواد مصنوعی به جای چوب واقعی ساخته شده است ، ورقه های لمینت با کیفیت پایین تر از روکش یا چوب جامد است ، به همین دلیل هزینه کمتری نیز دارد. هنگامی که به دنبال یک قطعه تخته چوب اصیل هستید ، لمینت بهترین گزینه نیست.

نکات منفی برای دکوراسیون و مبلمان ساخته شده از ورق چند لایه

گزینه های محدود رنگ آمیزی و پولیش .

از آنجا که ورقه چند لایی از چوب واقعی ندارد ، نمی توانید آن را لکه دار کنید. اگر از تکنیک های مناسب آماده سازی استفاده می کنید ، می توانید آن را رنگ کنید ، اما عدم رنگ آمیزی گزینه های شما را برای تغییر شکل ظاهری قطعه یا ترمیم آن در صورت شروع مبلمان لمینت علائم سایش محدود می کند.

عدم وجود تغییرات طبیعی. گزینه های رنگ و ظاهر با لمینت گسترده است ، اما شما از تنوع طبیعی که با چوب واقعی می گیرید از دست نمی دهید. از آنجا که تصویر دانه های چوب روی لمینت چاپ می شود ، ظاهر واقعی چوب را به دست نمی آورید. این گره ها ، تغییرات دانه چوب و سایر نشانه های متمایز چوب واقعی از بین می روند.

ظاهر ساخت.

یک لمینت با کیفیت پایین فاقد ظاهری واقع بینانه است. شما اغلب می توانید بگویید که این قطعه به دلیل ظاهری که دارد مصنوعی به نظر می رسد . قطعات سه لایی ظاهری واقع بینانه تر دارند ، اما تفاوتی با قطعه ساخته شده از چوب واقعی ندارد.

عمر کوتاه تر.

مبلمان لمینت به خوبی ماندگاری قطعات چوب واقعی را ندارد. اگر به دنبال یک قطعه ماندگار هستید ، احتمالاً سه لایی یا لمینت بهترین گزینه نیست. در عوض ، روی یک قطعه چوب خالص سرمایه گذاری کنید که برای نسل ها قابل استفاده است .

مبانی ونیر , روکش چوب طبیعی

جزئیات مبلمان روکش چوب

روکش چوب طبیعی
روکش چوب طبیعی

روش ساخت مبلمان روکش مشابه مبلمان لمینت است ، با تفاوت اصلی ماده واقعی که به عنوان لایه بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که لمینت معمولاً از یک ماده مصنوعی ساخته می شود ، مبلمان روکش دارای یک لایه نازک از چوب سخت واقعی است. این لایه چوب سخت که بر روی ام دی اف چسبانده می شود و ظاهر مبلمان چوب طبیعی را ایجاد می کند. یک لایه روکش معمولاً کمتر از 0.6 میلیمتر ضخامت دارد.

هنگام مقایسه ورقه های روکش چوب ، روکش ماده نرم تر است که باعث می شود آنرا خراشیده و راحت تر دندانه داندانه شود . این نرمی نیاز به کمی دقت بیشتری دارد تا روکش خوب به نظر برسد. روکش چوب ماده جدیدی نیست. حتی قطعات قدیمی تر گاهی اوقات با یک روش ساخت با روکش ساخته می شوند ، بنابراین سن تنها یک عامل تعیین کننده نیست و آیا یک قطعه روکش یا چوب طبیعی است.  

تفاوت بین روکش چوب و چوب طبیعی
تفاوت بین روکش چوب و چوب طبیعی
جوانب روکش چوب
نکاتی درباره روکش های چوب طبیعی
نکاتی درباره روکش های چوب طبیعی

چوب طبیعی نیست ، اما روکش بسته به نیاز و بودجه مبلمان آنها ، برای بعضی از افراد انتخابی مناسب است. این مزایای انتخاب مبلمان روکش را بررسی کنید.

نقطه قیمت متوسط. مبلمان روکش معمولاً بیشتر از مبلمان لمینت اما کمتر از مبلمان چوبی طبیعی است. اگر شما با قیمت مبلمان چوب طبیعی راضی نیستید اما می خواهید کمی بیشتر از لمینت هزینه کنید ، سازش بودجه ای را ارائه می دهد.

میز قهوه خوری چوب طبیعی
میز قهوه خوری چوب طبیعی

نگاه اصیل. مبلمان روکش برخلاف لمینت ، از لایه ای نازک از چوب واقعی استفاده می کند که فقط برای ساختن چوب به نظر می رسد. این امر باعث می شود قطعه مبلمان از کیفیت بالاتری نسبت به لمینیت برخوردار باشد ، که می تواند در مقایسه با ورقه ورقه ، قطعه ای به نظر برسد.

یکنواختی. از آنجا که روکش به جای برداشت و ساخت چوب از چوب طبیعی، یک محصول تولیدی است ، قطعات اغلب از ظاهر یکنواخت تری برخوردار هستند. این امر گاهی اوقات باعث می شود تا تطابق قطعات با سایر مبلمان روکش راحت تر شود.

مقاوم در برابر پیچ و تاب مبلمان ساخته شده با روکش چوبی در برابر پیچیدن مقاومت می کنند. این بدان معناست که نگاه بلند مدت خود را حفظ می کند. مبلمان چوبی جامد نسبت به مبلمان روکش حساس به پیچ و تاب بیشتری هستند.

ساخت و ساز سبک. هسته مبلمان روکش از مواد متنوعی مانند MDF و تخته خرده چوب ساخته شده است. این مواد از چوب جامد سبک تر بوده و برای استحکام به چسب و مواد شیمیایی تکیه می کنند. در حالی که این ساخت و ساز آنها را به کیفیت پایین تری می بخشد ، مبلمان را برای جابجایی یا تنظیم مجدد سبک تر می کند.

گزینه های پالایش. لایه بیرونی مبلمان روکش از چوب واقعی ساخته شده است ، بنابراین می توانید مانند یک تکه چوب جامد آن را مجدداً اصلاح کنید. شما این گزینه را دارید که تکه های روکش را رنگ آمیزی یا رنگ آمیزی کنید. مانند هر قطعه مبلمان ، باید روکش را آماده کنید تا رنگ به درستی بچسبد. از آنجا که لایه چوب بسیار نازک است ، شما نمی خواهید آن را زیاد ماسه بزنید. سنباده دستی معمولاً بهترین حالت است ، زیرا یک ساندویچ قدرت می تواند درست از طریق لایه چوب عبور کند تا مواد ارزان قیمت زیر را در معرض دید شما قرار دهد.

تنوع بیشتر: از آنجا که لایه های نازک به چوب بسیار کمتری احتیاج دارند ، ممکن است زمان راحت تر پیدا کردن قطعات چوبی عجیب و غریب در روکش را داشته باشید.

نکات منفی روکش چوب

در حالی که روکش یک ماده با کاربری خوب است ، برخی از منفی ها ممکن است تصمیم شما را برای سرمایه گذاری در قطعات روکش را تغییر دهند. داشتن تصویر کاملی از خصوصیات مواد برای اطمینان از مثبت بودن موارد مثبت در صورت استفاده از روکش حائز اهمیت است. این مشکلات احتمالی در مورد مبلمان روکش را در نظر بگیرید:

نکات منفی مبلمان ساخته شده از روکش چوب

به راحتی خراشیده می شود. روکش چوب به طور کلی از دوام بالایی برخوردار است ، اما نسبت به سایر مبلمان مبلمان حساس به خراشیدن است. این بدان معناست که شما باید نسبت به آنچه که با لمینت یا چوب جامد دارید ، نسبت به مبلمان روکش کمی دقت بیشتری کنید. ممکن است بخواهید از روکش در مناطق پر رفت و آمد و یا در اتاق بچه ها ، جایی که احتمالاً خراشیده می شوند ، استفاده کنید.

تعمیر مشکل. اگر به تکه ای از مبلمان روکش آسیب وارد شود ، ترمیم آسیب بسیار سخت تر است. ممکن است شما بتوانید برخی از خراش های سبک را ماسه بزنید و قطعه را مجدداً اصلاح کنید ، اما اگر روکش شروع به لایه برداری کند یا یک تکه بزرگ از بین رفته باشد ، تقریباً غیرممکن است که قطعه را به حالت اصلی خود برگردانید بدون آنکه علائم از آسیب دیده باشد.

مواد ناشناخته. شما هرگز نمی دانید مبلمان روکش شما چه موادی را شامل می شود. هسته غالباً ترکیبی از مواد شیمیایی ، چسب ها و سایر اجزای تشکیل دهنده آن است. با مبلمان چوبی طبیعی ، لازم نیست حدس بزنید چه چیزی در داخل قطعه است.

آسیب فنری. روکش در شرایط عادی خوب نگه داشته می شود ، اما با گذشت زمان ، لایه روکش ممکن است شروع به لایه برداری یا تاول زدن کند. وقتی این اتفاق بیفتد ، هیچ راه موثری برای رفع خسارت وجود ندارد.

مسائل مربوط به رطوبت. اگر یک قطعه روکش دارای هسته تخته خرده چوب باشد ، احتمال جذب رطوبت نسبت به قطعات چوب جامد را دارد.

آسیب در حین حرکت به دلیل مصالح به کار رفته ، حرکت قطعات روکش چوب ممکن است باعث شل شدن در مفاصل شود و این باعث کاهش پایداری کلی قطعه می شود.

مبانی چوب طبیعی , اسلب چوبی , تخته و الوار در دکوراسیون چوبی

جزئیات مبلمان چوب طبیعی

دیوارکوب چوب کاج روسی - لمبه چوب کاج
دیوارکوب چوب کاج روسی – لمبه چوب کاج

مبلمان چوبی طبیعی که کاملاً از قطعات چوب خالص ساخته شده است. نوع چوب می تواند از چوب نرم تا انواع چوب چوب سخت متغیر باشد ، هر کدام ویژگی ها و خواص متمایزی دارند. انواع مختلف چوب به شما امکان می دهد ظاهری را انتخاب کنید که متناسب با سبک شما باشد و با دکوراسیون خانه شما هماهنگ باشد.

چوب ملچ
چوب ملچ , بوک مچینگ چوب اسلب ملچ

مبلمان چوب جامد تمام گره ها ، بافت و تغییرات از چوب اصلی را نشان می دهد – و آن ویژگی های منحصر به فرد به محصول نهایی می رسد. هر قطعه خاص است ، با تغییرات جزئی ، حتی اگر مبلمان از مشخصات یکسانی پیروی کنند.

جوانب مثبت چوب اسلب

چوب جامد در حال حاضر به عنوان یک گزینه مبلمان با کیفیت از شهرت بالایی برخوردار است. بسیاری از افراد هنگام خرید مبلمان جدید ، چوب جامد را بهترین مواد می دانند. درست است که مبلمان چوبی جامد دارای جوانب مثبت بسیاری در انتخاب مبلمان است. برخی از مثبت ها عبارتند از:

مزایای مبلمان چوب طبیعی

زیبایی شناسی کلاسیک. چوب جامد یک گزینه مبلمان کلاسیک است. با هر نوع دکوراسیون به خوبی کار می کند و زیبایی های طبیعی را برای افراد با طیف گسترده ای از سبک ها جذاب می کند.

شخصیت. چوب جامد به جای تولید بر اساس مشخصات خاص یا ایجاد یکنواخت یکنواخت از منابع چوبی برداشت می شود. ساخت چوب جامد یعنی هیچ دو قطعه دقیقاً یکسان نیستند و به هر قطعه چوب جامد شخصیت منحصر به فرد می دهند.

دوام مبلمان ساخته شده از چوب جامد بسیار بادوام است. استفاده روزمره را به طور منظم نگه می دارد و آن را برای هر نوع مبلمان در خانه شما ایده آل می کند.

تطبیق پذیری. تکه های چوب جامد در انواع مختلف چوب با گزینه های مختلف مختلف پایان وجود دارد.


مهم نیست که چه نوع چوب را انتخاب کرده و انتخاب کنید ، قطعات چوب جامد پتانسیل تزئین همه کاره را برای کار با مبلمان موجود و تزیینات دکوراسیون خود ارائه می دهند.

اسلب چوبی
اسلب چوبی

پتانسیل ترمیم در صورت شروع نشانه های سایش ، یک قطعه مبلمان ساخته شده از چوب امکان ترمیم دارد. خراشها ، گودالها و سایر آسیبهای جزئی قابل رفع هستند. همچنین می توانید مبلمان چوبی جامد را به راحتی رنگ آمیزی یا رنگ آمیزی کنید تا ظاهر کلی این قطعه تغییر کند. این کمک می کند تا قطعه با ترجیحات سبک در حال تحول شما مطابقت داشته باشد.

طبیعی مبلمان چوبی جامد از طبیعت تهیه می شود. این ماده پر از مواد فرآوری نشده به همراه مواد شیمیایی زیادی مانند روکش یا ورقه ورقه نیست. اگر این اتصال طبیعی برای شما مهم است ، تکه های چوب جامد را انتخاب کنید. 

ارزش افزوده

قطعات چوب طبیعی غالباً ارزش خود را حفظ کرده و یا حتی در طول سالها ارزش خود را افزایش می دهند. حتی اگر نمی خواهید مبلمان را برای همیشه نگه دارید ، می توانید قطعات چوبی طبیعی را با حق بیمه بفروشید. قطعات روکش و ورقه ورقه تمایل به کاهش قیمت در ارزش دارند.

استحکام – قدرت.

قطعات ساخته شده از چوب طبیعی استحکام طبیعی دارند. این امر باعث می شود آنها برای پاهای مبلمان و عناصر پشتیبانی روی مبلمان ایده آل شوند. چوب برای پذیرش بیشتر میخ ها و پیچ ها برای ساخت و ساز با دوام بهتر مناسب است. قطعات ساخته شده از چوب طبیعی بارهای سنگین را به خوبی حل می کنند.

طول عمر.

مبلمان چوب طبیعی گزینه مبلمان موقت نیست. این مبلمان با دوام و ماندگار است. می توانید یک قطعه چوب واقعی بخرید و هنوز هم از ده ها سال آن را داشته باشید. بسیاری از افراد به دلیل کیفیت ماندگار آن ، مبلمان چوبی طبیعی را نسل ها نگاهداری می کنند .

منفی چوب طبیعی

چوب طبیعی به طور کلی انتخاب کاملی برای قطعات مبلمان است ، اما موارد احتمالی وجود دارد. خواسته ها و خواسته های خاص شما هنگام بازی تعیین می شود که آیا ویژگی های خاصی برای شما منفی است یا خیر. این خصوصیات مبلمان چوبی جامد را در نظر بگیرید که می تواند کمی مورد توجه باشد.

نکات منفی مبلمان چوب طبیعی

آسیب پذیری چوب نرم.

اگر مبلمان ساخته شده از انواع چوب نرم خریداری کنید مانند چوب کاج روسی ، قطعات احتمالاً در طول زمان ، به خصوص در امتداد لبه ها یا در گوشه ها ، آسیب بیشتری می بینند . این قطعات در مناطق کم تردد و به دور از بچه ها و حیوانات خانگی که می توانند روی مبلمان خش و آسیب ایجاد کنند ، به بهترین وجه کار می کنند. راه حل دیگر انتخاب مبلمان ساخته شده از انواع چوب سخت است تا به حداقل احتمال آسیب برسد.

هزینه.

دکوراسیون چوبی طبیعی بیش از سه لایی یا روکش هزینه دارد ، اما هنگام خرید چوب طبیعی، در یک قطعه با کیفیت سرمایه گذاری می کنید. مبلمان چوبی طبیعی با انتخاب قطعات ساخته شده با کیفیت و نگهداری مناسب , آنها را برای نسل ها مداوم حفظ می کند . وقتی به طول مدت زمانی فکر می کنید که این قطعه را نگه می دارید ، ممکن است با گذشت زمان موجب صرفه جویی در هزینه شود زیرا به زودی مجبور نخواهید بود قطعات را جایگزین کنید.

وزن.

در حالی که ساخت و ساز با وزن و قطعات سنگین مبلمان چوب طبیعی را ثابت و قوی نگه می دارد ، اما این بدان معناست که قطعات بسیار سنگین هستند. پس از قرار دادن قطعه خود این موضوع مشکلی ایجاد نمی کند ، اما اگر دوست دارید دوباره آن ها مرتب سازی مجدد کنید یا اگر مرتباً آن را حرکت می دهید ، وزن می تواند کمی چالش ایجاد کند. استخدام افراد حرفه ای هنگام جابجایی به خانه جدید ، فشار حرکت وسایل سنگین چوب سنگین خود را کاهش می دهد.

مستعد شرایط شدید.

رطوبت و درجه حرارت شدید اغلب باعث پیچ خوردگی ، ترک خوردگی ، تورم و سایر تغییرات چوب طبیعی می شود. چوب تغیر سایز می دهد و این می تواند کل ساختار مبلمان را تغییر دهد. تا زمانی که قطعات چوب جامد خود را در یک محیط ثابت و بدون رطوبت شدید و یا تغییر زیاد دما تغییر دهید ، این مسئله نباید مسئله مهمی باشد.

تنوع کیفیت :

قطعات چوب طبیعی معمولاً با کیفیت بالا هستند ، اما چوب واقعی انتخاب شده و روش های ساخت و تکنیک های استفاده شده بر کیفیت و دوام کلی یک قطعه منفرد تأثیر می گذارد. چوب با کیفیت پایین فاقد زیبایی طبیعی و ماندگاری چوب های با کیفیت بالاتر است. ساخت و ساز ضعیف ، قطعات چوب جامد را پر پیچ و خم می کند و مستعد آسیب است. مبلمان را از صنعتگران معتبر یا تولید کنندگان خریداری کنید تا اطمینان حاصل کنید که در یک قطعه ماندگار از مبلمان چوبی جامد سرمایه گذاری می کنید.

نکاتی در مورد انتخاب لمینیت ، روکش و چوب طبیعی

نیازهای مبلمان شخصی

بنابراین ، چوب ، روکش یا ورقه ورقه بهتر است؟ همانطور که می بینید ، جواب همیشه سیاه و سفید نیست. نیازهای شخصی شما به شما کمک می کند تعیین کنید کدام گزینه بهترین گزینه است. اگر مطمئن نیستید به کدام جهت می خواهید بروید ، این نکات را در نظر بگیرید:

تصمیم گیری در مورد تعمیر و نگهداری. چقدر حمایت از مبلمان را می خواهید انجام دهید؟ آیا یک قطعه با کم نگهداری بیشتر از ظاهر مهم است ، یا شما می خواهید برای به دست آوردن قطعه با کیفیت بالاتر ، نگهداری از چوب جامد را انجام دهید؟ با استفاده منظم ، حتی چوب جامد نیاز به حداقل نگهداری دارد.
بودجه تنظیم کنید. تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید برای مبلمان خود هزینه کنید. اگر بودجه باز دارید ، نیازی به ایجاد محدودیت در نوع مواد بر اساس بودجه ندارید. اگر بودجه بسیار تنگ تری دارید ، لامینیت یا روکش ممکن است در حال حاضر یک راه حل خوب باشد.
هر سه نوع مبلمان در انواع مختلفی از قیمت قرار می گیرند ، بنابراین نوع خاصی از مبلمان را فقط بر اساس بودجه تخفیف نکنید. همچنین ، به یاد داشته باشید آنچه را که می پردازید دریافت می کنید. اگر بودجه خود را کمی افزایش دهید ، می توانید یک قطعه با کیفیت بالاتر که ماندگار است ، دریافت کنید.

چوب طبیعی نمای چوب واقع گرایانه ای را ایجاد می کند

طول سرمایه گذاری را در نظر بگیرید.

چه مدت قصد دارید مبلمان را نگه دارید؟ آیا تا زمان جابجایی قطعه موقت را خریداری می کنید یا در هزینه های بیشتری صرف می کنید تا روی قطعات با کیفیت بالاتر سرمایه گذاری کنید؟ اگر می خواهید مبلمان را به طور نامحدود نگه دارید ، چوب جامد بهترین شرط بندی شماست.

دوام را مقایسه کنید.

هر سه نوع مبلمان ، دوام خاصی دارند. هنگام مقایسه روکش و ورقه ورقه ، یک تخته چند لایه مقاومت بیشتری در برابر آسیب ایجاد می کند. با این حال ، شما از نگاه واقع بینانه ای که با روکش به وجود می آید ، دست می دهید. چوب جامد مقدار زیادی از قدرت و ثبات کلی را ارائه می دهد.

موقعیت مکانی را در نظر بگیرید. ترافیک در محل قطعه مبلمان در نوع مبلمان شما انتخاب می کند. اگر در حال خرید یک قطعه برای منطقه پر رفت و آمد هستید ، روکش ممکن است راحت تر از لمینت یا چوب جامد آسیب ببیند.

در مورد نگاه تصمیم بگیرید. اگر ظاهر چوبی واقع گرایانه می خواهید ، چوب طبیعی بهترین گزینه است. روکش نیز گزینه ای است زیرا از چوب واقعی ساخته شده است. اگر یک ظاهر چوب کلاسیک از اولویت است ، از ورق سه لایی پرش کنید. دانه چوب چاپ شده فقط از غنچه ، عمق و تنوعی با واقعی برخوردار نیست.

اگر تصمیم دارید مبلمان چوبی مناسب برای خانه شما باشد ، گزینه های ما را در سایت فن و هنر جستجو کنید. ما مبلمان اثاثیه ای با کیفیت را ارائه می دهیم که هر قطعه به صورت سفارشی با استفاده از چوب با کیفیت و تکنیک های قابل اعتماد ساخت ساخته شده است. دانه چوب طبیعی به هر قطعه شخصیت و غنای می بخشد. شما می دانید که در حال بدست آوردن یک قطعه منحصر به فرد هستید زیرا هیچ دو قطعه دقیقاً یکسان نیستند. هنگامی که به دنبال یک قطعه با کیفیت متناسب با مشخصات خود می گردید ، به https://ashwood.ir/ بروید .

مقایسه دکوراسیون چوبی ساخته شده از روکش های لمینت یا روکش چوب طبیعی
مقایسه دکوراسیون چوبی ساخته شده از روکش های لمینت یا روکش چوب طبیعی

انواع روکش چوب طبیعی , تفاوت روکش چوب , کابینت روکش چوب چیست

مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون چوبی :

WhatsApp us