درهای خارجی نقش مهمی در راحتی ، امنیت و ظاهر خانه شما دارند . آنها نقطه مرکزی جذابیت  ، محدود کردن ، اولین تأثیر برای بازدیدکنندگان هستند و به جلوگیری از عناصر و بازدیدکنندگان ناخواسته کمک می کنند . به همین دلیل است که تصمیم گیری در مورد مواد و نوع درب برای پروژه نوسازی به شما احساس طاقت فرسایی می دهد – اما لازم نیست .

هر نوع درب و مواد خارجی دارای مزایا و معایب منحصر به فردی است . درک نیازهای کلی خود ، مانند درب ایستاده در مقابل رطوبت شدید یا دری که می تواند عایق بندی بهینه را در آب و هوای سرد فراهم کند ، به عنوان مثال در انتخاب درب مناسب به شما کمک می کند .

ما می توانیم به شما کمک کنیم متداول ترین انواع درب و مواد موجود در بازار را با یکدیگر مقایسه کنید .

فهرست مطالب

    متداول ترین مواد درب

    کمتر درب مواد

    سایر انواع درب های خارجی

    سبک های درب

    یک پیمانکار درب با کیفیت استخدام کنید

متداول ترین مواد درب

فولاد

اگر به دنبال درب ای هستید که از طریق عناصر خارجی یا افراد متجاوز حداکثر امنیت را در خانه شما ایجاد کند ، یک درب ورودی فولادی در نظر بگیرید . 

درب های فولادی عبارتند از :

    نسبتا ارزان .

    قویتر از مواد دیگر .

    به لطف عایق بندی هسته ای ، کم مصرف است .

    مقاوم در برابر آب و هوا ، که از خانه شما در برابر عناصر محافظت می کند و همچنین به مرور زمان احتمال تاب خوردن درب را کاهش می دهد .

    به نگهداری کمی نیاز دارد .

در حالی که درب های فولادی در مقایسه با درب های مشابه خود به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند ، اما می توانند در معرض فرورفتگی یا خراشیدگی قرار بگیرد که در نهایت می تواند آنها را در معرض هوای سخت قرار دهد .

فایبرگلاس

درب های فایبرگلاس به دلیل دوام و بیزاری از آسیب های جوی در حال تبدیل شدن به گزینه محبوب تری برای صاحبان خانه هستند . آنها همچنین ضمانت های طولانی را ارائه می دهند ، اطمینان حاصل شود که درب شما برای سالهای آینده محافظت می شود .

درب های فایبرگلاس عبارتند از :

    نصب آسان .

    یکی از با دوام ترین مواد درب موجود .

    تعمیر و نگهداری کم .

    کم مصرف .

    مقاوم در برابر هوا .

    موجود در بافت های مختلف دانه چوب برای تقلید از ظاهر یک درب چوبی واقعی .

    ساخت کامپوزیت با کیفیت بالا ، فایبرگلاس را به گزینه ای ایده آل برای آب و هوای شدید و ورودی های پرتردد تبدیل می کند .

چوب

درب های چوبی برای بسیاری از صاحبان خانه انتخاب استاندارد است و به لطف زیبایی و تنوع آنها اغلب به عنوان مطلوب ترین مواد درب دیده می شوند .

درهای چوبی عبارتند از :

    سنگین و محکم ، نمای زیبایی و چشم نواز به صاحبان خانه می دهد .

    ایمن و مقاوم در برابر فرورفتگی .

   بدون ویژگی های شیشه ای موجود است .

    بسیار قابل تنظیم است .

    طیف گسترده ای از چوب ها متناسب با هر بودجه ای – از چوب های کامپوزیتی یا کاج ارزان قیمت گرفته تا چوب ماهون یا افرا .

با وجود اعتبار ، درب های چوبی – به ویژه درهایی که فاقد پیش آمدگی کافی هستند – می توانند در طول زمان تحت تأثیر عناصر قرار بگیرند . این بدان معناست که یک درب چوبی نیاز به نگهداری منظم دارد تا به زیبایی روز خرید آن باشد . به منظور محافظت از آن در برابر تاب ، پوسیدگی یا انبساط ، هر دو سال یکبار درب چوبی نیاز به رنگ آمیزی و لک زدن گاه به گاه دارد .

کمترین موادی که برای درب استفاده می شود .

آلومینیوم

درب های آلومینیومی معمولاً برای درب های سرویس بهداشتی یا پاسیو ( بیشتر در موارد زیر ) ، استفاده می شوند ، اما گاهی اوقات به عنوان درب ورودی استاندارد استفاده می شوند . اگر از آنها به عنوان درب ورودی استفاده می شود ، باید به صورت سفارشی برای خانه شما ساخته شود که می تواند قیمت آنها را بسیار افزایش دهد .

درب های آلومینیومی عبارتند از :

    ارتجاعی .

آنها زنگ نمی زنند و نیازی به رنگ آمیزی مجدد ندارند .

    ضمانت های طولانی مدت ، گاهی تا 20 سال را ارائه دهید .

    تعمیر و نگهداری کم .

وینیل

از وینیل اغلب به عنوان گزینه ای برای درب های پاسیو استفاده می شود ، اما اخیراً استفاده از آنها به عنوان ماده درب ورودی افزایش یافته است .

درب های وینیل عبارتند از :

    گزینه کم هزینه ترین ماده درب .

    کم مصرف .

    بسیار ضد آب و هوا .

    به نگهداری کمی نیاز دارد .

آهن فرفورژه

آهن فرفورژه یک ماده محبوب درب برای درب های جلو و درب های پاسیو است . اگر به دنبال ظاهری شیک هستید که جذابیت شما را افزایش دهد گزینه بسیار خوبی است . بعلاوه ، صفحه های شیشه ای و مواد افزودنی متنوعی را برای قرار دادن نور طبیعی در خود جای می دهد و یکی از مطمئن ترین انواع مواد درب ورودی است .

    بسیار بادوام و ضد تاثیر از آب و هوا .

    گزینه با امنیت بالا .

    صفحه های شیشه ای و نور طبیعی را در خود جای می دهد .

    بسیار کم مصرف .

حتماً از پیمانکار خود بپرسید که بسته به موقعیت مکانی ، آب و هوا و سبک شما ، کدام ماده برای خانه شما ایده آل است .

سایر انواع درب های خارجی

هنگام برنامه ریزی برای پروژه بهبود درب خارجی منزل ، احتمالاً تمام در مورد توجه قرار خواهد گرفت ، اما این تنها درب نیست که ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد . درب های جدید پاسیو می توانند دسترسی تازه ای به حیاط پشتی ، بالکن یا پاسیوی شما داشته باشند و از منظره داخلی خانه شما دارای چشم انداز عالی باشند .

علاوه بر این ، ممکن است برای محافظت بیشتر در برابر شرایط شدید آب و هوایی ، درهای طوفانی را به خانه خود اضافه کنید .

درب های پاسیو فرانسه

درهای پاسیوی فرانسوی با گزینه های بسیار سفارشی درج شیشه ، و همچنین توانایی چرخاندن آنها در داخل یا خارج ، ویژگی های سخت افزار( قفل و لولا ) چپ یا راست ، یا انتخاب فقط یک درب باز ، زیبایی به خانه شما می بخشد .

این درب ها معمولاً از آلومینیوم ، وینیل یا چوب ساخته می شوند و از مزایای مشابه مواد درب ورودی مربوطه برخوردار هستند . درب های فرانسوی همچنین امنیت و حریم خصوصی بیشتری نسبت به درب های کشویی درب پاسیو دارند .

درهای کشویی- شیشه ای پاسیو

درب های کشویی به دلیل هزینه و عملکرد پایین ، متداول ترین سبک درب پاسیو هستند – تقریباً مانند یک پنجره بزرگ که نور آفتاب و هوای تازه را به خانه شما دعوت می کند ، کار می کند . این درها با مجموعه ای از مواد ها کار می کنند و اغلب از آلومینیوم ، چوب یا وینیل ساخته می شوند .

یک نکته مهم در هنگام انتخاب درهای شیشه ای کشویی این است که شامل حداکثر ویژگی های امنیتی مانند میله های امنیتی یا شیشه تقویت شده باشند .

درب های محکم ( مخصوص آب و هوای طوفانی )

ممکن است درب محکم برای برخی چرکین یا ناپسند به نظر برسد ، اما اینها اهداف بسیار مهمی را در اختیار شما قرار می دهند که می تواند به محافظت بهتر از خانه شما کمک کند و یک لایه اضافی از بازده انرژی را ارائه دهد . این درب ها می توانند اغلب از جنس استیل ، کامپوزیت یا آلومینیوم باشند و در انواع مختلفی از جمله گزینه های شیشه ای و صفحه نمایش ارائه می شوند .

     فولاد

         بسیار بادوام و مقاوم در برابر ترک خوردگی و تاب خوردگی .

         گران ترین و سنگین ترین گزینه .

     کامپوزیت

         بهترین گزینه برای بهره وری انرژی .

         محافظت عالی در برابر شرایط طوفان ( باران ، باد و غیره ) اما نه به اندازه گرما و نه سرما .

     آلومینیوم

         دوام با درب های طوفانی استیل قابل مقایسه است .

        آلومینیوم برای محافظت از خانه ها در برابر گرما و سرما .

سبک های درب

انتخاب سبک برای درب جدید می تواند یکی از لذت بخش ترین قسمت های پروژه تعویض درب شما باشد ! خواه درب ورودی ، درب پاسیو یا درب ورودی دیگر را تعویض کنید ، سبکی که انتخاب می کنید می تواند جذابیت خانه شما را افزایش داده و به آن کمک کند تا از بیرون واقعا بدرخشد . برخی از سبک های متناسب با تنظیمات طراحی شما را در نظر بگیرید :

     کلاسیک

     اواسط قرن

     مدرن یا امروزی

     مدیترانه ای

     ویکتوریایی

     محلی

     صنعتی

     درب انبار

یک پیمانکار درب با کیفیت استخدام کنید

هنگام انتخاب مصالح و انواع پروژه درب خارجی ، گزینه های زیادی وجود دارد . این لیست می تواند به عنوان یک نقطه شروع به شما کمک کند تا از مزایای هر ماده درب مطلع شوید ، اما همکاری با یک پیمانکار معتمد ، از جمله مواردی که از طریق سایت در دسترس شما است ، به شما کمک می کند تا مناسب ترین درب منزل و بودجه خود را مشخص کنید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : درب چوبی ، انواع درب چوبی ، انواع مواد مختلف درب چوبی

مقالات مرتبط با درب چوبی: