0 Items

راهنمای درهای داخلی چوب جامد

با هسته جامد ، هسته توخالی ، MDF ، شیشه و موارد دیگر ، چندین در داخلی برای انتخاب وجود دارد . در داخلی چوب جامد کمتر مورد استفاده قرار می گیرد ، اما هنوز هم گزینه های با دوام و ظریف برای فضای داخلی خانه شما است .

مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی

در حالی که معمولاً از آنها برای نمای خارجی استفاده می شود ، به خصوص به عنوان درهای ورودی ، درهای چوبی جامد نیز گاهی برای فضای داخلی خانه استفاده می شود . درهای داخلی چوبی جامد اغلب به دلیل زیبایی انتخاب می شوند و می توانند ظاهری سنتی و زیبا به خانه شما بدهند .

 برای اطلاعات بیشتر در مورد در داخلی چوب جامد به ادامه مطلب مراجعه کنید .

اصول درهای داخلی چوب جامد

درهای جامد چوبی با درهای جامد هسته ای که با پوسته خارجی تخته سه لا یا کامپوزیت ساخته می شوند و با ترکیبی از الیاف چوب پر می شوند متفاوت است . درهای چوبی جامد در عوض از یک قطعه چوب جامد ساخته می شوند . این نوع مواد در داخلی را می توان با چوب های جنگلی و چوب های نرم تهیه کرد – برخی از گزینه های محبوب چوب شامل گیلاس ، چوب ماهون ، بلوط قرمز ، توسکا ، افرا و کاج است . متداول ترین در چوب جامد درکاج 6  تخته است . درهای کاج جامد 6  پانل اغلب برای نمای بیرونی خانه استفاده می شوند ، اما گاهی اوقات برای فضای داخلی خانه نیز استفاده می شوند .

چوب از ویژگی های عایق صوتی بسیار خوبی برخوردار است که با بسته شدن در ، بیشتر صدا ها را از بین می برد و از آن خارج می کند و به خانه شما کمک می کند تا خصوصی تر باشد . این درها همچنین بسیار سنگین و ایمن هستند که به آنها احساس پایداری می دهد . از دیگر مزایا می توان به این واقعیت اشاره کرد که درهای داخلی چوب جامد دارای استحکام و صرفه جویی در مصرف انرژی هستند و گرما یا خنکی را در اتاق های خانه شما نگه می دارند . همچنین می توان آنها را به راحتی سفارشی ، رنگ آمیزی کرد .

درب چوبی
درب چوبی

درهای داخلی چوبی جامد مانند این درچوب ماهون ، لوازم جانبی محکم و زیبایی خانه است .

هزینه درهای جامد چوبی

درهای داخلی چوب جامد تقریباً 50٪ گرانتر از سایر درداخلی است که داخل آن توخالی است . قیمت در داخلی چوب جامد به نوع چوب استفاده شده و سبک دربستگی دارد – مثلا : در آماده یا روکش است .

تعمیر و نگهداری درهای جامد چوبی

مانند اکثر درها و قاب های چوبی ، درهای چوبی جامد با نوسانات دما تاب می خورند ، منبسط می شوند یا کوچک می شوند . اگر درهای داخلی چوبی جامد را برای خانه خود انتخاب کرده اید ، به خاطر داشته باشید که این درها بهترین درها برای حمام ، سونا یا مکانهایی نیستند که رطوبت بالایی دارند . درهای داخلی چوب جامد منزل خود را به طور مرتب از نظر وجود تاب یا پوسیدگی به دلیل رطوبت بررسی کنید .

با وجود این مشکل در رطوبت ، درداخلی چوب جامد بسیار پایدار است و می تواند سالها  عمر کند . برخلاف مواد در mdf  ، این درها با گذشت زمان ترک نخواهند خورد و تراش نخواهند خورد . استحکام درهای داخلی چوب جامد از آنها در برابر بیشتر فرورفتگی ها و ضایعات ناشی از اسباب کشی یا حوادث جزئی خانگی محافظت می کند .

 نکته : افزودنی لوکس و ایمن به خانه

درهای داخلی چوبی جامد با داشتن ویژگی های عایق صدا و بهره وری انرژی قوی ، خانه شما را آرام ، کلاسیک و ایمن نگه می دارد . علاوه بر این ، تا زمانی که در معرض رطوبت زیادی نباشند ، درهای داخلی چوب جامد بسیار مقاوم هستند و می توانند سالها دوام داشته باشند .

 نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp chat