10 طرح جدید درب ضد حریق در سال 2021 با تصاویر

وقتی صحبت از آتش می شود ، به هیچ وجه نمی توانید با دربها و زیرساخت های معمولی از فرصت استفاده کنید ! طبق دستورالعمل های ایمنی ساختمان در برابر آتش ، هر خانه یا محل تجاری باید برای وقوع حریق احتمالی با طرح های مخصوص دربهای ضد آتش در نزدیکی نقاط خروجی آماده شود . در مواقع اضطراری ، این دربها می توانند از گسترش آتش و دود به دیگر نقاط ساختمان جلوگیری کنند .

درب ضد حریق
درب ضد حریق

درب های ضد حریق از نظر جنس ، طراحی و عملکرد با دربهای معمولی متفاوت است . آنها می توانند حتی درجه حرارت شدید را تحمل کرده و خسارات جانی و مالی را به حداقل برسانند . برای آشنایی بیشتر با مشخصات ، انواع دربهای ضد حریق ، همراه با کاتالوگ 10 طرح جدید درب ضد حریق ، این مطلب را بخوانید.

درب ضد حریق چیست ؟

درب مقاوم در برابر آتش با مواد مخصوص نسوز مانند شیشه ، فولاد ، گچ ، تخته ورمیکولیت و حتی چوب ساخته شده است ! این مواد می توانند حداقل 20 دقیقه تا 90 دقیقه در برابر آتش مقاومت کرده و زمان کافی را برای تخلیه افراد فراهم کنند . آنها در نزدیکی نقاط خروجی مانند راه پله ، راهروها و غیره نصب شده اند.

انواع مختلف دربهای آتش نشانی چیست ؟

یک درب نسوز معمولی باید از نظر کیفیت ، کارایی ، طراحی و دوام با مقررات و دستورالعمل های تعیین شده مطابقت داشته باشد . قبل از تصمیم گیری در مورد درب مناسب برای ساختمان خود ، باید از طبقه بندی های مختلف دربها ، بر اساس مصالح آنها مطلع باشید .

دربهای شیشه ای : با شیشه های نسوز مخصوص ساخته می شوند که تحت 3 درجه آزمایش قرار می گیرند – کلاس E ، کلاس EW ، کلاس EI ، بسته به توانایی آنها در مقاومت در برابر حرارت ، شعله و دود . همچنین ، شیشه ها به سه نوع E30 ، E60 و E120 طبقه بندی می شوند ، که E یکپارچگی و عدد نشان دهنده زمان مقاومت در برابر آتش است . به عنوان مثال ، دربهای E60 تا 60 دقیقه از آتش محافظت می کنند .

    دربهای چوبی : اگرچه یک چوب معمولی می تواند آتش بگیرد ، اما دربهای آتش چوبی برای مقاومت در برابر آتش با مواد شیمیایی مخصوص درمان می شوند . آنها به FD30 ، FD 60 و غیره طبقه بندی می شوند ، جایی که FD سطح یکپارچگی و تعداد دفعات حفاظت از آتش ارائه شده است .

    درب های فولادی : از فولاد گالوانیزه برای مقابله با آتش ساخته شده است . آنها در انواع مختلف مانند دربهای توخالی ، روکش دار و غیره به همراه مواد عایق داخلی موجود هستند .

هدف از درب ضد حریق چیست ؟

در اینجا دلایل اصلی ارزش سرمایه گذاری درب های ضد حریق برای ساختمان شما آورده شده است .

    دربهای کنترل حریق مانع از شعله کوچک آتش سوزی گسترده و غیرقابل کنترل می شوند .

    آنها با عمل به عنوان مانع ، گسترش آتش ، گرما و دود را از ناحیه ای از ساختمان به منطقه دیگر کنترل می کنند .

    برخی از این دربها دارای مکانیزم خود بسته برای به حداقل رساندن مواجهه با آتش هستند .

    این دربها با مقاومت طولانی مدت در برابر آتش ، می توانند به افراد اجازه دهند به سرعت از ساختمان خارج شوند .

    آنها همچنین می توانند دمای بسیار بالای 200 درجه سانتیگراد را تحمل کنند تا آسیب ساختمان های محله را به حداقل برسانند .

نکاتی که قبل از خرید درب ضد حریق باید رعایت کنید :

برای درک نحوه انتخاب درب ایمنی مناسب ساختمان خود ، این راهنما را دنبال کنید :

    همیشه روی دربهای ضد حریق اداری و خانگی با کیفیت خوب سرمایه گذاری کنید که بهترین سطح حفاظت در برابر آتش را ارائه می دهند . با رتبه بندی های مختلف صدور گواهینامه ، همراه با کیفیت و دوام مواد آشنا شوید .

    اگر ساختمان شما دارای محوطه ای است که عناصر قابل اشتعال مانند بنزین ، مواد شیمیایی و غیره را در آن ذخیره می کند ، به دنبال یک درب آتش نشانی فولادی باشید ، زیرا ضخیم و موثر است .

    در صورت تمایل به خرید چوب یا دربهای شیشه ای ، قبل از سرمایه گذاری ، درجه یکپارچگی آنها و زمان مقاومت در برابر آتش را بررسی کنید .

    همچنین توصیه می شود برای تناسب بهتر ، به جای یک درب آماده ، یک درب سفارشی خریداری کنید .

    در مورد بهترین مارک های درب ضد حریق به همراه ضمانت نامه درب و راهنمای تعمیر و نگهداری با فروشنده خود صحبت کنید .

بهترین طراحی دربهای ضد حریق در  بازار :

در اینجا 10 تصویر ساده و جدید درب ضد حریق ما با توضیحات دقیق آمده است . بیایید نگاهی به آنها داشته باشیم .

  1. طراح دربهای ضد حریق :
درب ضد حریق
درب ضد حریق

درب ضد حریق نباید همیشه ساده و خسته کننده باشد ! درب ضد حریق طراح علاوه بر محافظت حرارتی می تواند زیبایی را به خانه شما ببخشد . این درب ضد حریق دو درب داخلی را که با چوب بلوط شیمیایی ساخته شده است ، بررسی کنید . این درب شیشه ای نه تنها شیک به نظر می رسد بلکه آنچه را که می گوید نیز انجام می دهد !

     نوع درب : درب آتش دو لنگه باز .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : بژ .

  • درب خروجی ضد حریق  :
درب ضد حریق
درب ضد حریق

برای یک منطقه بسیار بزرگ مانند یک دفتر یا تئاتر ، یک درب مقاوم ضد حریق ضروری است ! در اینجا یکی از این دربهای فولادی برای نصب درب خروجی ضد حریق وجود دارد . رنگ سبز در مواقع اضطراری به سرعت توجه افراد را به خود جلب می کند ، در حالی که درب دو جداره دود و گرمای داخل را به دام می اندازد . همچنین دارای یک نوار قابل تنظیم برای کار در شرایط وحشت است !

     نوع درب : خروجی آتش لعاب دار ( دو درب )  DoubleDoor .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : فولاد .

     رنگ : سبز .

  • طرح های درب ضد حریق فولادی :
درب ضد حریق
درب ضد حریق

این یکی از دربهای ضد حریق مدرن است که با رنگ قرمز برای کدگذاری بهتر رنگ سفارشی شده است . درب را می توان در نزدیکی نقاط خروجی آتش مانند راه پله و سایر راههای فرار استفاده کرد . دارای یک نوار فشار برای باز کردن درب . تراکم این درب محافظت بالاتری در برابر آتش ارائه می دهد و پنجره شیشه ای کوچک نمای بهتری را ارائه می دهد !

     نوع درب : دو درب استیل آتش نشانی .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : فولاد .

     رنگ : قرمز .

  • درب ضد حریق چوبی :
درب ضد حریق
درب ضد حریق

دربهای چوبی عایق حرارتی عالی را نیز ارائه می دهند . اگر به دنبال دربی هستید که با بقیه دکوراسیون چوبی شما ترکیب شود ، می توانید این درب را انتخاب کنید . همراه با روکش چوبی که به دنبال آن هستید ، درب دو لنگه باز و لولایی نیز دارای صفحات شیشه ای برای دید بهتر است . همچنین دارای سیستم بسته شدن خودکار در مواقع ضروری است .

     نوع درب : دو درب استیل آتش نشانی .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : فولاد .

     رنگ : قرمز .

  • طراحی دربهای ضد حریق اداری :
درب ضد حریق
درب ضد حریق

در اینجا یک درب آتش دیگر است که مخصوص فضاهای اداری طراحی شده است . این درب لعابدار با صفحات چوب بلوط ساخته شده برای مقاومت در برابر حرارت ساخته شده است . شیشه های دو جداره دید بهتری را به محیط اطراف می دهد . این نوع درب به طور ایده آل در نزدیکی آسانسورها ، فضاهای مشترک و نقاط مونتاژ نصب می شود .

     نوع درب : دوجداره درب ضد حریق اداری .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای .

  • دربهای ورودی دارای درجه آتش سوزی :
درب ضد حریق
درب ضد حریق

این یک درب چوبی دارای درجه آتش سوزی FD60 است که مخصوص نقاط ورودی ساخته شده است . درب خارجی 1 ساعته دارای درجه حرارت بالا می تواند گرمای شدید را تحمل کند . عاقلانه است که روی این درب سرمایه گذاری کنید تا در مواقع اضطراری بدون مشکل فرار کنید . در کنار یک نقطه ورود ، حتی می توانید از این درب برای حیاط خلوت خود استفاده کنید .

     نوع درب : درب آتش خارجی .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس: چوب .

     رنگ : بژ .

  • دربهای ضد حریق کشویی :
درب ضد حریق
درب ضد حریق

اگر ورودی بزرگی مانند این دارید ، دربهای کشویی بهتر از دربهای لولایی سنتی کار می کنند . این درب ساخته شده از فولاد گالوانیزه ، برای مراکز خرید ، ادارات و آسمان خراش ها به خوبی کار می کند . درب محکم می تواند برای مدت طولانی در برابر گرما مقاومت کند ، همچنین فضای کافی برای فرار افراد ایجاد می کند . صفحات شیشه ای می توانند دود و گرما را در خود نگه دارند تا از پخش شدن آن جلوگیری شود .

     نوع درب : طرح های درب کشویی آتش نشانی .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : فولاد .

     رنگ : آبی .

  • طرح دربهای ضد حریق اتاق خواب :
درب ضد حریق
درب ضد حریق

کارشناسان پیشنهاد می کنند که گذاشتن درب ضد حریق اتاق خواب قبل از خواب می تواند جان شما را از آتش سوزی ناگهانی نجات دهد . درب ضد حریق می تواند از ورود شعله های آتش به اتاق شما جلوگیری کند ، جایی که می توانید داخل آن ایمن بمانید . به همین دلیل است که خانه های مدرن باید جلوتر فکر کنند و به جای دربهای معمولی روی این دربهای مخصوص سرمایه گذاری کنند تا ضرر را به حداقل برسانند .

     نوع درب : درب ضد حریق اتاق خواب سفید .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سفید .

  • دربهای آتش با شیشه :
درب ضد حریق
درب ضد حریق

درب درجه  ضد حریق می تواند بر اساس الزامات شما در هر مدل یا سبکی طراحی شود . در کنار افزایش زیبایی ، درب مانند این می تواند محافظت در برابر آتش را نیز به حداکثر برساند . این درب بلوط 4 تخته می تواند گرما و دود را تحمل کند . به عنوان یک درب با اندازه استاندارد ، برای اتاق های داخلی شما بسیار مناسب است .

     نوع درب : درب آتش با شیشه .

     موقعیت : داخلی ..

     جنس : چوب.

     رنگ : قهوه ای روشن .

  1. طرح دربهای آشپزخانه درب :
درب ضد حریق
درب ضد حریق

آشپزخانه می تواند نقطه شروع احتمالی شعله در خانه باشد . نشت ناگهانی گاز ، انفجار و حتی اجاق گاز بدون مراقبت می تواند خانه شما را در عرض چند دقیقه به آتش بکشد.  به همین دلیل است که شما باید درب معمولی خود را با یک در مخصوص نسوز جایگزین کنید تا شعله های آتش به اتاق محدود شود . در اینجا یکی از این طرح های شیک است که هم شیک و هم کاربردی است .

     نوع درب : درب ضد حریق آشپزخانه .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سفید .

آتش می تواند حتی یک ساختمان عظیم را در عرض چند ساعت فرو بیندازد . بهتر است به جای ریسک کردن ، در حفاظت از آتش غیرفعال و دربهای اطفاء حریق سرمایه گذاری کنید . شما باید خانه ها و ساختمانهای خود را با تمام عناصر لازم مانند دربهای آتش ، زنگ هشدار و غیره مجهز کنید ، اینها باید بخشی از برنامه ساخت و ساز ساختمان شما باشد و به عنوان سرمایه گذاری جداگانه تلقی نشود. بنابراین ، اگر در حال خرید یک خانه جدید هستید ، این نکات را به خاطر بسپارید و برای بدترین ها آماده شوید !

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : درب چوب ی، انواع درب ضد حریق ، درب ورودی امن

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp us