آیا سونا به تسکین بیماری ارتوروز و روماتیسم  کمک می کند ؟

یک شنای آب سرد بعد از یک جلسه سونا فواید زیادی  برای مبتلایان به روماتیسم دارد .

مزایای سونای خشک در درمان رماتیسم
مزایای سونای خشک در درمان رماتیسم

در بسیاری از فرهنگ های نوردیک ، یک جلسه سونا کامل شامل 15 یا 20 دقیقه در گرما است که به دنبال آن یک سرمازدگی در بیرون ،  شنا در آب سرد یا دوش سرد است. این گرما / سرما تکرار می شود تا هنگامی که تنش در بدن از بین برود . استفاده مکرر به شما یک تجربه دلنشین و مفید را ارائه می دهد .

دکتر مارک تینرمن در ” مزایای سلامتی سونا ” که در ژانویه در وب سایت انجمن سونا آمریکای شمالی منتشر شد ، می گوید: ترکیب گرما و سرما به سلامتی کمک می کند . سرمازدگی ناگهانی باعث می شود رگ های خونی پوست به سرعت منقبض شوند و فشار خون را بالا می برند .

جلوگیری از التهاب :

مزایای سونای خشک در درمان رماتیسم
مزایای سونای خشک در درمان رماتیسم

 افراد مبتلا به ارتوروز و روماتیسم و بیماریهای مرتبط با آن در طول جلسه سونا احساس تسکین می کنند ، زیرا مایع مفصل بیشتر ترشح  می شود اما گاهی اوقات التهاب می تواند روز بعد بدتر شود . استفاده سرما بعد از سونا از بروز این مشکل جلوگیری می کند و به سهولت در علائم کمک می کند .

مزایای سونای خشک در درمان رماتیسم
مزایای سونای خشک در درمان رماتیسم

استفاده بهینه از سرما بعد از سونا همچنین میتواند به بهبود جریان خون و بهبودی سریعتر از آسیب عضلات و درد کمک کند .

بیوتی بلاگرها  می گویند : که یک حمام سرد به دلیل افزایش جریان خون ، باعث جوان سازی در پوست می شود .

افزایش لذت :

 سرمازدگی بعد از سونا باعث افزایش میزان ضربان قلب ، آدرنالین و اندورفین های در بدن می شود که درد شما را تسکین می بخشد و روحیه شما را طراوت می بخشد . با توجه به چگالی زیاد گیرنده های سرما در پوست ، دوش های سرد باعث تحریک های الکتریکی از انتهای عصب محیطی به مغز می شوند که نتیجه آن اثر ضد افسردگی فوق العاده دارد .

بار دیگر علم نشان می دهد که سنت ها به دلایل خوب قرن ها ادامه داشته اند . صرف زمان  برای گرفتن یک دوش یخی ، اتاق یخ یا دوش سرد بعد از سونا سودی بیشتر از سونا بدون دوش آبسرد به شما می دهد . قبل از استفاده سونا به دنبال حمام یخی ، با پزشک خود مشورت کنید .

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با سونای خشک :

WhatsApp chat