نحوه انتخاب ست ناهارخوری (قسمت چهارم)

4.تنظیم فضای اطراف میز

اگر یک مجموعه غذاخوری متناسب با اندازه اتاق خود خریداری کرده اید ، اما همچنان احساس میکنید بسیار فضای اتاق را کوچک و گرفته کرده ، ممکن است به این دلیل باشد که فضای کافی در اطراف میز ناهار خوری و اتاق غذاخوری ندارید.

انواع چوب مناسب میز ناهارخوری چوبی
انواع چوب مناسب میز ناهارخوری چوبی

فضای مورد نیاز خود را قبل از خرید بشناسید تا بعد از آن احساس تنگی فضا نکنید. حداقل ابعاد زیر در اطراف میز لازم است :

فضایی که برای عبور از پشت صندلی لازم استفضای لازم برای نشستنفضای لازم برای عقب کشیدن صندلی
حدود 90 سانتی مترحدود 50 سانتی مترحدود 80 سانتی متر

اگر در پشت صندلی ناهار خوری ، محلی مانند کمد وگنجه وجود داشته باشد ، که کشو و بازشو دارد ، اگر فضای باز شدن کشو یا درب آن را در نظر بگیرید و سپس به بررسی اعداد بپردازید ، نشستن راحت تر خواهد بود.

5. انتخاب جنس ست ناهار خوری

از چه چوبی برای مبلمان اتاق غذاخوری استفاده می کنید؟

مجموعه های غذاخوری با جنس های استیل یا پلاستیک نیز وجود دارند ، اما من فکر می کنم بیشتر ست های ناهار خوری اساساً از چوب ساخته شده اند.

علاوه بر چوب طبیعی (جامد وگلولام) ، چوب های زیادی وجود دارد که با روش های مختلف پردازش شده اند. حال به بررسی انواع چوب خواهیم پرداخت.

انواع چوب مناسب میز ناهارخوری چوبی
انواع چوب مناسب میز ناهارخوری چوبی

چوب طبیعی / چوب جامد

این یک چوب خالص است که از تنه درخت بریده شده است.

این نوع چوب برای کسانی که برای وسایل ، حالت اصلی و طبیعی مواد را ترجیح می دهند ، توصیه می شود.

نکته منفی این نوع این است که سطح چوب جامد با تغییر دما و رطوبت ، به دلیل اینکه 100٪ طبیعی است ، تاب می خورد و منبسط می شود ؛ اما بسته به نوع چوب ، بسیاری از آن ها می توانند بدون تاب خوردن و منبسط شدن و ترک خوردن ، روند پیر شدن خود را طی کنند (بدون تغییر مقاومت و تغییر دوام و تغییر شکل ، فقط بافت و رنگ چوب مقداری تغییر میکند).

نکته جالب راجع به چوب این است که ، هرچه از چوب بیشتر استفاده کنید و چوب پیرتر شود ، به لحاظ رنگ و بافت تغییرات لذت بخش بیشتری در آن ایجاد میشود.

چوب گردو
چوب گردو

چوب طبیعی / چوب روکش شده (گلولام)

به چوبی گفته می شود که به شکل الوار تراش خورده و بهم چسبانده شده و به شکل صفحه در می آید.

مزیت این نوع چوب نسبت به چوب جامد این است که کمتر از آن تاب خورده و تغییر شکل می دهد.

در بیشتر مبلمان ساخته شده از چوب طبیعی ، از این چوب لمینت استفاده شده است.

گلولام نوعی است که می توانید اتصالات بین مواد را ببینید و چوب جامد نوعی که نمی توانید ببینید.

مقایسه چوب کاج و چوب راش
مقایسه چوب کاج و چوب راش
راشگردوگیلاسبلوط
این ماده نه تنها محکم است ، بلکه خاصیت ارتجاعی خوبی نیز دارد و از این جهت مناسب برای ساختار های خمیده می باشد. چوبی است که نه تنها برای میز بلکه برای صندلی هایی با انحنای زیاد نیز استفاده می شود ؛ همچنین می توانید از بافت خوب و صاف چوب لذت ببرید.این ماده به دلیل انحراف کم و استحکام بالا شناخته شده و بسیار محبوب است ؛ غالباً برای مبلمان نفیس و آلات موسیقی استفاده می شود.ویژگی این چوب این است که با گذشت زمان رنگ آن ، به یک رنگ مایل به قرمز تغییر می کند. اغلب علاوه بر مبلمان ، از آن برای کف سازی نیز استفاده می شود.به دلیل خاصیت انعطاف پذیری که دارد ، اغلب برای میزهای گرد استفاده می شود. طرح این نوع از چوب مانند الگوی پوست ببر است ؛ به همین علت به آن چوب لکه ببری می گویند.
میز ناهارخوری چوب گردو
میز ناهارخوری چوب گردو
اَش (زبان گنجشک)کاجتوسکاساج
این نوع ، چوبی است که در بین انواع چوب بهترین نتیجه را دارد ؛ طرح روی چوب ظریف است و می توانید از بافت صاف آن لذت ببرید.گره های زیادی در سطح چوب دیده می شود ؛ چوب رنگ ملایمی دارد که با گذر زمان و پیر شدن چوب ، سطح آن مانند کارامل قهوه ای شده و لذت بیشتری خواهید برد.در مقایسه با چوب های دیگر نسبتاً نرم است. به علت طرح و رنگ ملایمی که دارد ، قابلیت انعطاف پذیری و مطابقت با هر فضای داخلی را دارد.به عنوان چوبی درجه یک ، مشهور است. این نوع چوب دوام و مقاومت عالی در برابر آب دارد ، بنابراین نه تنها برای مبلمان بلکه برای فضای کشتی و قایق نیز استفاده می شود.
رنگ قهوه ای سوخته بر روی چوب بلوط یا اش
رنگ قهوه ای سوخته بر روی چوب بلوط یا اش

روکش

با برش دقیق و نازک چوب طبیعی و تبدیل آن به یک ورق ، ساخته می شود.

این ورق ها را روی تخته سه لایه (قرار دادن چندین تخته در یک صفحه) یا تخته MDF (فشرده سازی الیاف چوب ) می چسبانند.

به طور دقیق ، مواردی که از روکش استفاده می کنند 100٪ چوب طبیعی نیستند ؛ به این معنی است که اگر گفته شد ، این یک تکه چوب با روکش بلوط است ، یعنی فقط از دو ورق بلوط در اطراف آن استفاده شده است و این یک “تخته بلوط جامد” نیست ؛ بنابراین لطفا قبل از خرید ، هسته تخته (لایه بین روکش ها) را با دقت بررسی کنید.

روکش کاغذ چاپی

طرح چوب را بر روی کاغذ چاپ کرده و بر روی تخته مورد نظر می چسبانند.
این ماده ای است که اغلب به عنوان جایگزینی برای “روکش” در موارد مشابه و با هزینه کمتر استفاده می شود.

ماده ای که به عنوان هسته در تخته سه لایه یا تخته خرده چوب (نئوپان) استفاده شده ، بسیار سبک تر از حالت مشابه و ساخته شده از چوب طبیعی است.

در سالهای اخیر ، فن آوری چاپ بهبود یافته و بسیاری از محصولات با کیفیت به وجود آمده است که حتی ، با مشاهده از نزدیک نیز ممکن است با چوب طبیعی ، اشتباه گرفته شود.
این ماده نه تنها ارزان و سبک است بلکه از مزیت حفظ همگنی نیز برخوردار است ؛ زیرا اختلاف رنگ یا اختلاف بافت ، بر خلاف چیزی که در مواد طبیعی وجود دارد ، در آن دیده نمی شود.

پایان قسمت چهارم نحوه انتخاب ست ناهارخوری

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

گردآورنده : زهرا اکبری

کلمات کلیدی : ست ناهار خوری ، فضای اتاق ، اتاق کوچک ، اتاق دلگیر ، کمد ، گنجه ، ست ناهارخوری استیل ، ست ناهار خوری پلاستیکی ، میز استیل ، میز پلاستیکی ، صندلی استیل ، صندلی پلاستیکی ، ست ناهار خوری چوبی ، صندلی چوبی ، میز چوبی ، چوب طبیعی ، چوب جامد ، چوب روکش شده ، گلولام ، لمینیت ، چوب بلوط ، چوب گردو ، چوب گیلاس ، چوب راش ، چوب اش ، چوب زبان گنجشک ، چوب توسکا ، چوب ساج ، انعطاف پذیر،  لکه ببری ، خط دار ، استحکام ، کف سازی ، مبلمان نفیس ، آلات موسیقی ، خاصیت ارتجاعی ، ساختار خمیده ، بافت چوب ، چوب کاج ، مقاوم در برابر آب ، کشتی، قایق ، روکش ، تخته سه لا ، تخته سه لایه ، ام دی اف ، روکش کاغذ چاپی ، همگن

مطالب مرتبط با موضوع میز ناهارخوری چوبی :

انواع چوب مناسب میز ناهارخوری چوبی
انواع چوب مناسب میز ناهارخوری چوبی
WhatsApp chat