15  نوع میز که باید بشناسید

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

این گالری اشتیاق ما به میزهای هر سبک قابل تصور را به اشتراک می گذارد . امید ما این است که این راهنمای دقیق بتواند به عنوان یک آغازگر برای کسانی که به دنبال خرید یک میز کار جدید برای خانه یا محل کار هستند ، عمل کند .

به فضای کار در خانه احتیاج دارید ؟

 در این راهنمای نهایی خرید میز ، 15 نوع میز مختلف را بررسی کنید .

میزها بهترین مبلمان منزل برای کار و بازی ، دفتر و خانه هستند . یک میز تحریر عالی می تواند مرکز اصلی هر فضایی باشد که به یک فعالیت خاص اختصاص یافته باشد ، خواه یک سرگرمی ، کار در مدرسه ، شغل یا صرفاً سرگرمی باشد .

یکی از مبلمان منحصر به فرد و متنوع که هر کسی می تواند داشته باشد ، گزینه هایی که هنگام خرید میز با آن روبرو خواهید شد بی حد و حصر هستند . ما می خواهیم به شما کمک کنیم انواع مختلف سبک ، عملکرد و فرم را از بین ببریم تا به شما کمک کنیم میز کار مناسب زندگی خود را پیدا کنید .

میز کار انواع مختلفی را شامل می شود که از طیف وسیع تری از مدل های چوبی پراکنده گرفته تا طرح های پیشرفته ، مینیمالیست فولاد و شیشه عبور می کند .

هر دسته بر روی طیف خاصی از استفاده ، از جمله نوشتن ، کامپیوتر ، دبیر ، اعتبارنامه و میزهای اجرایی تمرکز دارد . هر یک از سبک ها ، مواد و رنگ و جلوه زیبایی منحصر به فرد را به اتاقی که در آن قرار دارد می بخشد ، بنابراین انتخاب مدل مناسب شامل ارزیابی ظاهر و عملکرد به طور مساوی است .

دسته بندی

میزها در یک دسته کاملاً متنوع طبقه بندی می شوند . از تکه های باریک و مینیمالیستی گرفته تا وسایل پر از دفتر ، دسته میز انتخابی شما اتاق مشخصی را تعریف می کند .

 1 . میز تحریر

این میزهای مینیمالیستی و روباز با کمترین فضای ذخیره سازی و میز کار بزرگ هستند . میز تحریر برای قرار دادن در امتداد دیوار یا وسط کف دفتر کار خانگی بسیار مناسب است . این طراحی برای لپ تاپ بهتر از رایانه رومیزی برای کارهای اداری است . یک ظاهر طراحی مستقیم و محافظه کارانه تقریباً در هر فضایی به زیبایی عمل می کند .

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

2 . میز کامپیوتر

در یک محیط مدرن دفتر کار خانگی ، میزهای کامپیوتر کاربردی ترین نوع میزهای دفتر کار در منزل هستند . اینها فضای کافی برای هر دو برج کامپیوتر و مانیتور و همچنین فضای ذخیره سازی لوازم جانبی رایانه ، کابل ها و لوازم جانبی مورد نیاز شما را فراهم می کند .

مانند میز تحریر ، این کار برای کارایی و سادگی ساخته شده است ، اما با فضای اضافی برای اجزای سخت افزاری ساخته شده است .

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

3 . میز تحریر

میز اجرایی پادشاه بزرگ دنیای دفتر داخلی است . این نمونه های چوبی تراشیده شده با انبار و کشش کشو و سطح بسیار زیاد ، همراه با ردپای غالباً عظیم ، جلوه ای از ابهت و جذابیت بی انتها را به وجود می آورند که جدا از سبک های دیگر است .

اغلب مواردی که هنگام در نظر گرفتن میزهای سنتی به تصویر کشیده می شوند ، میزهای اجرایی می توانند از یک میز مستطیل شکل مستقل گرفته تا یک مجموعه اداری کامل ، همانطور که در اینجا نشان داده شده است ، شامل شوند . این یکی از بهترین میزهای ترجیحی برای میزهای دیگر است که برای استفاده در دفتر نیز مناسب است .

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

4. میز تحریر کتابخانه دار Credenza

میزهای  Credenza ( میز تحریر های کتابخانه دار ) همانطور که از نامش پیداست میز کار را با یک اعتبار معتبر کمد ترکیب می کنند . این یک مبلمان است که به طور معمول برای اتاق ناهار خوری یا اتاق نشیمن اختصاص داده می شود ، که به دلیل مد و کاربرد آن ارزش دارد . وقتی با میز کار ترکیب شود ، مزایای هر دو مبلمان را به دست می آورید ، به شرطی که فضای لازم برای نگهداری یکی از آنها را داشته باشید .

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

 5 . میز گوشه ای

میزهای گوشه ای می توانند یک راه حل مناسب برای مشکلات فضا در جاهای تنگ باشند ، یا یک مجموعه گسترده از سطح در تنظیمات دقیق تر آنها باشد  . بسته به اندازه مورد نظر شما می توانند فضای میز کار بیشتری را در یک منطقه کوچکتر یا یک گسترش بزرگ L شکل فراهم کنند . بهترین جنبه توانایی آنها در ایجاد فضای اضافی برای پا است .

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

 6 . میز منشی

این نوعی میز است که روی آن رومیزی لولایی قرار دارد و به نوبه خود یک قفسه کتاب است که معمولاً با درها یا کشوها بسته می شود  و یک مبلمان تزئینی ، بلند و سنگین است . در اصل برای افرادی مناسب است که میز تحریر مجللی می خواستند اما فضای کافی برای مدل رول تاپ رسمی را ندارند .

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

.

 7 . میز تحریر شناور

این نوع میز مستقیماً بر روی یک دیوار نصب می شود و تمام فضای کف موجود را کاملاً صرفه جویی می کند . این میزها که با استفاده از قاب عمودی اغلب با قفسه و صفحه نصب می شوند ، برای کسانی که فضای محدودی دارند بسیار مفید است . میز تحریر شناور برای خوابگاه ها یا اتاق های خواب مناسب است .

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

مواد رومیزی

میز کار محلی است که شما با میز تماس خواهید گرفت و اکثر قریب به اتفاق تعامل با مبلمان در آن اتفاق می افتد . این که آیا فضای ذخیره سازی را در زیر مخفی می کنید و یا به عنوان یک میز ساده عمل می کنید ، این  انتخاب بیشترین نحوه و احساس میز را هنگام استفاده از آن تعیین می کند .

 8 . چوب

سطوح چوبی سنتی ترین شکل رومیزی است . این موارد اغلب در بالای میز کاملاً چوبی نمایان می شوند ، اما می توانند در بالای قاب های فلزی نیز نصب شوند .

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

 9 . شیشه

سطوح شیشه ای را به طور جسورانه ای به هر میز کار وصل می کنند . این شیشه همراه با ساخت چوب یا فلز ، فضای بصری را گسترش می دهد و کل مبلمان را سبک می کند . میزهای شیشه ای که اغلب برای تمیز کردن ، نگهداری یا جابجایی  راحت هستند ، در اشکال و تنظیمات مختلفی یافت می شوند .

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

10 .  فلز

 میز کار فلزی نهایت طراحی را دارد . مقاومت در برابر لکه ها و خراش ها ، و خنک ماندن در لمس ، این ماده مدرن دیگری است که اغلب با یک میز طراحی مدرن ، مانند شیشه جفت می شود . همانطور که مشاهده می کنید ، میزهای فلزی می توانند برای داشتن ظاهری با کنتراست بالا با میزهای سنتی ساخته شده از چوب جفت شوند .

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

11 . لمینت

سطوح ورقه ورقه شده ماده محافظتی را در بالای ساختار چوب قرار می دهد . این پوشش معمولاً نوعی پلاستیک است که به منظور حفظ لک میز و تاب در برابر آن است . اینها لوکس ترین  میز کارها نیستند ، اما کاربردی ، متنوع و آرامش خاطر را فراهم می کنند .

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

میز تحریر چوب

مدل های چوبی به عنوان متداول ترین مصالح ساخت میز ، در انواع مختلفی از کارها قرار دارند که مشهورترین آنها طبیعی ، سفید ، سیاه و خاکستری است .

 12 . طبیعی

رنگ چوب طبیعی ، چه روشن تر و چه تیره تر ، متداول ترین میز کار در مقایسه با انواع دیگر میز است . با نگاهی کلاسیک که بیان گر بی زمانی است ، جای تعجب نیست که این موارد تا به امروز محبوب مانده اند .

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

13.  سفید

رنگهای سفید اخیراً محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند . با افزودن  سبکی درخشان به هر اتاق ، قسمت وسیعی از رنگ سفید می تواند هر فضایی را باز کند .

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

14 .  سیاه

 میز تحریر مشکی کمی مدرن تر از سبک های سنتی چوب طبیعی است ، اما در عین حال ظاهری با شکوه و جدی تر را حفظ می کند . میزهای قاب فلزی اغلب به رنگ مشکی نیز تهیه می شوند .

 15 . خاکستری

پس از اتمام چوب خاکستری ، سبکی آرام و خنثی با لبه مدرن به شما می دهد . کمتر از چوب طبیعی گرم و سنتی ، در عین حال روشن تر و جدی تر از همه میزهای دیگر به ویژه مدل مشکی ، تعادل خوبی برقرار می کنند .

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

نوشته : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با شناخت انواع میز :

WhatsApp us