آیا دیوارهای فیزیکی را فضا گیر می دانید ؟ یک راه حل عالی برای تقسیم اتاق های خود به فضاهای کاربردی و بدون نیاز به دیوارهای دائمی ، به صورت تقسیم کننده اتاق وجود دارد ! اگر فکر می کردید این ایده ای است که در دوران مدرن ابداع شده است ، پس اشتباه می کنید ! خانواده های سلطنتی و نخبگان در قرون وسطی از تقسیم کننده های اتاق برای حفظ حریم خصوصی استفاده می کردند . در این مقاله ، ما14  تا از جدیدترین طرح دیوار پارتیشن چوبی اتاق را جمع آوری کرده ایم تا شما را در تهیه یکی برای خانه خود الهام دهیم .

14  ایده جدید برای تقسیم اتاق با تصاویر

در اینجا برخی از طراحی های تقسیم کننده اتاق ، که ارزش یک نگاه را دارد ، آورده شده است :

طراحی دیوار پارتیشن اتاق نشیمن

مهمترین مزیت تقسیم اتاق تقسیم اتاقهای بزرگتر به فضاهای کم حجم برای ایجاد حریم خصوصی بهتر است . در اینجا یکی از ایده های زیبا و جالب برای تقسیم اتاق های چوبی آورده شده است که نه تنها فضا را پارتیشن بندی می کند بلکه زیبایی خانه شما را نیز افزایش می دهد . طراحی خلاقانه به شما امکان می دهد با افزودن مواد لازم برای قرار دادن برخی گیاهان ، فضای سبز را به اتاق اضافه کنید . برای یک مهمان ، به نظر می رسد یک باغ عمودی در خانه ایجاد شده است !

ایده اتاق غذا خوری غیر رسمیآشپزخانه و اتاق نشیمن

ایده تقسیم آشپزخانه و اتاق نشیمن
ایده تقسیم آشپزخانه و اتاق نشیمن

در اینجا یک طرح ساده دیوار پارتیشن شیشه ای با قاب چوبی وجود دارد که به شما امکان می دهد آشپزخانه خود را از اتاق نشیمن جدا کنید . بهترین قسمت در مورد این ایده این است که شما هیچ منظره ای از قسمت جلوی خود را از دست نمی دهید و محدود به آشپزخانه نمی شوید . شیشه شفاف به شما امکان می دهد با اتاق نشیمن در ارتباط باشید و مهمانان خود را از فضای خصوصی خود دور نگه دارید . با افزودن درب کشویی به تقسیم کننده می توانید منطقه را کاملاً شخصی کنید بدون اینکه کسی وارد آن شود !

ایده دیوار پارتیشن برای اتاق کوچک

ایده دیوار پارتیشن برای اتاق کوچک
ایده دیوار پارتیشن برای اتاق کوچک

آپارتمان ها و خانه هایی به ابعاد کوچک اغلب فضای اتاق کوچک را تشکیل می دهند . یک شکاف کوچک در اتاق نشیمن برای نماز ایجاد می شود . یک راه عالی برای حفظ حریم خصوصی این منطقه بدون ساخت دیوارهای فیزیکی نصب دیوار پارتیشن اتاق ساده مانند این قسمت است . جداکننده اتاق سفارشی با عناصر تزئینی مانند زنگ ها و چراغ های طلایی LED ، احساسی خاص به منطقه می بخشد . جعبه های توخالی امکان گردش بهتر هوا را فراهم می کند ، همراه با حفظ ظاهر مینیمالیسم در اتاق .

ایده دیوار پارتیشن اتاق خواب

ایده دیوار پارتیشن اتاق خواب
ایده دیوار پارتیشن اتاق خواب

بدون تقسیم محوطه ، این تقسیم کننده اتاق سفید را که باعث ایجاد حریم خصوصی و صمیمیت در اتاق خواب شما می شود ، بررسی کنید . پارتیشن بندی اتاق که به زیبایی طراحی شده است ، احساس عاشقانه و شخصیتی منحصر به فرد به اتاق شما می بخشد . صفحه تقسیم کننده چند منظوره دارای یک نیمکت نوشتاری داخلی و یک کابینت تخت خواب برای نگهداری وسایل های شما است . این ایده برای اتاق خواب های بزرگی که می توانند به یک مکان خواب و یک فضای کار تقسیم شوند ، به خوبی به کار می آید .

تقسیم اتاق به سبک  روستایی

تقسیم اتاق به سبک روستایی
تقسیم اتاق به سبک روستایی

این تقسیم کننده اتاق روستیک را ببینید که حس خانه های روستایی را به اتاق نشیمن شما می آورد . طراحی مینیمالیسم انجام شده حداقل فضا را اشغال می کند و حداکثر عملکرد را ارائه می دهد . یک قاب چوبی اساسی با میله های چوبی عمودی تمام آنچه برای انجام این کار نیاز دارید است . این طراحی بدون جلوگیری از فضای حرکت کردن ، حریم خصوصی را ارائه می دهد . اندازه و فضای بین میله ها را می توان طبق اندازه اتاق و معماری سفارشی کرد .

ایده مدرن تقسیم اتاق

ایده مدرن تقسیم اتاق
ایده مدرن تقسیم اتاق

آیا قصد دارید به خانه دنج خود حسی آوانگاردی دهید ؟ پس نگاهی به این طراحی دیوار پارتیشن آویز بیندازید که مطمئنا مهمانان شما را مسحور خواهد کرد . الگوی منحصر به فرد مدرن شکل لانه زنبوری است که جلوه اتاق شما را بسیار زیبا تر می کند . بدون توجه به محل استفاده ، تقسیم کننده به راحتی با سایر زیبایی های خانه ترکیب می شود . قابل جابجایی است و کاملا برای هر اتاق در خانه مناسب می باشد .

تقسیم کنند اتاق به سبک معاصر

تقسیم کنند اتاق به سبک معاصر
تقسیم کنند اتاق به سبک معاصر

اگر چشمان شما همیشه بدنبال چیزهای بی نظیر و غریب هستند ، این پارتیشن بندی اتاق موردی فقط برای شماست ! تقسیم کننده مرسوم ، مد روز با طراحی مینیمالیستی و در عین حال مدرن ، فضای شما را سریع تغییر می دهد . این یک گزینه ایده آل برای استفاده از این قطعه برای جدا کردن اتاق نشیمن از بقیه مناطق مانند سالن غذاخوری یا آشپزخانه است ، بدون این که زیبایی خانه شما را زیر پا بگذارد.

تقسیم اتاق با قفسه کتاب

تقسیم اتاق با قفسه کتاب
تقسیم اتاق با قفسه کتاب

نگاهی به این جداکننده چند منظوره اتاق که مخصوص علاقه مندان به کتاب طراحی شده است بیاندازید . جدا از تعیین مرزهای اتاق ها بدون مسدود کردن راه عبوری ، این تقسیم کننده عملکردی به شما امکان می دهد همه کتاب های خود را در یک مکان مرتب کنید . اهل کتاب نیستید ؟ جای نگرانی نیست ! می توانید این قطعه را به ویترین گوشه ای تبدیل کنید تا وسایل تزئیناتی ، سوغاتی و موارد دیگر را به نمایش بگذارید . رسیدن به خانه این قطعه راهی مطمئن برای تغییر شکل ظاهری آن از ساده به جالب است!

دیوار پارتیشن طراح

دیوار پارتیشن طراح
دیوار پارتیشن طراح

خلاقیت خود را با این تقسیم کننده اتاق بی نظیر نشان دهید . این قاب چوبی نصب شده دارای قلاب هایی در بالا و پایین برای پشتیبانی از طناب های معلق است تا شخصیت خاصی به اتاق اضافه کند . در حالی که حریم خصوصی کانون اصلی این طراحی نیست ، اما برای ایجاد مرزهایی در اتاق و جدا کردن فضاهای بزرگ به خوبی عمل می کند . رنگ های روشن مانند آبی ، سبز و غیره را برای ایجاد احساس زیبایی انتخاب کنید!

تقسیم کننده اتاق برای آپارتمان های استودیویی

تقسیم کننده اتاق برای آپارتمان های استودیویی
تقسیم کننده اتاق برای آپارتمان های استودیویی

افرادی که در آپارتمان های استودیویی زندگی می کنند با مشکل اساسی در استفاده از فضا روبرو هستند . اگر شما هم یکی از آنها هستید ، در اینجا یک راه حل صرفه جویی در فضا برای شما وجود دارد . این تقسیم کننده اتاق موقت با درب به شما امکان می دهد برای بدست آوردن حریم خصوصی محفظه هایی را در خانه خود ایجاد کنید . این ایده ارزش امتحان کردن را دارد ، مخصوصاً اگر اتفاقاً آپارتمان را با دوستان یا خانواده خود تقسیم کنید . پارتیشن چوبی سبک وزن همچنین یک عنصر و بافت به فضای داخلی شما اضافه می کند.

طراحی دیوار پارتیشن اتاق بصورت ریلی

طراحی دیوار پارتیشن اتاق بصورت ریلی
طراحی دیوار پارتیشن اتاق بصورت ریلی

این صفحه چوبی ریلی ابتکاری را که مانند در و جداکننده اتاق کار می کند ، بررسی کنید . نه تنها ظاهر فضاهای گوشه ای شما را دگرگون می کند بلکه باعث کاربردی شدن آنها نیز می شود . درب ریلی سه تکه یک ترفند زیرکانه برای جدا کردن مناطقی مانند روشویی است که نمی خواهید آن را در چشم مهمانان خود نگه دارید . در صورت عدم استفاده ، می توانید درها را به داخل بکشید و یک پارتیشن اتاق به سبک باز ایجاد کنید.

ایده تقسیم کننده اتاق بصورت آویزان

ایده تقسیم کننده اتاق بصورت آویزان
ایده تقسیم کننده اتاق بصورت آویزان

اگر تقسیم کننده های اتاق دائمی با سلیقه شما مطابقت ندارند ، در اینجا یک ایده عجیب و آسان برای شما وجود دارد ! صفحه تقسیم کننده اتاق قابل تعلیق را می توان مانند پرده از گوشه سقف معلق کرد تا نمای اتاق را ببندد . همراه با زنجیرهای مهره دار به شما امکان می دهد آزادانه آن را جابه جا کنید . این صفحه همچنین وظیفه دو برابر کردن برای کنترل روشنایی در اتاق دارد . شما می توانید از تنوع رنگ و طرح متناسب با فضای داخلی خانه خود انتخاب کنید.

ایده تقسیم دیوار اتاق کودک و نوجوان

ایده تقسیم دیوار اتاق کودک و نوجوان
ایده تقسیم دیوار اتاق کودک و نوجوان

در اینجا یک ایده تقسیم کننده اتاق برای اتاق کودکان با حداقل نفوذ وجود دارد که فضای عبور را از بین نمی برد . طرح نردبان مانند یک وسیله ثابت برای تعیین مرزهای بین محل مطالعه و محل خواب است . با تقسیم موثر اتاق به مناطق مختلف ، پارتیشن بندی یک احساس صمیمی ایجاد می کند . همچنین می توانید از این قطعه برای آویزان کردن چراغ ها یا گیره های زیبای مورد علاقه خود استفاده کنید.

دیوار پارتیشن تاشو

دیوار پارتیشن تاشو
دیوار پارتیشن تاشو

به این دیوار پارتیشن تاشو چوبی نگاهی بیندازید که می تواند برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرد . صفحه تاشو می تواند یک محفظه موقت را برای بدست آوردن حریم خصوصی ایجاد کند . الگوهای پیچیده هندسی نمای عجیب و غریب به اتاق شما می بخشد . می توانید آن را کاملاً باز در کنار دیوار قرار دهید تا یک قطعه تزئینی زیبا اضافه کنید . طرح رنگی خنثی دارد که با بقیه دکوراسیون یکپارچه می شود.

اینها بهترین طرحهای تقسیم اتاق هستند که باید ار ان ها دیدن کنید ! شما می توانید از این ایده ها به عنوان مرجع استفاده کنید و در هر بخش بیشتر این گونه طرح ها ، الگوها و رنگ ها را کاوش کنید . بنابراین ، کدام یک از این ایده ها را بیشتر دوست داشتید و چرا؟

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : دیوار پارتیشن چوبی ، جدا کننده چوبی ، دیوار پارتیشن MDF

مقالات مرتبط با دکوراسیون چوبی:

WhatsApp us