طراحی راه پله با توجه به اندازه و تاثیر این ویژگی های آن , می تواند دلهره آور به نظر برسد – اما نترسید، راهنمای ما شما را در هر مرحله راهنمایی می کند .

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

علیرغم موقعیت مرکزی پله ها اغلب در چیدمان خانه و اندازه آنها – و به نقش عملی که انجام می دهند – اغلب به طراحی پله ها فکر، برنامه ریزی یا اهمیت کافی داده نمی شود.

طراحی عالی راه پله باید چندین فاکتور مهم را در نظر بگیرد – ما آنها را در اینجا برای اطمینان از موفقیت طراحی شما پوشش می دهیم.

شما باید تمام جزئیات طراحی راه پله جدید خود را به دقت برنامه ریزی کنید، از جمله اندازه، پیکربندی و مواد آن. همچنین بسیار مهم است که طراحی نهایی با الزامات فعلی مقررات ساختمان مطابقت داشته باشد.

راهنمای نهایی ما برای طراحی راه پله شامل تمام اطلاعاتی است که برای اطمینان از رعایت مقررات مربوطه نیاز دارید، و همچنین حاوی توصیه هایی در مورد بهترین اندازه، مکان، سبک و چیدمان برای راه پله شما، و همچنین مواد مختلفی که باید در نظر بگیرید. بعلاوه، اگر نمی‌پرسید چه کسی راه پله شما را می‌سازد و مناسب می‌کند، ما آن را نیز پوشش داده‌ایم.

در نهایت، اصطلاحات فنی مورد استفاده برای توصیف قطعات پله ممکن است دشوار باشد – بنابراین ما یک نمودار مفید برای کمک به آن اضافه کرده‌ایم.

مقررات ساختمان پلکانی انگلستان

وقتی صحبت از طراحی راه پله و مقررات ساختمانی می شود، باید با سند تایید شده K آشنا شوید.

راه پله ها اگر به درستی طراحی نشوند می توانند خطرات ایمنی را به همراه داشته باشند. اگر از یک متخصص راه پله خرید می کنید، آنها می توانند به شما مشاوره دهند – همانطور که معمار یا سازنده شما هم همین کار را می کند.

راه پله ها باید حداکثر 220 میلی متر ارتفاع و حداقل 220 میلی متر عرض داشته باشند
حداکثر گام آنها باید 42 درجه باشد .
پله و پاگرد ها اگر کمتر از یک متر عرض دارند حداقل در یک طرف و اگر عرض آنها بیشتر از این باشد در هر دو طرف باید نرده داشته باشند.
نرده های روی پله ها و فرودها باید حداقل 900 میلی متر ارتفاع داشته باشند
هیچ منفذی در هیچ نرده ای نباید اجازه عبور از یک کره 100 میلی متری را بدهد
حداقل 2000 میلی متر فضای سر در بالای خط زمین مورد نیاز است
برای مقررات بیشتر به سند تایید شده K (برای خرید از planportal.co.uk در دسترس است ) مراجعه کنید.

اصطلاحات طراحی راه پله

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

نرده; 2. نیول; 3. نرده; 4. درپوش رشته یا نعلبکی ; 5. بینی; 6. رشته بسته; 7. برش رشته; 8. کالسکه; 9. آج; 10. رایزر(اعتبار تصویر: خانه سازی و بازسازی)

از کجا می توانم طرح پله را دریافت کنم؟

چند مسیر مختلف وجود دارد که می توانید برای به دست آوردن طرح راه پله طی کنید.

متخصص راه پله: اگر تصمیم دارید راه پله خود را از طریق یک شرکت تخصصی راه پله بخرید، احتمالاً آنها می توانند شما را در هنگام طراحی راهنمایی کنند، گزینه های پیکربندی و متریال شما را بررسی کنند و چندین گزینه طراحی راه پله را ارائه دهند.

معمار: می توانید از معمار یا طراح خانه خود بخواهید که طرحی ارائه دهد. این در واقع یک مسیر خوب است زیرا آنها به طور کامل طرح و ظاهری که شما امیدوارید به دست آورید را درک می کنند.

اگر از یک شرکت بسته بندی، مانند متخصص قاب چوبی استفاده می کنید، طرح راه پله اغلب شامل می شود.

نجار: یک نجار باتجربه نیز باید بتواند راه پله شما را طراحی و بسازد. این اغلب یک گزینه مقرون به صرفه تر از استفاده از یک متخصص راه پله است. شما همچنین می توانید طرح خود را ارائه دهید و آن را به یک وصال محلی ببرید.

اندازه راه پله توضیح داده شده است

اندازه راه پله باید اولین چیزی باشد که هنگام توسعه طراحی راه پله به آن توجه می کنید.

برای محاسبه اندازه راه پله، با اندازه گیری ارتفاع کل شروع کنید. این اندازه گیری از کف تمام شده زیر تا سطح کف تمام شده در بالا است.

سپس می توانید تعداد رایزرهای مورد نیاز را محاسبه کنید. برای ماندن در مقررات ساختمانی، یک پله خانگی به ارتفاع بین 190 تا 220 میلی متر نیاز دارد. رایزرهای استاندارد حدود 200 میلی متر هستند، بنابراین این را هدف بگیرید.

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : طراحی این راه پله به دقت مورد توجه قرار گرفته است تا اطمینان حاصل شود که به طور مرتب به سمت بالا و پشت دیواری که بخشی از این راهرو ورودی را تشکیل می دهد، قرار می گیرد. کاشی های کف طرح دار هندسی به فضا شخصیت می بخشد. (اعتبار تصویر: کوه کاشی)

میانگین افزایش 2600 میلی متر است که به راحتی به 13 رایزر 200 میلی متری یا پله تقسیم می شود.

اکنون می توانید تعداد کف ها را محاسبه کنید. به طور کلی به یک کف کمتر از تعداد کل رایزرها نیاز دارید.

بعد، “رفتن” را انجام دهید. این اندازه گیری از روی یک رایزر به دیگری است.

برای رعایت مقررات، حداقل حرکت باید 220 میلی متر باشد، در حالی که گام راه پله نباید از 42 درجه تجاوز کند.

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

وقتی صحبت از عرض راه پله به میان می‌آید، هیچ محدودیتی وجود ندارد، اما پروازهای استاندارد 860 میلی‌متر اندازه‌گیری می‌کنند، و برای پلکان اصلی توافق شده است که عرض بین 800 میلی‌متر تا 900 میلی‌متر بهترین عملکرد را دارد.

حداقل عرض راه پله 600 میلی متر برای پله های ثانویه توصیه می شود.

بهترین مکان برای راه پله

هر خانه در مورد طراحی راه پله نیازهای متفاوتی دارد و بنابراین موقعیت پله شما باید بر اساس چیدمان شما باشد.

به طور کلی، بهترین مکان برای پایه یک راه پله، نزدیک به درب ورودی است. همچنین بهتر است برای رسیدن به پله ها از درب ورودی مجبور نباشید از اتاق دیگری عبور کنید. در واقع، اگر طبقه سومی به خانه وجود داشته باشد، حیاتی است، زیرا پله ها باید به عنوان یک راه فرار از آتش عمل کنند.

روشی را در نظر بگیرید که طراحی پلکان جدید شما با نور طبیعی وارد شده به خانه شما کار می کند – از قرار دادن راه پله جدید به گونه ای اجتناب کنید که مانع از عبور نور شود.

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : این پلکان بلوط و شیشه ای معاصر به نظر می رسد که در کنار دیوار سنگی آشکار شناور است و نور را از تمام زوایای مخازن به نرده شیشه ای دریافت می کند. (اعتبار تصویر: لارنس لیدی)

تنظیمات طراحی پلکان

راه پله های مستقیم ساده برای طراحی و مناسب هستند – و مقرون به صرفه – اما همیشه بهترین گزینه نیستند – گاهی اوقات با طرح طراحی داخلی سازگار نیستند یا به سادگی کار نمی کنند.

در این موارد، باید به راه‌های جایگزینی فکر کنید که راه پله شما را بین طبقات قرار دهد. معمول ترین راه برای انجام این کار، ترکیب یک یا دو، یا یک سری «نوبت» است.

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : گنجاندن تبدیل در طراحی راه پله شما. 1. نیمه فرود; 2. فرود ربع; 3. یک چهارم فرود با بادگیر. 4. پرواز مستقیم (اعتبار تصویر: خانه سازی و بازسازی)

هنگامی که در یک راه پله نیاز به چرخش است، ساده ترین گزینه این است که پرواز را به دو قسمت تقسیم کنید و آنها را با یک فرود 90 درجه یک چهارم چرخش متصل کنید. اگر بخواهید از چرخش 180 درجه استفاده کنید، به عنوان نیمه فرود شناخته می شود.

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : استفاده از بادگیر و نیم فرود ( پاگرد ) باعث می شود راه پله شما بهترین مسیر را بین طبقات طی کند. این پرواز ساده از نویل جانسون با یک فرود نیمه تقسیم می شود. (اعتبار تصویر: نویل جانسون)

پله‌هایی که در حین بالا رفتن به گوشه‌ها می‌پیچند «ویندر» نامیده می‌شوند و اغلب برای پیمایش پیچ‌های 90 درجه استفاده می‌شوند.

پیچی متشکل از سه بادگیر به نام بادبادک پیچ شناخته می شود. اینها اغلب در بالا و پایین پروازها برای گرفتن گوشه های گرد استفاده می شوند.

در حالی که راه پله های مارپیچ می توانند در جایی که فضا بسیار محدود است یک ویژگی مفید باشند، به خاطر داشته باشید که آنها اغلب به عنوان راه پله های ثانویه بهتر هستند زیرا به سختی می توان وسایل بزرگ مانند مبلمان را بالا و پایین کرد.

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : در مورد نحوه نورپردازی طرح جدید راه پله خود کمی فکر کنید – این طرح نورپردازی از جان کالن واقعاً بر عناصر معاصر این راه پله تأکید می کند در حالی که نرده شیشه ای نور را به اطراف می تاباند. (اعتبار تصویر: جان کالن)

طراحی راه پله: به سوالات شما پاسخ داده شد

با توجه به اینکه طراحی راه پله یک عنصر حیاتی در خانه است، طبیعی است که سوالاتی در مورد چگونگی دستیابی به بهترین طراحی برای نیازهای شما وجود داشته باشد. در اینجا به برخی از سوالات متداول راه پله پاسخ می دهیم.

س: چگونه می توانم فضای ذخیره سازی را در راه پله خود بگنجانم؟

پاسخ : راه پله های دارای انباری راه بسیار خوبی برای استفاده حداکثری از فضای موجود است. این پلکان سفارشی Bisca که قطعاً یکی از کمدهای زیر پله است، مجموعه ای از کمدهای ساخته شده از چوب ، ترکیب شده با نرده شیشه ای و ریل های فولادی ضد زنگ را در خود جای داده است.

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : این پلکان از Bisca دارای فضای ذخیره سازی در طراحی آن است. (اعتبار تصویر: Bisca)

سوال :

س: من یک راه پله عریض می خواهم – چه چیزی باید بدانم؟

پاسخ: راه پله های عریض واقعاً می توانند شگفت انگیزی را به طرح طراحی داخلی اضافه کنند. معمولاً یک راه پله عریض بیشتر باید سفارشی ساخته شود، بنابراین این فرصتی است که با طراح یا تامین کننده خود در مورد نسبت ها و مقیاس صحبت کنید. موادی که برای راه پله انتخاب می‌کنید نیز تأثیر خواهند داشت – ترکیب سنگ‌های جامد یا کف های بتنی را با مواد سبک‌تر نرده مانند سیم یا شیشه در نظر بگیرید.

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : این پلکان بزرگ معاصر، از Boca do Lobo ، دارای ترکیبی از مواد است و واقعاً یک بیانیه است. (اعتبار تصویر: Boca do Lobo)

س: چگونه می توانم راه پله موجود خود را ارزان به روز کنم؟

برای تغییر سریع و ارزان قیمت، برچسب پله یا رنگ را در نظر بگیرید. اگر قصد رنگ آمیزی پله های خود را دارید، مطمئن شوید که از محصولی استفاده می کنید که برای این منظور طراحی شده است.

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : این راه پله چوبی سفید تازه با استفاده از رنگ کف از Rust-Oleum جان تازه ای یافته است. (اعتبار تصویر: Rust-Oil)

س: آیا رانر راه پله ایده خوبی هستند؟

پاسخ : رانر های پله ای اساساً نوارهایی از فرش هستند که کمی باریکتر از طول پله هستند – که از هر طرف بسته شده اند. آنها یک راه عالی برای جان بخشیدن به یک راه پله، اضافه کردن شخصیت و به روز رسانی فوری راه پله های موجود هستند.

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : موفقیت این راهرو که دارای مبلمانی از Boca do Lobo است، به جزئیات جذاب و چشم نواز آن مانند کف کاشی راه راه و رانر تزئینی بستگی دارد. (اعتبار تصویر: Boca do Lobo)

س: کدام چراغ راه پله بهتر است؟

پاسخ: استفاده از آویزهای بزرگ یا یک لوستر بر روی راه پله را برای حداکثر فاکتور شگفت انگیز در نظر بگیرید – یا LED های پنهان را برای برجسته کردن شکل آن در نظر بگیرید – یا شاید ترکیبی از این دو؟

طراحی و مقررات ساخت پله
نورپردازی پله

توضیح تصویر : این پلکان ساده و زیبا با چراغ‌های دیواری بدون لامپ روشن می‌شود – این طرح توسط Nedgis است. (اعتبار تصویر: Nedgis)

س: بهترین راه برای استفاده از فضای زیر پله چیست؟

پاسخ: فضای زیر پله های شما واقعا می تواند مفید باشد. برای به دست آوردن فضای ذخیره سازی اضافی، کمد یا قفسه های سفارشی را نصب کنید.

همچنین مکان مناسبی برای فشرده شدن در یک دفتر کار خانگی است و چه کسی این روزها به فضای اداری بیشتری در خانه نیاز ندارد؟

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : این طراحی دفتر خانه، از نویل جانسون ، از هر اینچ موجود نهایت استفاده را می‌کند. (اعتبار تصویر: نویل جانسون)

س: چگونه می توانم یک راه پله تاریک را روشن کنم؟

پاسخ : استفاده از چراغ‌های سقفی یا فانوس بالای راه پله، اطمینان حاصل می‌کند که نور طبیعی آن را پر می‌کند. نور وارد شده از بالا بسیار روشن تر از نوری است که توسط پنجره های استاندارد معرفی شده است.

لوله خورشیدی یا تونل خورشیدی روش مفید دیگری برای وارد کردن نور طبیعی است.

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : این راه پله به سبک کانتری که توسط French-Brooks Interiors ساخته شده است، از بالا با نورهای سقفی روشن می شود، در حالی که با فرا رسیدن شب، لوستر و چراغ های دیواری اطمینان می دهند که جزئیات ظریف آن همچنان قابل درک است. (اعتبار تصویر: French-Brooks Interiors)

ایده های الهام بخش تر راه پله را بررسی کنید .

چراغ راه پله

در برخی شرایط کشیدن نور طبیعی به راه پله ها، به خصوص در جایی که در مرکز خانه و دور از هر پنجره ای قرار دارند، دشوار است.

با این حال، حتی در نقاط تاریک خانه معمولاً راه‌هایی برای جلب نور به طراحی راه پله وجود دارد. روش هایی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

چراغ های فن بالای درها، چه داخلی و چه خارجی، برای وارد کردن نور به پایه راه پله
یک چراغ سقف یا فانوس که مستقیماً بالای راه پله قرار دارد
لوله نور – راهی مفید برای رساندن نور به راه پله های خانه های تراس دار یا جاهایی که فضا تنگ است.
یک پنجره تمام قد یا بزرگ که در نیمه فرود یا در بالای راه پله قرار دارد

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : این راه پله به سبک صنعتی، از Complete Stair Systems ، کاملاً با تبدیل انباری که به آن لطف دارد، مطابقت دارد. (اعتبار تصویر: سیستم های کامل پله)

همچنین باید به این فکر کنید که چگونه از نورهای مصنوعی برای روشنایی راه پله خود استفاده می کنید. نه تنها در سطح عملی ضروری است، بلکه از نورپردازی نیز می توان برای برجسته کردن طراحی راه پله استفاده کرد و واقعاً فرم و جزئیات کوچکتر آن را زنده می کند.

در حداقل مطلق، روشنایی را در بالا و پایین راه پله در نظر بگیرید – که توسط یک کلید دو طرفه کنترل می شود.

همچنین ممکن است بخواهید از چراغ‌های ال‌ای‌دی که روی ریسمان، نرده‌ها یا حتی خود پله‌ها تنظیم شده‌اند استفاده کنید – راهی فوق‌العاده برای نشان دادن پله جدیدتان.

بالابرها و وال واشرها بعد کاملاً جدیدی به فضای راه پله شما می بخشند – در حالی که یک آویز چشمگیر که به بالای راه پله آویزان شده است واقعاً عامل شگفت انگیزی را ایجاد می کند.

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : استفاده از هر دو نرده شیشه ای و همچنین قرار دادن یک پنجره بزرگ تمام قد در بالای پله ها، اطمینان حاصل می کند که کل پله با نور طبیعی غرق می شود. (اعتبار تصویر: نایجل ریگدن)

پله های چوبی: کدام چوب؟

چوب یک ماده همه کاره است که در طراحی راه پله انتخابی عالی است.

پله‌های چوبی برای خانه‌های سنتی معمولاً با ماهیت قابل توجه، نوک پله‌های گرد، نرده‌های برگردان و پایه‌های جدید حکاکی‌شده مشخص می‌شوند. با این حال، الوار را می‌توان در طراحی راه پله‌های معاصر نیز استفاده کرد، جایی که اغلب به شکل کف های چوبی درشت دیده می‌شود که از دیوار بیرون می‌آیند.

چوب به خوبی با شیشه و سنگ ترکیب می شود.

در انتهای ارزان‌تر بازار، چوب‌ نرم مانند کاج قرار دارند که برای راه‌پله‌ها عالی هستند. چوب‌های سخت مانند چوب راش , بلوط، گردو و چوب اش گران‌تر هستند، اما پوشش بسیار بادوام و زیبایی ارائه می‌دهند. برخی از افراد با استفاده از چوب سخت برای کف پله و چوب نرم برای نرده چوب های مختلف را ترکیب می کنند.

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : این طرح Bisca از چوب گردوی آمریکایی و شیشه بهره برده است – موادی که در آشپزخانه مجاور منعکس شده است. راه پله توسط دو دیوار شیشه ای پشتیبانی می شود و همچنین دارای یک “دروازه سگ” شیشه ای است. (اعتبار تصویر: Bisca)

مزایا: چوب قوی، همه کاره است، کار با آن آسان است و ظاهری همیشگی دارد.

معایب: بسیار کم است، بنابراین یک ماده محبوب است. اگرچه چوب تیره و سنگین، در برخی موارد، زمانی که برای چنین ویژگی مرکزی استفاده می‌شود، می‌تواند طاقت‌فرسا باشد.

هزینه ها: ارزان ترین گزینه، کاج یا تخته سه لا مهندسی ( پلی وود ) شده است – ایده آل برای راه پله های فرش شده و نرده های رنگ شده. اینها را می توان از حدود 500 پوند خریداری کرد. مرحله بعدی کاج پارانا است که به راحتی در دسترس و نسبتاً مقرون به صرفه است. این اغلب با شوکران ترکیب می شود که به دلیل پایداری، انتخاب خوبی برای نرده بندی است. چوب‌های سخت مانند راش، زبان گنجشک و بلوط گران‌تر هستند و از دو برابر قیمت چوب نرم تا پنج برابر قیمت آن متغیر است.

طراحی راه پله شیشه ای

راه پله های شیشه ای نه تنها به نور اجازه می دهند که به راحتی بین اتاق ها و سطوح خانه جریان یابد، بلکه جلوه ای از زرق و برق معاصر را نیز به آن اضافه می کنند.

پله چوبی با نرده شیشه ای
پله چوبی با نرده شیشه ای

راه پله مدل 500 از Complete Stair Systems یک پرواز باز و معاصر است که می تواند با انتخاب شما از پیکربندی، آج، ریسمان، نرده و رایزر و گزینه های پرکننده نرده به طور کامل سفارشی شود. (اعتبار تصویر: سیستم های کامل پله)

مزایا: قوی است، از دو یا سه لایه تشکیل شده است که با هم لمینت شده اند. ایده آل برای فضای داخلی معاصر.

معایب: اکریلیک می تواند مستعد خراش های سطحی باشد و به عنوان یک ماده قابل اشتعال نمی تواند برای راه پله هایی که مسیرهای فرار از آتش هستند استفاده شود.

هزینه ها: به ندرت ارزان می شوند، به خصوص اگر از متخصصان خریداری کنید. کلید یک راه پله کم هزینه و در عین حال چشمگیر این است که مواد را ترکیب کنید و هنگام انتخاب تامین کننده خود هوشمندانه عمل کنید. به عنوان مثال، داشتن یک شیشه‌کاری محلی، پانل‌هایی را برای نرده‌بندی شما قبل از ترکیب آنها با یک راه پله چوب نرم ساخته شده توسط یک وصال می‌سازد، ارزان‌تر از مراجعه به متخصص خواهد بود.

پله های فلزی

راه پله های فلزی اکنون از یک ویژگی صرفاً صنعتی به خانه تبدیل شده اند. از نظر ظاهری وزن کمتری نسبت به چوب دارند.

پله چوبی با نرده فلزی
پله چوبی با نرده فلزی

توضیح تصویر : نرده های فلزی با عناصر چوبی ترکیب شده اند تا نتیجه نهایی چشم نوازی در این راه پله ریچارد باربیج داشته باشد. (اعتبار تصویر: ریچارد باربیج)

مزایا: مناسب برای پروازهای مارپیچ یا مستقیم، آنها با نرده های شیشه ای یا حتی مش سیم یا سیم کششی عالی به نظر می رسند.

معایب: پله های فلزی با طراحی بد می توانند بیش از حد صنعتی به نظر برسند

هزینه ها: اکنون می توان قطعات را از قفسه خریداری کرد، با پله های چوبی و فلزی که قیمت آن به 500-600 پوند می رسد.

طراحی راه پله سنگ و بتنی

راه پله های سنگی یا آنهایی که از بتن ساخته شده اند، می توانند سنتی باشند – به پروازهای سنگی بزرگ فکر کنید – یا به شکل سادگی به سبک صنعتی معاصر باشند. پله‌های بتنی معمولاً در بخش‌هایی از پیش ساخته می‌شوند تا در محل مونتاژ شوند.

مزایا: راهی عالی برای ایجاد حس استحکام

معایب: گران است. شاید باید مدتی صبر کرد تا ساخته شوند

هزینه ها: متغیر آنها می توانند گران باشند و از حدود 10000 پوند شروع می شوند. یک جایگزین این است که پله های موجود را با پانل های سنگی بپوشانید

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : این پلکان بتنی واضح و معاصر از Spiral UK است و در کنار نرده های فلزی برس خورده عالی به نظر می رسد. (اعتبار تصویر: Spiral UK)

از کجا پله بخریم

متأسفانه، خرید یک راه پله یک مورد ساده نیست که وارد یک مغازه راه پله شوید و به پلکانی که می خواهید اشاره کنید.

اغلب اتفاق می‌افتد که پلکان‌های خیره‌کننده‌ای که صفحات مجلات را زیبا می‌کنند، به‌جای خرید از قفسه، توسط طراح یا معمار خانه، یا گاهی توسط خود مالکان طراحی شده‌اند. با این حال، شرکت های تخصصی راه پله وجود دارند که پله را نیز طراحی و می سازند.

به کسانی که قصد دارند بودجه خود را حفظ کنند، به خوبی توصیه می شود که از یک نجار محلی – یا نجار که قبلاً روی پروژه خود کار می کند – بخواهند تا در طراحی به آنها کمک کند.

هنگامی که طرحی دارید، خرید پلکان از یک انبار DIY یا تاجر چوب کاملاً امکان پذیر است – با فرض اینکه اندازه های مورد نیاز شما نسبتاً استاندارد باشد – و سپس خودتان آن را با اضافه کردن یک نرده تزئینی، رنگ پله یا حتی یک رانر متمایز سفارشی کنید. .

در حال حاضر امکان توسعه و سفارش آنلاین راه پله نیز وجود دارد. شرکت هایی مانند Stairbox به شما این امکان را می دهند که با استفاده از «طراح آنلاین» خود یک طرح بسازید و در حین حرکت قطعات مورد نیاز را به سبد خود اضافه کنید.

طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : برای چیزی که واقعاً چشم نواز است، مانند این راه پله چوبی و شیشه ای معاصر از دیوید اسمیت سنت آیوز ، به دنبال طراحی سفارشی باشید. (اعتبار تصویر: دیوید اسمیت سنت ایوز)

اصطلاحات راه پله
طراحی و مقررات ساخت پله
طراحی و مقررات ساخت پله

توضیح تصویر : الوار روستیک سندبلاست شده ، جفت شده با فلز فرفورژه، در این راه پله توسط Bisca ، حسی گرم و در عین حال معاصر به شما القا می کند. (اعتبار تصویر: Bisca)

رفتن فاصله افقی بین یک پله و مرحله بعدی که از دماغه تا دماغه اندازه گیری می شود. Building Regs حداقل فاصله 220mm تا حداکثر 300mm را مشخص می کند.

Nosing لبه کف پله که فراتر از رایزر بیرون می آید.

Rise فاصله عمودی از بالای آج تا بالای آج بعدی. Building Regs حداقل فاصله 150mm تا حداکثر 220mm را مشخص می کند. افزایش کل فاصله عمودی از کف تا کف سطح بالا است.

Riser تخته ای که چهره گام را تشکیل می دهد.

Tread بخش بالایی یک پله فردی که روی آن راه می روید.

Balustrading ترکیبی از دوک ها، نرده ها و پایه های جدید روی یک راه پله را توصیف می کند. اغلب این عناصر هستند که به پلکان شخصیت می بخشند – آنها می توانند یک پلکان واز خارج از قفسه را به چیزی خاص تبدیل کنند. چوب، شیشه، فلز و حتی دیوارهای گل میخ همگی می توانند نرده را تشکیل دهند.


مطالب مرتبط با موضوع پله :

WhatsApp us