توسکا: Alnus

چوب توسکا

تخته راش صنایع چوب و هنر ایران زمین
تخته راش صنایع چوب و هنر ایران زمین

چوب توسکا

استدلال می شود که چوب توسکا یکی از چوب های با کیفیت و با ترازوی بسیار بالا است و می تواند به راحتی در صنایع چوبی مختلف نظیر مبلمان، دکوراسیون داخلی، صنعت صوتی و غیره مورد استفاده قرار گیرد. برای کسانی که به دنبال چوبی با استحکام بالا، ظاهری جذاب و خواص زیستی خوب هستند، چوب توسکا یک گزینه مناسب است.

دو گونه چوب توسکا ، قشلاقی و ییلاقی به نام هاي علمی Subcordate Alnus و Glutionose Alnuse در ایران وجود دارد. نام هاي محلی توسکا، تسکا و توسه است.

کنده درخت چوب توسکا , تخته جنگلی مناسب میز , اسلب چوب
کنده درخت چوب توسکا , تخته جنگلی مناسب میز , اسلب چوب

چوب توسکا ؛ چوب درون نامشخص، رنگ کرم مايل به قرمز، دوایر سالیانه پهن با حدود نسبتا مشخص و موجدار در مقطع عرضی و پره چوبی آجری شکل قرمز رنگ در مقطع شعاعی و دوک هاي ظریف (پره ها) در مقطع مماسی از خصوصیات ظاهری چوب است.

چوب توسکا ، چوبی نيمه سنگین تا سبک است که به دليل پرداخت و رنگ پذيري شکاف خوری و ابزار خوری خوب در صنعت مبلمان مصرف دارد ولي کم دوام بوده که البته در آب دوام قابل توجهی دارد.

چوب توسکا ؛ بیشترین میزان فروش را در بازار چوب فروشان پس از راش را داراست که البته در حال حاضر مهمترین مورد مصرف آن طبق آمار موجود در کارخانجات تخته لايه سازي آن در برابر آب در ساختن بناهاي آبي نيز مصرف میشود. قیمت چوب توسکا به صورت الواری در سال بوده است.

مطالب مرتبط با موضوع معرفی انواع چوب :

WhatsApp us