در اینجا نگاهی به دنیای وسیع سبک و طراحی قفسه کتاب آورده شده است ، و اطلاعات لازم برای خرید بهترین مدل برای خانه و زندگی خود را به شما ارائه می دهد.

مثال فوق یک خلاقیت با سبک مدرن است که از مخلوط فلز و ورقه ورقه سفید در یک طراحی زاویه ای ، مینیمالیستی و جلوه ای چشمگیر برخوردار است.

با شرح فلسفه های اصلی طراحی ، ساخت مصالح و گزینه های سبک این دسته از مبلمان که به طرز حیرت انگیزی متنوع است ، با ما همراه باشید .

از کتابخانه های استاندارد ، چوبی ، سنتی که پدربزرگ و مادربزرگ شما می توانستند ارزشمند داشته باشند ، تا انتهای ساخت های عجیب و غریب ، نامتقارن و مدرن ، همه مواردی را که برای تصمیم گیری آگاهانه در هنگام خرید کتابخانه خود نیاز دارید ، پوشش می دهیم. 

طرح

اولین تصمیمی که می خواهید هنگام خرید یک قفسه کتاب جدید بگیرید ، این خواهد بود که شما چه نوع طرحی را در خانه خود می خواهید. این گزینه ها را به شدت محدود می کند و به شما امکان می دهد روی جزئیاتی مانند مواد و سبک مبلمان جدید خود تمرکز کنید.

استاندارد

قفسه های کتاب طرح استاندارد یک مبلمان بزرگ و منفرد با مجموعه ای از قفسه های افقی ، دیوارهای نگهدارنده و یک دیوار پشتی خواهد بود. آنها غالباً مستطیل و بلند هستند ، البته در همه موارد اینگونه نیست. متداول ترین مواد ساختمانی چوب است ، اما ممکن است آنها را در هر ماده موجود پیدا کنید.

قفسه کتاب استاندارد
قفسه کتاب استاندارد

مکعب

همانطور که از نام کتابخانه های مکعبی بر می آید ، مجموعه ای از فضاهای مکعبی برای ذخیره کتاب ها و وسایل شما وجود دارد. این طرح ها به صورت مربع یا مستطیل هستند ، تا یک آرایه متقارن از مکعب ها را همراهی کنند.

قفسه کتاب مکعبی
قفسه کتاب مکعبی

 مدولار

 اینها برای آرایه هایی که به انتخاب خودتان در هم قرار گرفته یا در مقابل یکدیگر قرار دارند ، طراحی شده اند. این مدل ها که اغلب در تنظیمات مبتنی بر مکعب ظاهر می شوند ، متناسب با نیازهای شما طراحی شده و پس از خرید می توانند به آنها اضافه شوند.

قفسه های مدولار
قفسه های مدولار

متمایل

قفسه کتاب متمایل به طراحی متعلق به تعادل در برابر دیوار است. قاب کلی ظاهری کج دارد ، در حالی که قفسه ها وقتی که قاب در زاویه مناسب روی دیوار قرار می گیرد به صورت افقی باقی می مانند.

قفسه های خم شده
قفسه های خم شده

گوشه

منظور از کتابخانه طراحی گوشه ، قرار گرفتن در گوشه ها است. با دو طرف کامل رو به بیرون ، گزینه های قرار دادن قفسه گسترش یافته است. اینها مخصوصاً برای صرفه جویی در فضا یا نمایش هنر یا قطعات ظریف در مکانی که مزاحمتی برای آنها ایجاد نشود بسیار مناسب هستند.

قفسه های کتاب در گوشه
قفسه های کتاب در گوشه

وکیل دادگستری

طراحی قفسه کتاب وکالت در ابتدا برای کمک به وکلا در نگهداری و تحرک مجموعه کتاب های گسترده قانونی آنها ساخته شده است. به همین ترتیب ، آنها دارای درهایی با شیشه های اغلب دودی هستند تا هنگام جابجایی واحد ، کتاب ها را در جای خود نگه دارند.

قفسه برای وکیل دادگستری
قفسه برای وکیل دادگستری

مواد قاب

تصمیم اصلی بعدی که در مورد انتخاب قفسه کتاب جدید خواهید گرفت ، مربوط به مواد سازنده است. آیا ظاهری کلاسیک چوبی می خواهید؟ چیزی مدرن تر و فلزی تر؟ یا چیز دیگری کاملاً؟ بیایید گزینه ها را تجزیه کنیم.

چوب

قاب های چوبی گسترده ترین دسته از کتابخانه های موجود در بازار امروز را شامل می شود. مواد سازنده با اهمیت ، قفسه های کتاب چوبی را می توان تقریباً در هر طرح و سبکی یافت.

قفسه های چوبی
قفسه های چوبی

 فلز

ساخت قفسه فلزی امکان طراحی با وزن کم ، گزینه های ظاهری بیشتر را فراهم می کند که به راحتی از طراحی مدرن یا صنعتی تعریف می کند. اغلب در قفسه های کتاب با قاب های فلزی هنوز از قفسه های چوبی یا در این حالت از قفسه های مرمر استفاده می شود.

قفسه های فلزی
قفسه های فلزی

لمینت

قفسه های کتاب لمینت مانند هر مبلمان لمینت با یک لایه محافظ ، معمولاً با پایه یا پلاستیک ، پوشانده می شوند. این طرح قفسه ها و ساختار را تازه نگاه می کند ، تقریباً به هر رنگی می تواند متناسب باشد و در برابر ضایعات و نشت ها مقاومت کند.

قفسه های لمینتی
قفسه های لمینتی

شیشه

قفسه های کتاب شیشه ای عمدتا با ساختار پشتیبانی فلزی قطعات شیشه ای را پیدا می کند.

نمونه قفسه های شیشه ای
نمونه قفسه های شیشه ای

سبک

آخرین نکته هنگام انتخاب قفسه کتابی که با افتخار وسایل خانه شما را برای سال های آینده نگه دارد ، عنصر شخصی سبک است. 

 سنتی

سبک سنتی با ساختاری متناسب با کلاسیک ، جزئیات هنرمندانه و ظاهری محکم ، حس بی انتها را برانگیخت. قفسه های کتاب سنتی که اغلب از چوب ساخته می شوند ، می توانند از لهجه های منجمد و جزئیات چوب حک شده برخوردار باشند.

مدرن

مبلمان به سبک مدرن به دوره خاصی از اواسط قرن بیستم بازمی گردند ، و تمرکز خود را بر شکل های غالباً مینیمال و در عین حال چشم نواز می گذارند. تنظیمات جدید مانند طراحی نامتقارن و بدون پشت در اینجا معمول است.

معاصر

طراحی معاصر محدود به هیچ نگاه یا فلسفه خاصی نیست. صرفاً باید تازه ، بدیع و لحظه ای باشد. این قفسه های کتاب جدیدترین طرح های طراحی را به رخ می کشد و لحنی آزمایشی یا پیشرونده را برمی انگیزد. 

روستایی

ظاهر روستایی ، ظاهری شبانی و کلبه مانند ، با چوب هایی به طور معمول طبیعی ، پهن ، اشکال ساده و ظاهری درمان نشده و ناخوشایند است. آنها می توانند ناهموار و زیبا به روشی قدیمی باشند.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

نویسنده: ف.حسنخانی

مقالات مرتبط با قفسه کتاب:

WhatsApp us