ایده طراحی راه پله
ایده طراحی راه پله

از لحظه‌ای که کلمه پلکان را می‌شنوید، اصلی‌ترین چیزی که مغز شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، ساختارهای مربع مانند بدون هرگونه جذابیت بصری یا زیبایی شناختی است. این روزها پله ها فراتر از معمولی بودن رفته اند. آنها پیشرفت های بصری یک خانه هستند و بیشتر دکور خانه را تشکیل می دهند. در اینجا به شما می گوییم که چگونه با آن تخیل داشته باشید.

خانه‌های ایرانی به برنامه‌ریزی بیشتری نسبت به سایرین نیاز دارند، زیرا آنها معمولاً چند طبقه بالاتر از ورودی اصلی دارند، حداقل با چیدمان‌های سنتی. این ایده‌های طراحی راه پله برای خانه‌های ایرانی به جذابیت آن برای ظاهری شیک می‌افزاید. علاوه بر این، این طرح ها از نظر سبک بزرگ هستند و در فضا نیز صرفه جویی می کنند.

به طرز شگفت انگیزی سفید و در یک گوشه

ایده طراحی راه پله
ایده طراحی راه پله

فضاهای گوشه ای در خانه شما برای ساختن راه پله ها بسیار عالی هستند زیرا به زیبایی در آنها قرار می گیرند

راه پله ها بهتر است در گوشه و کنار خانه ایرانی شما ساخته شوند. گوشه‌ها مکان‌های عالی برای ساختن راه پله‌ای هستند که طبقات را به هم متصل می‌کنند، بدون اینکه در چیدمان بقیه خانه‌تان دخالت کنند. همچنین، آنها جذابیت بصری را به هر خانه ای اضافه می کنند. به عنوان مثال نرده های شیشه ای شفاف جذابیت را افزایش می دهند و فضا را نیز بزرگتر نشان می دهند.

به پلکان های چوب دار وودی سلام کنید

ایده طراحی راه پله
ایده طراحی راه پله

پلان چوبی مارپیچ به منزل شما ظرافت خاصی را می دهد که برای برجسته شدن لازم است

آه! یکی از شگفت انگیزترین عناصر موجود در طبیعت چوب است. چوب، از پوست درختان، هنگام استفاده به هر فضایی گرما می بخشد. راه پله های چوبی زیبایی روستیک را به خانه های ایرانی می بخشد. این تخته های چوبی نه تنها محکم هستند بلکه فضای کمتری را نیز اشغال می کنند. فضای زیر این پلکان های چوبی معمولاً خالی نگه داشته می شود و می توانید وسایل کوچک را برای نگهداری موقت در آن قرار دهید.

باریک، کوچک و بلند

ایده طراحی راه پله
ایده طراحی راه پله

راه پله های باریک برای خانه های کوچک مناسب هستند و به همان اندازه جذابیت و کارایی را به ارمغان می آورند

آیا صاحب خانه ای کوچک اما زیبا هستید؟ آیا دلتان هوس یک پله کوچک برای همراهی با آن را دارد؟ نگران نباشید، علاقه مندان به طراحی در شما ناامید نمی شوند. شما می توانید یک راه پله کوچک و باریک داشته باشید – فضای کمتری مصرف می کند. پله‌های باریک و کوچک معمولاً از مواد فلزی سبک ساخته می‌شوند که هر پله در مقایسه با طراحی پلکان معمولی کمی بالاتر است. می‌توانیم آنها را با دیوارهای اطراف یا نرده‌هایی محکم کنیم تا محیط امن‌تری ایجاد کنیم.

طرح های راه پله هوادار، باز و راحت

ایده طراحی راه پله
ایده طراحی راه پله

پله های باز به دلیل سادگی طراحی جذاب هستند

این نوع طراحی راه پله بدون نرده یا تکیه گاه در هر دو طرف مطابق معمول است. این نوع طراحی همچنین در بسیاری از موارد به عنوان فضای ذخیره سازی عمل می کند. و فراتر از عملکرد آنها عنصری از تجمل را به ارمغان می آورند. آنها مطبوع هستند، به دلیل سادگی در طراحی، تمیز کردن آنها راحت است و از نظر ظاهری دلپذیر است.

طرح پلکان مارپیچ بزرگ

ایده طراحی راه پله
ایده طراحی راه پله

این راه پله مارپیچ با نرده ظریف آهن فرفورژه بسیار زیباست

پله های مارپیچ به دلیل طراحی خواب خود باعث صرفه جویی در متر مربع می شوند. رایج‌ترین نوع آن، حالتی است که در آن راه پله پس از هر چهار تا پنج مرحله یک چرخش شدید می‌کند. این نوع طراحی راه پله منحنی هندسی برای خانه با کودکان یا زوج های مسن توصیه نمی شود زیرا بالا رفتن از آن دست و پا گیر است. اگر این طرح را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که همیشه مقدار کافی نور برای بالا رفتن آسان وجود دارد.

خلق و خو را با پلکان های روشن تنظیم کنید

ایده طراحی راه پله
ایده طراحی راه پله

نورهای کم نور این راه پله را برای آن درخشش بیشتر تزئین می کنند

اگر فردی هستید که دوست دارید در گوشه ای از خانه خود پله داشته باشید، احتمالاً این طرح راه پله را دوست خواهید داشت. طراحی راه پله روشن برای دوستداران نور و همه چیز روشن است. پله‌های اینجا با چراغ‌هایی در دو طرف تزئین شده‌اند که بالا رفتن را لذت‌بخش‌تر و پر جنب و جوش‌تر می‌کنند! ایده آل برای دویدن و خوردن یک میان وعده نیمه شب.

با یک پله مارپیچ به بیرون بروید

ایده طراحی راه پله
ایده طراحی راه پله

راه پله های بیرون به زیبایی خانه شما می افزاید

اگر اتاق نشیمن شما پر است و چندان بزرگ نیست ، می توانید راه پله خود را به بیرون از خانه منتقل کنید. و فقط به این دلیل که بیرون هستند به این معنی نیست که نمی توانند زیبا به نظر برسند. شما می توانید زیبایی و ظرافت خانه و راه پله را حفظ کنید. ساختار راه پله بیرون از خانه شما می تواند به همان اندازه که می خواهید تزئینی باشد. با استفاده از راه پله های مارپیچ در فضا صرفه جویی می کنید و به زیبایی نما نیز می افزایید.

طراحی پلکان استیل برای ظاهر مدرن و فلزی

ایده طراحی راه پله
ایده طراحی راه پله

طرح های راه پله استیل برای خانه هایی که خواهان ظاهری مدرن و در عین حال صنعتی هستند خوب است

استیل به معنای واقعی کلمه یک ایده قوی برای طراحی راه پله برای خانه های ایرانی است. راه پله ها و مشبک های فولادی نیز یک راه عالی برای ایمن سازی خانه شما است. تنها عیب این نوع مواد این است که به سختی از بین می رود. بنابراین قبل از انتخاب طرح پلکان فولادی به عنوان یک گزینه، عاقلانه و با دقت فکر کنید.

پله های مارپیچ می توانند داخل خانه شما باشند

ایده طراحی راه پله
ایده طراحی راه پله

راه پله های مارپیچ را می توان در داخل خانه نیز قرار داد تا به دکوراسیون منزل شما بیافزاید

هیچ قانونی وجود ندارد که از پله های مارپیچ فقط در بیرون استفاده شود – می توانید از این ایده طراحی راه پله در خانه نیز استفاده کنید! شما فقط باید یک مکان عالی برای آن پیدا کنید. از آنجایی که این راه پله های مارپیچ به فضای زیادی نیاز دارند و نمی توان آنها را در هیچ گوشه ای از راهرو قرار داد. بنابراین مطمئن شوید که آنها را هوشمندانه در فضایی بسازید که در غیر این صورت خالی بماند.


مطالب مرتبط با موضوع پله :

WhatsApp us