رنگ بژ

رنگ بژ به عنوان مخفف رنگ های مختلف از قهوه ای مایل به زرد کم رنگ تا خاکستری مایل به قهوه ای روشن استفاده می شود. به طور رسمی، این یک رنگ کرم با رنگ زرد گرم است. در فرانسه، این کلمه در ابتدا به پشم طبیعی اطلاق می شد که سفید یا رنگ نشده بود. فرانسوی ها در دهه 1850 شروع به استفاده از رنگ بژ به عنوان یک کلمه رنگی کردند. این معنای جدید توسط نویسنده ادموند دو گنکور در رمان خود به نام La Fille Elisa در سال 1877 تثبیت شد. بژ بعداً به زبان انگلیسی جذب شد. اولین کاربرد مستند انگلیسی در سال 1887 رخ داد.

ترکیب رنگ راهکار عملی

چوب طبیعی رنگ بژ
چوب طبیعی رنگ بژ

از لحاظ تاریخی در مورد رنگ بژ سردرگمی وجود داشته است. در اوایل قرن نوزدهم، رنگ ecru – نام رنگی که از کلمه فرانسوی به معنای خام یا سفید نشده گرفته شده است – دقیقاً به همان رنگ بژ اطلاق می شد. در حدود سال 1950، طراحان داخلی برای جلوگیری از اختلاط، اکرو را تغییر دادند. رنگ های دیگری که اغلب به جای رنگ بژ استفاده می شوند عبارتند از خاکی، عاجی ، سفید ماسه ای و شنی صحرایی.

راهنمای ترکیب رنگ

رنگ بژ
رنگ بژ

در دهه 1960، AT&T تلفنی به رنگ ماسه بیابانی را معرفی کرد که آن را بژ می نامیدند و باعث شد که رنگ ها در اذهان عمومی در هم آمیخته شوند. شرکت های آرایشی رنگ بژ را به عنوان یک سایه روشن تا متوسط ​​برای پوست تعبیر کرده اند.

تلفنی به رنگ ماسه بیابانی , رنگ بژ
تلفنی به رنگ ماسه بیابانی , رنگ بژ

از آنجایی که اولین کامپیوترها بژ بودند، رنگ بژ به دنیای کار تبدیل شده است. از قضا، رنگ بژ یکی از سخت ترین رنگ ها برای تولید با چاپ رنگی است. جوهر آن چنان کم است که گاهی اوقات به اشتباه به رنگ بنفش یا سبز چاپ می شود.

کامپوتر رنگ بژ
کامپوتر رنگ بژ

رنگ بژ به عنوان یک رنگ خنثی روشن، یکی از محبوب ترین رنگ ها در طراحی داخلی است. همه جا در خانه ها، ادارات، مدارس، بیمارستان ها و غیره وجود دارد. “بژ پیمانکار” نامی است که سازندگان رنگ عمومی برای پوشش دیوارهای داخلی خانه جدید استفاده می کنند. رنگ بژ جزء اصلی مد و طراحی مینیمالیستی است. این می تواند دارای ته رنگ های صورتی، قهوه ای یا طلایی باشد که به طور نامحسوسی شخصیت اتاق را در حالی که در پس زمینه می ماند تغییر می دهد. بسیاری از بوم ها و پارچه های خام بژ هستند.

رنگ بژ در دکوراسیون داخلی
رنگ بژ در دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ بژ: رنگ بژ به عنوان یک فرم نرمتر و گرمتر از رنگ سفید، نشان دهنده سادگی و آرامش است. اغلب برای نشان دادن ساده بودن استفاده می شود. بژ ابتدایی، بی تکلف است و توجهی را جلب نمی کند.

رنگ چوب بژ
رنگ چوب بژ

افرادی که به رنگ بژ علاقه دارند، کار در پشت صحنه را به ستاره نمایش ترجیح می دهند. آنها زندگی پاک و آرامی دارند. آنها افرادی راضی و قابل اعتماد هستند. عاشقان بژ این توانایی را دارند که با همه کنار بیایند. با این حال، ممکن است از آنها به دلیل کسل‌کننده بودن و ترس از فرصت‌سازی مورد انتقاد قرار گیرند.


سوالات متداول درباره رنگ بژ :

کدام رنگ بژ است؟

بژ یک رنگ حنایی روشن و شنی مانند زرد کم رنگ و خاکستری است و همچنین می تواند برای توصیف سایه های قهوه ای کم رنگ و روشن استفاده شود. کد هگز آن #F5F5DC است. بژ نام خود را از کلمه فرانسوی پشم طبیعی گرفته است که نه سفید شده و نه رنگ شده است.

رنگ بژ قهوه ای است یا کرم؟

بژ یک رنگ کرم یا مایل به سفید نیست. در عوض، قهوه‌ای روشن است و اغلب با قهوه‌ای مایل به زرد، خاکی روشن، و سنگی قابل تعویض است.

آیا بژ برنزه است؟

بزرگترین تفاوت بین بژ و قهوه ای مایل به زرد این است که رنگ بژ بیشتر رنگ مایل به قهوه ای کم رنگ و خاکستری است ، در حالی که یک برنزه واقعی بیشتر رنگ قهوه ای دارد. برنزه رنگ خاکستری یا زرد رنگ بژ را ندارد. بنابراین، قهوه ای مایل به گرمتر از دو رنگ است، در حالی که رنگ بژ خنثی تر است.

رنگ بژ روشن است یا تیره؟

در یک نام چیست؟ Dictionary.com بژ را چنین تعریف می کند: «قهوه ای بسیار روشن، مانند پشم رنگ نشده. خاکستری روشن با ته مایل به قهوه ای.» این یک ایده کلی از رنگ ارائه می دهد، اما به طور خاص خاصی نیست. در زبان فرانسه در اصل به معنای رنگ پشم طبیعی بود.

چه چیزی با بژ می آید؟

11 رنگ زیبا که با بژ ست می شوند
01 از 11. سفید و بژ.
02 از 11. نارنجی و بژ سوخته. …
03 از 11. خاکستری و بژ. …
04 از 11. آبی روشن، نارنجی و بژ. …
05 از 11. طلا و بژ. …
06 از 11. قرمز پررنگ و بژ. …
07 از 11. مشکی و بژ کلاسیک. …
08 از 11. حصیری قهوهای مایل به زرد و بژ.

آیا بژ سایه ای از سفید است؟

رنگ هایی که اغلب به عنوان “سایه های سفید” در نظر گرفته می شوند عبارتند از کرم، پوسته تخم مرغ، عاج، سفید ناواهو و وانیلی. با این حال، حتی نورپردازی یک اتاق نیز می‌تواند باعث شود که رنگ سفید خالص به‌عنوان سفید کم در نظر گرفته شود.

آیا بژ رنگ گرمی است؟

پالت داخلی به طور کلی به دو گروه رنگ تقسیم می شود: رنگ های گرم و سرد. قرمز، زرد، نارنجی و بژ گرم هستند . آبی، سبز و خاکستری خنک هستند.

رنگ بژ در مورد شما چه می گوید؟

شخصیت اگر به رنگ بژ علاقه دارید
این طبیعت شماست که با دیگران مهربان و خوش برخورد باشید، زندگی آرام را ترجیح می دهید. شما معمولی هستید، به دنبال برجسته شدن نیستید، میل شدیدی دارید که عادی دیده شوید و بخشی از اکثریت باشید.

آیا بژ همان قهوه ای است؟

رنگ بژ. رنگ بژ رنگ قهوه ای بسیار کم رنگ و مایل به برنزه است . گاهی اوقات به رنگ سفید طبقه بندی می شود و رنگ آن سردتر از قهوه ای مایل به زرد است.

رنگ بژ نماد چیست؟

بژ رنگی است که به قدرت و انرژی اشاره دارد زیرا رنگی خاکی است که معمولاً برای طراحی داخلی استفاده می شود. این یک رنگ قابل اعتماد است که می توان به آن اعتماد کرد. رنگ بژ با غذاهای خوشمزه همراه است.

آیا رنگ بژ با خاکستری همخوانی دارد؟

اگرچه هر دو رنگ به عنوان رنگ های خنثی طبقه بندی می شوند، خاکستری و بژ با هم هستند. هنگامی که به درستی انجام شود، این رنگ ها مکمل یکدیگر هستند تا فضای زندگی شما تمیز و شیک شود. چه اتاق نشیمن، اتاق خواب یا حمام، رنگ خاکستری و بژ را می توان در هر قسمتی از خانه انجام داد.

ترکیب رنگ بژ چیست و چگونه ساخته می شود ؟

آسان است و فقط باید دو رنگ مهم را با هم مخلوط کنید و آن سفید و قهوه ای است. پس از اتمام کار با رنگ سفید و همچنین قهوه ای، می توانید هر دو را با هم ترکیب کنید تا رنگ قهوه ای روشنی به دست آورید که نشان دهنده رنگ بژ است. آنچه در اینجا مهم است استفاده از مقادیر مشخصی از قهوه ای است، بنابراین بر رنگ سفید غلبه نخواهد کرد.

تفاوت رنگ کرم و بژ چیست؟

در حالی که نظرات مختلفی در مورد آنچه این دو رنگ را متمایز می کند وجود دارد، به نظر می رسد اتفاق نظر این است که بژ قهوه ای روشن است در حالی که کرم رنگ سفید تیره است. از آنجایی که رنگ قهوه ای بر پایه زرد یا نارنجی است، عمدتاً رنگی گرم است، اگرچه رنگ بژ می تواند ته مایل به خاکستری سرد نیز داشته باشد.

چه کسی می تواند بژ بپوشد؟

اگرچه رنگ‌های خنثی یکی از همه‌کاره‌ترین و پوشیدنی‌ترین رنگ‌ها است، رنگ‌سنجی به ما می‌گوید که رنگ بژ، بیش از همه، برای زنان با رنگ‌های گرم و هارمونی، مانند زنان بهاری و پاییزی ، جذاب است.

بژ خاکی است یا سبز؟

رنگ خاکی (بریتانیا: /ˈkɑːki/، ایالات متحده: /ˈkæki/) یک سایه روشن مایل به قهوه‌ای با رنگ مایل به زرد است.

آیا رنگ بژ دارای رنگ سبز است؟

رنگ بژ 5 ته رنگ مختلف دارد: زرد، سبز، صورتی، نارنجی و طلایی . خاکستری دارای 3 رنگ مختلف است: سبز، آبی و بنفش. رنگ‌های مایل به قرمز و خاکستری نیز وجود دارند که بین بژ و خاکستری قرار دارند.

چه رنگی با مبل بژ بهتر می شود؟

اگر مبل بژ شما در سمت روشن تر یا نزدیک به سفید است، از رنگ های برجسته روشن مانند قرمز، آبی، نارنجی، سبز، زرد یا بنفش استفاده کنید. می توانید از دوتایی مکمل مانند زرد و بنفش یا آبی و نارنجی استفاده کنید و از ترکیبی از هر دو جامد و الگو استفاده کنید.

آیا بژ همان عاج است؟

عاج سایه ملایم سفید و بژ سایه ملایم قهوه ای یا خرمایی است. این دو با هم یک پالت رنگی با الهام از ساحل ایجاد می کنند، زیرا هر دو اکثریت آرایش سواحل (و سایر مقاصد طبیعت) را تشکیل می دهند. اگر گرمای بیشتری می خواهید، رنگ بژ را سنگین کنید!

شماره و کد رنگ بژ چیست؟

کد رال 1001 است
F5F5DC
بژ یک رنگ خاکستری مایل به زرد روشن با کد هگز #F5F5DC است که اغلب برای توصیف سایه های قهوه ای کم رنگ نیز استفاده می شود.

رنگ پرطرفدار سال 2022 چیست؟

پنتون در ماه دسامبر فاش کرد که Very Peri، رنگ آبی-بنفش ، رنگ سال 2022 آن است. این سایه به عنوان “رنگ آبی گرم و دوستانه با اعتماد به نفس بی دغدغه و نگرش شاد” توصیف شده است. Very Peri فقط یک سایه آبی است که پنتون پیش بینی می کند در سال 2022 بزرگ خواهد بود.

چه چیزی با بژ خوب می شود؟

رنگ هایی که با بژ می آیند
نارنجی.
مشکی.
زرد خردلی.
رنگ های طبیعی چوب.
فندق.
صورتی کمرنگ.
زمرد سبز.
مریم گلی.

رنگ دیوارها با مبل بژ چه رنگی است؟

رنگ‌های پرطرفدار که با مبل بژ همخوانی دارند
به رنگ سبز، زرد، نارنجی یا بنفش می‌روند – تا زمانی که طرح رنگ شما در همه جا ثابت باشد، مبل بژ شما سال‌ها سرویس اتاق نشیمن شیک را به شما ارائه می‌کند.

رنگ بژ در هنر چیست؟

بژ به طور سنتی به عنوان یک رنگ محافظه کار و پس زمینه دیده می شود. در دوران مدرن، این نماد کار شده است، زیرا بسیاری از کامپیوترهای اداری بژ هستند. در برخی فرهنگ ها، لباس های بژ نماد تقوا یا سادگی است.


همه چیز در مورد رنگ بژ

بژ یک رنگ حنایی روشن و شنی مانند زرد کم رنگ و خاکستری است و همچنین می تواند برای توصیف سایه های قهوه ای کم رنگ و روشن استفاده شود. کد هگز آن #F5F5DC است. بژ نام خود را از کلمه فرانسوی پشم طبیعی گرفته است که نه سفید شده و نه رنگ شده است. و اکنون خود را به عنوان استعاره ای برای توصیف چیزی – یا کسی – بی مزه، کسل کننده، یا معمولی (مثل وانیل) می داند.

رنگ مبل بژ
رنگ مبل بژ

رنگ بژ گرمای قهوه ای و تردی روشن سفید را دارد. در حالی که تا حدودی یک رنگ خسته کننده در نظر گرفته می شود، آرام، آرامش بخش و قابل اعتماد است.

رنگ بژ با رنگ های خاکی مانند سبز خزه ای و نارنجی زنگ زده به زیبایی کار می کند. همچنین با رنگ‌های قهوه‌ای مایل به قرمز مانند مارسالا ، کرن بری و مارون شروع می‌شود.

به دنبال رنگ متفاوتی هستید؟ رنگ های زیر مربوط به رنگ بژ است.

دلار شنی
سفید
خاکستری
رنگ زرد
اطلاعاتی در مورد بژ / #F5F5DC
در فضای رنگی RGB (ساخته شده از سه چراغ رنگی برای قرمز، سبز و آبی)، هگز #F5F5DC از 96.1% قرمز، 96.1% سبز و 86.3% آبی ساخته شده است. در فضای رنگی CMYK (همچنین به عنوان رنگ فرآیند یا چهار رنگ شناخته می شود و در چاپ رنگی استفاده می شود)، هگز #F5F5DC از 0% فیروزه ای، 0% سرخابی، 10% زرد و 4% سیاه ساخته شده است. رنگ بژ دارای زاویه رنگ 60 درجه، اشباع 55.6 درصد و روشنایی 91.2 درصد است.

تبدیل رنگ
رنگ هگزا دسیمال #F5F5DC دارای مقادیر RGB R: 96.1، G: 96.1، B: 86.3 و مقادیر CMYK C: 0، ​​M: 0، Y: 0.1، K: 0.04 است.

ارزشCSS
هگزf5f5dc#f5f5dc
اعشاری RGB245، 245، 220rgb(245,245,220)
درصد RGB96.1، 96.1، 86.3rgb(96.1٪، 96.1٪، 86.3٪)
CMYK0، 0، 10، 4
HSL60 درجه، 55.6، 91.2hsl(60°, 55.6%, 91.2%)
HSV (یا HSB)60 درجه، 10.2، 96.1
وب ایمنffffcc#ffffcc
CIE-LAB95.949, -4.193, 12.049
XYZ83.225، 89.885، 80.661
XYY0.328، 0.354، 89.885
CIE-LCH95.949، 12.758، 109.187
CIE-LUV95.949, 1.356, 18.792
HUNTER-LAB94.808, -4.223, 11.175
دودویی11110101, 11110101, 11011100

ساخت رنگ بژ

هر کسی در دنیای رنگ سازی به روش خاص خود رنگ ها را میسازد و این امری تجربی است . بهترین کار این است که رنگ خود را بصورت کامپیوتری به رنگ ساز های رنگ ماشین بدهید تا به مقدار لازم کد رنگ شما را بسازند .

در کاتالوگ رنگ رال ، رنگ بژ کد 1001 است .

Beige

Ral 1001

کاتالوگ رنگ رال
کاتالوگ رنگ رال

ما برای ساخت بژ از رنگ های سفید ؛ مشکی ؛ زرد گل ماشی ؛ و سبز استفاده میکنیم . اما ترکیب ان احساسی و بر اساس تجربه است . رنگ سفید رنگ اصلی است و به مقدار خیلی کم از رنگ های مشکی زرد و سبز مخلوط میکنیم تا به رنگ مورد نظر برسیم .

برخی رنگ بژ را با ترکیب دو رنگ سفید و قهوه ای می سازند . باید توجه داشته باشیم قهوه ای موجود دربازار دو نوع سیر و روشن است که یکی به قرمزی و یکی به زردی میرود . برای ساخت رنگ بژ از قهوه ای که به سمت زردی می رود استفاده کنید .

مطالب مرتبط با موضوع رنگ بژ :

WhatsApp us