حفاظت از گونه های در خطر درختان

چوب رزوود٬ رزوود٬ فروش چوب رزوود٬ چوب بوبینگا

Bubinga

اگر نگاهی به آپدیت های CITES به روز شده  (به روز شده و موثر در 2 ژانویه 2017)، یک لیست جدید را نشان می دهد که نشان می دهد “Dalbergia spp.” و همچنین سه گونه Guibourtia که بیشتر به عنوان Bubinga شناخته می شوند ، همه ذکر شده در زیر ضمیمه دوم.

مهم است که توجه داشته باشیم که این گونه “Dalbergia spp.” – هرچند شاید در ظاهر نامتعارف گیاه شناسی لاتین تا حدودی بی ضرر باشد، جنبهی قدرتمندی را شامل می شود که در واقع “rosewoods” درست در معنای مناسب کلمه است (فکر می کنم چنین ستاره هایی مانند رزوه برزیل ، رزو شرقی شرقی و یا هندوراس رزوود ، فقط برای نام چند). این جنس همچنین شامل تعدادی از چوب های دیگر ستاره ای است که بسیار شبیه (و البته نزدیک به آن) به گل رز است، اما دارای نام واقعی گل رز نیستند. این شامل جنگل هایی مثلCocobolo ، Tulipwood ، Kingwood و African Blackwood می باشد ، فقط برای نام چند نفر.

آنچه در جهان در اینجا اتفاق می افتد؟
ابتدا، برخی از توضیحات لازم است.

منظور از “ممنوع” چیست؟ این بدان معنا نیست که به سادگی چوب صخره ای خود را به طور غیر قانونی یا کار با چوب کریستال یا حتی فروش چوب کریستی یا چیزهایی که از چوب کریسمس ساخته اید، غیرقانونی است. اگر شما یک کارمند چوب کاری هستید و شما بعضی از بوبنگا یا چوب طوسی دارید، باید به خوبی (یا حداقل، آنچه که در ابتدای سال 2017 انجام شد، هیچ تاثیری بر وضعیت فوری شما ندارد). به غیر از اینکه انجام می دهید برخی از چیزهای جدی (به عنوان مثال  گیتار گیبسون )، شما احتمالا نیازی به نگرانی در مورد هر نوع محقق خاصی که در اطراف خود در حال ضربه زدن به درب هستید و از دیدن قفسه سینه خود ناراضی است نگرانید.

پس چه می کند این تحول جدید چیست؟

این همه با یک سازمان به نام CITES آغاز می شود که کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های در معرض خطر است. کلمه کلیدی در اینجا تجارت بین المللی است . این پیشرفت جدید تنها برای چوب هایی که ازمرزهای بین المللی عبور می کنند، تاثیر می گذارد . اگر چوب خود را در فروشگاه خود داشته باشید، خنک است و چیزی برای نگرانی در مورد آن وجود ندارد. اما پیش از این شما این پیشرفت را به عنوان هیچ چیز از یادداشت ننوشتید، باید توجه داشته باشید که بیشتر چوب های عجیب و غریب که سازندگان چوب استفاده می کنند از کشورهای دیگر می آیند و باید با عبور از مرزهای بین المللی مواجه شوند. پس چگونه می توان به شما رسید؟ کجا می خواهید چوب را ادامه دهید؟ این جایی است که همه چیز جالب است

آغازگر سریع در CITES

به طور خلاصه، CITES چیزهایی را که ممکن است به عنوان لیستی از گونه های در معرض خطر به حساب می آید که تجارت به گونه ای تنظیم یا محدود شده است. در حالی که ممکن است گروه های دیگر سازمان های نظارت بر محیط زیست یا سازمان هایی که یک درخت / چوب را به عنوان تهدید به انقراض گزارش می کنند (مانند IUCN ) باشد، گزارش یا مشاهداتشان بیشتر یا کمتر است: مشاهدات. آنها به هیچ وجه قانونی نیستند. CITES متفاوت است هنگامی که CITES قطعنامه را تصویب می کند، آن بیشتر یا کمتر قانون بین المللی می شود (حداقل در یک معنای کلمه). بنابراین، چوبداران و دیگران در صنایع چوب، باید توجه خاصی به آنچه که با CITES در حال انجام است، داشته باشند و دانش کاری را در مورد تاثیراتشان داشته باشند.

فهرست CITES به سه دسته مختلف تقسیم می شود که آنها به عنوان ضمیمه ها نامیده می شوند.

دالبریا نگری گیتار
عکس توسط موسی گونش / CC BY
ضمیمه I مقوله محدود کننده ای است و شامل گونه هایی است که در نظر گرفته اند که از بین می روند تهدید می شوند. احتمالا بهترین مثال چوب این است که بریج رزوود (Dalbergia nigra) است که شامل محصولات ساخته شده از چوب ساخته شده است. (ممکن است شما از داستان های ترسناک افرادی که گیتار های خود را در هنگام مصاحبه با آنها مصادره یا ضبط کرده اند، شنیده باشید.)
سطح بعدی آپاندیس دوم است و اساسا به عنوان پوشش گونه های آسیب پذیر که در معرض خطر هستند و نیاز به حفاظت دارند، توصیف می شود تا جلوگیری از گسترش آنها به وضعیت آپاندیس I در آینده باشد.
ضمیمه III حداقل محدود کننده است و معمولا فقط برای یک کشور منبع مشخص برای کمک به اجرای محدودیت تجارت در یک محیط بین المللی اضافه می شود.
CITES شامل نمایندگان تقریبا در مورد هر کشوری در سراسر جهان است و هر کشوری / نماینده به عنوان “حزب” نامیده می شود. هر سه سال یکبار، همه طرف ها با هم در همان “کنوانسیون احزاب” “یا یک CoP برای کوتاه. در طی این مدت، طرفین به طور بالقوه لیست های فعلی را ارزیابی می کنند (اگر یک گونه در حال بهبود است و دیگر نیازی به حمایت قانونی ندارد)، و نیز تعدادی از پیشنهادهای جدید را برای گونه هایی که می تواند به طور بالقوه به لیست اضافه شود و به حمایت بین المللی .

این سقوط در ژوهانسبورگ چه اتفاقی افتاد

از سپتامبر تا اکتبر 5، سال 2016، کنفرانس احزاب هفدهم (17 کنفرانس خبری) در ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی برگزار شد و تصمیمات این نشست، در میان جوامع چوب خیزران کاملا متلاشی شده است. در میان چیزهای دیگر، سه نوع چوب اصلی وجود داشت که تحت حفاظت (محدودیت) تحت ضمیمه دوم CITES قرار گرفتند. آنها، به ترتیب صعودی به ترتیب ذکر شده اند:

Kosso (Pterocarpus erinaceus ) این چوب سخت معمولا در آمریکای شمالی دیده نمی شود، اما گونه ی Pterocarpus مربوط به Padauk است که بیشتر دیده می شود. در ظاهر، آن شباهت خیلی نزدیکی نسبت به مورینگ Hardwood مرتبط است . گاهی اوقات به عنوان چوب طوفان آفریقایی نامیده می شود، هر چند از نظر فنی، چوب چوب واقعی (که دقیقا به تنها گونه هایی از جنس Dalbergia) در نظر گرفته نمی شود.

Bubinga (Guibourtia demeusei، G. pellegriniana، و G. tessmannii) چوبهای بسیار دوست داشتنی چوب، شاید در بین محبوب ترین واردات آفریقایی در کنار گونه هایی مانند Zebrawood وMahogany آفریقایی . Bubinga علاوه بر شباهت نزدیک به گل رز واقعی، با طیف گسترده ای از الگوهای دانه شکل یافته دیده می شود و در قالب های متنوعی از جمله گیتار تا غرفه های پلاستیکی غول پیکر فروخته می شود.

گل رز و گونه های واقعی (Dalbergia spp.) در حالی که Bubinga به خوبی می تواند به عنوان هر یک به عنوان محبوب به عنوان هر چوب کاج در نظر گرفته، بخشی از وزن این فهرست در عرض آن است . این شاملتمام گل رز واقعی، در سراسر جهان، و همچنین تعدادی از دیگر چوب های معتبر موجود در جنس Dalbergia، مانند Cocobolo ، Tulipwood ، Kingwood ،  African Blackwood و  غیره

در آخرین نکته ممکن است به نظر می رسد کنجکاو برای محافظت از تمام جنبه ها، به ویژه از آنجا که تعدادی از گونه های Dalbergia وجود دارد که حتی Redlist IUCN طبقه بندی شده به عنوان “حداقل نگرانی” – Dalbergia arbutifolia ، D. assamica، D.Calycina و D. کانا، فقط برای شروع نامگذاری چند. اگر این مورد است، چرا تمام جنس را به افزونه ها اضافه می کنیم؟ چرا چنین اندازه گیری شدید؟

یک کلمه همه را توضیح می دهد
در معرض خطر بیش از حد ساده کردن مشکل، آن را به یک کلمه واژگون می کند تا همه آن را توضیح دهند: چین.

من نمی گویم که بسیاری از کشورهای جهان در ایالات متحده وجود دارد که ممکن است بیش از سهم مناسبی از گل رز ها استفاده کنند. اما در این مورد، آنچه که ممکن است جنبه “شدید” شامل تمام جنبه های Dalbergia را در ضمیمه II CITES در نظر بگیرد، این است که عمدتا به این دلیل است که در چین اتفاق می افتد.

چینی “hongmu” مبلمان

در حالی که من ادعا نمی کنم حتی به درک کامل از فرهنگ و سنت های چین نزدیک باشم، فکر می کنم اطلاعات کافی برای حداقل یک ایده کلی از آنچه اتفاق می افتد، ارائه کنم. داستان طولانی کوتاه، مردم چینی در مورد چوب کریستال بسیار مورد توجه قرار گرفته و از مبلمان چوب کریسمس لذت می برند. این بخشی از فرهنگ و سنت آنهاست و چوب نامیده می شود hongmu – که من اعتقاد دارم به معنای واقعی کلمه به عنوان “چوب قرمز”، اما احتمالا دقیق تر به عنوان “چوب کاج” نامیده می شود.

این “hongmu” به شدت مورد توجه قرار گرفته است، چین حتی دارای یک سند استاندارد است که به آنچه که گونه ها به صورت رسمی به عنوان hongmu شناخته می شود (شماره نشر GB / T 18107-2000) اشاره دارد. بر اساس این سند، هونگون به 8 دسته مختلف تقسیم می شود و در حال حاضر شامل 33 گونه می باشد. (لیست به احتمال زیاد به گونه ای است که گونه های جدید hongmu مورد بررسی قرار گرفته و به روز می شود.)
گونه Hongmu

Zitan (Pterocarpus santalinus)

با نگاهی به لیست فوق، برجسته ترین چوب ها در دسته های A و C (Zitan و Huanghuali) یافت می شوند. این جنگلها بومی مناطق یا نزدیک چین هستند. با این حال، بسیاری از جنگل ها در رده های ثانویه در آفریقا و آمریکای مرکزی یافت می شوند، که نشان می دهد که به عنوان منابع محلی hongmu منبع به طور فزاینده ای کم است، اثرات موج دار در این جنگل های سطح دوم دیده می شود.

با اشاره به پیشنهاد واقعی CITES که مسئول فهرستی از جنس Dalbergia بود، این سند به این شرح بود:

جنگلزدایی غیرقانونی یک مشکل شایع در آمریکای مرکزی است. به عنوان مثال، در سال 2003 تخمین زده شد که تا 85 درصد کل محصول در جنگل های وسیعی در هندوراس غیرقانونی بود. اطلاعات کمی در مورد حجم تجارت بین المللی وجود دارد، اگرچه چوب کک بوولو از منابع متعدد اینترنتی در دسترس است (Jenkins et al.، 2012). گزارش های گسترده ای از تجارت غیرقانونی در گلدان ها گزارش شده است که باعث افزایش نگرانی هایی در سال های اخیر شده است (Jenkins et al.، 2012). تصرف چوب غیرقانونی در گواتمالا نشان می دهد که یک حلقه قاچاق سازمان یافته وجود دارد که قادر به صادرات مقادیر زیادی است. تقاضا برای D. retusa از منطقه Darien از پاناما به عنوان “خارج از کنترل” با “صدها نفر از مهاجران غارت” گونه (Jenkins و همکاران، 2012) توصیف شده است.

در طول دوره 2011-2014، 38 بار و وسایل نقلیه با مجموع 906244 متر مکعب از تخته چوب Dalbergia (عمدتا تنه، چکان و جداول) از D. stevensonii، D. retusa و Dalbergia spp. (گزارش شده به عنوان rosul) منشاء غیر قانونی در گواتمالا مصادره شد (تقریبا دو برابر درختان CITES به عنوان صادر شده قانونی برای مدت مشابه گزارش شده است). به استثناء دو محموله که به هندوراس و السالوادور منتقل شده بود، تمام سایر محموله ها به آسیا منتقل شدند.
چیزی بزرگ اتفاق می افتد
بنابراین مشکل اینجاست: مبلمان چوب کلاسیک در حال حاضر کاملا خشمگین است. (شاید همواره در چین محبوب شده باشد، اما در حال حاضر، تعداد بسیار بیشتری از مردم وجود دارد که واقعا می توانند از این نوع مبلمان استفاده کنند.)

صندلی Huanghuali (Dalbergia odorifera)

بنابراین با بیش از 1.3 میلیارد نفر در چین و درصد رو به رشد ساکنان طبقه متوسط ​​که علاقه مند به مبلمان چوب کریستال هستند، این یک تقاضای بی سابقه است. ممکن است روند و حوادثی با درصد بالایی از مردم کشور مورد علاقه نوع خاصی از چوب و یا سبک نجاری، زمانی که شما انجام ریاضی بر  تعداد زیادی از افرادی که علاقه به چوب قرمز چوب وجود دارد، این نوع افزایش تقاضا است ، به نظر من، بدون رقیب.

پس چه اتفاقی می افتد وقتی تقاضا راه می رود، راه می رود؟ برای یک چیز، قیمت چوب برای پیروی از آن، به ویژه به دلیل کاهش مصرف انرژی، به وجود می آید. و با افزایش قیمت ها، مردم به دنبال روش های مختلفی برای به دست آوردن چوب کاج به چین خواهند بود. با این سطح از پول در حال تغییر به دست، با این سطح تقاضا، چیزهای بد باید اتفاق می افتد، به ویژه در میان کشورهای فقیر در کشورهای ثروتمند که برخی از این rosewoods به طور طبیعی یافت می شود.

پیشنهاد CITES این بود که بگویم:

تجارت Hongmu نیز به خشونت در کشورهای منبع و ترانزیت وابسته است. در غرب آفریقا، گونه Hongmu به علت ارتباط بین تجارت غیر قانونی Hongmu و قیام گروه های شورشی، به عنوان “blood valves” شناخته می شود؛ برای مثال، در Casamance سنگال، در ساحل عاج و در شمال نیجریه، در سرزمین های تحت کنترل گروه Boco Haram گروه افراطی مسلمان. در تایلند، بیش از 150 جنگنده ریزگردها، پلیس، سربازان و دروغ های غیرقانونی در طی جنگ های رزمی در سالهای اخیر در سالهای اخیر کشته شده اند (EIA، 2016).
این کاملا غم انگیز است که همه چیز باید به چنین نقطه ای برسد که مردم بیش از سیاهههای چوبی از بین می روند. امیدوارم بتوانید ببینید که چرا CITES و جامعه بین المللی به طور کلی نیاز به انجام کاری دارند. آیا این موضوع درست بود یا نه، آیا تاثیر قابل اندازه گیری بر روی این موضوع وجود دارد یا خیر. اما مطمئنا می توانید متوجه شوید که چرا برخی از اقدامات انجام شده است.

knockoffs چینی – در حال حاضر از جمله “چوب کریسمس”
پس چرا جنبۀ کل Dalbergia را محدود می کنی، حتی زمانی که تعداد گونه هایی وجود دارد که (طبق IUCN) به طور واضح در معرض خطر قرار گرفته یا حتی در معرض خطر استثمار هستند؟ من اعتقاد دارم که پاسخ دوگانه است.

اول، با توجه به قیمت عالی کالاهای اولیه چوب طلایی در چین، تقاضای کالاها و جایگزین ها را دنبال می کنند. این امر به ویژه به این دلیل است که منابع این چوب های اصلی از بین می روند و به دنبال شکار برای گونه های دوم و سوم هستند.

اما این یک خیابان دو طرفه است. علاوه بر یافتن گونه های جایگزین جدید و تلاش برای انتقال آنها به عنوان چیز واقعی، آن نیز گریزی می شود که در آن بازرگان می تواند به طور غلط شناسایی (گونه های قانونی حفاظت شده) گونه های باالتر به عنوان گونه های کوچک (حفاظت نشده) در حال حاضر در محل پیشنهاد CITES بیان می کند:

گونه ها تغییر می کنند، به گونه ای که گونه های تجاری منقرض شده اند، یک روش معمول است. به عنوان مثال، با انقراض تجاری D. odorifera در چین و Pterocarpus santalinus در هند، تجارت D. cochinchinensis به سرعت رشد کرد و به عنوان یکی از محبوب ترین گونه های Hongmo در جهان (EIA، 2016) تبدیل شد. با توجه به اینکه D. cochinchinensis بیش از حد مورد استفاده قرار گرفته است، گونه های اصلی که در حال حاضر به تجارت Hongmu در آسیای جنوب شرقی آسیب می رسانند عبارتند از: D. Oleveri، D. bariensis، Pterocarpus macrocarpus و P. Pedatus (EIA، 2016). در سال 2014، حدود 229،796 متر مکعب از سیاهههای مربوط به D. oliveri در سطح بین المللی مورد فروش قرار گرفتند (EIA، 2016). گونه های بیشتری از Dalbergia وارد تجارت در سراسر جهان به عنوان سهام از زمانی که گونه های فراوان از بین می رود.

قاچاقچیان از هر گونه نقض قانونی برای قاچاق چوب غیرقانونی استفاده می کنند. قاچاقچیان بارها و بارها از شکاف فعلی موجود در فهرست CITES استفاده کرده اند و Dalbergia retusa را به عنوان Dalbergia bariensis غیرقابل کنترل و مشابه به نظر می رساند که نقض قوانین و مقررات ملی CITES (2016) است. در گواتمالا، اسناد همراه با گلوله های رز، معمولا صادرات به عنوان مواد بازیافتی (مانند کارتن، آشغال یا فلز قراضه) یا سایر گونه های چوب مانند Cupressus، Dialial و Miroxylum را ضبط می کنند. در مکزیک، سیاهههای مربوط به D. granadillo با گونه های دیگر در ظروف کشتی مخلوط می شوند تا حمل و نقل از مقامات مخفی شود زیرا مجوز ورود این گونه حفاظت شده وجود ندارد (PROCESO، 2014).
جایی که Bubinga به بازی می آید
یک یادداشت جانبی این است که چند نوع چوب دیگر نیز در ضمیمه دوم CITES همراه با گل رز:  Kosso و Bubinga ذکر شده است . هر دو محدودیت تقریبا به طور کامل نتیجه وضعیت در چین می شود. CITES پیشنهاد برخورد با Bubinga (فقط بعد از این پیشنهاد Dalbergia ذکر شده) بود به این می گویند:

جنگل های مختلف گونه Bubinga، که ویژگی های زیبایی شناختی آن نزدیک به گونه های چوب طلایی آسیایی است که بیشتر در سنت Hongmu مورد توجه قرار می گیرند، به تدریج به عنوان اولین گزینه انتخاب شده برای این بخش رو به رشد تبدیل شده است. در طول پنج سال گذشته، گسترش این “تقاضای هنگمو” برای عرضه بازارهای چینی منجر به علاقه بی سابقه ای به Bubinga در کشورهای تولید کننده اصلی آن، به ویژه در گابن و کامرون بوده است.
پس چه خطایی در Bubinga بود که به شدت محدود شد؟ نگران نباشید، این خیلی شبیه چوب کریستال بود.کوشو با همین سرنوشت، کاسو سرنوشت مشابهی را تجربه کرده است. گرچه این گونه اغلب در آمریکای شمالی دیده نمی شود، پیشنهاد CITES اظهار داشت: “اطلاعات موجود نشان می دهد که Pterocarpus erinaceus در سال 2015 بیشترین گونه های معروف” Hongmu “در سطح بین المللی است.”

چوب دشوار برای شناسایی
علاوه بر ماده استفاده از دودکش ها و جایگزین ها، مسئله بسیار عملی از شناسایی چوب قابل اعتماد نیز وجود دارد. اگر مقاله من را در حقیقت پشت شناسایی چوب بخوانید ، می دانید که قابل اعتماد شناسایی یک نمونه چوب به سطح گونه ها، کار ساده ای نیست، و در حقیقت، تضعیف DNA نیست، گاهی اوقات غیر ممکن است. این لزوما گسل آناتومیست چوب یا آداب و رسوم نیست که وظیفه شناسایی چوب است که در چوب خود ذاتی است. در حقیقت، ویژگی های منحصر به فرد و منحصر به فرد موجود در گونه چوب به تنهایی برای تمایز آن از گونه های مرتبط دیگر وجود ندارد. جنس Dalbergia، اگر چه پر از بسیاری از گونه های بسیار منحصر به فرد و افسانه است، هنوز هم هیچ استثنایی از این عیان ناپذیر است.

CITES پیشنهاددیدگاه های زیر در مورد گونه های Dalbergia را بیان می کند: “تمایز بین شناسایی و شناسایی گونه های فردی برای غیر حرفه ای و گاهی اوقات حتی برای متخصصان بسیار دشوار است و باعث می شود که مسئولان اجرایی و آداب و رسوم با نظارت و شناسایی CITES درخت Dalbergia و محموله های محصول. “توجه داشته باشید که کسانی که در این موضوع نوشتار و وزن می کنند، بعضی از متخصصان شناخته شده در جهان هستند که به آناتومی چوب می پردازند و حتی در میان این جامعه، شناسایی مناسب را به عنوان” بسیار دشوار . . . گاهی اوقات حتی برای کارشناسان “! ما در مورد جوش / شیمیایی در مورد یک نمونه چوب مشغول صحبت کردن، گرفتن قطعه نازک برشی از چوب، و بررسی ساختار چوب زیر یک میکروسکوپ.

به طور خلاصه، بسیار دشوار است به برخی از گونه های Dalbergia جداگانه، و بنابراین آن را معقول است که به سادگی پوشش پتو از تمام جنس. در غیر این صورت، راه حلی که بیش از حد بسیاری از آنها باقی خواهد ماند، باز می شود و گونه های مرتبط با آن به صورت غلط نامطلوب برای جلوگیری از پرچم در مرز قرار داده می شوند.

پیامدهای بزرگ در چاپ خوب
بنابراین برای خلاصه کردن: تمام جنس Dalbergia در ضمیمه II ذکر شده است، همراه با سه گونه Bubinga، و همچنین گونه Pterocarpus (P. erinaceus) که اغلب در شمال امریکا دیده نمی شود.

بقیه داستان در حاشیه نویسی است. اگر شما از ضمیمههای واقعی CITES استفاده کنید ، ممکن است تعداد کمی در کنار بسیاری از گونه های چوب ذکر شده مشاهده کنید. اینها همان چیزی است که CITES annotations می کند و می تواند به خوبی چاپ شود.

به طور پیش فرض اگر حاشیه نویسی در کنار لیست گونه وجود نداشته باشد، به طور کامل محدود می شود و همچنین تمام قطعات یا مشتقات درخت که شامل محصولات ساخته شده از چوب می باشد. بهترین مثال برزیل رز چوب است: فهرست آن به عنوان “Dalbergia nigra” در ضمیمه I حاوی حاشیه نگارشی نیست، بنابراین، همراه با اشیاء ساخته شده از چوب، از سفر / حمل و نقل بین المللی محدود است.

با سه نوع چوب برای 2017 اضافه شده است، کوزو هیچ حاشیه نویسی ندارد. این بدان معنی است که هیچ چاپ خوب، بد است (یا خوب، بسته به نظر شما در مورد کل ماده). بنابراین علاوه بر چوب چوب خام، حتی اگر محصولی از کوسو را در هر شکل یا فرم ایجاد کردید، نمی توانید از نظر قانونی مرزهای ملی را متصل کنید.

با این حال، جنگل های باقی مانده (گونه های Bubinga و Dalbergia) با شماره جدید 15 توضیح داده می شوند.

حاشیه نویسی # 15

تمام قطعات و مشتقات شامل موارد زیر می شود:

a) برگ، گل، گرده، میوه ها و دانه ها؛
ب) صادرات غیر تجاری حداکثر وزن کل 10 کیلوگرم. به ازای هر ارسال؛
ج) قطعات و مشتقات Dalbergia cochinchinensis، که توسط Annotation # 4 پوشش داده شده اند.
د) قطعات و مشتقات Dalbergia spp. منشاء و صادر شده از مکزیک، که توسط علامت گذاری شده # 6 پوشش داده شده است.
بنابراین آنچه که در حاشیه نویسه بالا ذکر شده است می تواند به عنوان معافیت (نقاط ضعف) به محدودیت های جدید در نظر گرفته شود. به طور پیش فرض، همه چیز از جدول خارج می شود، مگر اینکه معافیت ها اضافه شوند. نامه (الف) از میوه ها، دانه ها و دیگر محصولات از درخت سخن می گوید و برای کارگران چوب هم علاقه ای ندارد. نامه (ب) جایی است که همه چیز جالب است این موارد موارد غیر تجاری را که کمتر از 10 کیلوگرم برای هر حمل ونقل است، معاف می کند. (برای کسانی که در ایالات متحده هستند، 10 کیلوگرم به حدود 22 پوند کار می کنند.)

من اعتقاد دارم که این بند با ابزارهای موسیقی در ذهن افزوده شده است، اگر چه می توان آن را به دیگر اشیاء ساخته شده از گل رز ها اعمال کرد. اساسا، تا زمانی که مورد برای فروش نیست و فقط برای استفاده شخصی است، شما می توانید با آن در سطح بین المللی سفر کنید. بنابراین، به گیتارهای ساخته شده با چوب کریستال و دیگر اقلام با وزن کمتر از 22 پوند فکر کنید. خبر خوب این است که اگر شما یک آیتم ساخته شده از چوب کریستال داشته باشید، باید بتوانید بدون آن موضوع سفر کنید. اما خبر بد این است که اگر شما هر نوع چوب کریستال (یا به عنوان چوب، و یا به عنوان یک محصول نهایی) فروش می دهید، دیگر نمی توانید (به صورت قانونی) آن را از کشور خود حمل کنید.

در این مرحله لازم است تاکید شود که معافیت ها در حاشیه نویسی شماره 15 به ضمیمه I ذکر شده Dalbergia nigra (معروف به گل رز برزیل)، که هنوز هم به شدت کنترل می شود، اعمال نمی شود. این فقط برای گونه های تازه وارد شده در سال 2017 است که به آپاندیس II اضافه شده است.

نامه (الف) حاشیه نویسی شماره 15 در رابطه با زعفران سایام (Dalbergia cochinchinensis) است و اساسا حاشیه نویسی به جای # 4 به جای # 15 برای این گونه تغییر می کند. با نگاه کردن به حاشیه نویسی شماره 4، خیلی کم سخاوتمندانه است و تنها دانه و سایر محصولات درخت را معاف می کند، به نظر می رسد که سایام رزوود برای واژگانی غیر تجاری، کمتر از 10 کیلوگرم واجد شرایط نیست و تقریبا به اندازه محدود توسکا برزیل.

در نهایت، نامه (د) می گوید که گیاهان گل سرخ از مکزیک به طور خاص به جای شماره 15 جدید حاوی حاشیه نویسی شماره 6 قرار دارند که فقط “چوبها، چوب، ورق روکش و تخته سه لا” را محدود می کند. از مکزیک هنوز محدودیت دارد، اشیای ساخته شده از چوب کریستی (حتی برای فروش تجاری) برای حمل و نقل مناسب است، در صورتی که کشور منبع برای حمل و نقل مکزیک است.

سوالات همیشه ابتدا چک کنید
هر زمان دو کشور مختلف با فرهنگ و زبان های مختلف در تعامل هستند، سوء تفاهم و سوء تفاهم همیشه امکان پذیر است. این قطعا با حمل و نقل بین المللی از چوب و یا محصولات نیز صادق است. در حالی که من تلاش کرده بودم دقیق ترین و قابل اطمینان ترین اطلاعات مربوط به آخرین تغییرات در ضمیمه های CITES را ارائه کنم، هرگز نباید تنها بر اساس هر گونه حمل و نقل بین المللی مهم متکی باشند.

بهترین توصیه من همیشه به تماس مستقیم با سازمان های دولتی مربوطه و اطمینان از درک درستی از قوانین و مقررات است. CITES یک پایگاه داده بسیار گسترده ای از اسامی و اطلاعات تماس است که می توانید از آن برای برقراری ارتباط با مقامات مربوطه برای وضعیت خود استفاده کنید.
راه دیگری برای لذت بردن از گل رز …
با تمام محدودیت های جدید در گل رز، و کاهش منابع گیاهی گل رز در سراسر جهان، سخت شدن و سخت تر شدن روی چوب می شود. یک روز در آینده نه چندان دور تصور کنید که تقریبا تمام گونه های چوب کاج در موزه ها و مجموعه های گیتار قدیمی به جای فروشگاه های چوب دیده می شود. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید لذت بردن از زیبایی چوب – این یکی از دلایل اصلی است که من ایجاد پوسترهای جهانی پوست، ادای احترام به جنس Dalbergia . این می تواند بافت و بوی واقعی گل رز درست را جایگزین کند، اما حداقل به زیبایی تصویری چوب چاپ شده در اندازه واقعی / 1: 1 واقعی نزدیک می شود.

منبع :

https://www.wood-database.com/wood-articles/rosewoods-bubinga-really-banned-cites/

WhatsApp us