اول ایمنی !

چگونه تخت دو طبقه مناسب برای کودکان خود انتخاب کنیم ؟

تخت خواب دو طبقه کودک
تخت خواب دو طبقه کودک

راهنمای نهایی برای پیدا کردن بهترین تختخواب های دو طبقه برای کودکان که الهام بخش تخیل و ماجراجویی آنها است .

تخت های دوطبقه بدون شک یکی از جالب ترین ویژگی هایی است که در خانه شما وجود دارد !

هر کودکی یک تخت دوطبقه را دوست دارد زیرا تجربه خوابیدن منحصر به فرد و سرگرم کننده ای را ارائه می دهد . تخت‌ خواب های دوطبقه دو یا چند کودک را در یک اتاق تک ‌نفره جای می‌ دهد و به بچه‌ ها این امکان را می ‌دهد تا با خواهر و برادر ، پسرعموها و دوستان خود ارتباط بیشتری برقرار کنند . آنها دنیایی از سرگرمی را برای کودکان باز می کنند .

ایده های جالب تخت خواب دو طبقه کودک

از خواب تا بازی تخیلی ، امکانات بی پایانی وجود دارد .

با این حال ، انتخاب تخت دوطبقه مناسب برای بچه ها می تواند یک انتخاب سخت باشد ، به خصوص برای والدینی که با انواع ، اندازه ها و ویژگی های موجود آشنا نیستند .

در این وقاله ، دلیل محبوبیت تخت ‌های دوطبقه و فاکتورهای کلیدی را که باید هنگام انتخاب طرح ‌های تخت دوطبقه مناسب برای کودکان در نظر گرفت ، بررسی خواهیم کرد .

چه به دنبال یک طراحی ساده و کاربردی باشید یا یک گزینه عجیب و غریب و خلاقانه ، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم . برای آشنایی با نحوه انتخاب تختخواب دوطبقه مناسب برای خانه و ایجاد فضایی که اتاق خواب رویاهای فرزندانتان باشد ، این مقاله را تا انتها بخوانید !

چرا تخت های دوطبقه اینقدر محبوب هستند ؟

     فاکتور سرگرمی : تخت ‌های دوطبقه با تخت ‌خواب‌ های سنتی متفاوت هستند ، زیرا به بچه ‌ها اجازه می ‌دهند از نردبان بالا و پایین بروند . بنابراین بچه ها با حس ماجراجویی به تخت های دو طبقه نگاه می کنند . خوابیدن روی تخت مرتفع برای بچه ها هیجان انگیز است و آنها را عاشق اتاق خوابشان می کند .

     فضا را به حداکثر برسانید : از آنجایی که تخت ‌ها به صورت عمودی چیده می ‌شوند ، تخت ‌های دوطبقه فضای با ارزشی را آزاد می ‌کنند که می ‌تواند برای بازی ، ذخیره‌ سازی یا سایر فعالیت‌ ها استفاده شود . این امر آنها را به یک راه حل عملی برای خانواده هایی که در خانه های شهری جمع و جور زندگی می کنند یا والدین دارای چند فرزند تبدیل می کند .

     فضای خواب فراوان : تخت های دو طبقه فقط برای بچه ها نیستند . هنگامی که شبانه از دوستان و خانواده خود میزبانی می کنید ، تخت های دوطبقه فضای خواب بیشتری را ارائه می دهند . شما می توانید افراد بیشتری را در اتاقی با تخت دوطبقه جا دهید تا در اتاقی که تخت دو نفره سنتی دارد .

     شخصی‌ سازی : می ‌توانید طرح‌ های تخت دوطبقه را برای بچه ‌ها با افزودن عناصر دکوری که مختص آنهاست شخصی ‌سازی کنید . این شامل قاب تخت ، لحاف ها و پرده های همسان ، و حتی تجهیز تخت خواب آنها با واحدهای ذخیره سازی است که به خلاقیت آنها اجازه می دهد تا رشد کند !

با دکوراسیون کامل خانه ما یک طراحی سرگرم کننده اتاق خواب کودک را برنامه ریزی کنید .

چگونه تخت دو طبقه مناسب برای کودکان انتخاب کنیم ؟

اکنون که می ‌دانید چرا تخت ‌های دوطبقه مکمل ارزشمندی برای خانه شما هستند ، بیایید نحوه انتخاب مناسب برای کودک خود را بررسی کنیم . انتخاب تخت دوطبقه مناسب برای فرزندانتان نیاز به بررسی دقیق دارد . تختخواب ‌های دوطبقه برای بچه‌ ها در طرح‌ ها و متریال‌ های متنوعی عرضه می‌ شوند ، بنابراین مطمئناً یکی از آن‌ ها برای خانه شما مناسب است . اما برای اطمینان از درست بودن آن برای فرزندانتان ، نکات زیر را در نظر داشته باشید :

تخت خواب دو طبقه کودک
ایده و ایمنی تخت خواب دو طبقه کودک
تخت دوطبقه چوبی با گره مناسب برای 3 کودک

     ایمنی

هنگام انتخاب تخت دوطبقه برای فرزندانتان ، ایمنی باید اولین دغدغه شما باشد . به دنبال طرح تخت دوطبقه ای باشید که محکم و خوش ساخت باشد ، تا بچه های شما در صورت پریدن روی آن یا بالا رفتن در حین بازی ، آسیب نبینند . تخت خواب باید وزن کودکان شما را بدون لرزش یا تکان تحمل کند . چارچوب تخت نباید دارای لبه های تیز باشد . قبل از خرید ، اطمینان حاصل کنید که مطابق با استانداردهای ایمنی ساخته شده و دارای نرده های محافظ مناسب در طبقه بالایی است .

     عملکرد

بچه های هر دو سطح باید فضای کافی برای خوابیدن و نشستن بدون ضربه به سر داشته باشند . تشک بالای تخت باید حداقل 90 سانتی متر زیر سقف باشد . به طور مشابه ، اختلاف ارتفاع بین دو طبقه باید حداقل 90 سانتی متر باشد . اطمینان حاصل کنید که هر طبقه به خوبی روشن است و دسترسی آسان به کلیدهای چراغ برای ایمنی بیشتر است . به این ترتیب ، هر بچه هنگام مطالعه یا انجام یک کار ، نور کافی روی تخت خود خواهد داشت .

     راحتی

تشک تخت دوطبقه برای راحتی و خواب سالم کودکان شما ضروری است . تشک ضد حساسیت و تمیز کردن آسان را انتخاب کنید . توصیه می شود از تشکی با ضخامت حداقل 16-20 سانتی متر استفاده کنید . به دنبال یک تشک راحت و نگهدارنده بروید که به درستی روی تخت دوطبقه قرار بگیرد و بالاتر از چارچوب تخت نباشد . تشک بلند می تواند منجر به تصادف شود ، زیرا ممکن است کودکی که در بالای تخت خواب است در هنگام خواب غلت بخورد .

     استفاده از فضا

تختخواب های دوطبقه راهی عالی برای به حداکثر رساندن فضا و استفاده حداکثری از اتاق خواب کودک شما هستند . برای یک اتاق خواب جمع و جور کودکان ، طرح تخت دوطبقه با فضای ذخیره سازی داخلی را انتخاب کنید تا فضا را بهینه کنید . به دنبال پله هایی با کشو یا قفسه در قاب کنار تخت باشید تا فضای ذخیره سازی بیشتری داشته باشید . از طرف دیگر ، اگر اتاق دارای سقف بلند باشد ، تخت ‌های دو طبقه بلندتر با فضای سر بیشتر انتخاب خوبی خواهند بود .

     مناسب سن

در حالی که هر کودکی دوست دارد در یک تخت دوطبقه بخوابد ، والدین باید آمادگی فرزندان خود را بر اساس سن ، اندازه و سطح بلوغ ارزیابی کنند . از آنجایی که کودکان خردسال بیشتر در معرض خطر افتادن و آسیب هستند ، تخت های دو طبقه برای کودکان زیر 6 سال توصیه نمی شود . از طرف دیگر ، اگر برای بچه‌ های در حال رشد تخت ‌های دوطبقه می‌ خرید ، قد مناسب را انتخاب کنید . زیرا با افزایش قد بچه ها ، ممکن است در تخت های دوطبقه جا نشوند .

     اندازه اتاق

خیلی چیزها به چیدمان اتاق بچه ها بستگی دارد که می خواهید با تخت دو طبقه پر کنید . به عنوان مثال ، باید مراقب باشید که پنکه سقفی به اندازه کافی از سطوح بالای تخت دو طبقه فاصله داشته باشد . همچنین تخت دوطبقه باید به راحتی قابل دسترسی باشد و در گوشه ای تنگ با نردبان های ناپایدار یا شیب دار نباشد . اگر نادیده گرفته شود ، هر دو عامل می توانند برای بچه ها خطر ایجاد کنند و ممکن است باعث بروز حوادث شوند .

     زیبایی شناسی

شما به راحتی می توانید بسیاری از طرح های تخت دوطبقه جذاب را برای بچه ها پیدا کنید که با انتخاب و شخصیت آنها مطابقت دارد . رنگ تخت دو طبقه باید فضایی مفرح و جذاب ایجاد کند . تختخواب ‌های با رنگ روشن به اتاق بچه‌ ها روح می ‌بخشند ، در حالی که قاب ‌های تخت با رنگ پاستل حس آرامش بخشی می‌ دهند . اگر اتاق خواب با رنگ های روشن یا کاغذ دیواری پر جنب و جوش طراحی شده است ، رنگ های خنثی مانند سفید ، بژ یا روکش چوب روشن را انتخاب کنید تا ظاهری تمیز و بدون جنجال داشته باشید .

طرح های تخت خواب دو طبقه مدرن برای هر خانه

در این مقاله چند طرح تخت دوطبقه شایان ستایش وجود دارد که به شما کمک می کند انتخاب مناسبی برای اتاق خواب کودک خود داشته باشید . از تخت‌ خواب‌ های چوبی تا فلزی برای بچه‌ ها ، از طرح‌ های طاق ‌دار تا سرسره ‌هایی برای پایین آمدن از طبقه بالا را انتخاب کنید که ظاهر و لذت اتاق بچه ‌ها را افزایش می ‌دهد .

 1 . تخت دو طبقه فلزی برای کودکان با سرسره

تخت های دو طبقه فلزی به دلیل دوام و مقرون به صرفه بودن در خانواده های ایرانی مد روز هستند . اما مجبور نیستید به همان تخت خواب قدیمی با نرده های محافظ برای خانه خود بچسبید . در اینجا یک طرح تخت دو طبقه فلزی با طراحی پیچیده و بازیگوش وجود دارد که با یک سرسره لذت را دو چندان می کند ! قاب خانه ای شکل خلاقیت را در کودک شما اضافه می کند و زمان خواب را برای کودک شما جذاب می کند!

ایده و ایمنی تخت خواب دو طبقه کودک
ایده و ایمنی تخت خواب دو طبقه کودک

با طراحی سرگرم کننده تخت دوطبقه راحت بخوابید و بازی کنید .

2 . تخت دو طبقه تاشو برای کودکان

این طرح تخت دوطبقه برای آپارتمان های جمع و جور ایده آل است زیرا با تا کردن آن ، فضای کف را برای فعالیت های دیگر آزاد می کند . این تخت دوطبقه تاشو که ترکیبی از تخت مورفی و تخت دو طبقه است به راحتی جمع می شود . این ویدئو نشان می دهد که تختخواب را می توان با خیال راحت در زمانی که از آن استفاده نمی شود نگهداری کرد . این به بچه ها فضای کافی برای بازی در روز و لذت خوابیدن روی تخت دو طبقه در شب را می دهد .

3 . تخت دو طبقه جادار برای 3 کودک

این بهترین طرح تخت دوطبقه برای 3 کودک به دلیل قرارگیری منحصر به فرد آن است . برای اتاق های جمع و جور که دارای 3 کودک هستند ، یک تخت دوطبقه با بند یک گزینه عالی است . اما اگر فضای لوکسی دارید ، این طراحی یکی از ضروریات است . هوا مطبوع است و به هر بچه فضای کافی برای خواب ، نشستن ، خواندن و بازی می دهد .

علاوه بر این ، رنگ سفید آرام تختخواب دوطبقه به اتاق حال و هوای درجه یک می بخشد .

ایده و ایمنی تخت خواب دو طبقه کودک
ایده و ایمنی تخت خواب دو طبقه کودک

4 . طرح تخت خواب طاق دار چوبی برای کودکان

اگر می خواهید یک لایه ایمنی اضافی برای خواب کودک خود در سطح بالای تخت دوطبقه اضافه کنید ، این طرح تخت دوطبقه دلپذیر با قوس را توصیه می کنیم . نه تنها محیط خواب امن تری ایجاد می کند ، بلکه به اتاق نیز جذابیت می بخشد . طبقه پایین دارای کشوهای ذخیره سازی در زیر و روی پله ها است تا فضای زیادی برای دسترسی آسان برای بچه ها فراهم کند تا اسباب بازی های خود را ذخیره کنند .

ایده و ایمنی تخت خواب دو طبقه کودک
ایده و ایمنی تخت خواب دو طبقه کودک

طراحی تخت دوطبقه دوست داشتنی با رنگ های پاستلی آرام

5 . تخت دوطبقه برای یک پسر و یک دختر

اگر دوقلو ، یا یک پسر و یک دختر دارید ، این طرح تخت دو طبقه کامل برای کودکان را دوست خواهید داشت . بچه ‌ها اغلب در مورد اینکه چه کسی می‌ تواند روی تخت بالا بخوابد ، دعوا می ‌کنند . بنابراین ما دو تخت زیر شیروانی با میزهای مطالعه در زیر آنها اضافه کرده‌ ایم تا هر دو بچه تجربه یکسانی داشته باشند . هر دو با چارچوب ها و رنگ های مختلف طراحی شده اند تا فضای خود را متمایز کرده و آن را شخصی سازی کنند .

ایده و ایمنی تخت خواب دو طبقه کودک
ایده و ایمنی تخت خواب دو طبقه کودک

6 . تخت دو طبقه برای کودکان با میز مطالعه

این طراحی کاربردی باعث صرفه جویی در فضا می شود و به شما کمک می کند تا از اتاق خواب کودکان خود نهایت استفاده را ببرید . طبقه پایینی با یک فضای مطالعه برای دو کودک جایگزین شده است که باعث افزایش کاربری اتاق می شود . برای اضافه کردن به آن ، دیوارها یک کاغذ دیواری با مضمون ابرقهرمانی را تزئین می کنند که مطمئناً توجه هر کسی که وارد اتاق می شود را به خود جلب می کند . این طراحی اتاق خواب کودکان تضمین می کند که بچه ها زمان مطالعه را به اندازه زمان بازی یا خواب دوست دارند .

ایده و ایمنی تخت خواب دو طبقه کودک
ایده و ایمنی تخت خواب دو طبقه کودک

تخت دوطبقه برای کودکان با میز مطالعه توکار برای دو کودک

بر اساس این طرح ها ، تخت های دوطبقه می توانند ارزش هر خانه ای را بیافزایند . با نکات ذکر شده در بالا ، امیدواریم گزینه مناسبی برای فرزندان خود پیدا کنید . اما فراموش نکنید که هنگام انتخاب طرح های تخت خواب دوطبقه به انتخاب های فرزندان خود توجه کنید . بالاخره آنها کسانی هستند که هر شب روی آن خواهند خوابید !

در ادامه چند سؤال متداول وجود دارد که به شما در انتخاب بهترین تختخواب های دو طبقه برای کودکان کمک می کند :

1 . کدام رنگ برای تختخواب های دوطبقه کودکان بهتر است ؟

بهترین رنگ برای تخت های دوطبقه برای کودکان تا حد زیادی به ترجیحات شخصی کودک و سبک کلی اتاق بستگی دارد . صرف نظر از این ، تختخواب های دو طبقه سفید ، بژ و چوب روشن طبیعی گزینه های کلاسیکی هستند که در هر سبک اتاقی به خوبی کار می کنند . یک تخت دو طبقه خاکستری را برای ظاهری شیک و بی طرف ، صورتی پاستلی برای اتاق دخترانه و آبی یا مشکی را برای اتاق پسرانه انتخاب کنید .

2 . آیا تخت های دوطبقه باید در کنار دیوار باشند ؟

توصیه می شود تخت های دوطبقه را روی دیوار قرار دهید زیرا ثبات و ایمنی را برای بچه ها تضمین می کند . قرار دادن یک تخت دوطبقه در کنار دیوار پشتیبانی بیشتری را ارائه می دهد و فضای بیشتری را در اتاق خواب کودکان ایجاد می کند . علاوه بر این ، به جلوگیری از سقوط و آسیب کمک می کند .

3 . کدام چوب برای تختخواب های دوطبقه برای کودکان بهتر است ؟

تخته سه لا تجاری برای تخت های دوطبقه بهترین هستند زیرا ضد خش و بادوام هستند . تخت های دوطبقه ساخته شده از تخته سه لا تجاری می توانند در برابر فرسودگی کودکان در حال بالا رفتن و پریدن روی تخت مقاومت کنند . این امر کمک می کند که تخت برای مدت طولانی تری نو به نظر برسد .

4 . میانگین ارتفاع تخت های دو طبقه برای بچه ها چقدر است ؟

میانگین ارتفاع تخت های دو طبقه برای کودکان 2000-2200 میلی متر است . حداقل ارتفاع 400 میلی متر از سطح زمین ضروری است ، در حالی که فاصله بین دو طبقه باید حداقل 900 میلی متر باشد .

کلمات کلیدی ، تخت خواب چوبی ، تخت خواب دو طبقه ، تخته سه لا ،میز مطالعه چوبی ، قفسه ، کمد لباس چوبی

24 ایده تخت خواب دو طبقه کودک و نوجوان

نویسنده : فیروزه پاکزاد


مطالب مرتبط با موضوع تخت دو طبقه چوبی :

WhatsApp us